Jest już wersja oficjalna 6.2

  • 184 Odpowiedzi
  • 61285 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2010, 22:31:32 »
Nie potwierdzam. Rybnik-Frydek Mistek wyznacza po kolei wszystkie trzy trasy.

Nie chodzi o to, że którejś z nich nie wyznacza. Wyznacza każdą, ale pokombinuj sobie kilka razy, dodaj punkt przez, zmień godzinę wyjazdu, typ trasy, przesuń ustawienie "trasa optymalna gdy krótka-szybka" - ja zwykle w trzech do pięciu ruchach notuję błąd.

Nie jestem w stanie wyrokować czy jest to wina błędu w programie, czy błędu w pliku mapowym. Być może jest tak, że błąd jest wynikiem akurat tego wybranego punktu. Ale jeżeli trafia się to w pierwszych dwóch wybranych przypadkowo punktach to nie jest to przypadek.

Może dla próby ktoś z kolegów spróbuje pobrać dane mojej testowej trasy:
http://rybnet.pl/~falcon/photos/net/automapa-chalupki/trasa%20testowa.atm

i zrobić na niej kilka operacji wymuszających przeliczenie trasy. Ciekawe czy (i na jakich urządzeniach) - wywali się to jak u mnie na HTC HD.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2010, 22:41:05 »
Z tym Świnoujściem w mapie EU to problem wynika chyba z mapy Navteqa, bo gdzieś widziałem, że Świnoujście w ich mapie leży w Niemczech i pewnie przy scalaniu mapy z mapą Geosystemu doszło do błędu mapy. Niestety nie mam mapy EU i nie mogę prześledzić sprawy.

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2010, 22:52:55 »
Powiedzcie mi, dlaczego plik instalacyjny 6.2.0 po pobraniu ma 200 MB, a nie 205 MB, jak jest na stronie AM ?
Dlatego że 1 kilobajt ma nie 1000, a dokładnie 1024 bajty.

Instalator 6.2.0 PL full ma 200MB a wpis na stronie AutoMapy o długości 205MB jest nieprawidłowy.
Prawdopodobnie został omyłkowo przepisany z wersji 6.2.0 PL beta, która była o 5MB dłuższa.
Teraz pozostaje zweryfikować co wycięto z wersji full, czy tylko zmieniono siłę kompresji.

6.2.0PL beta = 205 MB (214 996 122 bajtów) :1024 :1024 = 205,04 MB
6.2.0PL full = 200 MB (210 672 765 bajtów) :1024 :1024 = 200,91 MB
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2010, 23:13:40 »
Cytat: emisiu
Długie trasy z promami na wyspy w Chorwacji można by sprawdzić jak ktoś ma AM EU.
Sam prom na trasie nie wystarczy, tu masz 2 różne promy i jeszcze droga dookoła ... za duży wybór  :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline QbasQ1

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TravelPilot 500 (480x272); Galaxy SII
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2010, 23:31:13 »
Proszę by ktoś na urządzeniu z Windows CE i Automapa 6.2 EU (finalną) sprawdził trasy:
Warszawa, Osmańczyka 22 => Świnoujście, Broniewskiego 9
Warszawa, Osmańczyka 22 => Bydgoszcz, Skłodowskiej Curie 90

Pozdrawiam

Obie trasy wyznaczone i to szybciutko  :ok:
QbasQ1 :)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2010, 23:38:11 »
Sam prom na trasie nie wystarczy, tu masz 2 różne promy i jeszcze droga dookoła ... za duży wybór  :wink:

Tak, wiem - jest jeszcze zależność czasowa że duże promy nie wożą w nocy i osobówki jada małymi promami (choć w dzień zamiejscowym nie wolno). Jest to wszystko dość skomplikowane, może za bardzo jak na możliwości AM.
Wiem coś o tym, bo po jednej kapitalnej imprezie w Międzyzdrojach przysnąłem niechcący na dużym promie, a obudziłem się o świcie na małym (piszę całkiem poważnie).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 12, 2010, 23:41:04 »
Cytat: QbasQ1
Obie trasy wyznaczone i to szybciutko  :ok:
Bo pewnie masz wykluczone promy, a puniek chce promem ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline fido2001

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG NEXUS 5 v4.4.3
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 13, 2010, 00:59:22 »
Witam.

