HP iPAQ Voice Messenger problem z wyświetlaniem Automapy

  • 3 Odpowiedzi
  • 3667 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HP iPAQ Voice Messenger problem z wyświetlaniem Automapy
« dnia: Sierpień 02, 2010, 14:42:38 »
Witam.

Jestem posiadaczem smarfona HP iPAQ Voice Messenger WM6.1ENG FB142AA.

Przewidując możliwość wystąpienia problemów przed zakupem Automapy pobrałem i zainstalowałem wersję demo.

Po uruchomieniu Automapy prawidłowo wyświetlany jest ekran powitalny dotyczący rejestracji programu.

Po przejściu dalej ekran się zamazuje - wygląda tak jakby była ustawiona zła rozdzielczość.





Czy ktoś może spotkał się z takim lub podobnym problemem ewentualnie ma pomysł jak można uruchomić Automapę na HP iPAQ Voice Messenger FB142AA

 Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,


Połączone: Sierpień 05, 2010, 10:52:20
Poniżej przesyłam odpowiedź w sprawie przedstawionego problemu, który otrzymałem od Supportu Automapy.

Cytuj
Niestety ale nie testowalismy Panskiego modelu urzadzenia i nie jestesmy w stanie Panu pomoc.
Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen AutoMapa (po) 

Widać jak bardzo Automapie zależy na pozyskaniu nowych legalnych klientów.
Na szczęście na drugim telefonie (nokia e51) ma zainstalowanego naviexperta, który tak jak automapa działa w systemie online i w mojej ocenie rewelacyjnie wyznacza trasy skutecznie omijając korki. Jego wadą jest jednak to, że w stosunku Automapy ma dużo mniej dodatkowych funkcji.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 10:52:21 wysłana przez alamakicie »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: HP iPAQ Voice Messenger problem z wyświetlaniem Automapy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2010, 14:42:22 »
Wiesz...
Trudno, żeby mieli każde urządzenie, jakie na świecie wyprodukowano, zeby móc świadczyć wsparcie.
A Naviexpert nie bedzie chyba działał offline, tak jak potrafią to klasyczne programy do nawigacji (w tym AM).

A nie możesz zarejestrować mapy korzystając z PC?
Może to tylko problem na tym ekranie do rejestracji?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: HP iPAQ Voice Messenger problem z wyświetlaniem Automapy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:32:36 »
Na szczęście na drugim telefonie (nokia e51) ma zainstalowanego naviexperta....
Tylko, że do tego potrzebne jest szkło powiększające....
ISTQB Certified Tester

Odp: HP iPAQ Voice Messenger problem z wyświetlaniem Automapy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2010, 23:00:39 »
Metodą prób i błędów wykorzystująć wiedzę dostępną w internecie w tym na forum pdaclub.pl opracowałem sposób uruchomienia Automapy na HP iPAQ Voice Messenger FB142AA.

1. Automapę należy zainstalować bezpośrednio na kartę SD.

2. Przy instalacji należy wybrać wersję dla Winows CE 5/6 (w żadnym wypadku nie Windows Mobile 5/6 gdyż będą opisane powyżej problemy z wyświetlaniem)

3. Warto korzystać z pomocy programu mymobiler http://www.mymobiler.com/ - bardzo ułatwia konfigurację automapy.

4. Sciągamy fakecursor koniecznie wersję 1.05  http://pdaclub.pl/index.php?option=com_files&Itemid=54&cid=11&fid=648&srv=2

5. Rozpakowujemy fakecursora (wersja dla ARM) do katalogu głównego karty SD.

6. Ściągamy program Mobile Registry Editor http://www.idg.pl/ftp/mobile_3018/Mobile.Registry.Editor.1.11.html

7. Uruchamiamy program Mobile Registry Editor  i przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\RedefineKey\LowerLeftSide, w kluczach DefFile i Open które otwieramy przez podwójne kliknięcie, w polu Value Data wklejamy \Storage Card\FakeCursor.exe (Dzięki temu będziemy mogli wygodnie uruchomić i wyłączyć fakecursora za pomocą przycisku VoiceCommand znajdującego się na lewym boku telefonu).

8. Uruchamiamy Automapę. Tego czego nie możemy wybrać lub uruchomość za pomocą przycisków telefonu uruchamiamy fakecursorem naciskając przycisk VoiceCommand. Uruchomienie fakecurora dezaktywuje inne przyciski więc jak będzie nam już zbędny wyłączamy go ponownie naciskając VoiceCommand i posługujemy się dalej przyciskami telefonu. oW ustawieniach Automapy jest możliwość przypisania niektórych funkcji przyciskom telefonu. Warto przede wszystkim przypisać skrót do Menu. Acha najlepiej jest wybrać też klawiaturę qwerty.

 Pozdrawiam,