Co byście chcieli w 6.5? :)

  • 315 Odpowiedzi
  • 71974 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 02, 2010, 21:37:14 »
Mnie ostatnio zabrakło prostego przycisku "Włącz/wyłącz traffic online".

Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 03, 2010, 01:13:55 »
Proszę o program 5.5.3 z możliwością aktualizacji wyłącznie map.
Chyba nie proszę o zbyt wiele ?

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 04, 2010, 16:00:58 »
1. Wersji dla starszych i słabszych PocketPC. Ja mam iPAQ rz1710 i używam AutoMapy 4.12, a i tak zajmuje całą pamięć operacyjną. A mam zainstalowane 2 programy: AutoMapa i klawiatura pocketogonek 1.06 beta.
2. Funkcja On-line do lokalizacji przez neta.
3. Więcej możliwości oszczędzania energii.
4.AKTUALNE MAPY

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 04, 2010, 22:13:51 »
1. Wersji dla starszych i słabszych PocketPC. Ja mam iPAQ rz1710 i używam AutoMapy 4.12, a i tak zajmuje całą pamięć operacyjną. A mam zainstalowane 2 programy: AutoMapa i klawiatura pocketogonek 1.06 beta.
2. Funkcja On-line do lokalizacji przez neta.
3. Więcej możliwości oszczędzania energii.
4.AKTUALNE MAPY
2. Funkcja On-line?  jak miałoby to działać?
3. Więcej możliwości oszczędzania energii. To bardziej zależy od twojego PDA niz od samego programu.
4. AKTUALNE MAPY. Z AM nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem tego czego szukam. IMO pokrycie jest dobre

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 04, 2010, 22:42:19 »
1.  i używam AutoMapy 4.12,
4.AKTUALNE MAPY
4. AKTUALNE MAPY. Z AM nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem tego czego szukam. IMO pokrycie jest dobre

pewnie ze chce aktualne mapy jak ma teraz AM 4.12  :ok: nic dziwnego  :) wystarczy kupic subskrypcje i bedzie 6.2 Juz bardziej aktualne nie bedzie  :wink:
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:03:27 »
2. Funkcja On-line?  jak miałoby to działać?


Sądzę, że kolega myśli o Miplolocu, tylko o tym nie wie. W ogóle większość problemów rozwiązałby kupując oryginalny program, zamiast męczyć się z jakimiś piratami z epoki dinozaurów.

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:24:48 »
1. Wersji dla starszych i słabszych PocketPC. Ja mam iPAQ rz1710 i używam AutoMapy 4.12, a i tak zajmuje całą pamięć operacyjną. A mam zainstalowane 2 programy: AutoMapa i klawiatura pocketogonek 1.06 beta.
To raczej bez sensu, nowy sprzęt kosztuje dziś grosze. Podstawowy TT to jakieś 250 zetów, niewiele więcej od pudełkowej AM.

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 05, 2010, 00:27:35 »
Mam nieodparte wrażenie, że ten wątek schodzi na psy.
Za chwilę będą porównania z MM w wersji podstawowej ? Też ją można kupić za 250 zł z urządzeniem. Tylko nijak nie można tego porównać z AM.

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 05, 2010, 18:24:02 »
Jestem użytkownikiem AutoMapy od trzech lat. Do tej pory nie miałem jakichś wyszukanych życzeń. Ale teraz mam. Chciałbym żeby w wersji 6.5 nie było tego Trtaffica. To przecież totalna porażka. Przynajmniej na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. O to jedno tylko proszę.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:05:50 »
o co wam chodzi ciągle z tym trafficiem? dopiero co w sobotę wyjazd o 15 z Wrocław do Ostrowiec Świętokrzyski, a dzisiaj wyjazd powrotny o 13. zero problemów z Trafficiem, Automapą i nawi.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:20:23 »
o co wam chodzi ciągle z tym trafficiem? dopiero co w sobotę wyjazd o 15 z Wrocław do Ostrowiec Świętokrzyski, a dzisiaj wyjazd powrotny o 13. zero problemów z Trafficiem, Automapą i nawi.
Nie każdy, kolego jeździ z telefonem i ma możliwość na bieżąco korygować sytuację na drodze.
Natomiast korzystanie z Traffika off line może wyrządzić więcej szkód, niż pożytku.
Edit.
Ale piona w poniższej wypowiedzi ma rację - wystarczy wyłączyć. Tak też uczyniłem.
Może kiedyś dane trafficowe będą wysyłane "bez poślizgu", ale wtedy nasze urządzonko musi też wysyłać i odbierać dane w sposób ciągły - by to miało sens. Bo w przeciwnym wypadku, otrzymamy tzw. "musztardę po obiedzie"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 21:34:48 wysłana przez Bilunia »

