Podziękowanie - Koniec AutoMapa.

  • 46 Odpowiedzi
  • 39637 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2016, 14:17:20 »
Więc przypuszczam, że 5100 ma pod spodem Androida ...

Zle przypuszczasz. Od ponad 5 lat nawigacje pnd tomtoma dzialaja pod linuxem zeby uniknac piratowania.

@RUKAT
Cytuj
TomTom Go Mobile działa prawie bdb...

Prawie robi roznice  :wink:
Dla mnie najwieksze minusy to brak obslugi glosowej i blyskawiczne zzeranie baterii w trybie 3D.
Tradycyjna ladowarka nie daje rady.
Natomiast dzialanie online i blyskawiczna akktualizacja danych (zwlaszcza na zachodzie) to mistrzostwo.

Kolezanka z pracy ma automape win.ce na pnd becker i calkiem OK ale mnie zdziwil zylion funkcji i ustawien.
Poco to komu?
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2016, 16:30:10 »
Panowie mam pytanie, co jeszcze jest na WinCe 6.0 oprócz AM?

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2016, 17:22:39 »
Np.  PC Navigaor. Bardzo fajnie działa,  darmowa i płatna wersja. Trochę uciążliwe wyszukiwenie adresów ale poza tym jest ok
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2016, 19:01:25 »
Dzięki, muszę dokładnie rozpoznać. Znalazłem dla wersji mobilnej na platformę Android oraz Windows XP/Vista/7/8/10 na WinCe nie widzę. Piszą, że trzeba najpierw zainstalować jakiś instalator. Muszę też odszukać, czy będzie działać ze stacja multimedialną GMS 6501.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 26, 2016, 19:17:48 »
na WinCe nie widzę ...

Instalator NavigatorFree jest wspolny dla calego windowsa w tym win.ce:
Cytuj
Windows PC version & Win CE - Download Setup Utility (PC), start it and follow instructions to install NavigatorFREE
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 27, 2016, 08:43:33 »
...
Zle przypuszczasz. Od ponad 5 lat nawigacje pnd tomtoma dzialaja pod linuxem zeby uniknac piratowania.
...
Dla mnie najwieksze minusy to brak obslugi glosowej i blyskawiczne zzeranie baterii w trybie 3D.
Tradycyjna ladowarka nie daje rady.
...

To że na Linuxie, to bardzo dobrze o nich świadczy - tyle, że Android to jądro Linuxa plus własne rozszerzenia Google.
Co do zżerania baterii w 3D, to u mnie tradycyjna ładowarka samochodowa (Sony 5V, 1.5A) była w stanie naładować akumulator Xperia SP o 20% dla nawigowania 2x35km - wyszło lepiej niż dla aAM. Więc problem nie wszędzie występuje - nawet dla tego samego producenta sprzętu. Tyle, że nie zauważyłem widoków domów w 3D w W-wie. W takim np. Amsterdamie może być inna sytuacja.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:57:18 »
niestety u mnie sony z5 nie doladuje sie w 3d ani na ladowarce sony ani tomtomowej
porzadny widok 3d jest duzych miastach jak utrecht r-dam i a-dam
w malych holenderskich dziuplach widac obrysy budynkow
podsumowujac calkiem w porzo jest go mobile nawet cena przyjazna
tylko kilka drobiazgow mnie denerwuje ale nie ma rzeczy idealnych

Tapniete z xperii
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 27, 2016, 11:26:40 »
Miejmy nadzieję, że Go 1.10 załatwi problem ładowania dla porządnych 3D. W W-wie obecnie różnica między 3D a 2D polega tylko na "położeniu widoku" i horyzoncie, stąd pewnie dobrze mi ładuje akumulator.

Moim zdaniem AM będzie miała wkrótce inny problem dla wersji EU - jeśli nie załatwią dostępu do trafficu w innych krajach po likwidacji ekstra opłat roamingowych w EU w 2017 roku, to zostaną z wersją PL na smartfonach, bo tylko tu jest przewaga ich mapy. Sam stałem w korkach pod Monachium i przy wyjeździe z Austrii, bo autostrada "stała". AM oczywiście nic o tym nie mogła wiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 11:28:31 wysłana przez wsz »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 27, 2016, 11:56:20 »
Zawsze pozostaje włączyć Google Maps, zaciągnąć dane i trasę. Do wakacyjnych wyjazdów wystarczy zamiast licencji EU.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 30, 2016, 21:22:43 »
Miejmy nadzieję, że Go 1.10 załatwi problem ładowania dla porządnych 3D. W W-wie obecnie różnica między 3D a 2D polega tylko na "położeniu widoku" i horyzoncie, stąd pewnie dobrze mi ładuje akumulator.
...

