Co byście chcieli w 6.5? :)

  • 315 Odpowiedzi
  • 71938 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:38:44 »
W mojej wersji mapy, takie rzeczy się nie zdarzają  :proud:
Bo tu akurat program ma chyba nie za dużo do powiedzenia. IMHO to wina samego odbiornika GPS. Mnie się takie rzeczy sporadycznie dzieją, ale i w AM i w MM.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:41:40 »
1. aby na postoju przed światłami przestała się "kręcić" na ekranie bo gdy się rusza albo trzeba zmienić trasę to nie wiadomo w którą stronę ma się jechać i już ostatnio parę razy zawracałem;

W mojej wersji mapy, takie rzeczy się nie zdarzają  :proud:
Z tego co wiem z tematu HTC HD2 to wina nawigacji a nie mapy.

Ja chciałbym lepiej konfigurowanego komputera, np 3 zakładki podliczają czas, prędkość trase tylko licząc po wyznaczeniu trasy, a po wyznaczeniu kolejnej trasy nie będzie nic sumować w zakładce tylko dane będzie zapisywać na następnej, na 4 zakładce by wszystko sumował

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:53:37 »
proot - popieram - masz dużo racji.
Korzystam z mapy elektronicznej od pierwszych notebooków i była to mapa ... Polskie drogi.
AM ma wloty i upadki i tak małymi kroczkami chyba podąża za TT. Ale nie o tym chcę  pisać -chciałbym:
1. aby na postoju przed światłami przestała się "kręcić" na ekranie bo gdy się rusza albo trzeba zmienić trasę to nie wiadomo w którą stronę ma się jechać i już ostatnio parę razy zawracałem;
2. i właśnie w tym celu chciałbym aby na głównych trasach autostradowych i krajowych były na bokach ekranu umieszczone kierunki do dużych miast
3. chciałbym także aby były opisywane rzeczki, rzeki i zbiorniki wodne bo dobrze by było wiedzieć obok czego się przejeżdża.
To tyle skromnie mówiąc jest mego chcenia!

O kręceniu mapą pisałem w innym temacie, nawet film załączyłem. Kręci mi AM cały czas.
Nie wiem jaką akubit ma wersję programu/mapy, ale coś kręci. AM używam na 3 różnych urządzeniach, wszędzie mam najnowszą, 6.2 wersję i nie mam Ordu, mapą kręci, przez E75 do granicy na Cieszyn nie chce jechać, jak wracam przez Czechy z Włoch to za każdym razem Am wrzucała mnie do Frydka, przez centrum i wiele wiele innych. Problemy ustąpiły po zakupie pewnego urządzenia o którym już tu pisałem.
Myślę, że akubit używa 5.5.3, bo z tego co pamiętam to ta wersja działała niezawodnie pod każdym względem. Program nie wyrzucał dziwnych błędów mapy, pamięci, systemu, etc. Wyznaczał też całkiem fajnie trasy i wszystko dało się odszukać. Przyznaj się Panie akubit czego używacie? Pochwal się sprzętem i powiedz wreszcie, że robisz sobie jaja i w photoshopie domalowałeś ulicę :P
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 12, 2010, 23:48:20 »
Skończ z insynuacjami. Wersję 5.5.3 porzuciłem ponad 3 miesiące temu. Sprzęt widać pod awatarem.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 13, 2010, 02:02:51 »
Sprzęt owszem, ale softu tam jakoś nie widzę  :P
Możesz zdradzić dokładny sposób znalezienia tej ulicy w Istambule?
Bo ja też nie potafię wyszukać ani tej, ani wielu innych ulic, których nazwy widać na mapie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 13, 2010, 08:15:53 »
A czy ja napisałem, że soft jest pod awatarem? :P
Trzaba wyszukać poprzez miasto> Fatih, ulica Ordu Caddesi. Mi to zajęło parę sekund.  :proud:
Pewnie jest błąd w bazie adresowej, że nie jest to pod Istanbulem, choć nie znam podziału administracyjnego tej wielkiej aglomeracji. W całym Stambule jest 10 ulic o nazwie Ordu Caddesi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2010, 08:17:49 wysłana przez akubit »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:21:27 »
To jeszcze sprawdź co znalazłeś ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:53:15 »
Sprawdziłem. Ulica Ordu Caddesi w Fatih. Nie wiem w czym masz problem?  :mysli:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 13, 2010, 12:45:10 »
To nie ja mam problem, tylko AM.
To co (zapewne przypadkiem) znalazłeś w dzielnicy Fatih to zaledwie 2 krótkie odcinki łączników z inną ulicą, a tymczasem ulica Ordu Caddesi jest w Stambule nawet z numeracją domów,
ale żeby znależć adresy trzeba szukać w jakichś nic nie znaczących lokalnych dzielniczkach miasta
(Balabanda, Mimar etc.) Typowy użytkownik AM nie jest miejscowym Turkiem, a sądzę że nawet tacy
będą mieć problemy z tymi nazwami.
Powinienem wpisać Stanbuł/Istanbul (ewentualnie Konstantynopol) plus nazwę ulicy
i otrzymać wyniki wraz z numeracją. Błąd bazy jest ewidentny i nie ma tu nad czym dyskutować.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 13, 2010, 13:09:31 »
Problem w wyszukiwaniu jest też z ulicą Barbary w Krakowie. Przy jednej wyskakuje nazwisko, a nie powinno. Zgłoszone jakiś czas temu do supportu.

