Co byście chcieli w 6.5? :)

  • 315 Odpowiedzi
  • 71931 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline jachu77

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 14, 2010, 22:04:59 »

Moja teoria znowu jest taka, że AM ma algorytm 'łapiący głupie zachowanie GPS', ale nie dla wszystkich chipsetów on pracuje prawidłowo.

p.s. opcję 'przewidywania pozycji', kompensację opóźnienia, etc. etc. mam kompletnie wyłączoną po poradach na tym forum

Na moim Asusie A696 nie miałem nigdy takich problemów, niezależnie od wersji AM (obecna AM 6.2)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 14, 2010, 23:02:28 »
opcję 'przewidywania pozycji', kompensację opóźnienia, etc. etc. mam kompletnie wyłączoną...
A jak masz ustawione ignorowanie odchyleń GPS?
Możesz nagrać w tamtym miejscu ślad i sprawdzić czy pokrywa się on z mapą?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline piotrmulticom

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Aristo Voyager M700 (był LOOX 720)
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 15, 2010, 08:20:52 »
 ... Możesz nagrać w tamtym miejscu ślad i sprawdzić czy pokrywa się on z mapą?
[/quote]

Sprawdzałem podobny przypadek jak na filmie. Droga poprzeczna (w/g AM) jest około 20m bliżej. Programowi wydaje się, że pojechałeś prosto zamiast skręcić w lewo. Przez chwile się rozgląda. Dokładni tak jak na filmie.
Podsumowując: są to błędy mapy w dokładnym odwzorowaniu przebiegu dróg, a zachowanie programu zależy od ustawienia ignorowania odchyleń. W moim przypadku różnica rzeczywistego przebiegu drogi do jej odwzorowania na mapie jest poza zakresem ustawień AM.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 08:24:10 wysłana przez piotrmulticom »

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:23:39 »
Ja bym jeszcze sobie życzył lepszej kompresji map - coby można było na starszych urządzeniach z całej EU swobodnie korzystać (mapy + soft max 1900MB).

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:09:13 »
Moja teoria znowu jest taka, że AM ma algorytm 'łapiący głupie zachowanie GPS', ale nie dla wszystkich chipsetów on pracuje prawidłowo.

p.s. opcję 'przewidywania pozycji', kompensację opóźnienia, etc. etc. mam kompletnie wyłączoną po poradach na tym forum
nocnyMarek już ci napisał o nagraniu śladu i porównaniu z trasą.

Ja jeszcze proponuję wyłączyć przyciąganie do trasy (ustawić AttractToSegments=0 w am.settings), wykasować ustawioną trasę (działa tylko bez wyznaczonej trasy) i przejechać ponownie ten odcinek.
Będzie na bieżąco widać, w którym dokładnie jesteś miejscu (bez przyciągania śladu do drogi).
No i nagrywać przy tym ten ślad.

[mod]Jeszcze lepiej będzie to widać po włączeniu rysowania śladu na bieżąco[/mod]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 00:39:16 wysłana przez nocnyMarek »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 16, 2010, 08:43:44 »
Ja to bym sobie życzył danych o prędkościach osobno dla każdego kierunku ruchu (oprócz innych, już tu wymienionych).
Nierzadko bywa, że jadąc w jedną stronę dozwolona prędkość jest inna a jadąc w drugą inna.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 16, 2010, 13:32:28 »
Ja bym jeszcze sobie życzył lepszej kompresji map - coby można było na starszych urządzeniach z całej EU swobodnie korzystać (mapy + soft max 1900MB).
Tego bym nie chciał.  Większa kompresja może oznaczać więcej roboty dla procesora przy dekompresji z czym starsze sprzęty mogą sobie gorzej radzić a jeśli chodzi o zmieszczenie całej mapy to są zwykłe SD  4GB ,nie SDHC których starsze pda nie obsługują  z czym jak rozumiem jest problem.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 16, 2010, 19:33:01 »
Witam,

Iż jestem nowy na forum na wstępie przywitam wszystkich.

Pewnie nie musiałbym rejestrować się na forum, ale...
Osoba zachwalająca inne urządzenia chyba nie wie, co pisze.
Z ciekawości postanowiłem przetestować inne programy i jakoś doszedłem do wniosku, że np. Igo8 z różnymi mapami, również z tymi od tomtom nie nadaje się do niczego.
Nie twierdzę, że inne systemy z racji pochodzenia nie będą się świetnie sprawdzać w Europie, ale w Polsce jest to żenada.
Urządzenie jest mi głównie potrzebne w Polsce, dodam że jestem z województwa mazowieckiego.
Testując igo8 nie sądziłem, że mogą być takie braki w mapach, brak ulic które istnieją od pół roku, np. ograniczenia prędkości z wnerwiającą panią krzyczącą, że przekraczam ograniczenie, ale na drodze od zawsze było do 90, a ja jadę poniżej tej prędkości i wiele innych błędów.
Punktów poi zupełnie brakuje, wiem, że można te z automapy jakoś zaimportować, ale jak ktoś wspomniał po to jest mapa żeby działa i nie trzeba było się grzebać, czy w tomtomie też nie można znaleźć Zusu.
O kręceniu nie wspomnę, bo każdy inaczej jeździ, a ja mam taki temperament, że zakręty dość ostro pokonuję i niestety na ekranie widać obraz jakby ktoś pstryknął we wskazówkę w kompasie, w Automapie takich problemów nie mam.
Najbardziej mnie wpienia to, iż nazwa ulicy na której mieszkam jest przekręcona, co jakby nie mówić dla mnie jest szczytem, o uliczkach na moim osiedlu nie wspomnę. Automapa zaś wszystko pokazuje bezbłędnie, uliczki są i zaprowadzi nawet pod numer klatki.
Jeżeli tomtom ma takie mapy to ja dziękuję i odradzam każdemu, kto jeździ głównie po Polsce tego i innych rozwiązań.
Automapa też ma błędy, sam wychwiciłem ich trochę, ale można na nie przymróżyć okiem.
Interfejs jak dla mnie może być.
Dodam, że jak kupowałem urządzenie myślałem o tomtomie ze względu na system jaki pracuje w tym urządzeniu, bo nie lubię Microsoftu. Jakoś intuicyjnie wybrałem automapę i nie żałuję.

Z moich życzeń najbardziej ucieszyłbym się jakby poprawianie błędów, rysownie nowych ulic dać w ręce użytkowników.
Każdy mógłby sam w krótkim czasie przyczynić się do poprawy jakości, a pracownicy automapy mogliby je weryfikować i podzielić na mapy, które są po weryfikacji i mapy przed weryfikacją.
Życzeń pewnie jest bardzo wiele, ale po tym jak zobaczyłem jak pracuje igo8 nie mam ich specjanie.

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 16, 2010, 23:33:30 »
Witam,

Iż jestem nowy na forum na wstępie przywitam wszystkich.

Pewnie nie musiałbym rejestrować się na forum, ale...
Osoba zachwalająca inne urządzenia chyba nie wie, co pisze.
Z ciekawości postanowiłem przetestować inne programy i jakoś doszedłem do wniosku, że np. Igo8 z różnymi mapami, również z tymi od tomtom nie nadaje się do niczego.
Nie twierdzę, że inne systemy z racji pochodzenia nie będą się świetnie sprawdzać w Europie, ale w Polsce jest to żenada.
Urządzenie jest mi głównie potrzebne w Polsce, dodam że jestem z województwa mazowieckiego.
Testując igo8 nie sądziłem, że mogą być takie braki w mapach, brak ulic które istnieją od pół roku, np. ograniczenia prędkości z wnerwiającą panią krzyczącą, że przekraczam ograniczenie, ale na drodze od zawsze było do 90, a ja jadę poniżej tej prędkości i wiele innych błędów.
Punktów poi zupełnie brakuje, wiem, że można te z automapy jakoś zaimportować, ale jak ktoś wspomniał po to jest mapa żeby działa i nie trzeba było się grzebać, czy w tomtomie też nie można znaleźć Zusu.
O kręceniu nie wspomnę, bo każdy inaczej jeździ, a ja mam taki temperament, że zakręty dość ostro pokonuję i niestety na ekranie widać obraz jakby ktoś pstryknął we wskazówkę w kompasie, w Automapie takich problemów nie mam.
Najbardziej mnie wpienia to, iż nazwa ulicy na której mieszkam jest przekręcona, co jakby nie mówić dla mnie jest szczytem, o uliczkach na moim osiedlu nie wspomnę. Automapa zaś wszystko pokazuje bezbłędnie, uliczki są i zaprowadzi nawet pod numer klatki.
Jeżeli tomtom ma takie mapy to ja dziękuję i odradzam każdemu, kto jeździ głównie po Polsce tego i innych rozwiązań.
Automapa też ma błędy, sam wychwiciłem ich trochę, ale można na nie przymróżyć okiem.
Interfejs jak dla mnie może być.
Dodam, że jak kupowałem urządzenie myślałem o tomtomie ze względu na system jaki pracuje w tym urządzeniu, bo nie lubię Microsoftu. Jakoś intuicyjnie wybrałem automapę i nie żałuję.

Z moich życzeń najbardziej ucieszyłbym się jakby poprawianie błędów, rysownie nowych ulic dać w ręce użytkowników.
Każdy mógłby sam w krótkim czasie przyczynić się do poprawy jakości, a pracownicy automapy mogliby je weryfikować i podzielić na mapy, które są po weryfikacji i mapy przed weryfikacją.
Życzeń pewnie jest bardzo wiele, ale po tym jak zobaczyłem jak pracuje igo8 nie mam ich specjanie.

Nie chcę być złośliwy, ale kup oryginał iGO i wtedy porównaj pokrycie map. Sprawdź przy kupowaniu map jakiego dostawcę wybierasz, bo iGO może mieć mapy z tego samego źródła co AM :)
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 17, 2010, 00:13:08 »
... bo iGO może mieć mapy z tego samego źródła co AM :)
Z tego co uważnie przeczytałem, kol. bysiek krytykuje w IGO pokrycie map na terenie PL. Jakoś nie wydaje mi się, by było możliwe zastosowanie w IGO mam PL od tego samego dostawcy, co do AM PL (Geosystems).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 00:15:27 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 17, 2010, 10:58:33 »
Z ciekawości postanowiłem przetestować inne programy i jakoś doszedłem do wniosku, że np. Igo8 z różnymi mapami, również z tymi od tomtom nie nadaje się do Nie twierdzę, że inne systemy z racji pochodzenia nie będą się świetnie sprawdzać w Europie, ale w Polsce jest to żenada....
Tak z ciekawości - na jakim urządzeniu TomTom i na jakiej wersji aplikacji TomTom i map  kolega przeprowadzał testy ?

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #281 dnia: Kwiecień 17, 2010, 11:05:58 »
... bo iGO może mieć mapy z tego samego źródła co AM :)
Z tego co uważnie przeczytałem, kol. bysiek krytykuje w IGO pokrycie map na terenie PL. Jakoś nie wydaje mi się, by było możliwe zastosowanie w IGO mam PL od tego samego dostawcy, co do AM PL (Geosystems).

Sory, ja cały czas myślę w kategoriach Europy :)
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #282 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:36:54 »
Dodam, że jak kupowałem urządzenie myślałem o tomtomie ze względu na system jaki pracuje w tym urządzeniu, bo nie lubię Microsoftu. Jakoś intuicyjnie wybrałem automapę i nie żałuję.
A AutoMapa to na jakim systemie u Ciebie chodzi? Czyż nie od microsoftu? Przecież go nie lubisz...
Po drugie to ten post do wątku, którego temat brzmi "Co byście chcieli w 6.5?" nic niestety nie wnosi.
Wychodzi na to, że na darmo musiałeś "rejestrować się na forum".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 21:38:26 wysłana przez Myomi »

*

Offline varth

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #283 dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:05:52 »
Osoba zachwalająca inne urządzenia chyba nie wie, co pisze.
Z ciekawości postanowiłem przetestować inne programy i jakoś doszedłem do wniosku, że np. Igo8 z różnymi mapami, również z tymi od tomtom nie nadaje się do niczego.

A ja ci powiem, że głupoty piszesz i nie sądzę byś rzeczywiście testował "Igo8 z różnymi mapami". Jakimi i kiedy wydanymi? Jak się na czymś nie zna to się tego nie tyka.
Od paru lat jeżdżę na IGO i nie narzekam na nie. AM używam do ustalenia konkretnego adresu (w którym miejscu jest na mapie  :wink: ) A potem odpalam IGO, zaznaczam punkt na mapie (tak pi razy oko - nie potrzebuję dojeżdżać pod samą klatkę) i naprzód.
Poza tym sądząc po ilości postów kolego brysiek... zapraszam na jakieś konkretne forum o nawigacji (wystarczy poszukać w google), tam poczytać i dopiero potem pisać takie "mądrości" w ogóle nie związane z tematem.
Czekam na Touch Pro 2

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #284 dnia: Kwiecień 21, 2010, 21:41:45 »
...Od paru lat jeżdżę na IGO i nie narzekam na nie....
Ja z ciekawości obejrzałem sobie Igo na jesieni ub. roku.
Porażka. Na mapach TA i NQ po blisko roku czasu od oddania do użytku nie było naniesionej inwestycji drogowej za kilkanaście milionów złotych (przedłużenie Al. Jana Pawła II do Al.Kraśnickiej w Lublinie). Na mapie e-mapy takie braki w numeracji, że wstyd (też Lublin).
Na Europę IGO pewnie jest lepsze od AM ale mapy Polski w AM i MM nie mają na razie konkurencji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 21:43:24 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #285 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:50:55 »
AM używam do ustalenia konkretnego adresu (w którym miejscu jest na mapie   ) A potem odpalam IGO, zaznaczam punkt na mapie (tak pi razy oko - nie potrzebuję dojeżdżać pod samą klatkę) i naprzód.
To rzeczywiście jest argument świadczący o wyższości IGO nad wszystkim. :D
Znaleźć adres w AM, a później "pi x drzwi" zaznaczyć punkt w IGO. Natomiast w końcówce - "koniec języka za przewodnika". To są argumenty .... .
A tak z ciekawości, to co to za zacne forum o którym piszesz. Tam wszyscy tak jeździcie ? :worried:
Te znaki na Twoim awatarze to japoński kamikadze?
 :proud:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 23:55:39 wysłana przez Bilunia »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #286 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:59:14 »
... A tak z ciekawości, to co to za zacne forum o którym piszesz. Tam wszyscy tak jeździcie ? :worried:...
  :ok: :mrgreen: ;D :lol:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline varth

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #287 dnia: Kwiecień 22, 2010, 14:29:50 »
Do Bilunia - nie łap mnie za słówka bo to nieładnie  :-|
po pierwsze - wskaż mi w moim poście gdzie pisałem o "wyższości IGO nad wszystkim". Napisałem tylko, że jeżdżę na IGO i to na możliwie najnowszych mapach (preferuję Navteq'a).
po drugie - mój sposób używania nawigacji to moja prywatna sprawa i nie ma nic wspólnego z tematem więc proszę się odczepić. Mi wystarczy trafienie w pobliże adresu a niektórzy chcą pod same drzwi.
po trzecie - napisałem "zapraszam na jakieś konkretne forum o nawigacji". Co to? Bana na google dostałeś i jeszcze adres mam podać? :ohreally:
po czwarte - skoro japońskie hinomaru (te czerwone kółka na avatarze) kojarzą ci się wyłącznie z kamikaze to chciałbym cię uświadomić, że Mitsubishi Zero (tak nazywa się ten samolot) był jednym z najlepszych myśliwców II wojny światowej a nie tylko
Cytat: Bilunia
kamikadze

Do ochkarol - pamiętaj, że do IGO można stosować mapy z różnymi datami wydania. Może akurat na starsze trafiłeś i dlatego braki widziałeś.
Zresztą jak widzę dla niektórych ten co ma mało postów na niczym się nie zna :( i lepiej, żeby się nie odzywał. Ale to nie o tym temat i myślę, że trzeba to zakończyć. Jedni wolą AM, drudzy IGO, ktoś inny Garmina....

Kończąc - moj post był próbą odpowiedzi na post kolegi brysiek, że IGO nie jest wcale takie złe ale skoro niektórzy odebrali go jako oczernianie AM...  :-?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 15:01:24 wysłana przez varth »
Czekam na Touch Pro 2

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #288 dnia: Kwiecień 22, 2010, 14:59:33 »
Do ochkarol - pamiętaj, że do IGO można stosować mapy z różnymi datami wydania. ...
Coś Ty ?  :terrified:
Zaufaj mi, to były najświeższe mapy.  :ok:
Zastanawiam się właśnie co robisz gdy znajdziesz adres w AM a w Igo nie ma nawet ulicy  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline varth

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #289 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:06:56 »
To wtedy wezmę papierową mapę  :mrgreen:
Czy to naprawdę dla ciebie takie ważne co zrobię gdy w IGO nie będzie adresu, który będzie w AM? Jakoś dam sobie radę.
Zakończmy tą bezsensowną dyskusję bo nic nie wnosi do tematu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 15:11:15 wysłana przez varth »
Czekam na Touch Pro 2

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #290 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:09:20 »
To wtedy wezmę papierową mapę  :mrgreen:.
Mozna i tak  :E
Czy to naprawdę dla ciebie takie ważne co zrobię gdy w IGO nie będzie adresu, który będzie w AM?
Po prostu byłem ciekaw.
Zakończmy tą bezsensowną dyskusję.
OK. z mojej strony EOT.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #291 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:32:26 »
Do Bilunia - ......................
Z taką formą dyskusji dawno się nie spotkałem. :terrified: :terrified:
Jeżeli uważasz, że twój sposób korzystania z navi, to twoja sprawa, to nie rozumiem po co go upubliczniasz na forum. Natomiast na tym forum spotykamy się po to, by sobie pomagać i dzielić doświadczeniami, a nie ujadać na siebie. Opisałeś, w jaki sposób korzystasz z navi  :O, więc nie miej pretensji, że ktoś się ośmielił to skomentować.
Kilka razy wspominasz o swoim zacnym forum, tylko nie podajesz jego nazwy - czyżbyś się go wstydził ? :P
Zapewniam Cię, że jeżeli napiszę, że jest Ptasie Mleczko lepsze od Wedla i zapytasz mnie o nazwę, to nie odeślę Cie do Google, tylko napiszę, że Milka.  :ok:
Zwróć uwagę, że w tym temacie nie napisałeś jeszcze nic mądrego, nadającego się do "zmałpowania" (przynajmniej moim zdaniem), a usilnie starałeś się obrazić kilka osób. To nawyki z twojego - zacnego i tajemnego forum ? :grin:
To tyle na temat kultury wypowiedzi, dyskusji i nie tylko. :proud:

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #292 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:35:39 »
Napisałem tylko, że jeżdżę na IGO i to na możliwie najnowszych mapach (preferuję Navteq'a).
Dobrze, że w końcu napisałeś na jakich mapach.
Ale kawałek ze znalezieniem adresu AM i wpisywaniem go jako tako do Igo był mocny :D.
Jeździłem z Igo z mapami TA, Navteqa i Emapy. Program jest świetny, w wielu miejscach lepszy od AM, ale mapy to pomyłka.
Taki Navteq to sprawdza się jeżeli jeździsz z miasta do miasta -- krajówkami i wojewódzkimi. Bo poniżej tych to już jest kiepsko, a jazda po mniejszych miejscowościach jest ryzykowna dla zawieszenia auta i zdrowia psychicznego.
TA ma kłopoty z aktualizacją, a Emapa łączy wady Navteqa i TA ;).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline superneo

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #293 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:25:28 »
Krótkie i szybkie info z Automapy. "Beta wyjdzie w ciągu 2-3 tygodni"
S11 > 3210 > 3510i > N73 > N95 8GB > Omnia > HTC HD > HTC Desire HD > HTC Sensation

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #294 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:34:32 »
........jest Ptasie Mleczko lepsze od Wedla i zapytasz mnie o nazwę, to nie odeślę Cie do Google, tylko napiszę, że Milka.  ............
Ale Mi teraz podpadłeś :evil: :evil: :evil:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #295 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:45:47 »
Ale Mi teraz podpadłeś :evil: :evil: :evil:
Uspokoję Cię - z przyjemnością zjem jedno i drugie. :ok:
Pozdrawiam :wink:

*

Offline varth

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #296 dnia: Kwiecień 22, 2010, 22:47:36 »
Dajmy już sobie na wstrzymanie.
Nie chciałem nikogo urazić ani obrazić. A adresu forum nie mogę podać bo jak sprawdzam posta to wywala mi na czerwono PIRACTWO (w nazwie ma navia)
Czekam na Touch Pro 2

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #297 dnia: Kwiecień 22, 2010, 23:17:50 »
Dajmy już sobie na wstrzymanie.
:ok:

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #298 dnia: Kwiecień 24, 2010, 10:52:44 »
Chyba już wiadome, czego doczekamy się w AM 6.5.
I asystenta pasa ruchu, symulacji tras alternatywnych, trójwymiarowej rzeźby terenu...
tak, to "prawda", nie żartuję.

Źródło: http://www.vobis.pl/oferta/nawigacja_gps/nawigacja_samochodowa_gps/894511_becker_traffic_assist_z102.aspx#vk-4-18

A oto informacja z gazetki Vobisa:
Cytuj
Becker Traffic Assist Z102
... oraz najdokładniejszą mapę Polski - Auto Mapę 6. Wyposażona w szereg ułatwiających użytkownikowi funkcji: realistyczne znaki drogowe oraz asystent pasa skrętu, graficzne przedstawianie 4 alternatywnych tras, symulacja toru jazdy w tunelu, informacje o dopuszczalnej maksymalnej prędkości, trójwymiarowe ukształtowanie terenu. ...
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #299 dnia: Kwiecień 24, 2010, 13:03:54 »
W tym opisie mowa jest o mapie Europy z wszystkimi opisanymi przez Ciebie ficzerami oraz dodatkowo AM6 Polska z najdokładniejszymi mapami Polski. Tak, że nie wysnuwałbym zbyt daleko idących wniosków.