Jest już wersja oficjalna 6.2

  • 184 Odpowiedzi
  • 61710 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Dżeju

Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 16, 2010, 12:06:27 »
Nie ma to jak nasze Polskie pouczanie wszystkich i na każdy temat :] Jak ktoś jeździ jak ciele, to trakora i chłopa nie zauważy. A pomykać, to można nawet 50 km/h   B) OT

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 16, 2010, 12:18:58 »
No można dopóki jakiś pijany chłop zza drzewa nie wylizie na drogę albo ciągnik z pola nie wytnie nam numeru ...
Taaa, a krajówki mamy na szczęście dobrze ogrodzone, więc żaden pijaczyna się nie przeciśnie,
a dla traktorów są specjalne przepusty dołem co kilometr, żeby żaden przejeżdżając z pola na pole
nie próbował staranować ogrodzenia  :mrgreen:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

MarkNavi

Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 16, 2010, 17:33:21 »
Koledzy Dżeju i NM pomykajcie sobie którędy chcecie, szkoda bicia piany prawda ? :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 16, 2010, 18:16:48 »
Ależ nie zamierzam Cię przekonywać, żebyś jeżdził tam gdzie ja, nie lubię tłoku  :P
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

MarkNavi

Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 16, 2010, 19:22:54 »
Ależ nie zamierzam Cię przekonywać, żebyś jeżdził tam gdzie ja, nie lubię tłoku  :P

To wszystko zależy od priorytetów, dla ciebie najważniejsze jest wnioskuję komfort polegający na właśnie braku tłoku, natomiast jakość drogi, czy fakt, że mijasz się zwykle na takich drogach z autem z przeciwka na tzw lusterko ma mniejsze znaczenie. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo dotarcia do celu oraz jakość nawierzchni. Dlatego np jadą z Warszawy do Krakowa nigdy nie pojadę trasą numer 7, choć dla AM to najszybsze dotarcie do celu, tylko pojadę gierkówką dwupasmową i potem wbijam się na autostradę A4 i lecą nią do Krakowa. Owszem trasa dłuższa, ale wygoda jazdy dla mnie przynajmniej dużo większa. To tyle w zasadzie.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 16, 2010, 20:26:06 »
Ja też tłoku nie lubię i żółtym "pomykam" jeśli się tylko da. No aż się prosi kolejna opcja w naszej kochanej AM w stylu "Pomijaj czerwone i lepsze".  :E

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 16, 2010, 23:43:00 »
Ja też tłoku nie lubię i żółtym "pomykam" jeśli się tylko da. No aż się prosi kolejna opcja w naszej kochanej AM w stylu "Pomijaj czerwone i lepsze".  :E

Yes, Yes, Yes  :grin: :grin: :grin:
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Bilunia

Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 17, 2010, 01:28:27 »
I szuszarek mniej   B)

To jest koronny argument  :ok:  W dużej ilości tras lepiej jechać dróżką o numerze trzycyfrowym lub nawet bez numeru, bo ... nikt nie przeszkadza i można pomykać.
Możesz zmienić swoje priorytety, jak się przejedziesz z Wałcza do Kołobrzegu, przez Czaplinek, Połczyn, Białogard. Szczególnie w rejonie tego ostatniego, ciężko przejechać nie zawierając nowych przyjaźni. :) A droga w rejonie Białogardu nie skłania do "powolności".

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 17, 2010, 09:02:11 »
... Szczególnie w rejonie tego ostatniego, ciężko przejechać nie zawierając nowych przyjaźni. :) A droga w rejonie Białogardu nie skłania do "powolności".

Jest ryzyko - jest zabawa  :wink:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 17, 2010, 11:36:49 »
Cytuj
Wraz z pierwszą tegoroczną aktualizacją, AutoMapa wprowadza nowy system uaktualnień map. Począwszy od 2010 roku, dane mapowe wykorzystywane w programie AutoMapa aktualizowane będą do sześciu razy w ciągu roku.

Ciekaw jestem czy to oznacza, że wracamy do systemu częstej aktualizacji tylko map (a programu tylko od czasu do czasu)? Postulowanego tu wielokrotnie od czasu chyba AM4. Bo instalacja całego programu co 2 miesiące, przenoszenie ustawień, to jest mało kusząca perspektywa. Rozumiem (a historia Biluni z tego wątku to potwierdza), że AM nie potrafi skutecznie i bezproblemowo przeprowadzić upgrade czyli nadpisania nowej wersji na starej, z zachowaniem (po ewentualnym automatycznym uaktualnieniu) plików ustawień, ulubionych miejsc itp. Zresztą sama AM zachęca zawsze do sformatowania karty flash przed instalacją, więc o żadnym upgrade z definicji nie może być mowy.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 17, 2010, 11:42:35 »
Ciekawa teoria, od czwórki robię upgrade "w miejscu" i wszystko działa.

Zmieniałem raz telefon i kartę, po prostu przekopiowałem pliki ze starej na nową, dalej instaluję w to samo miejsce.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 17, 2010, 11:46:08 »
Dokładnie. Przenosiłem wielokrotnie licencję na różne urządzenia wraz z ustawieniami programu, potem upgrade i zawsze działa bez zarzutu.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 17, 2010, 11:53:24 »
No to są pozytywne doświadczenia, dobrze wiedzieć. Ale czy wprowadzaliście jakieś własne zmiany konfiguracji inne niż te dostępne w menu programu? Edycja plików konfiguracyjnych, niestandardowe skórki?

Żadnego spowolnienia spowodowanego nieuniknionym posiekaniem plików mapowych po wgraniu nowego na stary? Używam wersji EU, która ma pliki rzędu 1GB i muszę przyznać, że format karty parę razy zdecydowanie poprawił tempo działania programu.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 17, 2010, 11:59:44 »
Żadnych problemów. Jeśli używasz AM na co dzień, warto zrobić backup karty, formatowanie i przywrócenie danych. Powiedzmy, że raz na kwartał wystarczy.
Jeśli grzebiesz w plikach prg, consts czy innych, to logiczne że stracisz te ustawienia. Zawsze robię backup plików, w których grzebię i potem je przywracam.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 17, 2010, 12:31:53 »
Ciekawa teoria, od czwórki robię upgrade "w miejscu" i wszystko działa.

Zmieniałem raz telefon i kartę, po prostu przekopiowałem pliki ze starej na nową, dalej instaluję w to samo miejsce.
Ta metoda może zawieść jeśli nowa wersja programu zawiera nowe lub przebudowane funkcjonalności gdzie zapis plików konfiguracyjnych może ulec zmianie.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 17, 2010, 12:34:42 »
Póki co nie zawiodła. IMHO to się nie zmieni.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 17, 2010, 12:43:16 »
Póki co nie zawiodła. IMHO to się nie zmieni.
Zastanawia mnie co jeśli pojawi się dodatkowa sekcja w tekście ustawień....?
Czy Am sama dopisze ustawienie default-owe czy np opcja stanie sie niedostępna np wyszarzona....?

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 17, 2010, 13:06:07 »
Wystarczy bezpośrednio po nadinstalowaniu nowej wersji, przenieść zawartość karty na PC, sformatować kartę i ponownie wgrać na kartę z PC. Na pewno uniknie się wtedy jakichkolwiek problemów z plikami konfiguracyjnymi. Przy okazji zostaje backup w razie problemów.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 17, 2010, 13:28:23 »
Zastanawia mnie co jeśli ...
Jak będzie to się będę zastanawiał, na razie nie ma więc nie ma o czym dyskutować.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 17, 2010, 13:48:41 »
Grzebię w jednym pliku konfiguracyjnym, wyłączam sobie w ogóle budynki 3D. Reszta to ustawienia z menu.

Jeśli drastycznie zmienią się pliki konfiguracyjne, to zakładam, że (jedno z poniższych)
a) AM to przewidzi i ich instalator sobie jakoś przekopiuje te ustawienia do nowych plików
b) nadpisze mi się / przywróci do defaultu kilka ustawień w menu, pewnie będzie to związane z jakimiś nowymi funkcjami, które i tak będę chciał obejrzeć jak są skonfigurowane, więc w razie czego sobie kliknę

Generalnie - do tej pory nic się nie stało, w razie czego nic wielkiego się nie zepsuje, doklikam sobie kilka ustawień. Lepsze to niż formatowanie karty i przerzucanie plików przy każdej aktualizacji.

Aktuzalizacja dwóch AM (telefon i PNA dziewczyny) to jakieś pół godziny, potem dociągam POI z Miplo (bo dziewczynie nigdy nie chce się w tym celu podpinać PNA pod komputer) i tyle.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 17, 2010, 14:31:25 »
Ponieważ dalej u mnie na oficjalnej wersji tak jest więc mam pytanie czy to tylko u mnie czy więcej takich przypadków.Nie mogę wyznaczyć trasy z Okęcia do Łodzi. Nastąpiło żądanie dostępu do danych z poza mapy odwrotnie bez problemu

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 17, 2010, 14:37:24 »
U mnie wyznacza bez problemu.

