Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU

  • 106 Odpowiedzi
  • 35069 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2010, 11:01:18 »
Szczesliwie objechalem kawalek Europy z AM 6.1

Trasa  z Warszawy na Poznan (autostrada), ring Berlina, w dol na Monachium, Insbruck, przelecz Bremen, potem w lewo w Dolomity (region Alta Badia)
Z wyznaczeniem trasy pierwotnie nie bylo niespodzianek, z prowadzeniem rowniez (trasa szybka)
Uwaga - wybralem "przez Berlin (okolice)". AM niestety chciala podjechac pod samo miasto, niepotrzebnie uciekala z autostrady (ring Berlina)
Przez Polske jechalem z Traffikiem on-line. Usluge wylaczylem w Niemczech i zaczela sie jazda...Brak mozliwosci wyznaczenia trasy, blad wewnetrzny danych i cos jeszcze czego nie pamietam. Raz pomogl reset PDA, innym razem nie. Kolo Monachium (po postoju) nie szlo juz w ogole wyznaczyc trasy szybkiej. Uratowala mnie trasa optymalna. W koncu wlaczylem Traffic, ale wymiane danych ustawilem tylko przez PC. Jakby pomoglo, wyznaczanie tras szybkich dzialalo.
Najgorsze jest to, ze ciezko podac regule, przy ktorej AM przestawala dzialac prawidlowo. Na pewno postoj i wylaczanie PDA miesza tutaj sporo. Moja AM 6.1 zawsze po wlaczeniu urzadzenia proponuje przeliczenie trasy, poniewaz czas jazdy sie zmienil. Wyrazam zgode, trasa jest rekalkulowana (niestety cala) i tutaj czesto wskakiwal blad braku mozliwosci wyznaczenia trasy. We wczesniejszych AM program podejmowal dzialanie prawidlowo (na tym samym urzadzeniu) od miejsca, w ktorym wylaczylem PDA. W AM 6.1 wyznacza na nowo cala trase i po ruszeniu pojazdu, przeskakuje do aktualnej pozycji. Jezeli uda sie ta trase wyznaczyc, przewaznie niestety byl blad

Trasa powrotna przez Austrie i Czechy, wjazd do Polski od Cieszyna. Trasa szybka. Traffic wlaczony, wysylanie tylko przez PC
Trasa wyznaczana bez problemu, problem braku mozliwosci rekalkulacji trasy po postoju wystapil zdaje sie jeden raz.
Co ciekawe we Wloszech AM zaproponowala inna trase powrotna, nie jestem w stanie powiedziec czy to mialo sens i bylo wynikiem wykorzystania danych o ruchu.
W Austrii ucieklismy z autostrady, byl piekielny korek do Salzburga. Pojechalismy dolem, droga krajowa. Kliknalem miasto, przez ktore chcialem jechac, wybralem "przez okolice" i trasa ladnie zostala rekalkulowana. Co ciekawe, AM zrobila niespodzianke w samej miejscowosci, ktora miala obwodnice, a AM przeprowadzila mnie przez samo miasto...Obwodnica biegla doslownie 200m obok nas i byla prosta jak drut, ja pokrecilem troche drogami przez miasto.

Zjazd z autostrady w Austrii prawidlowy, ale trasa dojazdowa do granicy z Czechami (Znojmo) fatalny. Dokladnie chodzi o odcinek pomiedzy powiedzmy Grafenworth, a Hollabrunn.Niby trasa szybka, a jechalem na skroty drogami trzeciej kategorii. Na szczescie byly w dobrym stanie. Nikt przy zdrowych zmyslach, w obcym kraju, nie bedzie zjezdzal z drog czerwonych na zolte, zeby oszczedzic kilka km....Czasowo podejrzewam, ze niczego nie nadrobilem, predkosci na tych drogach byly niskie.
W Polsce niespodzianka - przede mna (Slask) ewidentnie wjazd na droge ekspresowa i drogowskaz na Warszawe, a AM proponuje prosto. Skrecilem AM rekalkulowala trase, kilometrazowo podobnie. Poniewaz nie znam tych droga, zaufalem drogowskazowi, a nie programowi

Suma sumarum, bez nawigacji jak bez nogi. AM generalnie sprawila sie na medal, ale pare razy w Niemczech wkurzyla niezle. Radze sobie dobrze z programem i PDA, wiec problem blyskawicznie rozwiazalem, ale gdyby trafilo na osobe mniej techniczna, obawiam sie, ze wiecej AM by nie chciala....
Jezdzilem z wczesniejszymi wersjami AM do Austrii i Wloch. Generalnie nie bylo problemow, choc w niektorych miejscach proponowala inne trasy niz rozsadek podpowiadal. Obecna AM ma problem z Traffikiem, na nic innego raczej nie zrzuce winy za to, czego doznalem.
Jezeli chcecie jechac z AM w dalsza trase, przeanalizujcie km po km trase, ktora proponuje AM i porownajcie ja z aktualnym atlasem. Zapewne okaze sie, ze trzeba wstawic kilka punktow "Przez". Ja niestety musialem jeszcze przyzwyczaic sie do problemow z rekalkulacja trasy po usunieciu punktu "przez" lub po wylaczeniu urzadzenia na postoju.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2010, 12:45:18 »
Właśnie dlatego co jakiś czas wysyłam maila do supportu, aby wprowadzili możliwość wgrania nowej mapy do wersji 5.5.3

