Podczas wyznaczania wystąpił nieznany błąd.

  • 5 Odpowiedzi
  • 8265 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrosek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2 (I8000NXXJJ1 Wall-E MSN 1.0)
Podczas wyznaczania wystąpił nieznany błąd.
« dnia: Lipiec 11, 2014, 23:57:44 »
Ale mnie dzisiaj dopadł problem jak w temacie! :(
Jeździłem od 27.06.2014 na wAM 6.16.2 (2343) i mapie 1406 EU (wersja finalna, a nie beta) po Warszawie i nie miałem żadnych problemów.
Dzisiaj przygotowuję się do wyjazdu poza Warszawę i ustawiam punkt startowy w Warszawie i docelowy gdziekolwiek w województwie dolnośląskim, trasa szybka i... wyskakuje komunikat!
Od razu poaktualizowałem dane SR oraz LD, sprawdziłem jak jest w wersji PL, ale błąd wyskakuje zawsze.
Byłem jeszcze tak dociekliwy, że sformatowałem kartę, zainstalowałem AM EU od nowa bez aktualizacji danych SR i LD, wyznaczyłem trasę tak samo i znowu ten sam błąd. :(

Pomogło dopiero przywrócenie poprzedniej wersji 6.15.0 (2206) z mapami 1404 z backupu i tutaj wszystko działa już jak należy i mogę jechać w trasę... :)

Zgłosiłem niedawno problem do supportu, ale niestety do wyjazdu nic mi nie będą w stanie pomóc. :( Szkoda tylko, że wcześniej nie wyznaczyłem jakiejkolwiek trasy po Polsce, bo może miałbym już problem rozwiązany.
A z drugiej strony, to finalna wersja produktu powinna działać, a nie znowu coś nie działa i support na mnie zbiera dane. :(
A dopiero co wykupiłem wsparcie na kolejne 2 lata... :(

Spotkaliście się może z takim problemem w najnowszej wAM?
AutoMapa 6.16.2 (2343)/EU 1406 6.638 - włączony LiveDrive!

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: Podczas wyznaczania wystąpił nieznany błąd.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2014, 23:06:14 »
A to były jakieś Omnie 2 z 64 MB RAM?
Był taki problem znany i rozwiązany od 3 tygodni na urządzeniach z 64 MB RAM, no ale żeby przy 256 MB???
Może drastycznie zapchałeś pamięć ilością uruchamianego softu. Spróbuj dodać w AutoMapie więcej pamięci dla danych mapowych.
Było o tym tu http://pdaclub.pl/forum/betatesty/automapa-windows-6-16-1404-beta/
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

Odp: Podczas wyznaczania wystąpił nieznany błąd.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2014, 19:42:47 »
Witam

U mnie podczas nawigowania na trasie ok 250km  w odległości  ok 2/3 od startu, nagle pokazał się komunikat na żółtym tle, że AM dalej nie może prowadzić nawigacji. Proste wyłączenia całego urządzenia i ponowny restart od razu przywróciło sprawność bez żadnego dodatkowego wskazania celu. Po prostu od razu właściwie ruszyło. Zaznaczam, że trasa od początku była prawidłowo przeliczona i pokazana. W powrotnej drodze po przebyciu podobnego dystansu sytuacja się powtórzyła. W wersji 6.15 też to wystąpiło.
Zgłaszałem do suportu i odpowiedzieli ,że należy na maxa zwiększyć pamięć, chociaż tak prawie było i do minimum możliwego pamięć rezerwowaną na punkty użytkownika. Poza tym sugerowano, że mam stare oprogramowanie hardware, chociaż miałem w reklamacji i przysłano po wymianie płyty głównej, więc powinno być aktualne.

Pozdrawiam

*

Offline piotrosek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2 (I8000NXXJJ1 Wall-E MSN 1.0)
Odp: Podczas wyznaczania wystąpił nieznany błąd.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2014, 13:15:31 »
Support przesłał mi odpowiedź:
Cytuj
prosimy wejść w Menu > Ustawienia > Ogólne > Limity pamięci, zmienić pamięć na dane mapy na 10 MB i na punkty użytkownika na minimum.
którą miałem okazję dopiero teraz sprawdzić i faktycznie to działa... :) Teraz najnowsza pełna wersja wyznacza trasę bez problemu.
Dziwne jest to, że miałem limity ustawione na 9,5MB i 500kB, a teraz mam 10,0MB i 100kB. Drobna różnica 500kB spowodowała całe zamieszanie.
Kiedyś ustawiałem te parametry na maksymalne, ale podczas któregoś problemu, support zalecił mi ich zmniejszenie. Jak widać teraz trzeba było je zwiększyć. :)
AutoMapa 6.16.2 (2343)/EU 1406 6.638 - włączony LiveDrive!

Odp: Podczas wyznaczania wystąpił nieznany błąd.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2014, 08:24:55 »
Witam

Wczoraj podczas nawigowania wystąpił bardzo dziwny błąd. Opis błędu przesłałem do suportu. Ciekawi mnie odpowiedź.

Cytuj
W dniu dzisiejszym wytyczyłem trasę z Gdańska ul. Tarcice do Gdańska ul. Liszta 4. Po przeliczeniu AM pokazała całą z prawidłowym kilometrażem. Nagle bezpośrednio przed skrętem z ul. Nowe Ogrody w Powstańców Warszawskich usłyszałem: "Jesteś u celu, prowadził cię ...". Nie wyłączając urządzenia dalej wskazałem ten sam cel i AM poprowadziła. Na zapisach trasy nie znalazłem tego wyłączenia. Kiedyś też już to miałem, chociaż dosyć dawno.


W załączeniu wszystkie zapisy trasy.

Cytuj
do AutoMapa
 Mam zapis filmowy z tego miejsca, ale nie umiem wysłać zbioru nieco powyżej 200 000 kB.

Cytuj
Na zapisie filmowym jest zarejestrowany głos Hołowczyca z AM o dotarciu do celu, co uwiarygadnia moje uwagi

Przedtem już kiedyś kilka razy to wystąpiło.

Czy któryś z kolegów już się z tym zetknął?

W dalszym ciągu nie mam oficjalnej odpowiedzi suportu na zgłoszoną uwagę o nagłym wyłączaniu się nawigowania po przejechaniu dalszej trasy o czym pisałem w innym miejscu na tym forum. Odpowiedział jedynie NocnyMarek, za co dziękuję, ale reakcja z poprawą powinna być od AM.


Pozdrawiam

Zdzisław

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Podczas wyznaczania wystąpił nieznany błąd.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2014, 20:55:14 »
Od czasu, do czasu zdarza sie coś takiego - gdzieś raz na miesiąc, przy codziennym używaniu. Pewnie to problemy z pamięcią, jak było to już opisywane w tym wątku.