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:22:03 »
Jestem użytkownikiem AutoMapy od trzech lat. Do tej pory nie miałem jakichś wyszukanych życzeń. Ale teraz mam. Chciałbym żeby w wersji 6.5 nie było tego Trtaffica. To przecież totalna porażka. Przynajmniej na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. O to jedno tylko proszę.

Nie przesadzaj, Wystarczy wyłączyć. Tak zrobiłem i nie narzekam :)
piona

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:03:06 »
Na temat Traffica w AM szkoda dyskutować. System ten dla zdrowomyślących był z góry skazany na porażkę. Pierwowzór tego systemu czyli TMC który miał być rewolucją w systemie nawigacji okazał się wielką klapą. AM nie może zrezygnować z Traffoca zaraz po jego tak szumnego wprowadzenia. Niestety w najbliższej przyszłości będziemy tym bublem raczeni.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:11:08 »
Cytat: ElBasior
System ten dla zdrowomyślących był z góry skazany na porażkę.
No to jeden z nas jest zdrowomyślący, a drugi jest nawiedzonym ignorantem...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:19:06 »
Mam propozycję Dla Ciebie NocnyMarku. Weź sobie Navigona z TMC (najbardziej kompatybilna nawigacja z TMC - Niemcy) i pojeździj troszkę po starych i nowych Landach. Obawiam się, że też biedzisz takim jak ja hipokrytą.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:29:26 »
A po co mam porównywać gruszki do pietruszki?  :mysli:
TMC w Polsce nie ma i nie wiadomo czy w ogóle kiedykolwiek będzie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:49:24 »
No to muszę wyedukować co poniektórych. System TMC czyli Traffic Message Channel w swoim założeniu służy temu samemu co AM Traffic. TMC - to co kraj to obyczaj. Inna odmiana rządzi np w niemczech, a inna w czechach. Oczywiści my Polacy też nie gęsi i mamy swoją wersję. Wszystkie te wysiłki służą jednemu celowi - zdetronizowanie CB (system z lat 30-tych działający z powodzeniem do dziś).

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:09:16 »
No i? Rozumiem, że chcesz zbudować system TMC w Polsce  :ohreally:

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:20:42 »
No kurczątko!!! Akubit - przecież AM to właśnie robi.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:21:42 »
Mamy wersje czego? TMC? Piszesz o tych próbach które nigdy nie wyszły poza fazę tetów?
Próbą zastąpienia niedziałającego u nas TMC jest AMTraffic online,
(nie mnie go oceniać, nie mam ku temu możliwości sprzetowych)
traffic offline nie ma nic wspólnego z TMC.

ps.
Zanim zaczniesz edukować innych, dobrze byłoby żebyś wpierw poczytał, co znaczą słowa których sam używasz.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:28:11 »
No to muszę wyedukować co poniektórych. System TMC czyli Traffic Message Channel w swoim założeniu służy temu samemu co AM Traffic. TMC - to co kraj to obyczaj. Inna odmiana rządzi np w niemczech, a inna w czechach. Oczywiści my Polacy też nie gęsi i mamy swoją wersję.
Ja tam widzę sporo różnic. TMC to standard, nie wiem, czy w istocie różne odmiany są w różnych krajach (± płatne usługi), ale w ogólnym przypadku można oczekiwać, że odbiornik + oprogramowanie navi wskaże zdarzenie drogowe i tu, i tu. Jest to jednak system niedokładny (gdy chodzi o wskazanie pozycji) i nie przekazuje istotnych informacji potrzebnych do wyznaczenia trasy.

AM'Traffic to nie "TMC w Polsce". Pomijając zupełnie inny sposób przekazywania informacji, Traffic ma za zadanie wyznaczyć najszybszą trasę, a nie informować o zdarzeniach. TMC wskaże mi korek, ale nie to, czy warto go ominąć i którędy.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:30:13 »
No kurczątko!!! Akubit - przecież AM to właśnie robi.