P.S.
Ale tu się ładnie zrobiło  :ok:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 01, 2010, 13:34:40 »
Cytat: JaMi
Uwaga - wybralem "przez Berlin (okolice)". AM niestety chciala podjechac pod samo miasto, niepotrzebnie uciekala z autostrady (ring Berlina)

2 pytania: 1. Musiałeś wybierać Via?
Próbowałem kilka różnych pór i dat,  zawsze trasę Poznań-Insbruck prowadziło przez Berlinerring
bez potrzeby punktów 'przez'.
2. Jak wstawiłeś Via? Przez adresy-> Berlin, czy pokazałeś punkt na mapie i wybrałeś 'przez okolicę'?
Pierwszy sposób działa mi prawidłowo (po obwodnicy), a drugi ciągnie do miasta.

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2010, 14:01:50 »
Cytat: JaMi
Uwaga - wybralem "przez Berlin (okolice)". AM niestety chciala podjechac pod samo miasto, niepotrzebnie uciekala z autostrady (ring Berlina)

2 pytania: 1. Musiałeś wybierać Via?
Próbowałem kilka różnych pór i dat,  zawsze trasę Poznań-Insbruck prowadziło przez Berlinerring
bez potrzeby punktów 'przez'.
2. Jak wstawiłeś Via? Przez adresy-> Berlin, czy pokazałeś punkt na mapie i wybrałeś 'przez okolicę'?
Pierwszy sposób działa mi prawidłowo (po obwodnicy), a drugi ciągnie do miasta.

Musialem wybrac przez Berlin, bo z Warszawy AM nie chce prowadzic takim kolanem  :mrgreen:
Wyszukalem Berlin wsrod adresow, nie wybieralem zadnej ulicy, dalem "przez okolice"

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2010, 21:55:00 »
niestety musze potwierdzic ze po kilku takich przypadkach jak wyzej, wylaczylem AM6.1 eu na rzecz destinatora ktory pomimo archaicznego wygladu i obslugi (wersja z 2007 roku) to dziala lepiej i stabilniej od Am. przpadkow dokladnych nie pamietam, ale glownie byl wlasnie problem z rekalkulacja trasy. znowu mamy wodotryski zamiast popranwego dzialania. p.s. i nie bije piany, ale im wiecej takich niezadowolonych - tym gorzej dla Am. p.s.2 specjalista moze nie jestem ale z Am jestem od dawna wiec niech nikt mi nie mowi ze to wina uzytkownika ze cos nie dziala
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2010, 12:01:47 »
Szczesliwie objechalem kawalek Europy z AM 6.1

(...)

Suma sumarum, bez nawigacji jak bez nogi. AM generalnie sprawila sie na medal, ale pare razy w Niemczech wkurzyla niezle. Radze sobie dobrze z programem i PDA, wiec problem blyskawicznie rozwiazalem, ale gdyby trafilo na osobe mniej techniczna, obawiam sie, ze wiecej AM by nie chciala....

Ech... Po takich przygodach z aplikacją, to ja bym nie powiedział, że sprawiła się na medal :)

Ja ostatnio miałem AM za granicą: w DE i tam w miarę było OK, ale w UK to już się nie dało używać.
W UK odpuściłem sobie walkę z programem i musiałem używać TomTom'a.

Co ciekawe w PL większość tych błędów nie występuje wcale.
Już pomijam też fakt, że AM nadal nie obsługuje TMC...

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2010, 13:36:23 »
Szczesliwie objechalem kawalek Europy z AM 6.1

(...)

Suma sumarum, bez nawigacji jak bez nogi. AM generalnie sprawila sie na medal, ale pare razy w Niemczech wkurzyla niezle. Radze sobie dobrze z programem i PDA, wiec problem blyskawicznie rozwiazalem, ale gdyby trafilo na osobe mniej techniczna, obawiam sie, ze wiecej AM by nie chciala....

Ech... Po takich przygodach z aplikacją, to ja bym nie powiedział, że sprawiła się na medal :)

Ja ostatnio miałem AM za granicą: w DE i tam w miarę było OK, ale w UK to już się nie dało używać.
W UK odpuściłem sobie walkę z programem i musiałem używać TomTom'a.