Jest już GO 1.10 i rzeczywiście załatwił problem w specyficzny sposób: pojawiło się menu oszczędzania baterii, które ma 3 tryby wyświetlania 3D - tak jak dotąd pełna grafika z konturami okien w budynkach, itp. tam gdzie jest oraz dodatkowo "podstawowy tryb oszczędnościowy" skutkujący uproszczonymi konturami budynków i jeszcze jeden najbardziej oszczędnościowy - jeszcze bardziej uproszczone kontury. Na przykładzie Berlina wygląda to na dziś tak dla każdego z trybów: pełna grafika jak dotąd, całkowity brak konturów budynków, całkowity brak konturów budynków - czyli niespecjalnie - może w rodzimej Holandii wyświetla lepiej - albo nowe mapy będą miały alternatywne grafiki.

Mi wersja 1.10 rozwiązała problem wyboru w specyficzny sposób: po uruchomieniu i kolejnym wejściu do któregoś z menu aplikacja wylatuje (Android 4.3) - wersja 3.9 była bardzo stabilna - więc 1.10 wypadła z mojego kręgu zainteresowań. Może jak zrobią 1.11 to spróbuję ponownie. A na razie aAM górą.

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 05, 2019, 10:16:22 »
Witam wszystkich , u mnie też nadeszła chwila rozstania  z AM na  WinCE - licencja do Sierpnia . Zostaję jednak  przy Androidowej  chociaż prawie wcale nie używam , lecz  ze względu na sentyment i w razie braku internetu . W samochodzie mam Android Auto więc  łatwiej i prościej mi do Google Maps lub Waze.
Dzięki wszystkim za okazaną pomoc tutaj , dodam że raczkowałem zapisując się na forum  jeśli chodzi ogólnie o sprawy „komputerowe” a co dopiero o oprogramowanie nawigacyjne.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2019, 10:21:41 wysłana przez andrep »

Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 07, 2019, 22:15:08 »
Ja też już dawno rozstałem się z AM pod Windowsa, ale pomimo, że mam w samochodzie Android Auto, to na "kluczowych" trasach używam AM Android :D Jakoś z wieloletniego przyzwyczajenia najlepiej pasuje mi AM :) Szkoda, że AM nie jest pod AndroidAuto :/...

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 08, 2019, 21:56:56 »
Pewnie, jak już wszyscy inni zrobią to i Aqurat się domyśli, że są w tyle.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline szymon189

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia M4 Aqua
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 10, 2019, 10:14:35 »
Pewnie, jak już wszyscy inni zrobią to i Aqurat się domyśli, że są w tyle.
Cytuj
Google nie udostępnia Android Auto żadnej nawigacji, poza swoimi. Jeśli w końcu to otworzą, to z pewnością zrobimy wersje dla AA.
Na razie mamy związane ręce.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 10, 2019, 21:14:58 »
...
[/quote]
Cytuj
Google nie udostępnia Android Auto żadnej nawigacji, poza swoimi. Jeśli w końcu to otworzą, to z pewnością zrobimy wersje dla AA.
Na razie mamy związane ręce.
[/quote]

Eee tam :-? Przecież na androidzie można instalować również programy z poza sklepu Play :P
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline szymon189

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia M4 Aqua
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2019, 22:12:26 »

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 11, 2019, 12:38:58 »
na androidzie można instalować również programy z poza sklepu Play


na androidzie tak - na android auto juz nie  :mrgreen:  tylko google maps i waze
nawet jak google otworzy aa dla deweloperow to moze powtorzyc sie historia automapy na carplay
na poczatku nawet to hulalo, ale z kazda poprawka jest coraz gorzej i od krecenia sie koleczka na ekranie mozna dostac szalu
po kazdym wyjezdzie z tunelu navi sie resetuje
oczywiscie na telefonie apple nie podlaczonym do carplay automapa dziala bez zarzutu

tapatalk
verstuurd vanaf mijn iphone
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!