Nie wiem czy to się komuś przyda, ale zainstalowałem Program z instalatora w wersji 6.1.0a natomiast mapy z najnowszej 6.2.0. Wszystkie problemy ustąpiły :) Żadnych zwiech - wszysto śmiga jak należy. Moja zabawka to MIO P560.

Pozdrawiam.
Rafał.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 13, 2010, 01:56:41 »
Może dla próby ktoś z kolegów spróbuje pobrać dane mojej testowej trasy:
http://rybnet.pl/~falcon/photos/net/automapa-chalupki/trasa%20testowa.atm

i zrobić na niej kilka operacji wymuszających przeliczenie trasy. Ciekawe czy (i na jakich urządzeniach) - wywali się to jak u mnie na HTC HD.

Szybką i optymalną dla Twojej trasy testowej wyznacza u mnie zawsze, bez względu na ilość przeliczeń. Krótkiej nigdy - "wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych".  :S

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2010, 09:35:15 »
Przetestowałem ten problem ze Świnoujściem i nie dotyczy on tylko Broniewskiego 9 ale całego Świnoujścia. Problem pojawia się przy długiej trasie tuż po zjechaniu z promu dla turystów w Karsiborze. Jeśli cel jest przed promem to wszystko jest ok. Ale sam problem nie leży w drodze przeprawy promowej bo gdy wyznaczy sie trasę gdzie start jest przed promem a koniec za promem to jest ok - wynika z tego, ze problem pojawia się przy jakiejś dłuższej trasie. Pewna metodą na wyznaczenie trasy do Świnoujścia na AM jest zablokowanie promu w Karsiborze (dla przyjezdnych) a odblokowanie tego dla mieszkańców w centrum. Nalezy jednak pamiętać że korzystanie z promu w centrum dla turystów jest możliwe w weekendy.
Osobę, która próbowała porównywać Świnujście do jakiegoś Pcimia informuję, że Świnoujście to miasto 40-to tysięczne należące do aglomeracji szczecińskiej, miejsce wypoczynku dziesiątków tysięcy turystów z Polski i Niemiec w skali nie mniejszej niż Sopot. Dodam także, że nie można jej porównywać z miejscowościami, których nigdy nie było w AM bo Świnoujście było w AM od samego początku i skoro w tej wersji coś się stało, że nie jest możliwe wyznaczenie trasy to w takim przypadku powinno to być naprawiane natychmiast bo stan taki nie gwarantuje, że nie ma jakiegoś poważniejszego błędu, który może pojawić w kilkudziesięciu innych miejscach...

Pozdtawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 13, 2010, 09:43:05 »
Niestety wypuścili "farfocla". Problem z niemożliwością dojazdu do Świnoujścia (na Broniewskiego 9) w wersji finalnej nadal występuje -nie daje się tam wyznaczyć trasy przy pomocy AM Europa choc daje się na AM Polska. Urządzenie na AM Europa zalicza zawieszenie!
Mimo tego, ze zgłaszałem to ze 2 dni temu, mimo, ze i inne osoby to też zgłosiły wyszła AM bez poprawek.
Czy te testy mają jakiś sens skoro nie słuchają ?

UPDATE: Próba wyznaczenia trasy z Warszawy do Goleniowa (kilka km za) kończy sie komunikatek: "Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą", to samo z trasą z Warszawy do Bydgoszczy - widać jakiś generalny błąd na mapie AM EU !!!!!!!


Pozdrawiam

O tym napisałem już w wątku dotyczącym bety ale nikt nie zwrócił na to uwagi. Widocznie W-wa to miasto wydzielone a reszta to prowincja poza mapą :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 09:46:33 wysłana przez plusfoto »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 13, 2010, 10:05:34 »
Przepraszam ale zapomniałem napisać o komunikacie "Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą"
Po powrocie ściągnąłem jeszcze raz i po ponownej instalacji błąd ten już sie nie pojawia.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline QbasQ1

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TravelPilot 500 (480x272); Galaxy SII
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 13, 2010, 11:01:41 »
Cytat: QbasQ1
Obie trasy wyznaczone i to szybciutko  :ok:
Bo pewnie masz wykluczone promy, a puniek chce promem ...

Z promem też szybciutko
QbasQ1 :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 13, 2010, 11:46:52 »
Niestety dalej u mnie wskaźnik pozycji GPS chowa się za belkę
Błąd AM 6.2 Beta
Problem zgłoszony lecz bez rezultatu :(
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 13, 2010, 16:07:33 »
Cytat: Bilunia
Proszę sobie wyznaczyć dla "relaksu" traskę Poznań - Mielno. Komentarz zbędny...

No tak, uczulenie na żółte  :mrgreen: ale wystarczy, że poinformujesz o tym AM,
a ona uwzględni fobię w obliczeniach i poprowadzi po czerwonym.  :ok:
Od osoby, która jeździ taką trasą, wiem że lepsza/szybsza jest trasa 1 (żółta).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 13, 2010, 16:44:29 »
Tego wprawdzie nie wiedziałem, ale to tylko potwierdza moje niejednokrotne doświadczenie,
że podróż drogami wojewódzkimi często bywa bardziej komfortowa niż jednojezdniowymi krajówkami.
Komfortowa czyli spokojniejsza, wymagająca mniej uwagi, 'polowania na miejsce do wyprzedzenia', etc.,
a przy tym jeśli nie szybsza to wcale nie wolniejsza niż obciążoną krajówką.
Na tyle często, żeby takie uwagi jak ta powyżej traktować z pobłażaniem.
(bardziej jako fanaberie niedoświadczonych kierowców niż błąd routingu)

Połączone: Marzec 14, 2010, 19:10:13
Cytat: Bilunia
Trochę obiektywizmu, czasami dobrze robi.

Otóż to, wolisz jechać czerwnymi, to jeździj nimi. Ustaw sobie przez Piłę,
albo podnieś lekko prędkość na drogach głównych, (lub obniż na drugorzędnych)
i miej trasy jakie lubisz, a nie opowiadaj o trasach 'prawie idealnych' i 'bez komentarza'
popadając ze skrajności w skrajność.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 19:10:13 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 13, 2010, 18:15:32 »
Ja mam alergię na "czerwone" zwłaszcza w tygodniu. Jadąc tą trasą wprawdzie z Wrocławia w Stęszewie odbijam na Buk , Duszniki i dalej Czarnków, Trzcianka, Wałcz...I to mi odpowiada. Jak widać ważne są własne preferencje, odczucia itp. A więc o routingu możemy dyskutować bez końca. Z drugiej strony dziwne jest, że trasa 11 jest pominięta przez AM.

Edit: Masz rację Marku przecież routing można ustawić pod siebie manipulując prędkościami
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 18:17:40 wysłana przez altroch »

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2010, 18:38:08 »
A ja mam takie zapytanie - w poprzednich wersjach AM, gdy machałem paluchem po mapie, to mapa mi się przesuwała w żądanym kierunku, teraz gdy chcę przesunąć mapę w którymś kierunku, to ona się przybliża :/ Gdybym chciał przybliżenia, to użyłbym suwaka po prawej.
Jest jakaś możliwość, aby móc znów przesuwać mapę w dowolną stronę?
[mod]czasem warto zajrzeć na stronę AM: http://w3.automapa.com.pl/upload/manual/PL/OpisAM6b.png[/mod]
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 19:15:34 wysłana przez nocnyMarek »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline cheetahmax

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P360
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 13, 2010, 22:23:19 »
Droga z Poznania do Zakopanego też jest bardo dziwna. Trasa szybka z użyciem  traffic , wyjazd niedziela 8.00. Trasa zamiast przez  łódź albo Wrocław, prowadzi  jakimiś żółtymi drogami do Gliwic i potem dopiero na A4. Czas przejazdu niecałe 8 godzin. Gdy zaznaczyłem przez łódź lub Wrocław to wyznaczona trasa wychodzi kilkanaście minut dłuższa. Nie wydaje mi się że jadąc w niedziele szybciej zajadę lokalnymi drogami niż autostradą. Coś nie tak z tymi danymi traffic.

*

Offline tomek1970

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560 + WM6.0
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 13, 2010, 22:54:33 »
Witam
Mam prośbę o potwierdzenie pewnego błędu w wersji 6.2 EU, wyznaczanie trasy optymalnej lub szybkiej o długości ok 100 km i więcej z następujących ulic w Bydgoszczy: Porazińskiej, Szczęśliwa, Gościnna, Rodzinna, Andersena, Kleeberga, Berlinga (w pobliżu Kleeberga), Tałdykina i kilka innych w pobliżu wywala błąd: "Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych", jako punkt docelowy przyjąłem Lubin ul. Staszica 36, ale sprawdzałem to również na innych miastach na terenie całej Polski, co ciekawe trasę odwrotną do Bydgoszczy wyznacza bez problemu, jak również trasę krótką też w większości wypadków wyznacza. Próby jakie przeprowadziłem aby wyznaczyć trasę z tych ulic to: wyrzucenie pliku blokad, zmiana szybkości wyznaczania trasy, zmiana pamięci dla map, wyłączenie offlinowego trafficu, przeinstalowanie AM - niestety nic nie pomaga, mam jeszcze pewne podejrzenia odnośnie punktu "Dom" ale nie zauważyłem aby ktoś zgłaszał że nie może wyznaczyć trasy z domu. Pytanie jak sytuacja w opisanym przypadku wygląda w AM PL?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 13, 2010, 23:12:06 »
PL czy EU nie będzie tu miało nic do rzeczy, z części podanych ulic faktycznie przy trasie długiej wyskakuje niezgodność danych (z okolic Andersa i bardziej na północ).  :S
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 19:09:04 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline tomek1970

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560 + WM6.0
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 13, 2010, 23:51:59 »
PL czy EU nie będzie tu miało nic do rzeczy, z części podanych ulic faktycznie przy trasie długiej wyskakuje niezgodność danych (z okolic Andersa i bardziej na północ).  :S
Dzięki Marku za szybką odpowiedź  :ok:
Powiedz mi proszę jak powinienem rozumieć słowa "z części", czy z pozostałych podanych ulic możesz wyznaczyć trasę, czy po prostu " z części" czyli z tych które sprawdziłeś? Chcę ten błąd zgłosić do supportu i dlatego jestem trochę upierdliwy :wink:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 14, 2010, 00:11:19 »
Testowałem na PC, z Rodzinnej, Gościnnej, Szczęśliwej i części Andersena (na wschód od ZUSu)
trasy mi wyznacza, wyłączenie trafiku też trochę pomaga, (wtedy nieco częściej wylicza trasę).
Koniec trasy też nie ma znaczenia (byle >100km po prostej od startu). Możesz śmiało zgłaszać.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline tomek1970

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560 + WM6.0
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 14, 2010, 01:43:37 »
Testowałem na PC, z Rodzinnej, Gościnnej, Szczęśliwej i części Andersena (na wschód od ZUSu)
trasy mi wyznacza, wyłączenie trafiku też trochę pomaga, (wtedy nieco częściej wylicza trasę).
Koniec trasy też nie ma znaczenia (byle >100km po prostej od startu). Możesz śmiało zgłaszać.
Trochę dziwnie AM zachowuje się w tym miejscu, gdy pisałem prośbę o sprawdzenie "zakazana" strefa zaczynała się dla mnie na zachód od linii ulic Brzechwy - Skarżyńskiego, przy czym udało mi się kilka razy wyznaczyć trasę krótką, w tej chwili od czasu do czasu udaje mi się ze Szczęśliwej wyznaczyć trasę szybką a raz nawet optymalną z lekką przewagą szybkiej za to krótka przestała działać (ki diabeł w tym siedzi???).Chyba rzeczywiście coś jest nie tak z trafficem w tym miejscu i przy okazji zaczynam podejrzewać że nie daje się on całkowicie wyłączyć :mysli:, bo widzę że u mnie jego włączenie i wyłączenie niewiele zmienia, za to godzina o której wyznaczam trasę wydaje się mieć duże znaczenie.
Rano wyślę zgłoszenie, mam nadzieję że do następnej wersji poprawią :wink:

Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 14, 2010, 11:50:21 »
czytam i czytam i nie mogę uwierzyć nawigacja powinna być prosta , łatwa i mało skomplikowana, a nie jakieś regulowanie prędkościami na drodze itp. Ten kto zrobił te drzewko z poi to ma jakieś problemy w domu. Wystarczyło dodac do drzewka opcję wpisz nazwę i już jest ok .Ta nawigacja to została zrobiona dla polaków żeby pogrzebali w niej a następnie narzekali że coś nie działa. Fakt , że warunki licencji są fajne ale nic poza tym. Ja oczekuje od AM że ja włączam i działa jak należy i nie wchodzę w ustawienia. Może mapa w niej jest dobra ale jak wyznaczy trasę to porażka. Mam porównanie z garminem tam nie ma za dużo ustawień ale to działa i dobrze. Zaczynam żałować że kupiłem tą navi skusiłem się opinią na pytanie jaka navi :tylko AM. Tak sobie ponarz :mrgreen:ekałem

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 14, 2010, 12:00:34 »
Na tyle często, żeby takie uwagi jak ta powyżej traktować z pobłażaniem.
(bardziej jako fanaberie niedoświadczonych kierowców niż błąd routingu)
Dzięki wielkie za pobłażliwość.
Gdybym tą trasą nie jeździł średnio raz/m-c , to bym nie głosił "fanaberii". I zapewniam, że testowałem tak żółtą, jak i 11-tkę i to o różnych porach doby.
Alergii na żółte też nie mam, gdyż np. trasę Poznań - Hel systematycznie zaliczam przez Wągrowiec - Chojnice - Kościerzynę, natomiast 5-tkę omijam z daleka.
Jeżeli dla kogoś fakt, że najnowszy twór AM nie widzi możliwości jazdy z Poznania do Mielna DK-11, czy też pokonania Piły - jej obwodnicą, czy w końcu po postawieniu na Pile punktu "Przez" - ponownym ściąganiem z 11-ki na Wałcz, jest czymś normalnym, to .............
Pozostaje więc pytanie, dlaczego 6.2 beta nie stwarzała tego typu problemów ?
Mało tego. Śmiem twierdzić, że trasy (bez używania Traffica) wyznaczała prawie idealnie.
Ja nie mam alergii na żółte. Ale jak widzę, niektórzy chyba mają alergię na moje wypowiedzi.
Trochę obiektywizmu, czasami dobrze robi.


Obwodnica Piły to jakas porazka. Am słusznie ją omija, prez debilną sygnalizację tworzą się tam korki...

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 14, 2010, 12:38:56 »
czytam i czytam i nie mogę uwierzyć nawigacja powinna być prosta , łatwa i mało skomplikowana, a nie jakieś regulowanie prędkościami na drodze itp.

Nic nie trzeba regulować prędkościami na drodze. Defaultowe są wystarczające. Grzebanie w predkościach jest dla alergików (na żółte drogi)  :evil:

Ten kto zrobił te drzewko z poi to ma jakieś problemy w domu. Wystarczyło dodac do drzewka opcję wpisz nazwę i już jest ok .

Wystarczy uruchomić klawiaturę i już można wpisać  :]

Może mapa w niej jest dobra ale jak wyznaczy trasę to porażka.

Masz coś konkretnego na myśli? To podziel się, bo niekoniecznie Twoje odczucia muszą być uzasadnione.
Chyba, że nagrzebałeś w ustawieniach.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 14, 2010, 13:53:16 »
@akubit napisał : "Masz coś konkretnego na myśli? To podziel się, bo niekoniecznie Twoje odczucia muszą być uzasadnione."
Ustaw trasę z Gdyni do Karlskrona w Szwecji.

Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 14, 2010, 14:40:35 »
chodzi mi o to że kiedy wchodzę do poi to od razu bez wchodzenia w konkretną kategorie powinno być wpisz nazwę i program powinien wyszukać najbliżej pozycji GPS  np kwiaciarnia i wyskakują wszystkie w okolicy . Jeżeli chodzi o ustawienia to nie grzebałem i nic nie przestawiłem . Kiedy wyznaczam trasę optymalną to kieruje mnie przez dziury dopiero trasa szybka to polepsza ale nie do końca. Wiem że jest taka opcja dla tras optymalnych i szybkich przy wyznaczaniu trasy ale ja nie powinienem tego zmieniać poprzednie wersje na optymalnej wyznaczały dobrze. i tak się zastanawiam bo na sucho domu to sobie można spekulować kombinować  i sprawdzać trasy itp. ale na trasie to już nie ma czasu na to. I tu zadaje sobie pytanie: jak mogę zaufać takiej nawigacji skoro ma tyle błędów a co wynika z powyższych postów i z wyznaczonych przezemnie tras? Panowie z AM blanzlują się w efektach specjalnych typu 3d , a nie skupią się na prawidłowości działania aplikacji  bo na przykład u mnie wersja 6.2 zaczęła sie nieraz zawieszać. Może wersja 6.5 coś zmieni jeszcze mam trochę czasu żeby przedłużyć licencję.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Jest już wersja oficjalna 6.2
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 14, 2010, 14:56:25 »
chodzi mi o to że kiedy wchodzę do poi to od razu bez wchodzenia w konkretną kategorie powinno być wpisz nazwę i program powinien wyszukać najbliżej pozycji GPS  np kwiaciarnia i wyskakują wszystkie w okolicy .

A nie jest tak ??