Co byście chcieli w 6.5? :)

  • 315 Odpowiedzi
  • 71957 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 27, 2010, 11:33:10 »
Generalnie nic nie przebije Marzenki  :mrgreen:
:ok:
Osobiście uważam, że "Marzenka" to najlepsze rozwiązanie. Pozostałe, to raczej czyjeś kombinacje, a nawet wygłupy. Czołową "Twarz AM" zaliczam do tych drugich, no ale pijar też musi być. To oczywiście moja osobista ocena, a każdy ma prawo mieć swoje preferencje.

*

Dżeju

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 27, 2010, 12:54:47 »
Marzena, dawniej Jadźka - "The Best"  :ok:  :ok:  :ok:

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 27, 2010, 13:50:56 »
W sieci znalazłem głos Tomasza Knapika. To wersja dla każdego chętnego czy spiracona?

Spiracona.

Może nie na temat, ale czy to nie jest już trochę na wyrost? Więc jak mam AM i ściągnę z miplo POI i za pomocą jakiegokolwiek konwertera przerobię je tak by działały na TT to znaczy, że mam "spiracone" POI?

Więc i w TomTomHome są do pobrania "spiracone" głosy, bo jest i Knapik i cała reszta z navigadka.pl
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 13:55:15 wysłana przez Myomi »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 27, 2010, 16:21:11 »
............. jesli wybraismy dobry punkt - to wystarczy przeciez przyytrzymac rysik/palec i z menu wybrac prowadz do.............
Tak to wiem , ale raczej rysik a nie palec Bo trzeba precyzyjnie trafić i jeszcze przytrzymać. Dlatego lepiej  jak by był przycisk "prowadź do "    tylko jeden klik i można palcem
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 18:53:35 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 27, 2010, 18:33:36 »
... Więc i w TomTomHome są do pobrania "spiracone" głosy, bo jest i Knapik i cała reszta z navigadka.pl
To zależy od licencji programów. Nie mam - więc nie czytałem, ale śmiem domniemywać, że jest tak jak piszesz.
Z Nawigadką jest trochę inna bajka, bo to autonomiczne głosy sprzedawane przez inną, niż wydawca programu nawigacyjnego firmę i podejrzewam, że dopóki się w plikach grzebie (tzn. nie przerabia ich) to nie łamie się licencji. ALe też, zeby mieć pewność trzeba by zajrzeć do licencji.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 27, 2010, 21:28:00 »
Więc i w TomTomHome są do pobrania "spiracone" głosy, bo jest i Knapik i cała reszta z navigadka.pl

Jeśli użytkownicy mogą tam wysyłać swoje pliki to pewnie w regulaminie jest wzmianka
że robią to na własną odpowiedzialność i oświadczają, że nie łamią przy tym praw autorskich ...
Jeśli tam są przerobione głosy z navigadki, to nie mam wątpliwości, że są spiracone.
Wątpliwości miałbym wtedy, gdybyś kupił sobie te głosy do AM, przerobił i używał w TT.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 27, 2010, 21:38:14 »

Jeśli użytkownicy mogą tam wysyłać swoje pliki to pewnie w regulaminie jest wzmianka
że robią to na własną odpowiedzialność i oświadczają, że nie łamią przy tym praw autorskich ...
Z tego postu wynika, że TT zatwierdziło to jako legalne, bo przez "TT Home można ściągnąć wyłącznie legalne rzeczy".
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 21:40:13 wysłana przez Myomi »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 27, 2010, 21:49:15 »
Stanowisko TT, a 'kobiety z TT'  (pewnie telekonsultantki z infolinii) to zupełnie co innego,
IMO z wątku wynika co innego, to co napisał sbi:
"dopóki ktoś nie zakwestionuje legalności danego materiału
(zapewne najczęściej dotyczy to tych z community) to jest on dostępny."