A wracając do tematu, to do listy życzeń dołożę żeby była możliwość włączenia/wyłączenia wyświetlania zbliżającego się POI w określonym miejscu na ekranie w powiększeniu wraz z odległością do punktu. Czasami się zdarza, że ostrzeganie się uaktywnia przed zakrętem i nie widać odległości. Opcja bardzo przydatna przy tworzeniu tablic (oczywiście w tym wypadku odległość do punktu trzeba by było wyłączyć). IMHO gdyby była taka możliwość to można by było stworzyć dodatkową kategorię na miplo, a użytkownicy zrobiliby resztę. Później producenci AM mogliby bazować na tym przy tworzeniu asystenta i drogowskazów.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 13, 2010, 13:19:00 »
Błąd bazy jest ewidentny i nie ma tu nad czym dyskutować.

Ja nie dyskutuję, to Ty dyskutujesz. Napisałem powyżej, że być może jest błąd w bazie adresowej, ale nie podejmuję się rozbierać na czynniki pierwsze podziału administracyjnego aglomeracji Stambułu, gdzie są być może dzielnice (kto wie czy nie w randze niezależnych miast  :mysli:) i jakieś poddzielnice  :mysli:. To co znalazłem nie było przypadkiem, tylko wynikło z wprowadzenia Fatih>Ordu Caddesi i nie mam zielonego pojęcia, czy chodzi o te fragmenty, ale też nie mam powodu, aby uważać, że tak nie jest. Tym bardziej, że przedłużenie tych odcinków ma nawet numerację i jest również w bezpośredniej bliskości centrum Fatih.
Jak już pisałem powyżej, poza tą znalezioną, w Stambule jest 9 innych niezależnych ulic o nazwie Ordu Caddesi.

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 13, 2010, 13:26:39 »
1. aby na postoju przed światłami przestała się "kręcić" na ekranie bo gdy się rusza albo trzeba zmienić trasę to nie wiadomo w którą stronę ma się jechać i już ostatnio parę razy zawracałem;

W mojej wersji mapy, takie rzeczy się nie zdarzają  :proud:
Z tego co wiem z tematu HTC HD2 to wina nawigacji a nie mapy.

Ja chciałbym lepiej konfigurowanego komputera, np 3 zakładki podliczają czas, prędkość trase tylko licząc po wyznaczeniu trasy, a po wyznaczeniu kolejnej trasy nie będzie nic sumować w zakładce tylko dane będzie zapisywać na następnej, na 4 zakładce by wszystko sumował
Mam najnowszą wersję, najnowszy odbiornik z anteną na dachu i najczęściej 8 - 10 satelit, silny komputer więc co? Co tu ma nawigacja? A "kręci" mapą nie zawsze tylko w różnych miejscach (dużo jeżdżę!) i błądzę bo człowiek zdał się całkowicie na technikę. Kiedyś były mapy papierowe potem pierwsze elektroniczne bez GPS a drogi gorzej oznaczone i dojeżdżało się sprawniej do celu.  Niestety co nowsza wersja to więcej bajerów ale zasadnicze funkcje stoją w miejscu!