AM??? TMC? :O Wbrew temu co piszesz, chyba nie masz wielkiego pojęcia o TMC.

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:46:20 »
No pewnie system TMC w Niemczech utrzymywany jest przez Państwo. W większych miastach zatrudnieni są ludzie którzy zbierają informacje, weryfikują je i wprowadzają je do systemu TMC. System TMC wspierany jest również przez policję, państwo, mobilków CB no i producentów nawigacji. A mimo to niektóre miasta nie chcą finansować tego systemu twierdząc, że CB jest tańszym i bardziej skutecznym systemem. Wyobraźcie sobie jakim budżetem musiała by dysponować AM żeby dorównać systemowi TMC?

Połączone: Kwiecień 05, 2010, 23:51:20
No kurczątko!!! Akubit - przecież AM to właśnie robi.

AM??? TMC? :O Wbrew temu co piszesz, chyba nie masz wielkiego pojęcia o TMC.

No to słucham FACHOWCA?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 23:51:20 wysłana przez ElBasior »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 06, 2010, 00:14:35 »
Nie wiem czego oczekujesz ode mnie? Jeżeli sądzisz, że przygotuję Ci raport na temat organizacji TMC w Niemczech, to się grubo mylisz. Nie zamierzam pisać pracy doktorskiej, w szczególności dla takiego promotora  :]
Widzę jednak, że zerknąłeś tu i ówdzie i zorientowałeś się już, że TMC nie ma nic wspólnego z trafficem, który jest wdrażany przez AM, a w innych krajach np przez TT LIVE, czy Nokię. Implementacji i odmian traffica jest wiele, ale co to ma wspólnego z TMC? TMC to system, w którego stworzenie jest konieczne zaangażowanie ogromnych pieniędzy, służb, infrastruktury itp, których Polska prawie na pewno nie jest w stanie zorganizować. Więc o czym mowa, skoro nie ma żadnych oznak, że ten przestarzały system będzie u nas wdrożony?
I na Boga, po co pisać, że AM coś robi w tym kierunku? :O

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 06, 2010, 00:31:33 »
No naszej AM nawet nie chce sie pofatygować do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i wprowadzić dane do Traffica o aktualnie remontowanych drogach. O zatrudnieniu po kilku ludzi w większych miastach do zbierania, weryfikowania i wprowadzania do systemu danych nie wspomnę. Budżet firmy AM na pewno by tego nie udźwigną.

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 06, 2010, 00:41:25 »
Jak można wnioskować z tematu - miał być koncert życzeń  :shock:. I chyba dobrze by było, do tego założenia wrócić. :worried:

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 06, 2010, 00:49:16 »
No naszej AM nawet nie chce sie pofatygować do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i wprowadzić dane do Traffica o aktualnie remontowanych drogach.

A, jeśli chodzi o ten kierunek rozwoju AM Traffica, to sądzę, że będzie rozwijany, bo okazuje się, że sam z siebie traffic nie jest w stanie wygenerować zdarzeń, czyli np nie jest w stanie zdiagnozować całkowitej blokady drogi. Te działania sa już zresztą widoczne chociażby w integracji danych z GDDKiA z Targeo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 00:50:50 wysłana przez akubit »

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 06, 2010, 01:04:19 »
O ile się orientuję to AM przynajmniej jest udziałowcem Targeo. No a poza tym co ma zrobić AM. Już pisałem na tym forum. AM użytkownicy innych programów zazdroszczą, czarnych punktów, pikietażu, przejazdów kolejowych, numeracji, dokładnych map. Niestety z Traffikiem się nie zetknąłem. A w cuda nie wieżę.

Połączone: Kwiecień 06, 2010, 01:07:18
NO NO pierwsza. Sorki ale idę kimać. BAJO
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 01:07:18 wysłana przez ElBasior »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 06, 2010, 08:15:45 »
A w cuda nie wieżę.
Więc jesteś człowiekiem słabej wieży...znaczy wiary.

Może by tak zamknąć wątek? Dawno już się wyczerpał...

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 07, 2010, 00:10:47 »
No naszej AM nawet nie chce sie pofatygować ...
Ale po co ma się fatygować ? - Przecież jest najlepsiejsza  :P