Co ciekawe w PL większość tych błędów nie występuje wcale.
Już pomijam też fakt, że AM nadal nie obsługuje TMC...

medal sie nalezy, ale najwyzej brazowy. Moje problemy byly chwilowe, a ich rozwiazanie w sumie zajelo kilka minut, co jak na kilkunastogodzinny czas jazdy jest do przyjecia. Zdaje sobie jednak sprawe, ze uzytkownik mniej oblatany z programem i palmtopem, moglby sie zalamac, zaczac dzialac chaotycznie i w efekcie zaprzestac uzywania programu.

Odnosnie problemow w Polsce i za granica. Sprobuje pojezdzic po Polsce, ale wylaczac w trasie Traffic, kasowac punkty "przez" i wylaczac chwilowo PDA. Powinno udac sie wywalic AM  :mrgreen:

TMC czy jakakolwiek inteligentna forma rekalkulacji trasy bardzo by sie przydala. Zmarnowalem 2 godziny w korku, zanim dowiedzialem sie dokad tak naprawde siega i ze nie ma co sie dalej ludzic w kwestii szybkiego rozladowania. Dzieki CB dowiedzialem sie tez, ze jazda przez Niemcy nie ma sensu. Gdyby w ktoryms momecie AM wyrzucila komunikat o korku i zaproponowala zjadz z autostrady - pokochalbym taki program  :ok:

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2010, 17:33:58 »
Gdyby w ktoryms momecie AM wyrzucila komunikat o korku i zaproponowala zjadz z autostrady - pokochalbym taki program  :ok:

TMC działa zwykle z dużym opóźnieniem, więc nie zawsze to jest takie użyteczne.
Za to Live TomTom'a działa bardzo fajnie - jeździłem z tym w DE, NL i UK; tam działało bardzo dobrze. Tylko usługa dość droga... Ale jest na prawdę online.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2010, 18:56:19 »
Gdyby w ktoryms momecie AM wyrzucila komunikat o korku i zaproponowala zjadz z autostrady - pokochalbym taki program  :ok:

TMC działa zwykle z dużym opóźnieniem, więc nie zawsze to jest takie użyteczne.
Za to Live TomTom'a działa bardzo fajnie - jeździłem z tym w DE, NL i UK; tam działało bardzo dobrze. Tylko usługa dość droga... Ale jest na prawdę online.

hmm z tego co testowalem TMC to wszytko ladnie sie pojawia wypadki itp. Moze nie jest to regula (choc ja tego o czym mowisz nie zaobserwowalem), ale jest to i tak pewniejszy system niz zbieranie danych od uzytkownikow... Do tego TomTom tez musi brac jakos informacje o tym co sie dzieje na drogach... chyba nie zatrudniaja stujkowych co x metrow ktorzy przesylaja dane do centrali.

Natomiast zbieranie danych od kierowcow napewno jest mniej pewne niz dobrze dzialajacy system TMC ktory obligatoryjnie zbiera dane od sluzb publicznych (np. na Policji jest za to odpowiedzialna osoba ktora wprowadza dane), czujnikow kontrolujacych natezenie ruchu na drogach itd.

Nie wiem jak dziala TomTom ale TMC uzywam (czyli nie biore informacji jak dziala z jakis opisow z netu tylko z wlasnego doswiadczenia) i nie powiem zlego slowa, wiele razy uratowal czlowiekowi tylek...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 07, 2010, 20:48:29 »
Szczesliwie objechalem kawalek Europy z AM 6.1

Suma sumarum, bez nawigacji jak bez nogi. AM generalnie sprawila sie na medal, ale pare razy w Niemczech wkurzyla niezle. Radze sobie dobrze z programem i PDA, wiec problem blyskawicznie rozwiazalem, ale gdyby trafilo na osobe mniej techniczna, obawiam sie, ze wiecej AM by nie chciala....

Taka uroda AM, że trzeba się nauczyć, jak formatować kartę przy aktualizacji, kasować pliki z danymi, by program odtworzył je "na czysto" itd.

Cytuj
Jezdzilem z wczesniejszymi wersjami AM do Austrii i Wloch. Generalnie nie bylo problemow, choc w niektorych miejscach proponowala inne trasy niz rozsadek podpowiadal. Obecna AM ma problem z Traffikiem, na nic innego raczej nie zrzuce winy za to, czego doznalem.
Jezeli chcecie jechac z AM w dalsza trase, przeanalizujcie km po km trase, ktora proponuje AM i porownajcie ja z aktualnym atlasem. Zapewne okaze sie, ze trzeba wstawic kilka punktow "Przez". Ja niestety musialem jeszcze przyzwyczaic sie do problemow z rekalkulacja trasy po usunieciu punktu "przez" lub po wylaczeniu urzadzenia na postoju.

Cóż z tego, że ustalisz sobie trasę i ją zapiszesz, kiedy traffic ją zmieni?

Pracowicie ustawiać trasę ze szczegółami na małym ekranie nawigacji nie chciałoby mi się.
Targeo zaś przypomina, że Automapa jest jednak głównie odpowiedzią sprzed kilku lat na brak jakiejkolwiek sensowniej zagranicznej nawigacji z polskimi mapami.

