Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU

  • 106 Odpowiedzi
  • 35078 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 09, 2010, 17:18:38 »
Trasa  z Warszawy na Poznan (autostrada), ring Berlina, w dol na Monachium, Insbruck, przelecz Bremen, potem w lewo w Dolomity (region Alta Badia)
Z wyznaczeniem trasy pierwotnie nie bylo niespodzianek, z prowadzeniem rowniez (trasa szybka)
Uwaga - wybralem "przez Berlin (okolice)". AM niestety chciala podjechac pod samo miasto, niepotrzebnie uciekala z autostrady (ring Berlina)

Jak wyglądała trasa ? W-wa - A2 - Insbruck ?
I jaką trasą szybką normalnie prowadziła AM, że musiałeś wybrać via Berlin ?

Ps. niech ci będzie Warszawa :)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 20:17:03 wysłana przez Bankier »

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 09, 2010, 17:30:00 »
Trasa  z Warszawy na Poznan (autostrada), ring Berlina, w dol na Monachium, Insbruck, przelecz Bremen, potem w lewo w Dolomity (region Alta Badia)
Z wyznaczeniem trasy pierwotnie nie bylo niespodzianek, z prowadzeniem rowniez (trasa szybka)
Uwaga - wybralem "przez Berlin (okolice)". AM niestety chciala podjechac pod samo miasto, niepotrzebnie uciekala z autostrady (ring Berlina)

Jak wyglądała trasa ? Poznań - Insbruck ?
I jaką trasą szybką normalnie prowadziła AM, że musiałeś wybrać via Berlin ?

Co mnie obchodzi trasa z Poznania  :-? Trasa biegla z Warszawy
Co ciekawe, AM prowadzi teoretycznie ringiem Berlina, nawet jezeli wybierze sie "przez Berlin okolice".....Dlaczego w praktyce chciala uciekac z obwodnicy Berlina w kierunku miasta ?.....Cuda Panie.....Jadac 130 na autostradzie i widzac na drogowskazach, ze AM chce zle poprowadzic, nie ma czasu na glebsze analizy, jedzie sie prosto, jak prowadza drogowskazy i.....szybko usuwa punkt "przez", bo uparta AM chce koniecznie na autostradzie zawrocic.
Irytuje fakt, ze trasa w Polsce przed wyjazdem sprawdzona i bylo ok oraz drugi fakt, ze majac AM jestes zmuszony wyciagac szybko papierowy atlas, wlaczac oswietlenie (godziny wczesno poranne) i nerwowo szukac wlasciwej strony. Nastepne km drogi sprawdzasz, czy aby na pewno dobrze pojechales....Ale polityki tam nie ma zadnej, na Monachium ciezko zle pojechac

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 09, 2010, 17:48:26 »
Cytat: JaMi
Co ciekawe, AM prowadzi teoretycznie ringiem Berlina, nawet jezeli wybierze sie "przez Berlin okolice".....Dlaczego w praktyce chciala uciekac z obwodnicy Berlina w kierunku miasta ?

No właśnie, zawsze jak wyznaczam taką trasę to wychodzi mi ringiem,
nawet nie trzeba dawać przez Berlin, wystarczy np. przez Wrześnię czy Stryków.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 09, 2010, 18:29:27 »
No właśnie, zawsze jak wyznaczam taką trasę to wychodzi mi ringiem,
nawet nie trzeba dawać przez Berlin, wystarczy np. przez Wrześnię czy Stryków.

ja nie dalem przez cokolwiek w Polsce, bo bylem pewien, ze mam zamknac "kolano" wlasnie kolo Berlina
na Twoja uwage nie mam co odpowiedziec, bo zrzutu ekranu nie mam i zaluje tego. Niestety w czasie jazdy nie wszystko da sie zrobic, akurat wtedy odpoczywalem na tylnej kanapie i nie moglem grzebac przy PDA. Dopiero po chwili poprosilem o urzadzenie, skasowalem punkt "przez" i poszedlem dalej spac. Nasze rozmowy na forum to jedno, a rzeczywistosc drugie. Cale szczescie, ze AM nie jest nawigacja lotnicza, dopiero mielibysmy jazde  :mrgreen:

*

Offline ogien82

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 10, 2010, 08:21:59 »
Witam
Koledzy przepraszam, że pytam któryś raz w tym wątku, ale może ktoś powiedzieć o co chodzi z tym formatowaniem karty?
Bardzo mnie to zaciekawiło, a aż takim znawcą nie jestem, zawsze formatowałem kartę standardowo (prawy, formatuj...)
Dzięki z góry za info i pozdrawiam
ogien82

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 10, 2010, 08:30:45 »
Witam
Koledzy przepraszam, że pytam któryś raz w tym wątku, ale może ktoś powiedzieć o co chodzi z tym formatowaniem karty?
Bardzo mnie to zaciekawiło, a aż takim znawcą nie jestem, zawsze formatowałem kartę standardowo (prawy, formatuj...)
Dzięki z góry za info i pozdrawiam
ogien82

cos zlego jest w zwyklym formatowaniu z poziomu eksploratora ? fakt, ze przy instalacji AM warto wszystko przerzucic na kompa, sformatowac karte i wrzucic z powrotem, ale samo formatowanie zadnego cudowania chyba nie wymaga ?

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 10, 2010, 08:54:10 »
cos zlego jest w zwyklym formatowaniu z poziomu eksploratora ? .......
Nic nie ma złego .
Powiem więcej wcale nie trzeba formatować   B)  Ten sam efekt (czyli defragmentację plików na którą AM jest wyjątkowo czuła) da skasowanie wszystkiego z karty  i wgranie beckup'u  na nowo. Tyle że Format jest dużo szybszy niż delete   B)  B)
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 10:17:32 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ogien82

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 10, 2010, 11:56:34 »
Też tak myślałem, ale wyczytałem na tym forum (w tym poście), że jeden kolega napisał że formatowanie karty jest troszke inne i trzeba wiedzieć jak to zrobić. Stąd moje zapytanie, które mnie ciekawi. Pisał o tym kilka postów wyżej, chyba na 2 stronie

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 10, 2010, 12:20:04 »
Też tak myślałem, ale wyczytałem na tym forum (w tym poście), że jeden kolega napisał że formatowanie karty jest troszke inne i trzeba wiedzieć jak to zrobić. Stąd moje zapytanie, które mnie ciekawi. Pisał o tym kilka postów wyżej, chyba na 2 stronie

Z zalozenia podstawowy format czysci tylko tablice FAT... :) to samo niemal zrobi delete :) dlatego po takich operacjach mozna odzyskac pliki.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 10, 2010, 21:11:21 »
A jednak- formatowanie kart SD lepiej jest wykonywać specjalnym programem (ja mam SD formatter). Miałem kiedyś problem z instalacją AM na karcie sformatowanej pod XP-ekiem...

*

Offline ogien82

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 11, 2010, 08:05:14 »
Szczesliwie objechalem kawalek Europy z AM 6.1


Cytuj
Taka uroda AM, że trzeba się nauczyć, jak formatować kartę przy aktualizacji, kasować pliki z danymi, by program odtworzył je "na czysto" itd.

Tu właśnie kolega coś pisze co mnie zainteresowało, może rozwinie swoją myśl o co chodzi??

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 11, 2010, 09:36:04 »
Na pewno o nic konkretnego. Kolega ES w swym zacietrzewieniu walił na oślep.
Wystarczy sformatować kartę w dowolnym programie, byle format był odpowiedni. W starszych urządzeniach nie zawsze działały karty sformatowane na FAT32, stąd pewnie kłopoty o których pisze kol. grobik.

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 11, 2010, 21:21:24 »
A może kol. Akubit opracuje zestawienie w jakich przypadkach warto formatować (i jak), a w których wystarczy wykasować odpowiednie katalogi (i które)?

Nie sądzę, by w instrukcji urządzeń znajdowała się informacja, że przy instalacji nowych wersji oprogramowania należało formatować kartę pamięci.
Jest to specyficzne wymaganie Automapy.

