Co byście chcieli w 6.5? :)

  • 315 Odpowiedzi
  • 71990 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline jenek

  • 27
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 08, 2010, 12:30:37 »
Ostatnio pożyczyłem i poginałem na IGO8. Jest tam dość fajna funkcja moim zdaniem. Jeżeli do następnego manewru jest więcej niż 1,5 km (opcjonalna zmienna) program przestawia ekran na 2D z oddaleniem. Jest to dość ciekawa funkcja gdyż widzimy na ekranie swoją pozycję na trasie i następne miejscowości. Gdy otrzymuję komunikat z CB o jakimś problemie na trasię mogę w odpowiednim momencie włączyć funkcję objazdu i orientacyjnie określić długość objazdu. Mnie ta opcja się podoba. Jestem ZA.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 08, 2010, 12:53:27 »
Gdy otrzymuję komunikat z CB o jakimś problemie na trasię mogę w odpowiednim momencie włączyć funkcję objazdu i orientacyjnie określić długość objazdu. Mnie ta opcja się podoba. Jestem ZA.


Ale wiesz o tym że taka opcja jest również w AM ??

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 08, 2010, 13:30:35 »
Jeżeli do następnego manewru jest więcej niż 1,5 km (opcjonalna zmienna) program przestawia ekran na 2D z oddaleniem.
Ta, i tracimy ładny widok trasy w 3D w którym ładnie widać zbliżające się zakręty. Dzięki ;)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 08, 2010, 16:14:52 »
Mam następną zachciewajkę ::)
Gdy mam wyznaczoną trasę i kliknę w pole manewru wyświetla się wygląd trasy ale gdy chcę przyjrzeć się dokładniej jakiemuś fragmentowi to niestety nie da się tej mapki powiększyć we w skazanym miejscu  :( a ja bym chciał by można tak jak w trybie śledzenia cy też nawigacji po prostu kliknąć w dane miejsce i je przybliżyć  :O~
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Dżeju

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 08, 2010, 17:03:48 »
(...) Ta, i tracimy ładny widok trasy w 3D w którym ładnie widać zbliżające się zakręty. Dzięki ;)
Wyobraź sobie, że niektóre użytkoszkodniki AM w ogóle nie korzystają z widoku 3D  :evil:   i uważają to z zbędny bzdet  :-|

To o czym pisze Kolega jenek, można sobie zrobić samemu, ale jest ciut grzebania. Już przy wersji AM 4, Kolega prozor podał przepis, co i jak. Po tymże wątku, było widać zapotrzebowanie na taką funkcję większej ilości osób. Było to zgłaszane do AM, ale, cóż... nie ma to jak bajery   B)

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:09:01 »
Wyobrażam sobie. Wyobrażam sobie, że niektórzy też jeżdżą z AM na rowerze, pływają na łódce czy chodzą piechotą. Wyobrażam sobie też, że tych użyszkodników jest jednak mniej niż tzw. mainstreamu i AM dla nich nie będzie wyłączać funkcji.

Ewentualnie, że zanim to zdążą zrobić, to WM padnie i przeniosę się na inny system, gdzie nie ma AM :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Dżeju

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:13:56 »
He, he... zakręty to ja widzę przez szybę ...  :wink:
Kto pisał o wyłączaniu jakiejś funkcji ??? ???   To było życzenie jenka jako dodatku w AM 6.5.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:18:14 »
Wyobrażam sobie. Wyobrażam sobie, że niektórzy też jeżdżą z AM na rowerze, pływają na łódce czy chodzą piechotą. Wyobrażam sobie też, że tych użyszkodników jest jednak mniej niż tzw. mainstreamu i AM dla nich nie będzie wyłączać funkcji.

Ewentualnie, że zanim to zdążą zrobić, to WM padnie i przeniosę się na inny system, gdzie nie ma AM :)
Czytanie ze zrozumieniem się kłania --> "Jeżeli do następnego manewru jest więcej niż 1,5 km (opcjonalna zmienna)".

A akurat znam tą funkcję z Igo8 i uważam za całkiem fajną. Co mnie interesują zakręty jak mam po autostradzie albo krajówce "40km prosto".
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:33:30 »
..........tych użyszkodników jest jednak mniej niż tzw. mainstreamu i AM dla nich nie będzie wyłączać funkcji.......