Po Zachodniej Europie inne nawigacje, tam zadomowione, poprowadzą znakomicie, nie wymagając przy tym od kierowcy wiedzy informatycznej. ;-)


PS
Używam AM Europe, więc dobrze, że jest, ale za prywatne pieniądze kupiłbym tylko AM PL.

Natomiast, jeżeli firma Aqurat uważa, że wersję AM PC na laptopie przyczepiłbym do szyby i tak piracił podczas jazdy, zamiast tylko wygodnie wyznaczyć i przygotować trasę za biurkiem, to serdecznie pozdrawiam odpowiedzialne osoby, życząc dalszych sukcesów w życiu zawodowym, osobistym oraz szkoleniu wojskowym i sporcie.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 07, 2010, 22:17:35 »
Taka uroda AM, że trzeba się nauczyć, jak formatować kartę przy aktualizacji, kasować pliki z danymi, by program odtworzył je "na czysto" itd.

Cóż z tego, że ustalisz sobie trasę i ją zapiszesz, kiedy traffic ją zmieni?

Pracowicie ustawiać trasę ze szczegółami na małym ekranie nawigacji nie chciałoby mi się.
Targeo zaś przypomina, że Automapa jest jednak głównie odpowiedzią sprzed kilku lat na brak jakiejkolwiek sensowniej zagranicznej nawigacji z polskimi mapami.

Po Zachodniej Europie inne nawigacje, tam zadomowione, poprowadzą znakomicie, nie wymagając przy tym od kierowcy wiedzy informatycznej. ;-)

PS
Używam AM Europe, więc dobrze, że jest, ale za prywatne pieniądze kupiłbym tylko AM PL.

Natomiast, jeżeli firma Aqurat uważa, że wersję AM PC na laptopie przyczepiłbym do szyby i tak piracił podczas jazdy, zamiast tylko wygodnie wyznaczyć i przygotować trasę za biurkiem, to serdecznie pozdrawiam odpowiedzialne osoby, życząc dalszych sukcesów w życiu zawodowym, osobistym oraz szkoleniu wojskowym i sporcie.

"czary", ktore nalezy odprawiac nad AM przed, w czasie i po instalacji to jedno, ale w trakcie pracy program nie moze generowac niespodzianek w stylu "brak mozliwosci wyznaczenia trasy". Trasy, ktora jedzie sie od kilkuset km...

Zgodze sie, ze wersje AM na PC powinienem moc uzywac. Niech nie bedzie miala mozliwosci obslugi odbiornika GPS, ale edycja tras i ich zapisywanie powinno byc dostepne dla legalnego uzytkownika programu. Niech takze bedzie rejestrowana po instalacji, jak wersja na PDA, dla mnie to bez roznicy

Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 07, 2010, 22:58:33 »
A ja uważam, że wersja na PC z mapą tylko Polski i bez obsługi GPS powinna być dostępna
na stronie AM jako bezpłatne demo dostępne dla każdego chętnego.
I jestem przekonany, że taki ruch by się Aquratowi opłacił.
Niejeden nowy klient w chwili podejmowania decyzji o zakupie nawigacji wybrałby ten program,
który już zna, z którym czuje się oswojony, bo potrafi go już obsługiwać.

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 08, 2010, 20:53:18 »
AM zainstalowana PC nie dawałaby takich możliwości zarabiania na reklamie, jak Targeo.

"To co wyróżnia ofertę reklamową na mapach Targeo.pl od konkurencji to zaawansowane technologicznie formy jak AdKompas, który pokazuje kierunek i odległość do najbliższej stacji benzynowej czy oddziału banku. Na Targeo.pl sprzedajemy też reklamę spotykaną na innych serwisach z mapami jak banner czy wizualizację lokalizacji punktów naszych klientów" – mówi Radosław Leżański, specjalista ds. zakupu w sieci Ad.Net.


Minimalna wartość kampanii reklamowej Targeo.pl 50 000 PLN netto.
Wizualizacja lokalizacji punktów użytkownika -  Koszt początkowy/jednorazowy 3 000 PLN netto
Ikona punktów użytkownika na belce pod mapą - Pakiet tygodniowy 20 000 PLN netto
itd.