Zamienić system plików RAW na FAT32?
Czemu nie defrementować, jak w PC?
Dlaczego można tylko skasować dane na karcie i wgrać je ponownie?
Kiedy i co kasować w Data Files?
itd.

Oczywiście nie zmuszam kol. Akubita, by wyszedł poza kryterium "zacietrzewienia" jeżeli dobrze się czuje na tym polu.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 11, 2010, 21:55:53 »
Czemu nie defragmentować, jak w PC?    - Bo to nie jest zdrowe dla karty. Karty pamięci choć obecnie dość trwałe mają jednak ograniczoną ilość operacji zapis/kasowanie którą mogą przeżyć a defragmentowanie to właśnie mnóstwo takich operacji przy przenoszeniu plików . Za to format o tylko pojedyncza operacja kasowania/zapisu i to tylko tablic FAT a nie wszystkich komurek

Dlaczego można tylko skasować dane na karcie i wgrać je ponownie?  -  Bo kasowanie wszystkiego i Format dają ten sam efekt :Karta jest pusta . Wgrywane na nią pliki będą zapisywane po kolei w blokach pamięci a więc  nie będą pofragmentowane

Zamienić system plików RAW na FAT32? -  system plików na karcie powinien być taki żeby karta była prawidłowo obsługiwana przez czytnik w którym będzie pracowała . To nie AM nie lubi jakiegoś systemu plików tylko  "diwajs "
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 23:12:10 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 11, 2010, 22:55:13 »
Do wypowiedzi kol. RUKATa dodam tylko, że nic nie kasuję w Data Files i nie bardzo wiem po co miałbym coś tam kasować  :mysli:

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 11, 2010, 23:11:23 »
[...]
Dlaczego można tylko skasować dane na karcie i wgrać je ponownie?  -  Bo kasowanie wszystkiego i Format dają ten sam efekt :Karta jest pusta . Wgrywane na nią pliki będą zapisywane po kolei w blokach pamięci a więc  nie będą pofragmentowane

Przykleiłbym to na stałe, do uzupełniania. Można zatytułować: Specyficzne zalecenia dla Automapy.

Połączone: Luty 11, 2010, 23:22:40
Do wypowiedzi kol. RUKATa dodam tylko, że nic nie kasuję w Data Files i nie bardzo wiem po co miałbym coś tam kasować  :mysli:

W mnie usunięcie całego folderu Data Files za dwa razy przywróciło Automapę do pracy.
Wyłączyć się wyłączyła, włączyć już nie chciała.
Podejrzewam na kilkadziesiąt kategorii 99% POI jakie wtedy miałem.
Wyrzuciłem wszystko, prócz fotoradarów. No i  ostatnia AM 5 działa niezawodnie, chyba bez żadnego zawieszenia się, jak sobie przypominam, od momentu instalacji.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 23:22:40 wysłana przez ES »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 11, 2010, 23:49:34 »
Podejrzewam na kilkadziesiąt kategorii 99% POI jakie wtedy miałem.

Odpowiedziałbym Ci, ale niestety nie rozumiem co chciałeś napisać  :mysli:

Wyrzuciłem wszystko, prócz fotoradarów. No i  ostatnia AM 5 działa niezawodnie, chyba bez żadnego zawieszenia się, jak sobie przypominam, od momentu instalacji.


To tak, jak u mnie 6.1.0.

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 15, 2010, 23:14:08 »
Odpowiedziałbym Ci, ale niestety nie rozumiem co chciałeś napisać  :mysli:

Skasowałem sobie poprzednio fragment tekstu.

Za dużo POI nie służyło dobrze Automapie. Wyrzuciłem większość, skasowałem całe Data Files i problemy zniknęły.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 16, 2010, 00:42:22 »
Za dużo POI nie służyło dobrze Automapie. Wyrzuciłem większość, skasowałem całe Data Files i problemy zniknęły.