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 13, 2010, 13:34:59 »
Mam najnowszą wersję, najnowszy odbiornik z anteną na dachu i najczęściej 8 - 10 satelit, silny komputer więc co? Co tu ma nawigacja? A "kręci" mapą nie zawsze tylko w różnych miejscach (dużo jeżdżę!) i błądzę bo człowiek zdał się całkowicie na technikę.

A u mnie nie kręci. I chyba nie tylko u mnie. Stąd wnioskuję, że aplikacja ma wystarczająco zaimplementowany static navigation. Nie wiem dlaczego u Ciebie kręci, może masz uszkodzony odbiornik, antenę, poluzowane styki, albo grom wie co jeszcze. A może to po prostu efekt studni pomiędzy wysokimi budynkami i tak może być ze względu na fizyczne podstawy technologii GPS.

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 13, 2010, 14:10:21 »
Mam najnowszą wersję, najnowszy odbiornik z anteną na dachu i najczęściej 8 - 10 satelit, silny komputer więc co? Co tu ma nawigacja? A "kręci" mapą nie zawsze tylko w różnych miejscach (dużo jeżdżę!) i błądzę bo człowiek zdał się całkowicie na technikę.

A u mnie nie kręci. I chyba nie tylko u mnie. Stąd wnioskuję, że aplikacja ma wystarczająco zaimplementowany static navigation. Nie wiem dlaczego u Ciebie kręci, może masz uszkodzony odbiornik, antenę, poluzowane styki, albo grom wie co jeszcze. A może to po prostu efekt studni pomiędzy wysokimi budynkami i tak może być ze względu na fizyczne podstawy technologii GPS.

Widzę, że z Tobą jakakolwiek dyskusja sensu większego nie ma. Nie dopuszczasz do siebie myśli, że ktoś może mieć problem, skoro Ty go nie widzisz. W ten sposób twórcy AM pewnie już dawno zamkneli by support bo po co przyjmować błędy, skoro oni ich nie wykryli w swoich wewnętrznych testach?

Wiesz, na urządzeniu które posiadałem do AM miałem też inne programy nawigacyjne, w tym stare, nieaktualne już iGO które kupiłem kilka lat temu - nigdy mapą nie kręciło. I nie zrzucaj tu winy na odbiornik GPS, bo problem w sieci jest znany z wielu grup dyskusyjnych.

Co do Istanbułu, Ordu Caddesi 'leci' przez kilka największych dzielnic - nie są to jakieś 'miasta' wewnątrz miasta, tylko dzielnice, tak jak w Polsce, m.in. Beyazit, Fatih, Coska, etc., jak już pisałem wyżej - jeździ na tej ulicy kolejka którą da się przejechać cały Istanbuł i zawsze jak nią podróżuję włączam sobię AM - widzę wtedy gdzie dokładnie jestem i o dziwo AM pokazuje super wszystko. Niestety, wyszukiwanie adresów na tej ulicy, jak i na kilku innych (nie tylko w Turcji) nie jest możliwe. Myślę, że to ma raczej związek z kodowaniem znaków, a nie z bazą adresową - choć do końca nie wiem. Bo dzieje się tak w większości krajów, które mają niestandardowe znaki... teraz z głowy nie napiszę, ale takich przypadków miałem kilkanaście.
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 13, 2010, 15:45:42 »
Widzę, że z Tobą jakakolwiek dyskusja sensu większego nie ma. Nie dopuszczasz do siebie myśli, że ktoś może mieć problem, skoro Ty go nie widzisz.