*

Offline ogien82

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 09, 2010, 09:01:28 »
Witam
Chciałem też się podzielić i dołączyć do kolego podróż po europie z AM6 to koszmar.
A więc musiałem jechać do Rotterdamu, potem do Belgii, zainstalowałem najnowszą AM 6,1 EU (oryginał) i co się stało:
Wyznaczyłem sobie trasę w Poznaniu i start...
W Świecku jak przekroczyłem granicę program co chwilke wyznaczał trasę, zmieniłem z szybkiej na optymalną i było OK, dojechałem do Potsdam i zrobiłem sobie małą przerwę (papierosek, kawka itp. ) wsiadam do auta a tam komunikat Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych - nie pomogło nić (restart, próba wyznaczenia nowej trasy, typu trasy itp,). Stwierdziłem, że wracam do Polski bo tam gdzie miałem jechać z mapą było to nie możliwe (różne małe miejscowości). Zrobiłem próbę wyznaczenia trasy do Poznania do domu ;) i tu wyznaczyła i prowadziła mnie idealnie. Po powrocie wgrałem wersję AM5.5.2 EU i wyruszyłem w trasę. Doprowadziła mnie wszędzie i idealnie po drzwi. Nawigację mam NOKIA 500, działa super tylko co z tą nową AM6.1 EU, kilka tygodni temu wykupiłem nową subskrypcję  tylko po co jak i tak muszę jeździć na starej AM.
Mam pytanie do Was co zrobić i jak żeby można korzystać z nowej AM6.
Ktoś pisał o umieniu formatowania karty (ja robiłem zawsze pełny format karty potem robiłem instalację) Jeśli, źle formatuję to proszę o instrukcję i dziękuję za wszelkie porady.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 09, 2010, 09:34:38 »
Witam

Ja jechałem z AM6.1 z Warszawy do Brukseli i nie miałem żadnych problemów. Trasa optymalna, duża ilość punktów Poi, kilkanaście postojów.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 09, 2010, 11:43:53 »
Witam
Chciałem też się podzielić i dołączyć do kolego podróż po europie z AM6 to koszmar.
A więc musiałem jechać do Rotterdamu, potem do Belgii, zainstalowałem najnowszą AM 6,1 EU (oryginał) i co się stało:
Wyznaczyłem sobie trasę w Poznaniu i start...
W Świecku jak przekroczyłem granicę program co chwilke wyznaczał trasę, zmieniłem z szybkiej na optymalną i było OK, dojechałem do Potsdam i zrobiłem sobie małą przerwę (papierosek, kawka itp. ) wsiadam do auta a tam komunikat Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych - nie pomogło nić (restart, próba wyznaczenia nowej trasy, typu trasy itp,). Stwierdziłem, że wracam do Polski bo tam gdzie miałem jechać z mapą było to nie możliwe (różne małe miejscowości). Zrobiłem próbę wyznaczenia trasy do Poznania do domu ;) i tu wyznaczyła i prowadziła mnie idealnie. Po powrocie wgrałem wersję AM5.5.2 EU i wyruszyłem w trasę. Doprowadziła mnie wszędzie i idealnie po drzwi. Nawigację mam NOKIA 500, działa super tylko co z tą nową AM6.1 EU, kilka tygodni temu wykupiłem nową subskrypcję  tylko po co jak i tak muszę jeździć na starej AM.
Mam pytanie do Was co zrobić i jak żeby można korzystać z nowej AM6.
Ktoś pisał o umieniu formatowania karty (ja robiłem zawsze pełny format karty potem robiłem instalację) Jeśli, źle formatuję to proszę o instrukcję i dziękuję za wszelkie porady.

Poniewaz opisujesz bardzo podobne zachowania do mojego przypadku, odniose sie do tego.
"W Świecku jak przekroczyłem granicę program co chwilke wyznaczał trasę" - u mnie rekalkulacja tez byla czesta, ale wynikalo to z faktu dzialania Traffica. Co 5 minut pobieral dane z serwera, czasem na ich podstawie przeliczal trase. W Niemczech wylaczylem Traffica, przeliczanie w czasie jazdy zniknelo.

"zmieniłem z szybkiej na optymalną i było OK, dojechałem do Potsdam" - tez mialem problemy z szybka, po przejsciu na optymalna bylo w porzadku. Dodam, ze wiekszosc drogi przejechalem na szybkiej. Pod Monachium, po postoju, wyznaczenie trasy szybkiej nie bylo w ogole mozliwe, bez wzgledu na to co z AM i PDA bylo robione. Pomogla trasa optymalna, ktorej niestety nie bylem pewien (optymalna za granica ze swoimi skrotami bywa niebezpieczna)

"zrobiłem sobie małą przerwę (papierosek, kawka itp. ) wsiadam do auta a tam komunikat Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych - nie pomogło nić (restart, próba wyznaczenia nowej trasy, typu trasy itp,)" - mialem dokladnie tak samo. Wylaczenie Traffica w ogole niewiele dalo. Wlaczylem go ponownie, ale z wysylaniem danych tylko przez PC. Pod Monachium nawet to nic nie dalo, jak opsialem wyzej

Podsumowujac. Nie wiem jaka przyjac regule, zeby AM nie generowala opisywanych problemow. Wylaczenie Traffica nie pomoglo, jego wlaczenie z transmisja przez PC zmniejszylo skale problemow, ale nie zlikwidowalo ich calkowicie (wspominane Monachium). Co ciekawe w drodze powrotnej bylo juz dobrze, chociaz staralem sie korzystac z trasy szybkiej.....Mam nadzieje, ze opisujac takie przypadki wylapiemy w koncu zasade lub zasady, wedlug ktorych AM generuje bledy
W Polsce postaram sie udokumentowac problemy, jak tylko je zaobserwuje. W trasach krotkich po Warszawie, po wylaczaniu PDA, nie udalo mi sie sprowokowac blednego dzialania programu


Połączone: Luty 09, 2010, 11:45:00
Witam

Ja jechałem z AM6.1 z Warszawy do Brukseli i nie miałem żadnych problemów. Trasa optymalna, duża ilość punktów Poi, kilkanaście postojów.