Ależ to jest jasne i sto razy było opisywane. Ja korzystam głównie z wbudowanych i kilkanaście kategorii synchronizuję, żeby mieć aktualne.
Żadnych problemów z AM, myślę tu o stabilności i niezawodności  :ok:

*

Offline mariano52

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad AURO,Modecom MX4HD
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 17, 2010, 10:51:06 »
Witam, wróciłem po sześciodniowym pobycie w Bratysławie,byłem tam autobusem z wycieczką.Jazda z AM to koszmar,wyznacza trasę gdzie Krzysiek każe skręcać w lewo a nakaz jazdy jest prosto.Po przeliczeniu trasy pakuje w takie uliczki że autobusem chcąc przejechać musiałem składać lusterka w autach osobowych.Jadąc na lotnisko z autostrady kazał mi zjechać zjazdem który wyprowadzał w drugą stronę.To tak w skrócie lipa jeśli chodzi o ten rejon europy,a jadąc autostradą pół ekranu zajmują niebieskie paski z numerami dróg.Jak jest zjazd do miasta to nie widać zjazdu bo zasłaniają właśnie te informacje.Jak ktoś z AM to przeczyta może to poprawią na dzień dzisiejszy to bubel w tym rejonie.Pozdrawiam

*

Offline jenek

  • 27
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 17, 2010, 11:13:04 »
Witam, wróciłem po sześciodniowym pobycie w Bratysławie,byłem tam autobusem z wycieczką.Jazda z AM to koszmar,wyznacza trasę gdzie Krzysiek każe skręcać w lewo a nakaz jazdy jest prosto.Po przeliczeniu trasy pakuje w takie uliczki że autobusem chcąc przejechać musiałem składać lusterka w autach osobowych.Jadąc na lotnisko z autostrady kazał mi zjechać zjazdem który wyprowadzał w drugą stronę.To tak w skrócie lipa jeśli chodzi o ten rejon europy,a jadąc autostradą pół ekranu zajmują niebieskie paski z numerami dróg.Jak jest zjazd do miasta to nie widać zjazdu bo zasłaniają właśnie te informacje.Jak ktoś z AM to przeczyta może to poprawią na dzień dzisiejszy to bubel w tym rejonie.Pozdrawiam
Te problemy w Bratysławie występują głównie  na Starówce, ale pocieszę cię że z IGO (z mapami nawet lokalnymi) też są problemy. Cała Bratysława jest przebudowywana i zmiany organizacji dróg występują dość często i operatorzy map nie wyrabiają. Moja firma wykonuje dużo zleceń na Słowacji także troszkę tam się kręcę. Z reguły poruszam sie na AM (od wersji 4.12 nie mam większych problemów) w rezerwie mam IGO8 z mapą lokalną Słowacji z 09.2009, ale z nią też są problemy. Niestety ideał nie istnieje.

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 17, 2010, 23:16:13 »
Spróbujcie wyznaczyć trasę Nowy Sącz - Livigno(Włochy) , lub Kraków - Livigno. Nie da się, zawiesza się na 90% . Dzieje się tak na 2 rożnych urządzeniach.
pozdrówka

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 17, 2010, 23:45:42 »
U mnie wyznacza zarówno z Krakowa, jak i Nowego Sącza.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 18, 2010, 00:09:05 »
U mnie też, ale tylko krótką, szybkiej ani optymalnej nie wyznacza i to nie tylko z Krakowa,
w zasadzie moze być skądkolwiek (byle daleko), choć powrotną wyznacza bez problemu.
Na trasę do Livigno pomaga punkt przez blisko Livigno, np. w Valdidentro.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 18, 2010, 00:18:28 »
A to ciekawe, bo u mnie właśnie szybką i optymalną wyznacza  :shock:

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 18, 2010, 08:53:11 »
Spróbujcie wyznaczyć trasę Nowy Sącz - Livigno(Włochy) , lub Kraków - Livigno. Nie da się, zawiesza się na 90% . Dzieje się tak na 2 rożnych urządzeniach.

u jednych ja wyznacza, u drugich nie, co ciekawe u jednych dziala szybka, u innych optymalna.....i znowu te 90%, o ktorych pisalem....jest jakis problem w AM i mam nadzieje, ze programisci go wylapia....podejrzewazm, ze w czasie prawdziwej jazdy bylyby problemy jak u mnie (opsiane wczesniej)


*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 18, 2010, 19:09:43 »
Witam
Chciałem też się podzielić i dołączyć do kolego podróż po europie z AM6 to koszmar.
.............
Mam pytanie do Was co zrobić i jak żeby można korzystać z nowej AM6.