To nie tak, ja nie twierdzę, że jemu mapą nie kręci, tylko wskazuję, że przyczyny mogą leżeć po stronie sprzętu, a nie oprogramowania. Nawet po stronie warunków odbioru sygnału GPS. Żeby porównać, trzebaby uruchomić w tych samych warunkach inne programy nawigacyjne - cóż ja nie mam jak sprawdzić, bo choć mam możliwość porównania, to nie mam się do czego odnieść, bo u mnie normalnie AutoMapa nie kręci.
Niektóre odbiorniki GPS, mimo że są zbudowane na czułych i w miarę nowoczesnych chipsetach (SirfStar III) mają jednak znacznie gorsze parametry czułości, od innych podobnych urządzeń, ze względu na błędnie zaprojektowane anteny. Nie mówiąc już o zdarzających się awariach sprzętu np zimny lut z anteną. Zwalanie wszystkiego na AM budzi we mnie sprzeciw, dlatego piszę, że u mnie nie kręci. Nie kręciło także na wcześniej używanym Larku, za to kręciło kiedyś na jakiejś wersji 4.x, ale to już historia. Kręciło wtedy wszystkim.
Temat ten pojawiał się już wielokrotnie na forum i ja nie jestem jedynym, któremu AM obecnie nie kręci. Przynajmniej w warunkach, w których ja jej używam. Pamiętam bowiem, że gdy miałem mój sprzęt w Tokio, to w ogóle nie mogłem złapać fixa, albo pozycja skakała jak oszalała. Oczywiście nie na AM  :)

Co do Istanbułu, Ordu Caddesi 'leci' przez kilka największych dzielnic - nie są to jakieś 'miasta' wewnątrz miasta, tylko dzielnice, tak jak w Polsce, m.in. Beyazit, Fatih, Coska, etc., jak już pisałem wyżej - jeździ na tej ulicy kolejka którą da się przejechać cały Istanbuł i zawsze jak nią podróżuję włączam sobię AM - widzę wtedy gdzie dokładnie jestem i o dziwo AM pokazuje super wszystko. Niestety, wyszukiwanie adresów na tej ulicy, jak i na kilku innych (nie tylko w Turcji) nie jest możliwe. Myślę, że to ma raczej związek z kodowaniem znaków, a nie z bazą adresową - choć do końca nie wiem. Bo dzieje się tak w większości krajów, które mają niestandardowe znaki... teraz z głowy nie napiszę, ale takich przypadków miałem kilkanaście.

Wierzę Ci, że tak jest i w takim razie trzeba ten fakt zgłosić do supportu. Pytałeś jak znaleźć Ordu Cadessi w dzielnicy Fatih - to odpowiedziałem i to wszystko.

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 13, 2010, 17:48:41 »
Mam najnowszą wersję, najnowszy odbiornik z anteną na dachu i najczęściej 8 - 10 satelit, silny komputer więc co? Co tu ma nawigacja? A "kręci" mapą nie zawsze tylko w różnych miejscach (dużo jeżdżę!) i błądzę bo człowiek zdał się całkowicie na technikę. Kiedyś były mapy papierowe potem pierwsze elektroniczne bez GPS a drogi gorzej oznaczone i dojeżdżało się sprawniej do celu.  Niestety co nowsza wersja to więcej bajerów ale zasadnicze funkcje stoją w miejscu!

A urządzenie ma ogromne znaczenie. Zależy jaki ma procesor / odbiornik / chipset twój sprzęt. Najnowszy odbiornik nie znaczy najlepszy

i błądzę bo człowiek zdał się całkowicie na technikę.

No widzisz. a ja oprócz techniki wykorzystuje głowe.

A u mnie nie kręci. I chyba nie tylko u mnie. Stąd wnioskuję, że aplikacja ma wystarczająco zaimplementowany static navigation. Nie wiem dlaczego u Ciebie kręci, może masz uszkodzony odbiornik, antenę, poluzowane styki, albo grom wie co jeszcze. A może to po prostu efekt studni pomiędzy wysokimi budynkami i tak może być ze względu na fizyczne podstawy technologii GPS.

Ta, mi też nie kręci (ASUS P565 z sirf'em 3, nie jest sprzęt najlepszy ale nawet wśród wysokich budynków nic takiego nie dzieje sie). prawdopodobnie jest to "zasługa" Qualcomm'a
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2010, 17:50:18 wysłana przez mas0n »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 13, 2010, 18:07:48 »
A "kręci" mapą nie zawsze tylko w różnych miejscach (dużo jeżdżę!) i błądzę bo człowiek zdał się całkowicie na technikę.
A nie jet czasem tak, że kręci głównie wetdy, gdy jeździsz bez wyznaczonej trasy?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 13, 2010, 19:16:48 »
Może wystarczy przed zatrzymaniem się na światłch, zapamiętać kierunek, w którym trzeba ruszyć ?
Zazwyczaj - na wprost.  :proud:

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:34:39 »

A nie jet czasem tak, że kręci głównie wetdy, gdy jeździsz bez wyznaczonej trasy?
mnie nie kręci i bez wyznaczonej trasy   B)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:39:29 »
@waldirs
Sprawdź w ustawienia -> GPS -> str.2 jak masz ustawioną opcję kompensuj opóźnienie sygnału i czy masz zaznaczone uwzględniaj pokazując pozycję. Dla świętego spokoju ustaw na Brak i sprawdź czy coś się zmieni.

U mnie w GoClever 5040 jest raczej ok, a w Westin G602 zauważyłem, że wskaźnik jest trochę za bardzo z przodu. Raz nawet się zdarzyło, kiedy stojąc na skrzyżowaniu miałem skręcić w prawo, wskaźnik polazł za bardzo do przodu i program kazał mi jadąc na wprost zawracać. Gdy stoję wskaźnik jest nieruchomy i nie kręci, jest po prostu o kilka metrów z przodu. Dziwne  :S
Na pewno nie jest to problem z AM, bo sprawdzałem na obu nawigacjach tą samą wersję (licencję mam przypisaną do karty).
Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Wiem, że to nie na temat, ale jak już dyskutujemy o kręceniu...

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 13, 2010, 21:04:20 »
Czy ktoś wie kiedy w ogóle można się spodziewać nowej automapy? Na stronie www jest napisane, że beta testy miały ruszyć zaraz po wydaniu AM 6.2 a tu 1.5 miesiąca mija i ani widu ani słychu... Za jakieś 2 tygodnie najpóźniej spodziewałem się finalnej wersji a tu nawet bety nikt nie zapowiada ;/

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 13, 2010, 21:29:36 »
Jeśli chodzi o ścisłość to wczoraj minął miesiąc, a nad betą 6.5 jeszcze trochę popracują, bo data nie jest jeszcze znana (pisałem do supportu). IMHO lepiej jeszcze trochę poczekać niż używać niedopracowanej wersji. Cierpliwości. Tak siak czy owak wersja wyjdzie na pewno w tym miesiącu, bo mamy kwiecień, a aktualizacji ma być 6 w roku.

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 14, 2010, 01:57:08 »
@waldirs
Sprawdź w ustawienia -> GPS -> str.2 jak masz ustawioną opcję kompensuj opóźnienie sygnału i czy masz zaznaczone uwzględniaj pokazując pozycję. Dla świętego spokoju ustaw na Brak i sprawdź czy coś się zmieni.

U mnie w GoClever 5040 jest raczej ok, a w Westin G602 zauważyłem, że wskaźnik jest trochę za bardzo z przodu. Raz nawet się zdarzyło, kiedy stojąc na skrzyżowaniu miałem skręcić w prawo, wskaźnik polazł za bardzo do przodu i program kazał mi jadąc na wprost zawracać. Gdy stoję wskaźnik jest nieruchomy i nie kręci, jest po prostu o kilka metrów z przodu. Dziwne  :S
Na pewno nie jest to problem z AM, bo sprawdzałem na obu nawigacjach tą samą wersję (licencję mam przypisaną do karty).
Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Wiem, że to nie na temat, ale jak już dyskutujemy o kręceniu...
"Kręci" kiedy trasa wyznaczona i to jak wspomniałem nie zawsze. Ale jest wkurzające, że nawet gdy myslisz to nie zawsze wiesz gdzie po wymuszonym zatrzymaniu masz jechać. Co do ustawień GPS to w drugiej zakładce nie mam odznaczone (puste) "uwzgledniaj pokazując pozycję" - to co mam zaznaczyć? Poza tym opcja "kompensuj opóźnienie sygnału" = 1.3 sek.