Miales optymalna, my szybka. Co z Traffikiem ?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 09, 2010, 12:05:57 »
Cytat: JaMi
Cytat: ogien82
zrobiłem sobie małą przerwę (papierosek, kawka itp. ) wsiadam do auta a tam komunikat Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych ...
mialem dokladnie tak samo ...

A co robiliście ze sprzętem na postoju? Po prostu został załączony w aucie, czy wyłączyliście go?
Jeśli tak to w jaki sposób, wyłączyliście sprzęt z pracującą AM, czy wyłączyliście AM, a potem sprzęt?
W którym momencie pojawił się komunikat o niezgodności danych?
W czasie waszej nieobecności na pracującym programie,
czy po ponownym załączeniu bądź wybudzeniu z uśpienia?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 09, 2010, 12:36:58 »
A co robiliście ze sprzętem na postoju? Po prostu został załączony w aucie, czy wyłączyliście go?
Jeśli tak to w jaki sposób, wyłączyliście sprzęt z pracującą AM, czy wyłączyliście AM, a potem sprzęt?
W którym momencie pojawił się komunikat o niezgodności danych?
W czasie waszej nieobecności na pracującym programie,
czy po ponownym załączeniu bądź wybudzeniu z uśpienia?

Ja wylaczalem urzadzenie z pracujaca AM, jak zawsze robie na kazdym urzadzeniu nawigacyjnym. Czyli urzadzenie przechodzi do stanu czuwania. W przypadku HTC odbiornik GPS caly czas pracuje, modul GSM tez. Przed wersja 6, po wlaczeniu urzadzenia, AM natychmiast wyswietlala sie na ekranie, kilka sekund "krecila" koleczkiem i podejmowala dalsza nawigacje. Z AM 6 jest tak samo, ale po zniknieciu "krecacego" wywala bialy ekran z komunikatem, ze powinna przeliczyc trase. Daje zgode, przelicza CALA i ja wyswietla lacznie z danymi CALEJ trasy. Za chwile przeskakuje do aktualnej pozycji GPS, kilka sekund nie ma zadnych danych zwiazanych z odlegloscia do celu i nastepnym manewrem (kreski zamiast liczb), potem liczby pojawiaja sie i tyle. Tak to wyglada, jezeli nie ma bledu o braku mozliwosci wyznaczenia trasy lub niezgodnosci danych wewnetrznych. W przypadku bledu wyskakuje w trakcie przeliczania trasy, nastepnie cala trasa znika, AM przechodzi do pokazywania aktualnej pozycji GPS na mapie i tyle. Nie jestem pewien czy w przypadku bledu o niezgodnosci danych wenetrznych program samoczynnie nie zamyka sie. Co ciekawe proba wyznaczenia nowej trasy z aktualnej pozycji GPS do celu nie udaje sie, caly czas otrzymuje sie komunikat z bledem.
Jezeli cos jest jeszcze niejasne, pytaj.

*

Offline ogien82

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 09, 2010, 13:02:55 »
Ja jak zrobiłem sobie postój nawigację miałem cały czas włączoną, trasa była szybka, jak już wyskoczył mi błąd nie mogłem nic zmienić, traffic miałem wyłączony już w Polsce (nie używam tego)
Coś jedna się dzieje w tym wątku, dziś do Was dołączyłem ;) i może uda nam się coś ustalić.
Jak mogę prosić to o co chodzi z tym formatowaniem karty, robi się to jakoś inaczej??

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 09, 2010, 13:22:53 »
Dalej to już raczej support powinien ewentualnie pytać po zgłoszeniu problemu,
ja staram się tylko ustalić w miarę dokładnie okoliczności w których błąd powstaje,
żebyście w zgłoszeniu do supportu to sensownie, konkretnie i szczegółowo opisali.
Nam wrażenie że problem (a przynajmniej jeden z nich) jest z związany
z wykorzystaniem pamięci po wybudzeniu sprzętu z uśpienia.
Czy próbowałeś resetować sprzęt i z jakim skutkiem, czy próbowałeś na terenie Polski
odtworzyć podobne warunki (wyznaczona bardzo długa trasa i po części już przejechana)
i jak wtedy AM się zachowywała? Jeśli błąd powstaje tylko za granicą, (dziwne) to nie będzie łatwo
go odtworzyć w Warszawie, więc im lepiej będzie opisany tym większa szansa na jego rozwiązanie.
Sam wybieram się na narty za 2 tygodnie i jeśli błąd nie wystąpi samoistnie,
to spróbuję go wywołać/sprowokować odtwarzając opisane przez was warunki.
(choć normalnie nigdy nie wyłączam sprzętu z pracującą AM, zawsze najpierw zamykam program)