Niestety z tym się zgodzę  :-|  :(  Mainstream to  3D + max powiększenia w tym 1/3 ekranu to pola danych i 1/3 widok nieba  :E   :E
Równie dobrze może być ekran całkiem wyłączony (przynajmniej nie oślepia) i słuchać tylko co gada Hołek , Marzenka czy co kto tam ma  :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 14:55:41 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline jenek

  • 27
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 09, 2010, 10:30:01 »
Przepraszam, że nie odpowiadam bezpośrednio na pytania ale przeważnie jestem w delegacji bez dostępu do internetu. Bardzo dużo czasu spędza za kółkiem i to w nieznanym terenie. Najwięcej trudności sprawia mi określenie miejsca w którym się znajduję i w którą stronę jadę. W CB to jest podstawa. Dlatego krytykowałem widok 3D uważam, że powinien być z zaznaczonymi tylko punktami charakterystycznymi taki 3D-szczegóły. Nie korzystam też ze zbliżeń po dojeździe do manewru, wolęwidzieć 2, a nawet 3 manewr następny (z komunikatem "potem trzymaj się ... strony") uważam za najbardziej optymalny. Dlatego Asystent pasa ruchu uważam za zbędny. Niestety dysponuję navką 3,5" z rozdzielczością 320x240, a mój zmiennik to gościu grubo po 50-tce. Grafa w AM zawsze była denna. Trochę sam sobie radzę przerabiając niektóre skórki, ale dla nieinformatyka to trochę problem. Mój stosunek do AM Traffica to znacie. AM + CB to najlepszy traffic.  No to teraz możecie sie popastwić nade mną. Lecę w trasę - Cześć.

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:05:11 »
Szanuję Twoje zdanie na temat asystenta pasa ruchu ale moja ankieta, którą założyłem jakiś czas temu,  pokazuje coś zupełnie innego. :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 13:09:23 wysłana przez jartro »

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 09, 2010, 15:17:44 »
Przepraszam, że nie odpowiadam bezpośrednio na pytania ale przeważnie jestem w delegacji bez dostępu do internetu. Bardzo dużo czasu spędza za kółkiem i to w nieznanym terenie. Najwięcej trudności sprawia mi określenie miejsca w którym się znajduję i w którą stronę jadę. W CB to jest podstawa. Dlatego krytykowałem widok 3D uważam, że powinien być z zaznaczonymi tylko punktami charakterystycznymi taki 3D-szczegóły. Nie korzystam też ze zbliżeń po dojeździe do manewru, wolęwidzieć 2, a nawet 3 manewr następny (z komunikatem "potem trzymaj się ... strony") uważam za najbardziej optymalny. Dlatego Asystent pasa ruchu uważam za zbędny. Niestety dysponuję navką 3,5" z rozdzielczością 320x240, a mój zmiennik to gościu grubo po 50-tce. Grafa w AM zawsze była denna. Trochę sam sobie radzę przerabiając niektóre skórki, ale dla nieinformatyka to trochę problem. Mój stosunek do AM Traffica to znacie. AM + CB to najlepszy traffic.  No to teraz możecie sie popastwić nade mną. Lecę w trasę - Cześć.

Wiesz, niektórzy jeżdżą z mapą papierową jeszcze i też 'nie widza nic takiego' w nawigacji. Sam zmieniłem kilka dni temu AM na TomTom'a i doznałem szoku jak mocno konkurencja poszła do przodu. Do niedawna myślałem, że wszystko inne poza Automapą to jakoś tam żyje, ale w drodze bym temu nie zaufał - a tu proszę, okazało się odwrotnie. I też sceptycznie podchodziłem do wodotrysków w stylu 'znaki drogowe', 'asystent pasa ruchu', etc. Nawet kiedyś próbowałem 'nanieść' to na grafikę automapy i podyskutować o tym na forum, ale... raczej jako ciekawostka.

Teraz gdy używam TomToma (jeżdżę dużo po Europie), dopiero widzę jak dobrze przemyślana i napisana aplikacja nawigacyjna + w/w funkcje mogą świetnie działać i pomagać - w przeciwieństwie do Automapy na którą się już tyle wybluźniłem, że mimo trwającej subskrypcji nie chcę jej chwilowo znać.
I interfejs wcale nie musi być super wypaśny w 3D, renderowany OpenGL, z migającymi pasami i śpiewającą Zosią... wystarczy że nawigacja wskaże na jaki znak się kierować i którego pasa się trzymać. Nawet kretyn dojedzie w każde miejsce na świecie.
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Dżeju

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 09, 2010, 15:52:25 »
(...) Nawet kretyn dojedzie w każde miejsce na świecie.