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 17, 2010, 14:42:46 »
To co za cholera. Dzisiaj w domu chyba całkowity format i od początku

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 17, 2010, 14:46:55 »
A jak wyznaczasz punkt początkowy? Bo ja z POI - Port Lotniczy im. F. Chopina Terminal1, 2.

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 17, 2010, 15:20:04 »
Ponieważ dalej u mnie na oficjalnej wersji tak jest więc mam pytanie czy to tylko u mnie czy więcej takich przypadków.Nie mogę wyznaczyć trasy z Okęcia do Łodzi. Nastąpiło żądanie dostępu do danych z poza mapy odwrotnie bez problemu

Jest masa ludzi którym AM62 się sypie. Sam podawałem kilka przykładów jak ją zawiesić. Nie wiem jak "Polska", ale wersja "EUROPA" nie nadaje się do nawigacji, chyba że uda ci się odpalić nawigację, to broń boże nic nie ruszać. Żadnych zmian w czasie jazdy. Ja przypomniałem sobie w Czechach, że nie mam winiety, no to szybko "omijaj drogi płatne" a Automapa już leży, albo wymyśla trasy z kosmosu. Wybaczcie panowie z Aquartu - ale Automapa od wersji 6.0 do 6.2 to bubel.

tu masz więcej poblemów: http://pdaclub.pl/forum/automapa/am6-i-brak-pamieci%28%29/180/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 17, 2010, 15:56:34 »
wersja "EUROPA" nie nadaje się do nawigacji, chyba że uda ci się odpalić nawigację, to broń boże nic nie ruszać. Żadnych zmian w czasie jazdy. Ja przypomniałem sobie w Czechach, że nie mam winiety, no to szybko "omijaj drogi płatne" a Automapa już leży

Chyba dobrze że nie mam HTC, bo też w Czechach musiałem skorzystać z omijania autostrad
(trafiło mi się holowanie), a trasa po włączeniu opcji była 'jedynie słuszna'.
i mimo że sprawdzalem kilka różnych wersji tras, by w końcu powrócić do tej pierwszej
wszystko poszło gładko.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 17, 2010, 16:12:31 »
A jak wyznaczasz punkt początkowy? Bo ja z POI - Port Lotniczy im. F. Chopina Terminal1, 2.

Raz próbowałem stojąc pod lotniskiem ale to było na becie. A teraz po ściągnięciu normalnej spróbowałem wyznaczyć z punktu na mapie. Punkt był ustawiony na żółtej przed terminalem
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 16:14:57 wysłana przez plusfoto »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 17, 2010, 16:34:09 »
Mi z tego punktu wyznacza trasę.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 17, 2010, 22:01:55 »
ok zgubiłem się z POI.
w Miplo w programie - nie mam ustawionego "Pobierz jednorazowo wszystko" a na stronie w Synchronizacja>Parametry nie zaznaczyłem żadnego "ptaszka", czyli mam w chwili obecnej ustawioną synchronizację przyrostową, z opisami, bez pobierania punktów niezweryfikowanych przez moderatora.

Przykładowo: Znajduję się w Oleśnicy (56-400 Dolnośląskie) na ul. Sikorskiego

Daję POI>Wyświetlanie>Kaufland - zaznaczone mam tylko Użytkownika (czyli Miplo)
Na mapie widzę jeden punkt Kaufland na Wojska Polskiego.

Z tego samego miejsca wybieram Menu>Prowadź do>POI> Wpisuje Kaufland i sklep wyświetla mi się po 2x... czyli mam 2x Kaufland w Oleśnicy, 2x Kaufland we Wrocławiu (Gaj Krzyki), 2x Wrocław (Popowice Krzyki) itd.

Dlaczego? Jak zrobić aby to w końcu działało bo już pogubiłem się totalnie.


Druga sprawa. dodałem na mapie punkty POI. 2x jakiś PUB, jedną aptekę bo brakowało, po czym synchronizuję z Miplo i na stronie nie widzę już od 2 tygodni tych punktów. u mnie na AM są, w bazie Miplo brak, pomimo że w programie MiploSync w zakładce Sync ptaszek "Nie wysyłaj moich propozycji POI" nie jest zaznaczony.

Ktoś ma jakiś pomysł ?
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 17, 2010, 22:15:25 »
Skasuj plik z POI (wszystkie trzy), uruchom miplosetup, utwórz nowy plik POI
o tej samej nazwie co skasowany, zsynchronizuj i sprawdź efekty.
(synchronizacja nie usuwa starych POI z pliku).

Synchronizujesz kategorię Pub?
Jeśli jej nie wybrałeś do synchronizacji, to Twoje POI nie zostaną wysłane do miplo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 22:17:57 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free