Cytat: ogien82
Ja jak zrobiłem sobie postój nawigację miałem cały czas włączoną ...
Postój był na zaplanowanej trasie, czy żeby stanąć zjechałeś z niej i AM rekalkulowała trasę?
Przeliczyła do końca i zdążyła najpierw wyznaczyć nową, czy nie zwróciłeś na to uwagi?
A czym gdy AM ciągle przeliczała trasę próbowaliście może włączyć bieżące pokazywanie śladu na mapie
(ślad w przeciwieństwie do wskaźnika pozycji nie jest przyciągany do drogi) i czy pokrywał się on z drogą?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 13:30:58 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ogien82

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 09, 2010, 13:34:32 »
Nie da się go wywołać samoistnie, ja prze wyjazdem do Holandii, Belgii zainstalowałem AM6,1 zrobiłem po Polska około 2000km (testowałem bo bałem się jak będzie chodziło to nowe dziecko) i po Polsce było OK, więc spokojnie wyjechałem za granice lecz tu był zonk musiałem wracać do Polski. Dodam jeszcze, że w domu przed wyjazdem na balkonie wyznaczałem trasę do Holandii, Belgii i było ok, przeliczało ładnie z szybkiej na optymalną (była nawet różnica w kilometrach)
Jak mogę Ci doradzić to przypisz licencję do urządzenia i weź np AM5.3 (lub inną) na zapas (inna karta) a jedź na AM6,1. Jak coś się stanie Ci z navi to przełożysz kartę. Tak mi doradził Pan z supportu AM. Potem żałowałem, że nie zrobiłem tak jak mówił

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 09, 2010, 13:48:17 »
"Mam wrażenie że problem (a przynajmniej jeden z nich) jest z związany z wykorzystaniem pamięci po wybudzeniu sprzętu z uśpienia" - jeden z problemow byc moze. Zauwaz, ze problem z brakiem mozliwosci rekalkulacji trasy lub bledem wewnetrznym (nie pamietam) mialem takze kolo Berlina po usunieciu punktu "przez" (AM uparcie chciala zjechac z ringu Berlina)

"Czy próbowałeś resetować sprzęt i z jakim skutkiem" - tak, jezeli restart aplikacji nic nie dawal. SoftReset, uruchomienie AM i raz zadzialalo, pod Monachium juz nic nie pomagalo. Dopiero trasa optymalna zostala wyznaczona

"czy próbowałeś na terenie Polski odtworzyć podobne warunki (wyznaczona bardzo długa trasa i po części już przejechana)
i jak wtedy AM się zachowywała?" - na pewno podroz przez Polske do granicy, byl postoj, bylo wylaczanie AM. Nic zlego nie pamietam

"Postój był na zaplanowanej trasie, czy żeby stanąć zjechałeś z niej i AM rekalkulowała trasę?" - postoje nie byly zaplanowane, a zjazdy na parkingi przy autostradach skutkuja zawsze zmiana trasy.

"A czy gdy AM ciągle przeliczała trasę próbowaliście może włączyć bieżące pokazywanie śladu na mapie (ślad w przeciwieństwie do wskaźnika pozycji nie jest przyciągany do drogi) i czy pokrywał się on z drogą?" - ja nic nie robilem z AM, czekalem, przewaznie albo nawet zawsze program zawieszal sie na 90%, potem wyskakiwal blad o braku mozliwosci wyznaczenia trasy. Nie pamietam jak bylo z bledem "wewnetrznym" (do ilu % dochodzil)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 13:51:21 wysłana przez JaMi »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 09, 2010, 13:51:46 »
Cytat: ogien82
Jak mogę Ci doradzić ...
Ja sobie poradzę  :ok: nie jadę sam, trasę mniej więcej znam i mam nie tylko AM
(dziadek Destinator wciaż zainstalowany i AM5.5.3 też jeszcze mam na karcie).
Będę też testował jak się sprawuje darmowa Ovi Maps, ale dzięki za troskę :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 09, 2010, 13:56:01 »
Nie da się go wywołać samoistnie, ja prze wyjazdem do Holandii, Belgii zainstalowałem AM6,1 zrobiłem po Polska około 2000km (testowałem bo bałem się jak będzie chodziło to nowe dziecko) i po Polsce było OK, więc spokojnie wyjechałem za granice lecz tu był zonk musiałem wracać do Polski. Dodam jeszcze, że w domu przed wyjazdem na balkonie wyznaczałem trasę do Holandii, Belgii i było ok, przeliczało ładnie z szybkiej na optymalną (była nawet różnica w kilometrach)
Jak mogę Ci doradzić to przypisz licencję do urządzenia i weź np AM5.3 (lub inną) na zapas (inna karta) a jedź na AM6,1. Jak coś się stanie Ci z navi to przełożysz kartę. Tak mi doradził Pan z supportu AM. Potem żałowałem, że nie zrobiłem tak jak mówił

podziwiam kolege za powrot. AM sprawiala tak minimalne problemy (w skali kilkunastogodzinnej jazdy raptem pare minut), ze nie bylo podstaw do wiekszych obaw z doprowadzeniem do celu.