Kretyn lepiej niech nie korzysta, bo znowuż jakieś ciele ufając bezgranicznie nawigacji, wjedzie do lasu lub jeziora i będą takiego barana wyciągać z opresji za nasze podatki - zakładając zaangażowanie straży i policji w taką akcję.
Nawigacja ma tylko wspomagać myślenie  :-|  Nie jest to jeszcze urządzenie dla małpy  :mrgreen:
To taka mała dygresja w tym i tak luźnym wątku.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 09, 2010, 15:53:22 »
@proot
Nie podniecaj się tak tym TomTomem. Używałem, jeździłem, ale się nie przekonałem. Zresztą kilku kolegów z podforum TomToma też szlag trafił jeśli chodzi o aktualność map w Polsce i przerzucili się przynajmniej jeśli chodzi o Polskę na AM. Faktem jest, że wersja 6 ma problemy wieku szczenięcego, wynikające z dużych zmian w algorytmach po wprowadzeniu traffika. TomTom też je miał na początku, ale się z nimi uporał, tylko, że łatwiej jest przygotować i przetestować aplikację na jedno urządzenie dedykowane do nawigacji, a co innego zapewnić zgodność z systemami od PPC2003, poprzez WM5, WM6, WCE4.2, WCE5 i 6, gdzie używanych jest także wiele innych aplikacji, które się między sobą gryzą.
Jeździłem po Europie sporo i nigdy nie miałem problemów z AM. Z TomTomem również problemów nie miałem, oprócz tego, że np w Chorwacji pokrycie było kiepskie, a minimalizm interfejsu i funkcji mnie drażni.
Oczywiście uważam TomToma za solidną nawigację, która jest warta polecenia, ale póki co wolę AM. Nie mam z nią problemów, jest dla mnie dużo bardziej funkcjonalna od TT, a przede wszystkim w Polsce ma dużo lepsze i aktualniejsze mapy.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 09, 2010, 16:10:02 »
Amen  :ok:
Od siebie dodam, grafika od lat rodem z ZX Spectrum.

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 09, 2010, 17:22:01 »
@proot
Nie podniecaj się tak tym TomTomem. Używałem, jeździłem, ale się nie przekonałem. Zresztą kilku kolegów z podforum TomToma też szlag trafił jeśli chodzi o aktualność map w Polsce i przerzucili się przynajmniej jeśli chodzi o Polskę na AM. Faktem jest, że wersja 6 ma problemy wieku szczenięcego, wynikające z dużych zmian w algorytmach po wprowadzeniu traffika. TomTom też je miał na początku, ale się z nimi uporał, tylko, że łatwiej jest przygotować i przetestować aplikację na jedno urządzenie dedykowane do nawigacji, a co innego zapewnić zgodność z systemami od PPC2003, poprzez WM5, WM6, WCE4.2, WCE5 i 6, gdzie używanych jest także wiele innych aplikacji, które się między sobą gryzą.
Jeździłem po Europie sporo i nigdy nie miałem problemów z AM. Z TomTomem również problemów nie miałem, oprócz tego, że np w Chorwacji pokrycie było kiepskie, a minimalizm interfejsu i funkcji mnie drażni.
Oczywiście uważam TomToma za solidną nawigację, która jest warta polecenia, ale póki co wolę AM. Nie mam z nią problemów, jest dla mnie dużo bardziej funkcjonalna od TT, a przede wszystkim w Polsce ma dużo lepsze i aktualniejsze mapy.

Ja Was wszystkich rozumiem, doskonale. Też broniłem AM bo to Polska, bo to nasze, bo fajnie... ale kurka wodna - czemu mnie ma to obchodzić, jako użytkownika końcowego, że AM to kilkadziesiąt platform ma obsługiwać, że działa na starym i nowym sprzęcie. Jeśli mają z tym problem, niech wydadzą swoje urządzenia, dedykowane na których AM śmiga bez żadnych problemów.

