Myślisz że to takie proste? Napisz program, ba napisz choć bezbłędny algorytm a będziesz bogaty
Myślę, że mam zdrowe, konsumenckie, podejście do produktu
Przecież to nie ja go tworzę i sprzedaję, ja go używam i jako użytkownik obserwuję nie do końca poprawne działanie. To producent, z zespołem swoich programistów, powinien się zastanowić, czy to się da poprawić, czy nie.
W którym momencie algorytm ma uznać że się mylił i jedziesz inną trasą niż przypuszczał?
Akurat mój przypadek z tunelem i rondem wydaje się być dość trywialny i nie da się go obronić! Ponieważ akurat stałem w korku (to sławne miejsce pod Rondem Grunwaldzkim w Krakowie), program przez kilka ładnych minut pokazywał moją poprawną pozycję - na właściwym pasie ruchu, który coraz bardziej odchodzi w bok i w dół, w stosunku do pasa ruchu wjeżdżającego na górę na rondo. I nagle, jakieś może 10 m przed wjazdem do tunelu trasa wyznaczyła się na nowo, ale już tak jakbym był "na górze".
W rzeczy samej najpierw sobie pomyślałem, że powodem może być hipotetycznie błędne stwierdzenie programu, że pojechałem górą (tzn. wjechałem prawą odnogą na rondo), ale akurat mam dowód na to, że tak nie mogło się stać! Otóż na tym rondzie przejazd na wprost jest zakazany - i AM o dziwo poprawnie wyznacza trasę na zasadzie, zrób kółko dookoła i dopiero wtedy wyjedź. W moim przypadku wyznaczona trasa to nie było kółko, to był natychmiastowy wskaźnik wyjazdu z ronda - a dozwolone i poprawne jest to tylko w przypadku, jeśli AM przeniosła mnie "z dołu na górę", nie tylko na górę ale na prostopadły kierunek jazdy.
Innymi słowy, AM wcale nie przeniosła mnie do góry na zasadzie błędnej interpretacji drogi, którą wjeżdżałem na rondo czy pod rondo. AM doskonale wiedziała, że jestem na tej a nie innej jezdni, po czym, w wyniku jakiegoś wahnięcia w pomiarach położenia, przeskoczyła na inny poziom jezdni. No sorry, ale to nie jest normalna sytuacja i to nie jest poprawne zachowanie programu.
Połączone: Wrzesień 14, 2010, 13:43:25
Czyli, jeżeli pojedziesz przez przypadek, dla fantazji, czy z jakiejkolwiek innej przyczyny przez rondo, zamiast tunelem, to nie będzie już takiej siły, która zacznie pokazywać prawidłową trasę?
Gdyby to było wyjaśnienie mojej teleportacji na wyższy poziom, to bym co najwyżej psioczył na niedokładności GPS, ale, jak już opisałem, to nie mogło mieć miejsca. AM nie poprowadziła mnie górą przez rondo, ona mnie naprawdę przerzuciła z dołu na górę.
A w mapach oczywiście są te wszystkie ekrany i barierki?
Gdy w wątku
http://pdaclub.pl/forum/automapa/bledy-mapy-am6-5-pleu-wersja-1004/msg1310090/#msg1310090 opisywałem, że AM próbuje nawigować z S7 w boczną uliczkę, właśnie "przez barierki i przez płot" to jakoś nikt nie miał wątpliwości, że jest to babol. Ale jak AM sobie wesoło przeskakuje z jednego pasa S7 (i to nie tego bliższego, a dalszego!) na drogę równoległą, w tą i z powrotem, to już wszystko jest ok?
Twoje teorie prowadzą prosto na manowce.
Bez komentarza.