*

Offline ogien82

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 09, 2010, 14:03:11 »
JaMI
U mnie nie dało się nic zrobić, tylko była wyznaczana trasa do domu, w drugą stronę nic, ani szybka, ani optymalna.
Nie miałem wyboru...

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 09, 2010, 14:23:20 »
JaMI
U mnie nie dało się nic zrobić, tylko była wyznaczana trasa do domu, w drugą stronę nic, ani szybka, ani optymalna.
Nie miałem wyboru...

rany, cud, ze chcesz jeszcze uzywac AM  :mysli: ja kilka razy wkurzylem sie maksymalnie i po prostu bylem zly na AM. Zlosc mijala szybko, w koncu AM dzialala, ale niesmak zostal. Znajomi, z ktorymi podrozowalismy, sa malo techniczni i AM najzwyczajniej w swiecie przerazila ich  :( Nawet nie probowalem tlumaczyc, ze to dobry program.....Kolezanka ma w Volvo slaba nawigacje fabryczna, ale na zachodzie prowadzi ja wzorowo i niezawodnie. AM sie nie popisala  :P

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 09, 2010, 15:51:59 »
Ja sobie poradzę  :ok: nie jadę sam, trasę mniej więcej znam i mam nie tylko AM
(dziadek Destinator wciaż zainstalowany i AM5.5.3 też jeszcze mam na karcie).
Będę też testował jak się sprawuje darmowa Ovi Maps, ale dzięki za troskę :)

Ja też zawsze wyłączam program, bo czasem dzieją się dziwne rzeczy. Nie wiem, czy to zależy od windowsa, czy AM.

Dobrze jednak mieć drugi program. Dziwne tylko że AM ma problemy na głównych, szybkich trasach. Wygląda, to na jakiś problem aplikacji z danymi historycznymi traffic w mapach za granicą. W Polsce to nie występuje, bo inne mapy...

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 09, 2010, 16:01:51 »
Cytuj
Witam

Ja jechałem z AM6.1 z Warszawy do Brukseli i nie miałem żadnych problemów. Trasa optymalna, duża ilość punktów Poi, kilkanaście postojów.

Cytuj
Miales optymalna, my szybka. Co z Traffikiem ?


Trasa optymalna jak opisałem. Trafik do granicy włączony, za granicą wyłączony. Kilkanaście postojów czasami AM wyłączana, czasami nie.


Moim zdaniem problem też leży po stronie przeliczania trasy po ewentualnym wyjsciu z programu.
Sytuacja taka zdarzyła mi się w Polce. Trasa z Warszawy do Czosnowa. W Łomiankach dostałem telefon i podczas rozmowy na włączonej AM program wywaliło. Po ponownym uruchomieniu programu otrzymałem komunikat czy chce ponownie przeliczyć trasę bo dane są nieaktualne.
Pomyślałem że niewiele przejechałem na wyłączonej AM i dałem komęde żeby nie przeliczał . W tym momencie zaczeły się problemy z wytyczeniem jakiej kolwiek trasy czy z włączony GPS-em czy nie. Cały czas pojawiał się błąd że nie mogę wytyczyć trasy albo że nie można przypisać pozycji do siatki mapy. Pomogła tylko ponowna instalacja programu. 

Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline jrk999

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP ipaq 316/AM EU 6.11, KIGSTON SD4/8GB
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 09, 2010, 16:44:46 »
Szczesliwie objechalem kawalek Europy z AM 6.1

 AM niestety chciala podjechac pod samo miasto, niepotrzebnie uciekala z autostrady (ring Berlina)

Moim zdaniem nie jest to błąd programu. Chyba problem tkwi w tym, że przez środek Berlina także prowadzi autoctrada, a program "nie wie" że ta autostrada nie jest drogą, którą chciałeś jechać. Ja zawsze zaznaczam punkty "przelotowe" na ringu.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podróż po Europie i absolutny koszmar z Automapą 6 EU
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 09, 2010, 17:11:10 »
Ja bym to określił inaczej. Berlinerring jest bardzo specyficzny, bo mimo, iż można traktować go jako obwodnicę Berlina, to z racji odległości od centrum Berlina, ustawienia AM (promień uznawany za prowadzenie przez punkt "w okolicy") nie przewidują możliwości uznania go za obwodnicę. Czy to jest błąd AM, to rzecz dyskusyjna - MZ programom nawigacyjnym jeszcze daleko do sztucznej inteligencji.