Widzisz, już jeden post na tym forum spłodziłem na temat używania przeze mnie nawigacji jako narzędzia pracy. AM używam od wersji 3.9.x - i wytrwałem do wersji 6.2. Na tym koniec. Obecnie jestem użytkownikiem urządzenia GO950, stać mnie na to - i powiem Ci szczerze, problemy się skończyły. Myślę, że moje zdanie mogę traktować jako pewnego rodzaju autorytatywne, ponieważ 3 razy w miesiącu (sic!) zwiedzam różne części Europy - i nie są to wycieczki do Czech, a trasy powyżej 1 tys. km. Wielu forumowiczów jadąc raz w roku na wakacje, głównymi autostradami wyznaje przekonanie, że AM świetnie ich prowadziła. Założe się, że połowa z nich po prostu miała szczęście. Ja z AM mam przykre doświadczenia i nie chodzi mi tu nawet o jej funkcjonowanie jako programu/algorytmu/mapy, a w ogóle działanie. Podczas mojej ostatniej podróży do Nollo na południu Włoch po prostu nie chciała działać w ogóle (aplikacja wyrzucała szereg błędów: błąd Out of memory, Błąd spójności mapy, aż w końcu aplikacja się wywaliła i nie chciała załączyć w ogóle.

Nie chcę pisać kolejnego eseju na ten temat, ale proszę Was tylko o to, aby trochę zimniej spojrzeć na produkcję AM, mimo, że to produkcja rodzinna. Pewnie, że fajnie byłoby mieć wypasiony interfejs rodem z iGO + wszystkie inne bajery znane i zebrane w jednym programie. Mnie jednak zależy na jak największej niezawodności, a tutaj TomTom od lat nie zawodzi.

Co do pokrycia, Polska w TomTomie obecnie ma pokrycie identyczne z AutoMapą (99,9%), a jeśli nie ma naniesionego ronda lub jakieś lokalnej przebudowy - jest funkcjonalność 'znaki', wystarczy spojrzeć w jakim kierunku jechać i nigdy nie ma z tym problemu. Wspomniałem w którymś tutaj poście, że nie potrzeba mi tysięcy punktowych adresów, jeśli AutoMapa prowadzi mnie po polnych drogach. Wolę po prostu dojechac na ulicę i ręcznie odnaleźć numer, zamiast błądzić po wsiach i objazdach leśnych.

I tyle. Możemy się tak spierać godzinami/dniami/tygodniami... każdy ma swoje przekonania. Po prostu spójrzcie troszeczkę obiektywnie na całą sytuację, też byłem zakochany w AM i nagle odpuściłem. Nie mam do nich siły. Do wersji 5.5.3 było super idealnie. Teraz jest burdel i śmietnik.
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 09, 2010, 17:29:15 »
@proot
Nie podniecaj się tak tym TomTomem.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale Proot pisał o Europie. Wybacz, ale już drażnią mnie (i zapewne nie tylko mnie) te Twoje wychwalania i zawzięte bronienie AM. Od momentu wprowadzenia traffica ten program stał się duuużo słabszy i to nie podlega żadnej dyskusji, miejmy nadzieję że to chwilowe załamanie. Naprawdę nie miałeś absolutnie najdrobniejszej anomalii ? Nie wierzę.




Połączone: Kwiecień 09, 2010, 17:36:57
Amen  :ok:
Od siebie dodam, grafika od lat rodem z ZX Spectrum.
a AM ze złomodore...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 17:36:57 wysłana przez iceneon »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 09, 2010, 17:53:42 »
Nie wiem czy zauważyłeś, ale Proot pisał o Europie.

Nie wiem, czy zauważyłeś, że ja też pisałem o Europie :P

Wybacz, ale już drażnią mnie (i zapewne nie tylko mnie) te Twoje wychwalania i zawzięte bronienie AM.

Wolno Ci. Mnie Twoje marudzenia też drażnią.

Od momentu wprowadzenia traffica ten program stał się duuużo słabszy i to nie podlega żadnej dyskusji, miejmy nadzieję że to chwilowe załamanie. Naprawdę nie miałeś absolutnie najdrobniejszej anomalii ? Nie wierzę.

