Ankieta

Ile masz RAM-u w swoim głównym urządzeniu z wAM

do 64 MB włącznie
35 (48.6%)
powyżej 64MB, do 128MB włącznie
24 (33.3%)
powyżej 128MB do 256MB włącznie
3 (4.2%)
powyżej 256MB do 512MB włącznie
7 (9.7%)
powyżej 512MB
3 (4.2%)

Głosów w sumie: 71

Głosowanie skończone: Styczeń 05, 2013, 09:56:26

ilość RAM-u w urządzeniu z wAM

  • 25 Odpowiedzi
  • 12192 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« dnia: Grudzień 22, 2012, 09:56:26 »
Na kanwie dyskusji o tym, czy urządzeń z 64MB RAM-u jest dużo wśród tych, na których używana jest wAM (http://pdaclub.pl/forum/betatesty/automapa-6-12-0-beta-1212/), proszę Was o odpowiedź na pytanie "Ile masz RAM-u w swoim głównym urządzeniu z wAM". Głównym, czyli takim, z którym jeździsz najwięcej.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2012, 11:51:20 »
Pamiętaj że robisz ankietę na forum maniaków i osób interesujących się navi, więc często również i nowinkami sprzętowymi.
Myślę że wynik wśród 'szarego obywatela', zazwyczaj korzystającego z najtańszego Larka z Biedronki i Automapy 'wgranej' przez sąsiada/szwagra/kolegę będzie jeszcze sporo gorszy.

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2012, 12:33:16 »
Wiele osób korzystających z prostych urządzeń nie słyszało o istnieniu Forum.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2012, 13:11:18 »
Pamiętaj że robisz ankietę na forum maniaków i osób interesujących się navi, więc często również i nowinkami sprzętowymi.
Myślę że wynik wśród 'szarego obywatela', zazwyczaj korzystającego z najtańszego Larka z Biedronki i Automapy 'wgranej' przez sąsiada/szwagra/kolegę będzie jeszcze sporo gorszy.
Ja oczywiście bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, o czym piszesz, co zresztą zaznaczyłem w źródłowym wątku z zaproszeniu do ankiety. Tym bardziej jednak dominujący (jak do tej pory) udział opcji "do 64MB" jest dla mnie zaskakujący. Zakładam, że wciąż są to legalne instalacje, bo takie tylko mają wartość dla Aquratu.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 13:14:16 wysłana przez lola »

*

Offline romek64

  • **
  • 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N311, A636N, N560, N6120c, NR360, NR460,E52,N8
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2012, 13:43:01 »
Oddałem głos na 64MB bo takie urządzenie używam ale moja żona używa drugie takie urządzenie i już nie oddała głosu bo nie ma konta na pdaclubie a ja mogłem oddać tylko jeden,myślę że rzeczywista statystyka była by jeszcze bardziej na korzyść 64MB.Ponieważ jestem maniakiem więc niedługo zmienię sobie na coś wydajniejszego sprzętowo ale na pewno będzie to PNA z wCE.Żona natomiast będzie korzystać ze swojego aż do jego technicznej śmierci,nie jest maniaczką i dokąd urządzenie będzie działać to nie ma tematu dla niej.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2012, 14:08:13 »
Tym bardziej jednak dominujący (jak do tej pory) udział opcji "do 64MB" jest dla mnie zaskakujący. Zakładam, że wciąż są to legalne instalacje, bo takie tylko mają wartość dla Aquratu.

Taka jest rzeczywistość i mnie nie zaskakuje. Ja akurat mam 128mb ramu i lada moment zmienię urządzenie na również z taką ilością ramu.
Ale powiedzmy że ja trochę bardziej się interesuje i biorę od czasu do czasu udział w życiu forum (przepraszam, bo wiem że wielu to strasznie przeszkadza)
Ale większość ze znanych mi osób jedzie na Navroadach 560, Mio P550/560, Larkach i Gocleverach.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2012, 17:57:16 »
O! spodziewałem się, że z 1 GB RAMu będę osamotniony w tej ankiecie, a tu znalazł sie ktoś jeszcze.
W zasadzie zastanawiałem się też czy mam oddać w niej głos, bo mam wAM ale przez duże W (WinXP).
Czy drugi posiadacz minimum 1GB RAMu w nawigacji może się ujawnić i pochwalić jaki to sprzęt?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2012, 19:45:19 »
@hipeck, cc: all

Sorry, że odpowiadam Ci w tym wątku odnośnie ograniczeń pamięci, zamiast w becie, gdzie do mnie pisałeś, ale raczej ten się nadaje lepiej.

Obawiam się, że przykładowo dłubanie w kodzie w celu jego optymalizacji na 64MB zamiast zmiany okrętu flagowego z wAM na aAM i iAM i poświęcenie na te dwie ostatnie platformy 80-90% zasobów może się marnie skończyć, bo nabywcy NOWYCH urządzeń maja za przeproszeniem "w pompie" opowieści "dziadków", jak to nie mieli neta w nawigacji i dzielnie go parowali z telefonem, albo jak świetnie się jeździ nawigacją off-line.

Nie patrz na siebie, wyobraź sobie siebie jako sprzedawcę i kolejkę 500.000 dentystów, spawaczy, hutników, prezesów, dyrektorów, sprzedawców itd. Następnie pokaż im Twój sprzęt i wyobraź sobie, że próbujesz wytłumaczyć im, jak to działa, jakieś aktualizacje SR, jakies miplo, jakieś miplo traffic, jakieś parowanie telefonu, bosze... Podziękują Ci w minutę, grzecznie, acz stanowczo przenosząc się ze stoiska jakigoś dziwaka gadżetomana (to Twój stand, z hasłem "niech żyje 64mega, do szczęścia więcej Ci nie trzeba") do stanowiska, gdzie dostaną samoaktualizujący się produkt w pełnym zakresie (aplikacji i map), w którym tylko trzeba płacić, i to karta kredytową. Na dzień dzisiejszy to i aAM, i aNE to potrafią, pewnie iAM też. Spędzanie czasu na samodzielne wmontowywanie w wAM funkcji, które masz gratis w Androidzie i systemie iphone'ów (sklep, samoczynne aktualizacje, zarządzanie pamięcią [bo tam jest 256MB RAM]) to moim zdaniem ślepa uliczka.

Gdyby to Automapa nawoływała w roku powiedzmy 2006 do przesiadki na urządzenia z internetem, z powiedzmy minimum 256MB RAM, byłoby to zdecydowanie przedwczesne. Ale jeśli nie robi tego w prawie 2013, to mnie to zaczyna z lekka niepokoić. Trzymam kciuki, by mimo wszystko nie zawiodła ich intuicja, bo nie ma to jak zdrowa rynkowa konkurencja :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2012, 20:04:11 »
Obawiam się, że przykładowo dłubanie w kodzie w celu jego optymalizacji na 64MB zamiast zmiany okrętu flagowego z wAM na aAM i iAM i poświęcenie na te dwie ostatnie platformy 80-90% zasobów
Na aAM Aqurat w ogóle nie ma zasobów, nie ma więc czego poświęcać.
Raczej musi dbać o wAM, żeby miał z czego wersje aAM finansować.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 20:05:55 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2012, 20:12:03 »
Na aAM Aqurat w ogóle nie ma zasobów, nie ma więc czego poświęcać.
Raczej musi dbać o wAM, żeby miał z czego wersje aAM finansować.  :wink:
Marku,
skąd przekonanie, że aAM jest deficytowa, a wAM dochodowa?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2012, 20:18:00 »
A skąd taki pomysł? Nic takiego nie napisałem, miałem na myśli jedynie to,
że wAM rozwijają sami, a rozwój aAM kosztuje ich 'żywą gotówkę'.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2012, 20:19:59 »
że wAM rozwijają sami, a rozwój aAM kosztuje ich 'żywą gotówkę'.
OK, to poprawmy pytanie - skąd wiesz, że tak jest, że wAM jest realizowana samodzielnie, a aAM w outsourcingu (bo zakładam, że to miałeś na myśli)?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2012, 20:23:44 »
To pierwsze wiem bo wiem :) a drugie z ekranu startowego aAM.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2012, 21:12:33 »
Na sprzęt z 64MB duży wpływ ma cena urządzeń i akcja rozdawania sprzętu za "darmo" za przedłużenie Neostrady przez TP.
Nam to nie wystarcza ale nie policzę znajomych bo jest ich tak wielu którzy dostali od TP pierwszą w życiu nawigację z MapaMap, część z nich zmieniła na AutoMapę i im to wystarcza, nigdy nie pobierali nic przez AMCenter i nie myślą o zmianie na coś lepszego. Zresztą nowa 6.12 (mam licencję do czerwca) na moim rezerwowym Larku 43.3 działa przyzwoicie i gdyby nie Android na Leo mógł bym na niej jeździć.
Poprawka dla urządzeń 64MB jest dla firmy opłacalna bo klientów jest dużo.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2012, 22:10:26 »
nie policzę znajomych bo jest ich tak wielu którzy dostali od TP pierwszą w życiu nawigację z MapaMap, część z nich zmieniła na AutoMapę i im to wystarcza,
Legalną? To chyba niezbyt powszechne, że osoba, które nie wydała złotówki na sprzęt jest gotowa zapłacić 200PLN za program do nawigacji?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Smerfik

Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2012, 23:04:40 »
Legalną? To chyba niezbyt powszechne, że osoba, które nie wydała złotówki na sprzęt jest gotowa zapłacić 200PLN za program do nawigacji?
Jeżeli uważasz, że każdy kto dostał sprzęt za friko, resztę musi ukraść, to mnie też dopisz na swoją listę potencjalnych złodziei. Dopisz zresztą też tych, którzy dostali sprzęty z robotem od operatorów GSM - bo wg, Ciebie to też potencjalni złodzieje.
... a wracając do tematu.
Dostałem swego czasu na urodziny (czyli za friko) Asusa A639 pracującym pod WM z 64 ram'u. Do chwili obecnej nie mam powodów do narzekań. AM pracuje na nim płynnie i stabilnie, więc nie widzę najmniejszego powodu by zmieniać sprzęt na jakiegoś modnego gadżeta z robotem tylko dlatego, by być trendy. Tym bardziej, że czytam na bieżąco wasze utyskiwania i marzenia, by na "andkach" AM pracowała jak na WM.
W jakim celu zakładałeś ankietę. Śmiem przypuszczać, że dla wielu jej dotychczasowy wynik jest zimnym prysznicem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że grono biorące w niej udział, to nie przeciętni "Kowalscy", bo takich raczej tutaj trudno by szukać.
Gdyby zajrzeli tutaj Kowalscy, to na pierwszym i drugim słupku zabrakłoby miejsca w poziomie. A to nie są słupki androidowców.
Co niektórzy urządzili już pogrzeb na systemie WM, WCE - pora odkopać "zwłoki" panowie i zacząć liczyć się z jak widać sporym kęsem rynku nawigacyjnego. Powiem więcej - może się okazać, że to "androidowcy" są dla producenta AM na chwilę obecną bardziej kosztowni, a prace nad wersją na robota są finansowane nie z waszych subskrypcji, ale z wpływów jakie AQ ma z licencji windowsowych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 23:41:12 wysłana przez Smerfik »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2012, 23:40:47 »
Że PNA (WinCE) z AutoMapą jest ogromna ilość to nie ma żadnych wątpliwości (spora część z nich ma właśnie 64 MB RAMu).
Że niewielka część z użytkowników tych urządzeń zamieni je na smartfony to też raczej pewnik.
Ten sposób korzystania z nawigacji ma (m.in) tę, jedną dużą zaletę, że nie miesza na ekranie nawigacji każda rozmowa telefoniczna. A jeśli ktoś dużo rozmawia przez telefon w czasie jazdy to ma to znaczenie.
Celowo pomijam sprawę różnicy w funkcjonalności pomiędzy wersjami AM oraz kwestię przyzwyczajeń.

Zaś większość użytkowników smartfonów przesiądzie się (jeśli już się nie przesiadła) na Androida lub iOS.
To są osoby, które nie lubią nosić ze sobą dwóch (i więcej) urządzeń. A że ze smartfona korzystają nie tylko do nawigowania, to nowoczesność platformy nabiera tutaj już znaczenia.
Dlatego uważam, że urządzeń z WM, na których będzie pracować AutoMapa będzie ubywać - tym szybciej, im więcej funkcjonalności z wesji windowsowej trafi do wersji na andka i iOS.

Jeśli autor ankiety chciał udowodnić tezę, że urządzeń z 64 MB RAMu, na którym pracuje AM jest mało - to takiej tezy raczej nie da się udowodnić :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 23:48:27 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2012, 23:44:25 »
Legalną? To chyba niezbyt powszechne, że osoba, które nie wydała złotówki na sprzęt jest gotowa zapłacić 200PLN za program do nawigacji?
Jeżeli uważasz, że każdy kto dostał sprzęt za friko, resztę musi ukraść, to mnie też dopisz na swoją listę potencjalnych złodziei.
Oczywiście, że nie. Pytanie moje wzięło się z refleksji, na ile popularność urządzeń z 64MB RAM przekłada się na przychody producenta.
I czym innym jest topowe lub "średniopółkowe" urządzenie używane od kilku lat, a czym innym lowendowe urządzenie kupione w Biedronce lub otrzymane w promocji. Nie mówię, że jedno jest lepsze, a drugie gorsze - mówię, że są inne i inne za nimi stoją motywacje użytkowników/właścicieli.

Dostałem swego czasu na urodziny (czyli za friko) Asusa A639 pracującym pod WM z 64 ram'u. Do chwili obecnej nie mam powodów do narzekań. AM pracuje na nim płynnie i stabilnie, więc nie widzę najmniejszego powodu by zmieniać sprzęt na jakiegoś modnego gadżeta z robotem tylko dlatego, by być trendy. Tym bardziej, że czytam na bieżąco wasze utyskiwania i marzenia, by na "andkach" AM pracowała jak na WM.
Chyba nie doczytałeś mojego profilu - ja również jadę na WinMo, więc utyskiwania na wersję Androidową są mi obce, choć w ogólności widzę sporo powodów do przesiadki na Androida.

W jakim celu zakładałeś ankietę. Śmiem przypuszczać, że dla wielu jej dotychczasowy wynik jest zimnym prysznicem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że grono biorące w niej udział, to nie przeciętni "Kowalscy", bo takich raczej tutaj trudno by szukać.
Gdyby zajrzeli tutaj Kowalscy, to na pierwszym słupku zabrakłoby miejsca w poziomie.
Ankieta wzięła się z wątku o becie AM-6.12 i wymiany zdań, czy poprawa działania dla sprzętów z 64MB RAM to sztuka dla sztuki, czy rzeczywista korzyść dla klientów. Ankieta dokładnie odpowiada na to pytanie, choć nie ukrywam, inaczej niż zakładałem.

Co niektórzy urządzili już pogrzeb na systemie WM, WCE - pora odkopać "zwłoki" panowie i zacząć liczyć się z jak widać sporym kęsem rynku nawigacyjnego. Powiem więcej - może się okazać, że to "androidowcy" są dla producenta AM na chwilę obecną bardziej kosztowni, a prace nad wersją na robota są finansowane nie z waszych subskrypcji, ale z wpływów jakie AQ ma z licencji windowsowych.
WinMo nie żyje. WinCE jeszcze się trzyma, w Polsce pewnie nieźle dzięki właśnie wAM. A Androidowcy są pewnie tak samo kosztowni, jak użytkownicy WinMo/WinCE w początkach wAM.

Jeśli autor ankiety chciał udowodnić tezę, że urządzeń z 64 MB RAMu, na którym pracuje AM jest mało - to takiej tezy raczej nie da się udowodnić :)
Nie chciałem nic udowadniać, chciałem zobaczyć, jak to wygląda. Wiemy już jak wygląda popularność urządzeń z 64MB RAM, teraz pewnie trzeba by ustalić, jak się to przekłada na przychody Aquratu - ale to chyba jest poza możliwościami prostej ankiety.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 23:50:23 wysłana przez lola »

*

Smerfik

Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2012, 00:03:03 »
@ lola , @ ochkarol
Nie wiem, czy to wpływ zbliżających się Świąt, ale jestem w pozytywnym szoku - po jednym poście/głowę i osiągnięty konsensus  :proud:

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2012, 00:21:31 »
Dostałem swego czasu na urodziny (czyli za friko) Asusa A639 pracującym pod WM z 64 ram'u. Do chwili obecnej nie mam powodów do narzekań. AM pracuje na nim płynnie i stabilnie, więc nie widzę najmniejszego powodu by zmieniać sprzęt na jakiegoś modnego gadżeta z robotem tylko dlatego, by być trendy. Tym bardziej, że czytam na bieżąco wasze utyskiwania i marzenia, by na "andkach" .
Sama prawda ! I jednoczenie podkreslam ze urzadzen z WM na pokladzie i 64Mb ramu (typu np  Asus A639, A696) jest jeszcze rownie duzooo jak tych z WINCE.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2012, 00:54:56 »
Legalną? To chyba niezbyt powszechne, że osoba, które nie wydała złotówki na sprzęt jest gotowa zapłacić 200PLN za program do nawigacji?


Pozdrawiam,
Ł.O.
Nigdy się nie zastanawiałem kto jaką ma wersję, nie wiem i nie obchodzi mnie to - od pilnowania interesu jest firma Aqurat
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 01:04:21 wysłana przez ycbo »

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2012, 01:25:40 »
Większość ludzi co dostała nawigacje za friko korzysta z pirata, wnioskuje to z oględzin swojego terenu. A tak swoją droga to nieźle tabsy bierzecie mi tam mapy googola wystarczą :)

A ze strony producenta to miło ze działa na urządzeniach z 64mb ramu tylko jaki procesor minimum temu podoła, bo to mnie ciekawi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 01:51:07 wysłana przez jirajamgo »

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2012, 10:22:37 »
Forum, jak to forum, oderwane od rzeczywistości i zdominowane przez nolife'y  :P
Mamy "w gospodarstwie domowym" Mio Moov 500 sztuk dwie i aż musiałem w internecie sprawdzić ile toto ma RAM-u, bo nawet na pudełku takiej informacji nie ma. I powiem Wam, że ta informacja nie była mi nigdy do czegokolwiek potrzebna. Działa płynnie i nie sprawia problemów. Wielu osobom poleciłem to urządzenie ze względu chociażby na bardzo wygodne dokowanie w uchwycie - nie trzeba podłączać dodatkowych kabelków, co "w tym przedziale cenowycm" jest rzadkim zjawiskiem.
Myślę, że producent świetnie zna statystyki urządzeń, na których jest zainstalowana AM i podejmuje decyzje (takie jak poprawa obsługi na urządzeniach z mikroskopijnym RAM-em) na podstawie swojej wiedzy. Zaklinanie rzeczywistości i ocena stanu rzeczy tylko na podstawie obserwacji najaktywniejszych power-userów nic tu nie wnosi.
Świat, ma się rozumieć, idzie do przodu, więc i ja przesiadłem się na iAM z LD, ale świetnie rozumiem tych, którym takie archaiczne Mio w zupełności wystarczy.
pozdrawiam i Wesołych Świąt!
R.
2f

*

Androider

Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 24, 2012, 10:59:11 »
Myślę, że producent świetnie zna statystyki urządzeń, na których jest zainstalowana AM i podejmuje decyzje (takie jak poprawa obsługi na urządzeniach z mikroskopijnym RAM-em) na podstawie swojej wiedzy.
Moim zdaniem na 100% zna. Oczywiście mam na myśli wiedzę jaka z pewnością producent "pod spodem" ciągnie do celów statystycznych z naszych sprzętów w momencie jak chociażby rejestrujemy nową mapę on line bo to musi zrobić każdy legalny user (pobieranie SR , czy LD to już niekoniecznie). A technicznie dziś to nie jest najmniejszy problem.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 24, 2012, 11:03:28 »
Myślę, że producent świetnie zna statystyki urządzeń, na których jest zainstalowana AM i podejmuje decyzje (takie jak poprawa obsługi na urządzeniach z mikroskopijnym RAM-em) na podstawie swojej wiedzy.
Oczywiście producent na pewno to wie, ale po pierwsze na pewno tym się z nami nie podzieli, a po drugie (vide przykład wizualizacji mielizn) nie zawsze podejmuje sensowne decyzje. Ta ankieta nie miała pomóc producentowi w dokonaniu wyboru, ale nam odpowiedzieć na pytanie, czy wybór producenta ma tym razem sens. I tym razem wygląda, że wyszło na jego :).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: ilość RAM-u w urządzeniu z wAM
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 24, 2012, 11:24:49 »
Ta ankieta nie miała pomóc producentowi w dokonaniu wyboru, ale nam odpowiedzieć na pytanie, czy wybór producenta ma tym razem sens.
Jacha oczywicha ;-)
R.
2f