Aby korzystać:
- przeczytaj kilka razy wszystkie posty z tego forum
- wstrzymaj oddech
- zażyj środki antydepresyjne
- czule pieść swoje urządzenie nawigacyjne
- połącz się telefonicznie z właścicielem AM i poinformuj go o zaistaniałej sytuacji [włączanie, używanie, wyłączanie AM], potem połącz się na stałe z supportem AM
- poinformuj ludność cywilną w promieniu setek kilometrów
- zaopatrz się w alternatywne programy navigacyjne, najlepiej też w kilka rożnych urządzeń nawigacyjnych
- weź paliwo w kanistrach
- poinformuj współpasażerów że będziesz korzystał z AM -może zrezygnują z podróży od razu?
- koniecznie zapisuj wszystkie przygody i rób zrzuty ekranu gdy coś jest nie tak - w nagrodę będziesz mógł testować jeszcze lepsze i nowocześniejsze wersje AM
- zawsze bądź w posiadaniu najnowszej wersji AM, włącz wszystkie opcje [trafiki, synchronizacje], gdyż tylko tak odczujesz głębię doznań płynąca z używania AM
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 18, 2010, 19:49:45 »


Aby korzystać:...............................
Jaki ja byłem głupi  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak mogłem nie stosować tak  genialnych w swej prostocie solucji umożliwiających korzystanie z AM  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I ileż miałem szczęścia że nie robiąc tego wszystkiego  po prostu zainstalowałem i działa   :ok: :ok: :ok:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 18, 2010, 21:24:08 »

- odczujesz głębię doznań

ale glebie poczulem, normalnie 100m bez butli.....

*

Offline mariano52

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad AURO,Modecom MX4HD
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 19, 2010, 09:52:43 »
Te problemy w Bratysławie występują głównie  na Starówce, ale pocieszę cię że z IGO (z mapami nawet lokalnymi) też są problemy. Cała Bratysława jest przebudowywana i zmiany organizacji dróg występują dość często i operatorzy map nie wyrabiają. Moja firma wykonuje dużo zleceń na Słowacji także troszkę tam się kręcę. Z reguły poruszam sie na AM (od wersji 4.12 nie mam większych problemów) w rezerwie mam IGO8 z mapą lokalną Słowacji z 09.2009, ale z nią też są problemy. Niestety ideał nie istnieje.

To nie były problemy na starówce -tam jest zakaz wjazdu autobusów-to były problemy na głównych drogach,i to nie jeden przypadek inaczej  można by to  przeżyć.Jeżdżę dość dużo około 100 tys.km.rocznie i używałem różnych nawigacji.Zgoda że nie ma idealnych nawigacji -na dzień dzisiejszy- ale kupując szeroko reklamowaną AM pyłem przekonany że dostanę produkt naprawdę dobry i nowoczesny.Niestety jest on przereklamowany i gratuluję tym u których działa bez zarzutu.Może AM inaczej działa na NavRoad a inaczej na innym odbiorniku.To by było tyle z mojej strony o AM.Wszyscy którzy mają problemy z AM wiedzą o co chodzi ci którzy ich nie mają nie zrozumieją .Pozdrawiam


Poprawiłem cytowanie. Mariano52 to jest łatwiejsze niż prowadzenie autobusu, miło byłoby
gdybyś opanował tę umiejętność, bo posty z nieoznaczonym cytowaniem czyta się koszmarnie. nM.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 10:23:17 wysłana przez nocnyMarek »