Czytaj uważnie, pisałem o tym, że nigdy dotąd jeżdżąc po Europie z AM żadnych problemów nie miałem. Nie jeździłem jednak po Europie z AM6, niemniej sądzę, że do wakacji problemy z wersją 6 znikną.
Zresztą wyobraź sobie, że oprócz testowych przykładów podawanych na forum, nie miałem żadnych anomalii.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 09, 2010, 18:16:40 »
Dyskusja jest o AM 6.x więc chyba nie wiesz o czym mowa jeśli chodzi o jazdę po Europie, a masz najwięcej do powiedzenia. Od wersji 6 ten program jest do d.... i Twoje zawzięte obszczekiwanie każdego, kto powie coś źle na temat AM nic nie zmieni. Ostatnio zrobiłem w EU 3 tys. km i u mnie wystąpiły te same problemy, które wyżej opisywał Proot. Na szczęście miałem inną nawigację ze sobą, która spisała się doskonale.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 18:18:54 wysłana przez iceneon »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 09, 2010, 18:29:36 »
czemu mnie ma to obchodzić, jako użytkownika końcowego, że AM to kilkadziesiąt platform ma obsługiwać, że działa na starym i nowym sprzęcie. Jeśli mają z tym problem, niech wydadzą swoje urządzenia, dedykowane na których AM śmiga bez żadnych problemów.

Pewnie masz rację, pewnie dlatego również ja nie mam problemów z AM, bo używam urządzenia z WCE - tylko do nawigacji. Piszę o swoich doświadczeniach, a nie o tym co wyczytałem na forum.

Myślę, że moje zdanie mogę traktować jako pewnego rodzaju autorytatywne, ponieważ 3 razy w miesiącu (sic!) zwiedzam różne części Europy - i nie są to wycieczki do Czech, a trasy powyżej 1 tys. km. Wielu forumowiczów jadąc raz w roku na wakacje, głównymi autostradami wyznaje przekonanie, że AM świetnie ich prowadziła.

Jeżdżę po Europie rzeczywiście tylko w wakacje, ale ponieważ dużo zwiedzam, to okazuje się, że w ostatnich latach przejechałem z AM ok. 20000km po drogach Niemiec, Austrii, Chorwacji, Włoch, Francji, Czech, Węgier, Słowacji. Z AM6 jeszcze po Europie nie jechałem, ale do wakacji na pewno problemy znikną.

Co do pokrycia, Polska w TomTomie obecnie ma pokrycie identyczne z AutoMapą (99,9%), a jeśli nie ma naniesionego ronda lub jakieś lokalnej przebudowy - jest funkcjonalność 'znaki',

To nie są lokalne przebudowy, czy ronda. To są dochodzące do 2 lat opóźnienia w nanoszeniu obwodnic, odcinków autostrad, czy nowych dróg.

wystarczy spojrzeć w jakim kierunku jechać i nigdy nie ma z tym problemu. Wspomniałem w którymś tutaj poście, że nie potrzeba mi tysięcy punktowych adresów, jeśli AutoMapa prowadzi mnie po polnych drogach. Wolę po prostu dojechac na ulicę i ręcznie odnaleźć numer, zamiast błądzić po wsiach i objazdach leśnych.

Nigdy (od wersji 4.1.0) AM nie prowadziła mnie po polnych drogach. Wystarczy tylko ją odpowiednio skonfigurować.

Do wersji 5.5.3 było super idealnie. Teraz jest burdel i śmietnik.

To trzeba było tak pisać od razu. Używam AM od 5 lat i wielokrotnie po wydaniu nowej wersji były problemy. A potem ukazywała się wersja 5.5.3 (3.9.7, 4.1.2, 4.5.1, 5.1.1) gdzie okazywało się, że jest "super idealnie". Od wydania wersji 6 minęły dopiero 3 miesiące!
TomTom też ma wpadki i sam już o tym wiesz. Numery w stylu wyszukiwania ulicy z obowiązkowym dodaniem tytułu "Generał" są znane w TomTomie od lat i jak dla mnie taki błąd uniemożliwia w ogóle korzystanie z nawigacji. Podobnie jak braki blokad w AM w centrach miast w Polsce, czy  zwielokrotnione pokazywanie ulic w wyszukiwarce. Tylko, że AM załatwia problem w tydzień, a TomTom każe Ci czekać do końca maja.

Połączone: Kwiecień 09, 2010, 18:39:54
Dyskusja jest o AM 6.x więc chyba nie wiesz o czym mowa jeśli chodzi o jazdę po Europie, a masz najwięcej do powiedzenia. Od wersji 6 ten program jest do d.... i Twoje zawzięte obszczekiwanie każdego, kto powie coś źle na temat AM nic nie zmieni.

