Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?

  • 17 Odpowiedzi
  • 6750 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline amico_pl

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BlackBerry Torch 9800, Loox N560
Po instalacje AM 6.5 zauważyłem, że coraz bardziej mi "przymula" i zaczęły pojawiać się problemy przy przeliczaniu tras (wolno oraz okazjonalnie zawieszanie się), a już próby zwiększenia pamięci na mapy i POI powodowały całkowite zawieszenia.

Od ponad 3 lat używam FS N560 do AM, który pierwotnie miał być organizatorem, a skończył jako PND. Wcześniej nie było problemów ze stabilności i prędkością, jedynie łapanie fix'a trwało w nieskończoność.

Ciekaw jestem Waszej opinii, czy warto zmieniać na co (NavRoad dostał dobre opinie, więc o nim myślę)?

Kluczowe kryteria dla mnie to:

- szybkość łapania fix'a. N560 jest słaby, bardzo słaby w porównaniu z wbudowana w aucie nawigacja!

- stabilność i szybkość wyliczania tras. Co mnie całkowicie konfunduje to że FS i NavRoad mają taką samą wielkość RAM=64MB, ale różne procesory FS=Intel PXA270 624 MHz, NavRoad=MTK, 468MH, czy to znaczy że FS jest szybszy?

- wielkość ekranu (tu oczywiste, że 5in jest lepsze, a 7in to chyba za dużo jak na przenośną nawigację)

A może polecacie inny PND do używania z AM?

Pozdrawiam

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:01:19 »
Mam NavRoad'a ale bez BF i prawdę powiedziawszy nie powala na kolana szybkością działania.

Zastanawiam się, czy do AM nie trzeba urządzenia a jakąś mega wydają grafiką ?
Wygląda to jak nakręcanie koniunktury producentom sprzętu... i celowe optymalizowanie programu pod najszybsze urządzenia.
Grafika się jakoś istotnie nie zmieniła a wymagania względem sprzętu mocno wzrosły.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 11:04:20 wysłana przez Sygma »
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline golob

  • 28
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2010, 21:03:20 »
- szybkość łapania fix'a. N560 jest słaby, bardzo słaby w porównaniu z wbudowana w aucie nawigacja!
Również mam FS N560.
Zainwestuj 30PLN w zewnętrzną antenę i problem łapania fix'a zniknie raz na zawsze.
W moim Luxie wewnętrzna antena chyba się rozleciała, złapanie fixa nawet w czasie idealnej pogody graniczy z cudem.
Podpięcie zewnętrznej zmienia sytuację diametralnie, wystarczy kilka sekund, a po dłuższym nieużywaniu (np. >2 tygodnie) mniej niż minuta, niezależnie od pogody.

Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2010, 19:03:39 »
Ja zmieniłem Looxa 560 na Nokię500 i bardzo sobie chwalę
O niebo wygodniejsze i bardziej uniwersalne rozwiazanie (zestaw głosnomowiacy+nadajnik FM)
Poza tym - widok poziomy jest wg mnie korzystniejszy ..no i wiekszy ekran
Nokia500 ma procesor Samsunga 400Mhz - nie widze zadnej roznicy z posiadanym wczesniej Looxem 624

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2010, 19:54:39 »
A wystarczy wgrać firmware 3.6.0 do chipa i łapanie fixa to kwestia 30 sekund :)
--
twinsen

*

Offline kiniu

  • *
  • 89
  • Sprzęt: Goclever4366FMBT & HTC HD2  & (FSn560)
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2010, 21:17:44 »
U mnie po wgraniu 3.6.0 na zimno łapie po ok. 30 sek. na ciepłym kwestia 5 -10 sek. Byłem w niezłym szoku.
Pozdrawiam i polecam upgrade.

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2010, 22:16:38 »
Potwierdzam, dzisiaj dokonałem upgrade do 3.6. 9 satelitek w mniej niż minutę, a na dodatek nic nie muli (najnowszy wm 6.1 od newplow, więcej w dziale N560).
Przy tym modelu trzeba chwilę posiedzieć i wszystko chodzi elegancko  :ok: .
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2010, 22:55:50 »
Rozważ Blow 50YBt - była kilka dni temu dyskusja na ten temat...
ISTQB Certified Tester

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2010, 23:00:27 »
- szybkość łapania fix'a. N560 jest słaby, bardzo słaby w porównaniu z wbudowana w aucie nawigacja!