*

Offline Janeo

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 14, 2010, 06:51:28 »
Obawiam się, że to jednak przypadłość sprzętowa. Być może jest ona w jakiś sposób powiązana z aplikacją (ujawnia się z jedną, a z inną nie) - jedyny sposób to sprawdzić tą samą wersję programu na innym sprzęcie.
Pozdr. - Janeo

*

MarkNavi

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 14, 2010, 12:31:40 »
.... Tak siak czy owak wersja wyjdzie na pewno w tym miesiącu, bo mamy kwiecień, a aktualizacji ma być 6 w roku.

Ma być 6 w roku czy do sześciu w roku ? Bo to taka subtelna , acz istotna różnica chyba :)

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 14, 2010, 13:07:47 »
Obawiam się, że to jednak przypadłość sprzętowa. Być może jest ona w jakiś sposób powiązana z aplikacją (ujawnia się z jedną, a z inną nie) - jedyny sposób to sprawdzić tą samą wersję programu na innym sprzęcie.

Jak już wcześniej wspomniałem to wina sprzętowa.
http://pdaclub.pl/forum/leo/jak-z-jakoscia-gps-w-leo/msg1168897/#msg1168897
http://pdaclub.pl/forum/leo/jak-z-jakoscia-gps-w-leo/msg1228040/#msg1228040
http://pdaclub.pl/forum/automapa/plywanie-podczas-postoju/msg505890/#msg505890

Różnie to ludzie opisują, pływanie, skakanie itp. IMO to wina chipsetu.
Troche zbaczamy z z wątku :)

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 14, 2010, 14:29:50 »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 14, 2010, 18:57:21 »
Ma być 6 w roku czy do sześciu w roku ? Bo to taka subtelna , acz istotna różnica chyba :)
http://www.automapa.com.pl/?PEI=10866&article_id=212997

*

MarkNavi

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 14, 2010, 19:15:33 »
Ma być 6 w roku czy do sześciu w roku ? Bo to taka subtelna , acz istotna różnica chyba :)
http://www.automapa.com.pl/?PEI=10866&article_id=212997

faktycznie wyboldowany początek tekstu świadczy, że masz rację, tyle, że kawałek dalej taki oto fragment "...Począwszy od 2010 roku, dane mapowe wykorzystywane w programie AutoMapa aktualizowane będą aż do sześciu razy w ciągu roku!..."

No nic pożyjemy zobaczymy :)

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:38:03 »
Obawiam się, że to jednak przypadłość sprzętowa. Być może jest ona w jakiś sposób powiązana z aplikacją (ujawnia się z jedną, a z inną nie) - jedyny sposób to sprawdzić tą samą wersję programu na innym sprzęcie.

Jak już wcześniej wspomniałem to wina sprzętowa.
http://pdaclub.pl/forum/leo/jak-z-jakoscia-gps-w-leo/msg1168897/#msg1168897
http://pdaclub.pl/forum/leo/jak-z-jakoscia-gps-w-leo/msg1228040/#msg1228040
http://pdaclub.pl/forum/automapa/plywanie-podczas-postoju/msg505890/#msg505890

Różnie to ludzie opisują, pływanie, skakanie itp. IMO to wina chipsetu.
Troche zbaczamy z z wątku :)

Automapa i TomTom

Wrzuciłem mały filmik... niech mi ktoś napisze, czemu na AM zawszeee obraca mi w tym miejscu mapę, a na TomTom lub iGO nigdy? Takich miejsc w samej Łodzi, gdzie praktycznie zawsze po zatrzymaniu pojazdu obraca mapę mogę wskazać kilkanaście. Moje urządzenia to MIO S555 i HTC Touch HD... obie wersje AM to 6.2. Na HTC Touch HD mam TomTom'a 7 i mapą w tych miejscach nie kręci.

Moja teoria znowu jest taka, że AM ma algorytm 'łapiący głupie zachowanie GPS', ale nie dla wszystkich chipsetów on pracuje prawidłowo.

p.s. opcję 'przewidywania pozycji', kompensację opóźnienia, etc. etc. mam kompletnie wyłączoną po poradach na tym forum
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/