Dyskusja jest o tym co byście chcieli w AM6.5, a nie o tym, że ktoś miał problemy z AM6  :P
Wersja 6 pojawiła się ledwie 3 miesiące temu, jest całkowicie przebudowana jeśli chodzi o algorytmy tras (traffik) i dlatego bronię jej przed tymi, którzy obszczekują ją zawzięcie  :P . Tym bardziej, że większość problemów już usunięto, a te, które pozostały, na pewno znikną wkrótce (już się pojawiły informacje na forum o rozwiązaniu problemów z pamięcią - sądzę, że nowa wersja ukaże się na dniach).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 18:39:54 wysłana przez akubit »

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:20:13 »
Dyskusja stała się chyba zbyt gorąca z nabraniem wątków  personalnych, które nie są dobre na takim forum.
Faktem jest, że ostatnia wersja jest niezbyt dopracowana i zawiera sporo błędów w wyznaczaniu tras. Życzyłbym sobie i myślę, że również inni aby następna była bardziej przyjazna dla użytkownika bo ilość (aktualizacji w roku) niekoniecznie przechodzi w jakość jak uważał Karol Marks :evil:
Nawigacja powinna  przede wszystkim bezproblemowo działać szczególnie jeśli za nią płacimy  :-|
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 20:26:13 wysłana przez jartro »

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:32:52 »
@akubit - myślę, ze na tym możemy dyskusję zakończyć, nie wiem czy pracujesz dla AM, czy masz jakieś inne profity w tym, aby zawzięcie bronić produktu który zmierza ku upadkowi - może przesadzam ;P

Widzę, że prześledziłeś moje wątki w dziale TomTom gdzie skarżę się na brak możliwości wyszukiwania ulic - owszem, nie twierdzę, że wszystkie inne nawigacje poza automapą to ideały. Każda ma tą czy inną przypadłość lub błędy, jednak nie doczytałeś do końca - TomTom za darmo udostępnił mi mapy zamienne w ciągu 10 minut po telefonie do supportu. Mam obecnie mapę w której w/w błąd nie występuje. Do Automapy o błędy programu piszę już od miesiąca i dostaję odpowiedź, że błąd jest znany i pracują nad nim.

Nie chcę być złośliwy, ale w te 20 tys. km trochę nie wierzę jeśli jeździsz tylko 'w wakacje', bo miałbyś zupełnie inne zdanie o tym programie. Także używam urządzenia z WCE (Mio S555) - niestety, błędy uniemożliwiają korzystanie z tego oprogramowania.

I nie twierdzę także, że TomTom, Navigon, iGO, etc. etc. nie ma błędów wyznaczania tras, że nie robi numerów i jest super idealne - bo pewnie na tym forum znajdzie się dziesiątki osób, które opiszą przypadki gorsze niż te znane z AutoMapy - mnie jednak narazie nic nie zawiodło i jestem kolosalnie zaskoczony działaniem. Dlatego dopiero teraz widzę straszny kontrast w działaniu TomToma którego kupiłem, a AM której używałem przez ostatnie kilka lat i wszystkim polecałem. Do tej pory myślałem, że takie anomalie znane z AM to 'normalka' w nawigacji i że w AM 'to i tak dobrze to działa - bo w innych to pewnie masakra', przecież to tylko komputer, nie potrafi myśleć. Dopiero jak przesiadłem się na TomToma zobaczyłem, że wcale wyznaczenie trasy 'przez punkt' nie musi kończyć się zjazdem z autostrady żeby zaraz na nią wrócić, bo AM mimo opcji 'przez okolicę' uparcie nawiguje do określonego miejsca, aby zaraz zawrócić, etc.

Koniec, nie chce prowadzić kolejnej świętej wojny. Argumenty w stylu 'jak sobie dobrze skonfigurujesz to będzie działało' przypominają mi pryszczaków wmawiających że Linux jest lepszy od Windowsa w biurze, domu, działce, szwalni, etc. Bo 'jak sie dobrze skonfiguruje' to działa. Nie mam czasu na grzebanine, kupuję produkt 'out of the box' i ma działać. Jak mam się grzebać, to powinno to być wydane na licencji GPL, dla wszystkich, otwarte źródło i wtedy nie miałbym do nikogo pretensji :) A nóż sam bym coś ciekawego do programu dopisał :P

Tyle. Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba.

p.s. co do polnych dróg - jadąc od Warszawy z lotniska (przez Janki) w stronę Łowicza, AM wjeżdża do miasta (Sochaczew) zamiast jechać obwodnicą. Rock and Roll.
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:58:48 »

p.s. co do polnych dróg - jadąc od Warszawy z lotniska (przez Janki) w stronę Łowicza, AM wjeżdża do miasta (Sochaczew) zamiast jechać obwodnicą. Rock and Roll.

Może Ty coś namieszałeś w ustawieniach ?? Tą trasą jeżdżę przynajmniej raz w tygodniu jadąc na Łowicz, Kutno, Turek i jeszcze w życiu mi nie kazała jechać przez Sochaczew  :O

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 10, 2010, 01:49:17 »
@akubit - myślę, ze na tym możemy dyskusję zakończyć, nie wiem czy pracujesz dla AM, czy masz jakieś inne profity w tym, aby zawzięcie bronić produktu który zmierza ku upadkowi - może przesadzam ;P

Przesadzasz, i to bardzo. Pewnie jesteś jeszcze młody, bo to widać po emocjach, jakie Tobą targają. Co do profitów to mógłbym Cię również zapytać ile Ci TomTom zapłacił, za to żebyś opluwał konkurencję na wszystkich możliwych podforach - ot tak, żebyś poczuł się równie miło jak ja z tymi insynuacjami.

Nie chcę być złośliwy, ale w te 20 tys. km trochę nie wierzę jeśli jeździsz tylko 'w wakacje'

Widzisz, jesteś człowiekiem małej wiary  :] Jeżdżę w wakacje autem z przyczepą po Europie i średnio w wakacje przejeżdżam 5-5,5 tys. kilometrów. To nie jest dużo, zważywszy, że najkrótsza podróż w obie strony to 3,5 - 4 tys. kilometrów. A że jeżdżę z AM już cztery lata to policz sobie ile mogłem przejechać. Do tego weekendy majowe w Czechach i na Słowacji - uzbiera się nawet więcej.

Dopiero jak przesiadłem się na TomToma zobaczyłem, że wcale wyznaczenie trasy 'przez punkt' nie musi kończyć się zjazdem z autostrady żeby zaraz na nią wrócić, bo AM mimo opcji 'przez okolicę' uparcie nawiguje do określonego miejsca, aby zaraz zawrócić, etc.

Chyba coś źle kliknąłeś, nigdy nie miałem takiego przypadku  :-?

p.s. co do polnych dróg - jadąc od Warszawy z lotniska (przez Janki) w stronę Łowicza, AM wjeżdża do miasta (Sochaczew) zamiast jechać obwodnicą. Rock and Roll.

Ciekawe  :mysli: Zawsze podejrzewałem, że mam jakąś lepszą wersję AM, bo moja prowadzi obwodnicą. No chyba, że wbrew temu co pisałeś, masz jednak czas na grzebaninę  :]

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 10, 2010, 10:58:17 »
No cóż, jedynie czego mogę Ci gratulować to wielkiego szczęścia. Chciałbym być tak zadowolony jak TY z Automapy... Szkoda tylko, że nie jesteś w stanie dopuścić do siebie myśli, że 'nie każdy może mieć tyle szczęścia'. Wiesz, słynne powiedzenie administratorów sieci 'U mnie działa, w dupie z pozostałymi'.
Miłych i spokojnych wakacji życzę w tym roku. Koniecznie zaktualizuj sobię aplikację do wersji 6.2 i w drogę. Wtedy pogadamy.

Uszczypliwości jednak mimo wszystko Ci nie brakuje. Ja dla odmiany napiszę, że pracuję dla dużej firmy transportowej, gdzie 'gonię' tiry z papierami po całej Europie w różnych miejscach rozładunku, przeładunku, wiozę papiery dla lokalnych weterynarzy, etc. etc.. Praktycznie nie ma tygodnia, żebym nie jechał w różne części Włoch, Słowacji, Austrii, Grecji, miałem też kilka kursów do Turcji. Myślę że częstotliwość moich wyjazdów nigdy nie zrówna się z Twoimi wycieczkami 'z przyczepą', ponieważ po samej Polsce ja dziennie średnio robię 100-200 km - taką mam kurczę pracę, którą z resztą bardzo sobię cenię. Mimo wszystko, życzę więcej dystansu do siebie i przede wszystkim do aplikacji AM.