Porównanie bez sensu. Wbudowane, fabryczne nawigacje mają fixa praktycznie non-stop. Tam nie ma tzw. zimnego startu. Przynajmniej tak jest w navi w Scenicu, fix jest w momencie włączenia nawigacji.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Zachu

Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2010, 08:20:46 »
Porównanie bez sensu.
Porównanie bez sensu ;) Wbudowanej nawigacji nie zabierasz ze sobą. Więc pamięta ostatnią pozycję. Bo niby czym się różni TT z Renault od innego TT?

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2010, 10:04:25 »
Może lepszą anteną?
Może wbudowana próbuje łapać fixa już w momencie uruchomienia auta a nie dopiero po uruchomieniu programu?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Zachu

Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2010, 11:02:28 »
Zewnętrzna antena ma wpływ na łapanie fixa? :) Nie podejrzewam o taki zbytek ale możne przy szybach ogrzewanych coś tam upchnęli.
Tak jak by dłuższy bat wpływał na szybkość uruchamiania radia.
Prawdopodobnie tak jest że wraz z załączeniem zapłonu uruchamia się system nawigacji.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2010, 11:12:23 »
Zewnętrzna antena ma wpływ na łapanie fixa? :)
Pewnie wcale...  :-|

Tak jak by dłuższy bat wpływał na szybkość uruchamiania radia.
Po pierwsze radio przez swoją antenę nie musi szukać satelit, tylko zbiera całe spektrum fal radiowych a odbiornik radiowy dopełnia reszty. Także porównanie trochę nietrafione.
A poza tym radio samochodowe (podobnie jak CB) na dłuższym "bacie" lepiej działa (wyłaczając jakieś tam cuda - poprawiacze sygnału). W szczególności daje się to odczuc na głegokiej prowincji.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline golob

  • 28
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2010, 18:41:30 »
Tak jak by dłuższy bat wpływał na szybkość uruchamiania radia.
Proponuję zatem test: weź sam konwerter z anteny satelitarnej (bez reflektora) i sprawdź, ile satelit i kanałów wychwycisz...

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2010, 20:31:31 »
Porównanie bez sensu ;) Wbudowanej nawigacji nie zabierasz ze sobą. Więc pamięta ostatnią pozycję. Bo niby czym się różni TT z Renault od innego TT?

Ja akurat nie piszę o TT tylko o Carminacie.

Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Zachu

Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:01:59 »
No dobra, troszkę mnie poniosło. Lepsza antena, mocniejszy sygnał, itd...
Jednak fix to coś innego. Soft pamięta ostatnia pozycję, poprawki QuickGPS i inne bajery.
Garmin Locate, z aktywnym uchwytem zapamiętuje ostatnią pozycję i z tego miejsca zaczyna szukać satelitów. Fix jest "od ręki". To jest siła połączenia softu i hardware. Dochodzi łatwość znalezienia na parkingu ;)

*

Offline golob

  • 28
Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2010, 23:10:03 »
Jednak fix to coś innego. Soft pamięta ostatnia pozycję, poprawki QuickGPS i inne bajery.
Garmin Locate, z aktywnym uchwytem zapamiętuje ostatnią pozycję i z tego miejsca zaczyna szukać satelitów. Fix jest "od ręki". To jest siła połączenia softu i hardware. Dochodzi łatwość znalezienia na parkingu ;)
Gwarantuję koledze, że po włączeniu mojego n560 po kilku godzinach od ostatniego użycia (koniecznie z zapiętą anteną zewnętrzną) fixa złapie w mniej niż kilka sekund.
Jeśli zapomnę o tej antenie, mogę czekać do... no właśnie... aż tak cierpliwy nie jestem. Ja uparcie twierdzę, że problemem n560 jest fatalna antena wewnętrzna...

*

Zachu

Odp: Czy warto upgradować się z Fujitsu-Siemens N560 na NavRoad NR560BF?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:08:08 »
Zaczęliśmy [OT] od nawi wbudowanej. Teraz rozważasz coś co ma namiastkę anteny. Jasne że lepiej mieś. Tak jak w telefonach jest namiastka. Ja porównuję mieć dobrą od jeszcze lepszej zewnętrznej.
jerzu to tylko potwierdza że jest zewnętrzna antena.