Pewnie ani Knapik, ani ci z navigadki nie wiedzą o tym co można znaleźć na TTH.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 27, 2010, 21:53:42 »
Pewnie ani Knapik, ani ci z navigadki nie wiedzą o tym co można znaleźć na TTH.
Zapewne tu dobrze prawisz.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 27, 2010, 22:09:54 »
... Wątpliwości miałbym wtedy, gdybyś kupił sobie te głosy do AM, przerobił i używał w TT.
Jeśli bez przeróbek to pewnie licencja nie byłaby złamana.
Nie sądzę, żeby twórca zgodził się na przerabianie swoich produktów.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 27, 2010, 23:28:38 »
Wśród taksówkarzy krąży tzw. "duet" - komunikaty są poskładane z głosów Marzenki i Andrzejka. Przypomina to w słuchaniu duetu prowadzących audycję radiową. Mam wrażenie że trudniej się do tego zestawu przyzwyczaić w porównaniu do tradycyjnego głosu. Jak by ktoś dysponował tym zestawem niech da znać.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 28, 2010, 11:27:58 »
............AM mogła by zaktualizować informacje dla A-GPS. Trochę jeżdżę na trasie Wrocław - Rzeszów. Po dojechaniu na miejsce praktycznie taka aktualizacja jest u mnie obowiązkowa.
Albo ja czegoś nie qmam albo walnąłeś jak gołąb na parapet  :E    Jak jedziesz do Wrocławia z włączoną nawigacją to dlaczego musisz aktualizować almanach/efemerydy na końcu trasy  :shock: :shock:.   A -GPS robi to przed uruchomieniem gps'a aby szybciej "złapać fixa"  a jak już fix jest to almanach i efemerydy aktualizują się na bieżąco poprzez satelity    :ohreally:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

FISHBONE89

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 30, 2010, 14:38:48 »
Cytuj
(...) Większe zmiany funkcjonalne zostaną wprowadzone w wersji 6.5, której betatesty rozpoczną się wkrótce po publikacji wersji 6.2.
Wersja oficjalna 6.2 wyszła ponad 2 tygodnie temu a tu dalej ani widu ani słychu o wersji 6.5 beta... To ciągłe sprawdzanie czy nie ma nowej wersji stało się dla mnie trochę irytujące. Po co w ogóle o tej 6.5 wspominać skoro "wkrótce" oznacza po miesiącu?

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 30, 2010, 15:08:09 »
Jak znam życie to będzie w Wielką Sobotę lub I Dzień Świąt. Czyli wtedy kiedy nikt nie ma czasu na tego typu zmagania. A następny termin to majowy weekend
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 15:09:50 wysłana przez plusfoto »

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 30, 2010, 15:26:55 »
Jeżeli będą trzymać się słownie sześciu aktu na rok, to myślę, że w kwietniu ukaże się beta z marcowymi mapami 1003.

W tym wątku sporo pisaliśmy o asystencie pasa i drogowskazach...
zobaczcie to: http://www.automapa.com.pl/?PEI=38149&article_id=208067
Cytuj
System AutoMapa Traffic jest sukcesywnie rozwijany zarówno od strony funkcjonalności, jak i od strony źródeł danych o ruchu drogowym. Są to m.in przepustowości na skrzyżowaniach z uwzględnieniem różnicy w prędkościach poruszania się poszczególnych pasów ruchu. Prace wdrożeniowe są w toku i spodziewamy się ich zakończenia w skali całego kraju w pierwszym kwartale 2010.
Można z tego wnioskować, że 6.5 poza rozróżnianiem w Trafficu pasów ruchu, będzie posiadać asystenta. Bo skoro Traffic będzie umiał rozróżnić pasy to i AM. Czyżbyśmy się doczekali?!
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 30, 2010, 15:33:32 »
To, że zbliżając się do skrzyżowania, AM będzie nam przełączała światła na zielone, jest już pewne. :ok:
Podobno ma też być wprowadzony prysznic .... dla tych, którzy oczekiwali zbyt wiele. :proud:
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 15:56:53 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 30, 2010, 17:19:33 »
Można z tego wnioskować, że 6.5 poza rozróżnianiem w Trafficu pasów ruchu, będzie posiadać asystenta.

A co ma jedno do drugiego? Przeczytaj to uważnie raz, jak nie to drugi. Tu nie chodzi o asystenta pasa ruchy, a o to, że funkcja Traffic będzie rozróżniać pas ruchu na którym jest lub może być korek. Czyli rano jak jedziesz do pracy i wszyscy jadą w tym samym kierunku to drugi pas jest praktycznie wolny, analogowa sytuacja jest po powrocie z pracy. O to chodzi w teksie, który przytoczyłeś.
Przeczytaj tytuł: "Czy AM'Traffic uwzględnia, że na drodze wielopasmowej korek może występować tylko na jednym pasie?" Wszystko już jasne?
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 17:22:32 wysłana przez Myomi »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 30, 2010, 17:30:38 »
Żeby funkcja traffic mogła rozróżniać pas ruchu na którym jest korek, to mapa musi zawierać informacje o tym pasie. Trudno uwierzyć, że w związku z tym informacja ta nie zostanie wykorzystana do implementacji asystenta pasa ruchu.
To, o czym piszesz działa już od początku. Każda droga posiadająca informacje traffic ma je zawarte oddzielnie dla jednego, jak i drugiego kierunku ruchu.

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 30, 2010, 19:47:35 »
Cytuj
(...) Większe zmiany funkcjonalne zostaną wprowadzone w wersji 6.5, której betatesty rozpoczną się wkrótce po publikacji wersji 6.2.
Wersja oficjalna 6.2 wyszła ponad 2 tygodnie temu a tu dalej ani widu ani słychu o wersji 6.5 beta... To ciągłe sprawdzanie czy nie ma nowej wersji stało się dla mnie trochę irytujące. Po co w ogóle o tej 6.5 wspominać skoro "wkrótce" oznacza po miesiącu?
Ale za to jak wzrosła ilość odwiedzin strony AM :) Nie ma co robić zbędnego szumu. Lepiej żeby wyszła miesiąc później niż żeby z wielkiej chmury wyszło szydło z worka ;)
piona

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 30, 2010, 23:23:48 »
To, o czym piszesz działa już od początku. Każda droga posiadająca informacje traffic ma je zawarte oddzielnie dla jednego, jak i drugiego kierunku ruchu.
To oczywiste ale w cytacie z informacji ze strony AM:
Cytuj
Są to m.in przepustowości na skrzyżowaniach z uwzględnieniem różnicy w prędkościach poruszania się poszczególnych pasów ruchu.
moim zdaniem chodzi jednak o co innego - o różnice dotyczące pasów do jazdy w TYM SAMYM kierunku.

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 30, 2010, 23:27:54 »
A co ma jedno do drugiego? Przeczytaj to uważnie raz, jak nie to drugi. Tu nie chodzi o asystenta pasa ruchy, a o to, że funkcja Traffic będzie rozróżniać pas ruchu na którym jest lub może być korek. Czyli rano jak jedziesz do pracy i wszyscy jadą w tym samym kierunku to drugi pas jest praktycznie wolny, analogowa sytuacja jest po powrocie z pracy. O to chodzi w teksie, który przytoczyłeś.
Przeczytaj tytuł: "Czy AM'Traffic uwzględnia, że na drodze wielopasmowej korek może występować tylko na jednym pasie?" Wszystko już jasne?
Kolego, już teraz Traffic rozróżnia kierunki na drodze (pasy ruchów o przeciwnym kierunku jazdy). Umiem czytać ze zrozumieniem, i wnioskuję z tekstu, że chodzi w tym wypadku o pasy w jednym kierunku jazdy.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 31, 2010, 07:58:12 »
moim zdaniem chodzi jednak o co innego - o różnice dotyczące pasów do jazdy w TYM SAMYM kierunku.

O tym właśnie pisałem. Przeczytaj dokładnie.

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 31, 2010, 15:02:41 »
Generalnie nic nie przebije Marzenki  :mrgreen:
:ok:
Osobiście uważam, że "Marzenka" to najlepsze rozwiązanie. Pozostałe, to raczej czyjeś kombinacje, a nawet wygłupy. Czołową "Twarz AM" zaliczam do tych drugich, no ale pijar też musi być. To oczywiście moja osobista ocena, a każdy ma prawo mieć swoje preferencje.
A już myślałem że to tylko moje zboczenie ;]

............. jesli wybraismy dobry punkt - to wystarczy przeciez przyytrzymac rysik/palec i z menu wybrac prowadz do.............
Tak to wiem , ale raczej rysik a nie palec Bo trzeba precyzyjnie trafić i jeszcze przytrzymać. Dlatego lepiej  jak by był przycisk "prowadź do "    tylko jeden klik i można palcem
?? Po Kliknięciu tego czegoś w prawym dolnym rogu pojawia sie nam wybór


Ale taka opcja powrotu do poprzedniego widoku też by sie przydała

............AM mogła by zaktualizować informacje dla A-GPS. Trochę jeżdżę na trasie Wrocław - Rzeszów. Po dojechaniu na miejsce praktycznie taka aktualizacja jest u mnie obowiązkowa.
Albo ja czegoś nie qmam albo walnąłeś jak gołąb na parapet  :E    Jak jedziesz do Wrocławia z włączoną nawigacją to dlaczego musisz aktualizować almanach/efemerydy na końcu trasy  :shock: :shock:.   A -GPS robi to przed uruchomieniem gps'a aby szybciej "złapać fixa"  a jak już fix jest to almanach i efemerydy aktualizują się na bieżąco poprzez satelity    :ohreally:
Yhy. albo walną sie z tym albo koleszka nie wie o co kaman z a-gps

Czy w AutoMapie zobaczymy kiedyś coś takiego ?


Super. Gdybym miał wybrać jedną z tych funkcji do nowej AM to chyba postawiłbym na to:

Coś za coś. Automapa jedną trase oblicza kilka sekund. jak by miała przeliczać 3 na raz to by czas obliczania by sie znacznie zwiększył. Ale ten pomysł też popieram

moim zdaniem chodzi jednak o co innego - o różnice dotyczące pasów do jazdy w TYM SAMYM kierunku.

O tym właśnie pisałem. Przeczytaj dokładnie.

Podejrzewam że to będzie działało na zasadzie:
Pojechałeś przez skrzyżowanie w prawo to jechałeś z prawego pasa
Pojechałeś prosto to z środkowego
lewo z lewego
Przepustowość będą wtedy zawyżać piraci co z lewego jadą prosto
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 15:06:31 wysłana przez mas0n »

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 31, 2010, 17:03:45 »
Podejrzewam że to będzie działało na zasadzie:
Pojechałeś przez skrzyżowanie w prawo to jechałeś z prawego pasa
Pojechałeś prosto to z środkowego
lewo z lewego
A konkretniej, przejechałeś prosto, to jechałeś pasem do jazdy prosto itp. To niestety nie oznacza, że nagle pojawi się i asystent pasa ruchu, bo informacja o istniejących na skrzyżowaniu pasach ruchu nie jest tu do niczego potrzebna. Ale za to uwzględnienie czasów manewrów na skrzyżowaniu - bezcenne.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 31, 2010, 17:54:11 »
Niemniej jednak w informacji od AM jest napisane: "przepustowości na skrzyżowaniach z uwzględnieniem różnicy w prędkościach poruszania się poszczególnych pasów ruchu", co moim zdaniem jednoznacznie określa, że chodzi o pasy ruchu, a nie manewry.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 31, 2010, 19:09:08 »
Żeby funkcja traffic mogła rozróżniać pas ruchu na którym jest korek, to mapa musi zawierać informacje o tym pasie.
Ale również pozycje samochodów muszą być znane z dokładnością do 2-3 metrów - z tym może być rożnie.

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 31, 2010, 20:23:18 »
Żeby funkcja traffic mogła rozróżniać pas ruchu na którym jest korek, to mapa musi zawierać informacje o tym pasie.
Ale również pozycje samochodów muszą być znane z dokładnością do 2-3 metrów - z tym może być rożnie.

Nie musi. Jak wspomniałem, wystarczy że będzie miała automapa informacje o tym jak wygląda skrzyżowanie. jeśli pojedziesz prosto to znaczy że poruszasz sie po pasie do jazdy prosto, jeśli skręcisz w prawo to byłeś na pasie do skrętu w prawo itp (przynajmniej tak powinno być). taka analiza nie wymaga wtedy takiej dokładności. taki układ miałby tylko taką wade że informacje byłyby przesyłane dopiero po przejechaniu tego skrzyżowania.

Niemniej jednak w informacji od AM jest napisane: "przepustowości na skrzyżowaniach z uwzględnieniem różnicy w prędkościach poruszania się poszczególnych pasów ruchu", co moim zdaniem jednoznacznie określa, że chodzi o pasy ruchu, a nie manewry.
Czy tak czy inaczej informacje o pasach będą musiały być w AM więc to chyba pierwszy krok do asystenta
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 20:38:53 wysłana przez mas0n »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 31, 2010, 22:39:19 »
hmm nie wiem czy czasami połowa skrzyżowań nie posiada pasów do jazdy "na wprost i w prawo" a przynajmniej 10% ma prosto i w lewo... nie potrafię jakoś tego ogarnąć
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 31, 2010, 22:47:37 »
hmm nie wiem czy czasami połowa skrzyżowań nie posiada pasów do jazdy "na wprost i w prawo" a przynajmniej 10% ma prosto i w lewo... nie potrafię jakoś tego ogarnąć
Ta. ale i tak najważniejszy będzie kierunek twojej jazdy, tam gdzie chcesz sie dostać. jak Am wyliczy trase i np na którymś skrzyżowaniu będzie prosto, do jazdy prosto dwa pasy to podejrzewam że będzie to tak jak by sumować ruch przez te pasy i uśredniać. bo w sumie i tak w korkach średnia ilość samochodów na obu pasach będzie dość podobna, a tam gdzie nie ma korków to już będzie rybka którym z tych pasów będziesz jechać.
Inaczej trudno mi wyobrazić inne rozwiązanie. bo przecież AM nie będzie lokalizować samochodów co do metra żeby sprawdzić na którym jest człek pasie

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 31, 2010, 22:53:55 »
Sądzę, że tak właśnie będzie działało, chociaż z powyższej informacji od AM wynika, że jednocześnie zostanie wdrożona informacja o pasach ruchu - czyli asystenta też należy się spodziewać. No chyba, że wzmianka o pasach to bełkot marketingowy  :mysli: