Podziękowanie - Koniec AutoMapa.

  • 46 Odpowiedzi
  • 39655 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« dnia: Marzec 26, 2016, 11:00:52 »
Moi Drodzy Forumowicze,

chciałbym bardzo pięknie i serdecznie podziękować wszystkim którzy przez bez mała 6 lat wspomagali mnie w procesie używania aplikacji Automapa wersja na Windows CE.
Podjąłem decyzję o nie przedłużaniu licencji ze względu na fakt że juz od prawie 3 miesięcy kompletnie nie korzystam z Automapy.

Posiadając telefon z Androidem odkryłem po prostu Google Maps - który w prawie 100% spełnia moje oczekiwania i daje możliwość synchronizacji z kontaktami w telefonie. Graficznie to mercedes. Czas dojazdu w większości przypadków jest dokładny co do.... kilku minut.
Skończyła się pewna epoka.

Życzę Wielu dobrych TRAS!
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2016, 11:29:45 »
Używam od jakiegoś czasu GM (miesiąc).
Ogólnie do okazjonalnego nawigowania może być (routing czasami kuriozalny), ale ETA jest takie sobie.
Np. trasa trwająca 20 minut: pierwsze 10 min. pokonuję w 5min, drugie 10 min. w 15min. Ogólnie ETA wyszła idealnie, ale dlatego, że 2 błędy się zniósły.
Pojeżdżę jeszcze trochę i wracam do Naviexperta (lepszy routing i znacznie lepszy traffic).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2016, 16:32:11 »
Here czy Waze widziałeś? Generalnie z darmowymi nawigacjami na Androidzie nie pobłądzisz (chyba, że szukając tej jedynej ;)).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2016, 17:19:27 »
here mam również zainstalowane - i testowałem tutaj - uwagi: https://goo.gl/QOMqdY
Generalnie jest słaba - graficznie i szybkościowo.
Waze - to pochodna google map wraz z powiadomieniami o policji - w Polsce w tym względzie najlepszy jest Yanosik - u mnie działa w tle.


Połączone: Marzec 26, 2016, 23:03:05
Używam od jakiegoś czasu GM (miesiąc).
Ogólnie do okazjonalnego nawigowania może być (routing czasami kuriozalny), ale ETA jest takie sobie.
Np. trasa trwająca 20 minut: pierwsze 10 min. pokonuję w 5min, drugie 10 min. w 15min. Ogólnie ETA wyszła idealnie, ale dlatego, że 2 błędy się zniósły.
Pojeżdżę jeszcze trochę i wracam do Naviexperta (lepszy routing i znacznie lepszy traffic).
traffic zalezy od dostarczanych danych - czyli od...ilości użytkowników [ chyba???] Nexpert napewno ma mniej userów i uważasz że jest trafficowo lepsza?
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 23:03:05 wysłana przez sserafin »
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2016, 00:00:41 »
Jeżeli chodzi o mapy, to zdecydowanie preferuję NE, choćby ze względu na aktualność.
Co do traffica, to w przypadku blokad NE jest bezapelacyjnie górą, natomiast co do traffica to: a) nie wiem czy NE ma więcej czy mniej niż GM, b) a nawet jeżeli ma mniej, to najwyraźniej zdecydowanie lepiej wychodzi mu ich obróbka.
Co do GM to mam wrażenie, że to jakaś tam wyliczona średnia - i czasem się trafi, a czasem wyjdzie kaszana. I o ile na głównych te dane są do przyjęcia, to mniejszych to funkcja losowa.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2016, 09:11:44 »
Ja w lutym opłaciłem jeszcze na następny rok. Z AM korzystam w stacji multimedialnej GMS 6501, tam jest Win CE i na razie nie widzę innej alternatywy. Zestaw który posiadam jet wystarczający, jak na moje potrzeby, zobaczymy co będzie dalej.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2016, 09:16:56 »
Jeżeli chodzi o mapy, to zdecydowanie preferuję NE, choćby ze względu na aktualność.
Co do traffica, to w przypadku blokad NE jest bezapelacyjnie górą, natomiast co do traffica to: a) nie wiem czy NE ma więcej czy mniej niż GM, b) a nawet jeżeli ma mniej, to najwyraźniej zdecydowanie lepiej wychodzi mu ich obróbka.
Co do GM to mam wrażenie, że to jakaś tam wyliczona średnia - i czasem się trafi, a czasem wyjdzie kaszana. I o ile na głównych te dane są do przyjęcia, to mniejszych to funkcja losowa.
zaczynam testować NE
- uwagi daję tutaj: https://goo.gl/tbyWUX
Jestem baaardzo ciekawy jak zadziała traffic  :cool:

Połączone: Marzec 27, 2016, 09:18:40
Ja w lutym opłaciłem jeszcze na następny rok. Z AM korzystam w stacji multimedialnej GMS 6501, tam jest Win CE i na razie nie widzę innej alternatywy. Zestaw który posiadam jet wystarczający, jak na moje potrzeby, zobaczymy co będzie dalej.
Najważniejsze że wystarcza! ;) Ja zobaczyłem czego potrzebuję dopiero jak zacząłem używac google maps i nagle .... minęły miesiące i już nie używam AM. Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 09:18:40 wysłana przez sserafin »
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2016, 16:33:26 »
Mogę się dołączyć do podziękowań i pożegnania z AM EU WinCe ( zostawiam jeszcze na androidzie, ale samą Polskę , ze względu na bazę adresową).
Byłem z AM od 2007r. uczciwie płacąc za licencję i łudząc się ze AM  zostanie dopracowana jako nawigacja samochodowa. Tymczasem rozbudowuje się o dodatkowe elementy mnie kompletnie zbędne , mając nadal problemy z płynnością działania, przeliczaniem trasy itd. To miała być nawigacja samochodowa!!!
Ostatnio (pomimo zmiany kilkukrotnej sprzętu na którym instalowałem AM), cały czas miałem niespodzianki w postaci zawieszania się AM w dłuższej terasie, co w szczególności irytowało za granicą. Po wpadce w zeszłym roku i spędzeniu 40 minut na parkingu w Monachium ( całkowita "zwiecha", kilkukrotne restarty sprzętu) powiedziałem dość.
W tym roku kupiłem TomTom Go 5100 i wreszcie pojechałem w Alpy z komfortem jaki chciałem mieć przy AM - błyskawiczne przeliczanie trasy po zmianie, jasne komunikaty, zero "zwiech", rewelacyjna informacja na pasku postępu o stacjach benzynowych wzdłuż trasy, że już nie wspomnę o pobieraniu na bieżąco danych traffic z wbudowanej karty sim i natychmiastowym proponowaniu objazdu ( z czego zresztą skorzystałem oszczędzając pół godziny). Komfort podróży nieporównywalny, co zauważyła cała podróżująca rodzina.
Pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2016, 16:37:33 wysłana przez Adamela »

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2016, 23:08:24 »
Widzę że to urządzenie[totom] to kozak straszny!
https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/car/products/go-5100-europe/

Czy to możliwe że jest połączone z netem bez opłat? Czyli koszt netu za granicą jest taki jak w Polsce i pobiera sobie MB z abonamentu?
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2016, 23:38:01 »
Zależy co Masz na myśli.Jeśli chodzi o pobieranie danych traffic czy autoradary, to jest to wliczone w koszt urządzenia i pobiera się automatycznie poprzez wbudowaną kartę sim. Aktualizacja samego urządzenia (aktualizacja map, danych z portalu społecznościowego Map Share),odbywa się poprzez komputer i tu już trzeba mieć dostęp własny- wi-fi lub wykupiony transfer danych w sieci gsm.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 12:37:09 wysłana przez Adamela »

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2016, 23:57:55 »
to super - ciekawe jak działa taki traffic ? Tzn na ile precyzyjnie wytycza trasy tak aby dojechać najszybciej.
BTW oglądałem prezentacje na You Tube - strasznie wolno działa - mapa szarpie - ekran mało czuły - no ale to nie android - i google ;) Dobrego użytkowania.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2016, 09:35:24 »
Cytuj
Tymczasem rozbudowuje się o dodatkowe elementy mnie kompletnie zbędne , mając nadal problemy z płynnością działania, przeliczaniem trasy itd. To miała być nawigacja samochodowa!!!
Ostatnio (pomimo zmiany kilkukrotnej sprzętu na którym instalowałem AM), cały czas miałem niespodzianki w postaci zawieszania się AM w dłuższej terasie, co w szczególności irytowało za granicą. Po wpadce w zeszłym roku i spędzeniu 40 minut na parkingu w Monachium ( całkowita "zwiecha", kilkukrotne restarty sprzętu)

U mnie dokładnie cały czas to samo co 120 km. Ostatnio musiałem na trasie na stacji benzynowej prosić o spinacz dla kilkakrotnego restartu mapy. Na zgłaszane do suportu uwagi odpowiadają, że nie mają poza mną takich zgłoszeń.
może takie podiękowania kierować również do serwisu AM i przerwać im błogie samozadowolenie. Ja mam jeszcze licencję na półtora roku.

Pozdrawiam

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2016, 10:23:06 »
Hmm z tym zawieszaniem się co jakiś czas - szczególnie po 30-40 km jazdy autostradą - to miałem to samo - korzystałem z urządzenia MODECOM FreeWAY SX 7.0 (256MB RAM).
Navi kupiona 2015 07 30.
Automapa info o zawieszeniach zgłaszane do 2015 12 07
Zwrot kasy od MODECOM 2015 12 15 - wraz z informacją że jakiekolwiek inne moje roszczenia będą skierowane do prawników MODECOM. Tutaj muszę nadmienić że pierwszy raz spotkałem się z takim traktowaniem klienta - i nie omieszkam dodać że zdecydowanie nie polecam tej firmy.

Finałowo MODECOM oddała kase za urządzenie - nie byli widać w stanie zapewnić prawidłowego działania AM - suport Am potwierdził problemy z działaniem Am na tej navi.

Jak tylko sobie przypomnę te działania to z jeszcze większą radością ciesze się z decyzji rezygnali używania AM.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2016, 11:50:06 »
to super - ciekawe jak działa taki traffic ? Tzn na ile precyzyjnie wytycza trasy tak aby dojechać najszybciej.
BTW oglądałem prezentacje na You Tube - strasznie wolno działa - mapa szarpie - ekran mało czuły - no ale to nie android - i google ;) Dobrego użytkowania.

Nie wiem co oglądałeś na YouTube.
 Po przejechaniu ponad 2800 km mogę powiedzieć jedno. Prawie ideał ( bo nie wiem jak wygląda ideał  :wink:,  i faktycznie ekran mógłby być bardziej czuły). Prowadzi jak po sznurku, żadnych szarpań, pobiera dane niezauważalnie, proponuje i przelicza objazdy błyskawicznie, jasne i tylko potrzebne komunikaty, aktualizacje map na bieżąco - czego chcieć od nawigacji samochodowej więcej ? Nawet tak prosta sprawa jak przesuwający się z boku pasek postępu z pokazywanymi kolejnymi stacjami benzynowymi i odległością do nich,  daje olbrzymi komfort jazdy. W AM miałem zawsze "stresa" czy starczy mi paliwa i kiedy tankować, teraz jeden rzut oka na nawigację i komputer pokładowy i wszystko jasne.
Naprawdę widzę ogromną różnicę po tylu latach użytkowania AM.
Pozdrawiam.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2016, 13:40:55 »
Nawet tak prosta sprawa jak przesuwający się z boku pasek postępu z pokazywanymi kolejnymi stacjami benzynowymi i odległością do nich,  daje olbrzymi komfort jazdy...
Dałbyś radę zrobić screena? (albo zdjęcie) Bardzo jestem ciekaw jak to wygląda.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2016, 21:08:56 »
Mam jeszcze licencję do września, ale już nie przedłużę. Jestem z AM od wersji 3, ale to już koniec WinCE i następnego urządzenia nie kupię. Już drugi rok używam TomTom i tak jak Adamela jestem pod wrażeniem, trafic działa, czytelna, bez zbędnych bajerów, funkcjonalna, nie zamęcza komunikatami. Pisałem wcześniej, ale zostałem "zjechany", że mapy niedokładne. Na co mi te ścieżki i dróżki jak routing wątpliwy. Po co mam wachlować typami tras, punktami via itp. By, By AM.

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2016, 21:10:35 »
Nie wiem czy jutro mi się uda, ale postaram się w najbliższym czasie.

Edit. Dołączyłem. Ten pasek z ikonkami stacji można przesuwać i uzyskać dokładniejsze dane ( na dużej odległości jazdy czasami pod jedną ikonką jest kilka stacji, w miarę zbliżania się do kolejnych zmieniają się wskazania)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 12:23:46 wysłana przez Adamela »

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2016, 23:13:41 »
Mam jeszcze licencję do września, ale już nie przedłużę. Jestem z AM od wersji 3, ale to już koniec WinCE i następnego urządzenia nie kupię. Już drugi rok używam TomTom i tak jak Adamela jestem pod wrażeniem, trafic działa, czytelna, bez zbędnych bajerów, funkcjonalna, nie zamęcza komunikatami. Pisałem wcześniej, ale zostałem "zjechany", że mapy niedokładne. Na co mi te ścieżki i dróżki jak routing wątpliwy. Po co mam wachlować typami tras, punktami via itp. By, By AM.
tutaj pojawia się ciekawy aspekt - czy to że AM ma tyle POI w ogóle jest potrzebne? Te wszystkie wodotryski?
Napewno tragiczny poziom działania wizualno-graficznego AM jest odczuwalny gdy choć na chwile spróbujemy GooMaps, NaviE , WAZE.
Natomiast nie byłbym az tak hurra-optymista co do map TOM czy GARMIN - w Polsce sprawdzają się jednak najlepiej rodzime aplikacje.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 31, 2016, 00:01:45 »
Napewno tragiczny poziom działania wizualno-graficznego AM jest odczuwalny gdy choć na chwile spróbujemy GooMaps, NaviE , WAZE.
Ale nie porównuj AM na WCE z aplikacjami na robocika...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 31, 2016, 11:19:19 »
sserafin na pewno interfejs AM nie jest najwygodniejszy do samochodu. Trafienie w czasie jazdy w te małe "przyciski" pola nie jest optymalne. Co do map to wydaje się, że ich szczegółowość i  dokładność jest przekleństwem AM, kategoryzacja dróg w połączeniu z procedurą wyznaczania tras cały czas jest problemem dla AM. W Polsce trafic TomTom'a działa, pokazuje utrudnienie, proponuje objazd do akceptacji. W AM niestety nie działa, nagle komunikat "uwaga teraz xx min do celu" i nie wiem o co chodzi, jakie utrudnienie, gdzie itp. Często proponowane objazdy są nie potrzebne o czym było wielokrotnie na forum.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 31, 2016, 14:05:51 »
Napewno tragiczny poziom działania wizualno-graficznego AM jest odczuwalny gdy choć na chwile spróbujemy GooMaps, NaviE , WAZE.
Ale nie porównuj AM na WCE z aplikacjami na robocika...
miałem chwilę AM na android [Samsung 4]  i....również na tej platformie działa tragicznie-graficznie.

Połączone: Marzec 31, 2016, 14:07:09
Dołączyłem. Ten pasek z ikonkami stacji można przesuwać i uzyskać dokładniejsze dane ( na dużej odległości jazdy czasami pod jedną ikonką jest kilka stacji, w miarę zbliżania się do kolejnych zmieniają się wskazania)
czy da się ustawić aby pokazywał tylko konkretne stacje np. BP?
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 31, 2016, 16:16:36 »
Aż tak dobrze to nie ma.Jak sobie to wyobrażasz jadąc przez kilka Państw, gdzie zmieniają się dostawcy paliwa?
 Chodzi w tym o to żebyś mógł zatankować w odpowiednim momencie.
Ale na pocieszenie, w głównym menu masz duży przycisk "Stacja benzynowa", wbijasz BP i pokazuje ci wszystkie w najbliższej okolicy.
A tak w ogóle - nie chcę tu robić OT dotyczące TomTom-a , bo temat jest o pożegnaniu z AM.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 16:18:17 wysłana przez Adamela »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2016, 19:23:11 »
miałem chwilę AM na android [Samsung 4]  i....również na tej platformie działa tragicznie-graficznie.

A kiedy ją miałeś? Bo wersje starsze niż 3.0 nie miały obsługi openGL
i płynność ruchu była w nich podobna podobna do tej na WCE.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 31, 2016, 20:58:11 »
nie pamiętam - ale z pół roku temu może
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Jacca

  • 14
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2016, 23:29:47 »
Zainteresował mnie ten TT. Jak jest z możliwością przeniesienia własnych POI z AM?
Zgromadzona przez lata spora baza POI to jest to co trzyma mnie przy AM na WinCE. Brak możliwości tworzenia własnych POI zdecydował o tym, że nigdy nie przeszedłem na aAM.
Kupując sprzęt (chińskie radio 2 Din z WinCE dedykowane do konkretnego samochodu) długo szukałem takiego aby działał na nim traffic. Trochę podziałał i z kolejną wersją programu przestał (będzie już rok).
Support po kilku mailach w końcu przyznał, że teraz tego nie naprawią, może kiedyś...
Licencja jeszcze ważna ponad rok ale zaczynam myśleć o zmianie. Albo wyrzucę obecne radio i wstawię coś co dobrze gra ale bez navi a AM przeniosę na tablet z dużym windowsem albo zdecyduję się na radykalną zmianę i podziękuję AM.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2016, 00:02:33 »
wiesz co Jacca - też tak myśląłem - też miałem POI własne - nawet kilka kategorii - tworzone bez mała od 2010 roku.
Teraz ...... mam jeszcze więcej i wiem jedno - lepiej jestem w stanie ich używać - mam do nich ogromnie szybki dostęp.
POI w dobie google maps definiujesz jako kordynanty GPS i dodajesz w kontakch google.
Google masz w każdym telefonie z androidem.

Tak to przykładowo wygląda.
https://www.facebook.com/SerafinExpedition/photos/p.1038444429555910/1038444429555910/?type=3&theater

Klikasz i wybierasz tylko jaką aplikacją chcesz dojechać do celu [ WAZE, GoogleMaps, NaviExpert , Here - pewnei jeszcze inne...]
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:17:26 »
Zainteresował mnie ten TT. Jak jest z możliwością przeniesienia własnych POI z AM?

Banalne  :ok:
1. Wyciagasz POI z AM do dowolnego folderu na pulpicie.
2. Konwertujesz pliki do OV.2 (konwertery w sieci).
3. Max paczka moze miec 2MB wiec jak trzeba to zrob podfoldery.
4. Podlaczasz tomtoma do kompa, uruchamiasz MyDrive (program do obslugi navi).
5. Pliki UM -> Importuj pliki UM -> wskazujesz folder lub podfoldery na pulpicie -> importujesz.
6. W navi znajdujesz Moje miejsca i zaznaczasz ptaszkiem zaimportowane.
7. Koniec   B)
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2016, 13:11:14 »
Ja również kończę przygodę. Licencję posiadam od października 2006 roku i dokładnie 18 kwietnia po 9,5 roku wygaśnie.
Era WinCE tak jak ktoś wyżej napisał chyba jednak raczej się kończy - w AM nic się nie zmienia, ekrany urządzeń działają tragicznie, AM wyznacza dłuższe trasy stanowczo za długo. Zupełnie nieprzewidywalne ruchy AQ jak ostatnio z na siłę wprowadzanymi zmianami wyświetlania POI też nie nastawiają pozytywnie.
Z drugiej strony darmowe nawigacje na platformy mobilne - głównie GM, ale i Here, Waze są coraz lepsze a przez to używane masowo będą pewnie szybciej się rozwijać. Obecne smartfony to demony prędkości w porównaniu z tymi na WinCE co niestety widać w użytkowaniu.

Zresztą taką tendencję widać i tutaj na forum. Kilka lat temu - 5-8 był 'tłok', dziesiątki nowych postów, zapytań, nowych użytkowników tych narzekających i tych chwalących. Ekscytacja nowymi wersjami, nowymi wersjami. To juz se ne vrati.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:10:05 »
...
W tym roku kupiłem TomTom Go 5100 i wreszcie pojechałem w Alpy z komfortem jaki chciałem mieć przy AM - błyskawiczne przeliczanie trasy po zmianie, jasne komunikaty, zero "zwiech", rewelacyjna informacja na pasku postępu o stacjach benzynowych wzdłuż trasy, że już nie wspomnę o pobieraniu na bieżąco danych traffic z wbudowanej karty sim i natychmiastowym proponowaniu objazdu ( z czego zresztą skorzystałem oszczędzając pół godziny). Komfort podróży nieporównywalny, co zauważyła cała podróżująca rodzina.
Pozdrawiam wszystkich.
Dotąd używałem wAM (jeszcze z 64MB RAM) od wersji 4.x, a potem aAM od wersji 1.4x do dzisiaj - licencję kończę w połowie czerwca b.r.
Zainteresowała mnie ta opcja GO 5100 i postanowiłem na razie sprawdzić na smartfonie z Androidem oprogramowanie TomTom Go Mobile 4 1.19 w trybie demo trasy i darmowych 75 km nawigowania w miesiącu.

Pierwsza uwaga: reklamowe ekrany prezentowane dla 5100 SĄ IDENTYCZNE jak dla wersji GO na smartfon androidowy. Więc przypuszczam, że 5100 ma pod spodem Androida - chociaż nie znalazłem potwierdzenia tego faktu w Internecie.

Druga uwaga: od 30 kwietnia 2016 roaming transmisji danych ma kosztować: cena krajowa + maks. 5  eurocentów, a od 15 czerwca 2017 ceny mają być takie jak krajowe (oczywiście operatorzy mogą zrobić ekstra promocję w kraju 0 zł od ceny np. 10 zł/MB - i ta druga będzie obowiązywać zagranicą w EU, ale wtedy pewnie będzie dużo zmian operatorów przed wakacjami).

Trzecia uwaga: z GO jedzie się spokojniej pod warunkiem, że nie będą zagłuszone komunikaty głosowe i mapa zgadza się z rzeczywistością.

Taka perspektywa roamingu w EU czyni model 5100 trochę mniej atrakcyjny - obecnie cena za nawigowanie przez rok na smartfonie to 84 zł bez względu na mapę (3 lata są tańsze). W horyzoncie 10 lat to 840 zł + cena transferu danych + cena smartfona w części "użytej" do nawigowania. Biorę cenę roczną, bo zwykle smartfona używa się krócej niż 10 lat.

Może dam radę napisać krótkie porównanie aAM i GO Mobile - aAM ma wiele mocnych stron (nie tylko mapa PL), ale to wtedy już w wątkach o aAM.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 10:12:01 wysłana przez wsz »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Podziękowanie - Koniec AutoMapa.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:08:08 »
Też wypróbowałem  TomTom Go Mobile ( nawet wykupiłem pełny dostęp) i ....zostaję przy aAM .  TomTom Go Mobile działa prawie bdb. ale nie na tyle żeby powalało AM na kolana a ma też wady np. kolory mapy niewidoczne w słońcu. Inna sprawa wybieranie celu jakoś w AM łatwiej ,może kwestia przyzwyczajenia ale nie jestem w stanie (po dwóch tygodniach używania) ustawić celu podczas zmiany Świateł na skrzyżowaniu  a w AM bez problemu.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)