PDAclub.pl

Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa WinCE, WM, WP6.x => Wątek zaczęty przez: P. w Kwiecień 07, 2010, 09:14:13

Tytuł: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: P. w Kwiecień 07, 2010, 09:14:13
Witam.

Chciałbym skromnie poprosić o pomoc.
AM Demo wersja chyba 6.1 - pobrana najnowsza demówka ze strony producenta.
Zainstalowane poprzez ActiveSync. Wszystko fajnie, fixa złapało szybko po aktualizacji pozycji satelit (przez WiFi) i teraz ból:
Fix jest, pokazuje mi prędkość z jaką jadę, ale mam informację o braku mapy szczegółowej.

Cóż poradzić, cóż zrobić, dograć, wywalić, czy ewentualnie jakaś alternatywa programowa dla AM żebym mógł stestować działanie tej navi?

W planach oczywiścioe zakup originału, ale póki co na te kilka chwil do 1-go musze polatać na demówce, a niestety jeżdżę dużo...

Z góry dzięki
Tytuł: Odp: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: akubit w Kwiecień 07, 2010, 09:32:55
No to nie polatasz. Demo obejmuje tylko malutki fragment Polski - chyba kawałek Mazur. Stąd informacja o braku mapy szczegółowej.
Tytuł: Odp: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: P. w Kwiecień 07, 2010, 09:46:35
Ot i wsyzstko jasne :)

A czy jest coś, co w trybie demo chociaż wawę i okolicę by objęło?
Ktoś sprawdzał, testował, coś poleca?
Tytuł: Odp: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: proot w Kwiecień 07, 2010, 11:41:20
Podobno Navigona można na 30 dni zassać na PDA :)
Co do AM to z zakupem licencji bym się wstrzymał, obecna aplikacja udostępniona jako werja 'produkcyjna' to totalna porażka. Jeśli dużo jeździsz - będziesz bluźnił.
Ja kupiłem TomTom 950 GO, mam już za sobą 3 długie trasy po Europie i do AM nie mam zamiaru narazie wracać (2 lata aktualizacji map + fotoradary, etc.).

Na Twoim miejscu poczekałbym :) Bo ja żałuję, wykupiłem kolejną subskrypcję na rok AM Europa i od 5 miesięcy jej nie używam - bo się nie da.

Pozdro :)
Tytuł: Odp: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: JD-MM w Kwiecień 07, 2010, 13:09:50
Jeżeli nie używasz od 5 m-cy to skąd wiesz, że się nie da.
Moja AM 6.2 dwa razy była we Francji bez najmniejszych problemów. Tak zachwalany przez Ciebie TT, w PL w miastach <50 tys. też jest totalna porażka.  :P
Tytuł: Odp: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: proot w Kwiecień 08, 2010, 00:52:58
Jeżeli nie używasz od 5 m-cy to skąd wiesz, że się nie da.
Moja AM 6.2 dwa razy była we Francji bez najmniejszych problemów. Tak zachwalany przez Ciebie TT, w PL w miastach <50 tys. też jest totalna porażka.  :PBez przesady, niczego nie zachwalam, a ślepa obrona AM może Cię mój przyjacielu zgubić tak jak mnie jakiś czas temu. Też byłem żołnierzem AutoMapy i cieszę się, że wyleczyłem się z tej choroby.

http://pdaclub.pl/forum/tomtom/zakochalem-sie-w-tomtomie/ (http://pdaclub.pl/forum/tomtom/zakochalem-sie-w-tomtomie/)

Niestety, nawigatory muszą jeszcze dużo ewoluować, aby 'na ślepo' im ufać :) Jednak TomTom moim subiektywnym zdaniem zbliża się najbardziej do tego na co wszyscy czekają :) Być może miałes farta i jechałeś do samego celu autostradami do Francji, ja w te rejony Europy niezbyt często się wypuszczam. Zwiedzam natomiast 3 razy w miesiącu (ze względu na pracę) różne obszary Włoch, Słowacji i Szwajcarii. Czasami mam kurs do Grecji. Za nic nie zamieniłbym na dzień dzisiejszy TomToma na AM, sama obsługa TMC to już niebotyczna przewaga.

Pisałem nie raz na tym forum o moich problemach z AutoMapą, problemach z wywalaniem aplikacji, błędem liczenia tras czy po prostu wyrzucaniem głupich komunikatów o braku spójności mapy. Z resztą, co kto lubi. Znudziło mi się grzebanie w plikach konfiguracyjnych, w których ustawia się rzeczy które u innych dostepne są z poziomu menu - natomiast odstraszają mnie suwaki, które powinny być ukryte jak najgłębiej, a są dostępne 'dla wszystkich' (chociażby rozmiar pamięci, szybkość liczenia tras, etc.).

Pozdrowienia
Tytuł: Odp: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: edmun w Kwiecień 08, 2010, 23:43:40
ja jako użytkownik AM i sprzedawca ogólnie wszystkich nawigacji (TT,MIO,Larki z MapaMap itp), powiem krótko
AM na Polskę tak - polecam
AM na Europę - odradzam :)
Tytuł: Odp: HTC Touch Diamond - AutoMapa
Wiadomość wysłana przez: P. w Kwiecień 12, 2010, 12:02:43
Śmigam głównie po PL, więc AM da radę - w sumie to jeździłem i z AM i z TT i nie zauważyłem jakoś znaczących różnic - jak dla mnie na chwilę obecną (w oparciu o moje doświadczenia) decydują tylko kwestie interfejsu. Jednemu to a drugiemu tamto sie podoba.

Anyway, mam już działającą AM w Diamenciku i przyznam, że śmiga dobrze. Czasami tylko mam wrażeniie, że mapa jakby sie opóźniała...Może to wina prędkości obliczeniowej w moim HTC a może coś innego?