Co do obwocnicy w Sochaczewie, rzeczywiście w wersji 6.2 problem nie występuje, nie pamiętam jaka to była wersja aplikacji, ale na pewno któraś z szóstek.

Pozdrowienia

p.s. a jako ciekawostkę w wersji AM Europa powiedz mi, jak u licha w Turcji znaleźć jakąkolwiek ulicę? Po wpisaniu kilku liter blokują się klawisze (i tak od wersji 6.0). Spróbuj znaleźć w Istambule ulicę Ordu Caddesi na dzielnicy Fatih. Zapewniam Cię, że ulica na AM jest na mapie już od pierwszych wersji mapy tureckiej, bo jak na nią dojadę to ją widzę - jest to główna ulica na której jeździ kolejka przez cały Istanbuł. Niestety, za cholere nie można jej wyszukać, aby na nią dojechać. No ale pewnie Twoja wersja to pokaże ją nawet z numeracją budynków...





Dlatego tak uparcie zaczynam bronić TomToma, bo tu na prawdę zaczęło wszystko działać. Koniec dyskusji, bo popsuliśmy temat.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 11:30:37 wysłana przez proot »
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:24:11 »
Poprosił bym jeszcze w 6.5 dwie funkcje  :O~
 1. Dataloger  -  Oczywiście jest zapis trasy ale każde wyłączenie AM lub PDA powoduje zakończenie zapisu , a ja bym chciał włącz i zapomnij   :) do czasu aż zabraknie karty   :E  (ale jak się ma 8GB na karcie to trochę wejdzie  B) )  ew. do wyznaczonego limitu i zapis w pętli  :ok:
2. prawie to samo co 1. - Możliwość zapisania "kozich bobków"
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 12, 2010, 19:01:30 »
A ja bym chciał aby dla danego obszaru można było wyświetlić punkty z danej gałęzi poi.
Tak jak na miplo, np. hotele dla danego obszaru z ich umiejscowieniem.


*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 12, 2010, 20:38:38 »
p.s. a jako ciekawostkę w wersji AM Europa powiedz mi, jak u licha w Turcji znaleźć jakąkolwiek ulicę? Po wpisaniu kilku liter blokują się klawisze (i tak od wersji 6.0). Spróbuj znaleźć w Istambule ulicę Ordu Caddesi na dzielnicy Fatih. Zapewniam Cię, że ulica na AM jest na mapie już od pierwszych wersji mapy tureckiej, bo jak na nią dojadę to ją widzę - jest to główna ulica na której jeździ kolejka przez cały Istanbuł. Niestety, za cholere nie można jej wyszukać, aby na nią dojechać. No ale pewnie Twoja wersja to pokaże ją nawet z numeracją budynków...


Mówisz - masz. Sorki, że po tylu dniach, ale nie zauważyłem wcześniej, że edytowałeś post.
PS. Niestety numerów budynków nie ma, tylko obrysy budynków :E
Jednak mojej wersji nie zamienię na żadną inną   :grin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 20:48:57 wysłana przez akubit »

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 12, 2010, 21:37:14 »
proot - popieram - masz dużo racji.
Korzystam z mapy elektronicznej od pierwszych notebooków i była to mapa ... Polskie drogi.
AM ma wloty i upadki i tak małymi kroczkami chyba podąża za TT. Ale nie o tym chcę  pisać -chciałbym:
1. aby na postoju przed światłami przestała się "kręcić" na ekranie bo gdy się rusza albo trzeba zmienić trasę to nie wiadomo w którą stronę ma się jechać i już ostatnio parę razy zawracałem;
2. i właśnie w tym celu chciałbym aby na głównych trasach autostradowych i krajowych były na bokach ekranu umieszczone kierunki do dużych miast
3. chciałbym także aby były opisywane rzeczki, rzeki i zbiorniki wodne bo dobrze by było wiedzieć obok czego się przejeżdża.
To tyle skromnie mówiąc jest mego chcenia!

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 12, 2010, 21:42:31 »
1. aby na postoju przed światłami przestała się "kręcić" na ekranie bo gdy się rusza albo trzeba zmienić trasę to nie wiadomo w którą stronę ma się jechać i już ostatnio parę razy zawracałem;

W mojej wersji mapy, takie rzeczy się nie zdarzają  :proud: