Co byście chcieli w 6.5? :)

  • 315 Odpowiedzi
  • 71922 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Co byście chcieli w 6.5? :)
« dnia: Marzec 11, 2010, 15:57:25 »
Ale tak realnie -- bez asystenta, drogowskazów czy głosowych nazw ulic :].

Z mojej strony wile było by widziany wyłączenie AMTraffica z funkcją liczenia ETA przy uwzględnieniu danych AMT. Czyli uzywanie Traffica tylko do obliczania ETA*.

* - chociaż widzę, że w 6.2 AMT chyba lepiej działa, tzn. mniej ingeruje w trasę (próbka - 1 test :) ).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2010, 16:33:42 »
Ja bym chciał żeby można było wyznaczać nowy punkt docelowy bez likwidacji ustawionej trasy tak aby poprzedni "koniec" zamieniał się w "przez" .Często tak mam że dostaję telefon: "..to jak Pan wszystko załatwi to proszę jeszcze pojechać do...." :E

Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2010, 17:16:44 »
Ale tak realnie -- bez asystenta, drogowskazów czy głosowych nazw ulic :].

Ale dlaczego uważasz że asystent i drogowskazy są nierealne?

Wg mnie to podstawowa wada i zacofanie AM w stosunku do konkurencji.

Wszyscy mają, Słowacy, Czesi, Niemcy, Węgrzy, tylko my jak zwykle za Albanią. Wstyd i żenada.

tak więc proszę droga AM o asystenta i drogowskazy w 6.5

*

FISHBONE89

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2010, 17:41:33 »
Mi do szczęścia wiele nie trzeba. Chciałbym aby ta wersja była stabilna jak 5.5.3 i żeby pojawiła się opcja - nie instaluj wbudowanych POI...

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2010, 17:44:49 »
żeby pojawiła się opcja - nie instaluj wbudowanych POI...

A co to niby ma dać? Bo to jakaś obsesja  :]

*

FISHBONE89

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2010, 17:48:28 »
Nie podoba mi się to drzewko kategorii i 1300 kategorii zawartych w nim. Osobiście korzystam z około 100 kategorii do których mam własne ikony i dźwięki. Wiem, że nigdy nie wiem kiedy jaka kategoria mi się przyda ale to już mój problem. Dlatego chciałbym mieć taką listę kategorii jak to było w wersji 5 i tylko swoje kategorie.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2010, 20:40:13 »
Większej stabilności i pewności działania, to w pierwszej kolejności. W drugiej - asystenta pasa ruchu.
Tylko tyle i aż tyle :)

*

Offline andre0412

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 6260,SE P910i,SE P1i,HTC Diamond,Leoś,One X
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2010, 21:11:33 »
A co byście powiedzieli na wersję live?tak jak to jest u Beckera.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2010, 22:06:49 »
Mnie brakuje wyszukiwarki np. google z poziomu aplikacji. TomTom ma wyszukiwanie google i to jest świetna sprawa.
Lepsza grafika też by się przydała :)

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2010, 22:32:19 »
Może nie będę oryginalny, ani zbyt wymagający, ale życzę sobie tylko tego co jest w 6.2 i stabilnej pracy. :proud:
Jeżeli to zbyt wiele, to dla równowagi, mogę zrezygnować z ... np. Traffica

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2010, 23:27:23 »
Pierwszy postulat:

Myślę że warto przemyśleć opcję kategorii POI w dwóch wariantach:
1. zaznaczone menu proste  -proste kategorie POI z jasnymi dużymi ikonami:
stacje paliw, parking, zakupy, nocleg, restauracje, komunikacja, policja, zdrowie, turystyka, ulubione i nic więcej
2. odznaczone menu proste:  obecne drzewko kategorii.
wyszukiwanie POI :wokół adresu, kursora, trasy, celu

Drugi postulat:

Może czas na nową szatę graficzną, choćby taką jak pokazana na fotce wersji Iphona,
obecna już bardzo mocno trąci myszką.
Na pewno proszę o duże, wyraźne i czytelne ikonki POI na mapie-te obecne to jakaś koszmar pijanego grafika
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 13:33:40 wysłana przez Teodoryk »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2010, 00:10:48 »
Darmową wersję LITE - konkurencyjną min. dla Nokii.

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2010, 08:53:42 »
Ja mam trzy życzenia nierealne i jedno chyba trochę realniejsze:
- aktualne mapy
- aktualne mapy
- aktualne mapy
- darmowy upgrade do "Europy"
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2010, 10:09:34 »
Ja w takim razie dołożę głos, że jestem przeciwny zmianie szaty graficznej. Nie mam nic przeciwko lekkiemu liftingowi, ale koła się nie wymyśli drugi raz. Jak będą kombinować to przekombinują. Na ekranie jest wszystko co trzeba - według mnie dużo lepiej niż w TT, tak samo mapa renderowana jest dużo lepiej niż w TT. Może jedynie przy ostrych zakrętach mapa mogłaby szybciej się obracać.

Wbudowane POI to dla mnie zaleta. Nie mam czasu ani ochoty babrać się w miplo (bo to jest babranie). Gdyby synchronizacja była możliwa z pomocy samej automapy - nie mam nic przeciwko, niech się nawet same w tle aktualizują, ale nie jak to wymaga grzebania w tym na poziomie 'import/export pliku'.

To samo dotyczy blokad i ograniczeń.  Powinny stać się częścią traffica. I może tego sobie właśnie życzę w nowej wersji :)

*

Offline grzemach

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Info Enterprise
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2010, 10:13:48 »
w sumie popieram któregoś kolegę, aktualności pragnę tylko, aktualnej mapy, dobrze wyliczanej trasy (nie przez jakieś boczne drogi, bo będzie 1min szybciej), poprawienie ograniczeń prędkości na drogach (lub możliwości samemu ich ustalania) - ps. AM 6.2 jeszcze nie testowałem, w sobotę dopiero będzie pierwszy dłuższy wypad :)

*

Offline jenek

  • 27
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2010, 11:29:25 »
1. Grafika - od ponad czterech lat mojego użytkowania jest beznadziejna. Może współpraca z ludźmi którzy tworzą niezależne skórki. Jakaś gratyfikacja za najlepsze opracowania? Z tym tematem AM komletnie sobie nie radzi.
2. Mariaż AM-CB (to jest najlepszy Traffic)- uaktualniać pikietaż, miejscowości, numeracje budynków, drogi.
3. Po wybraniu adresu Startu i Końca program powinien wygenerować dwie, trzy alternatywne trasy do wyboru (np. szybka, optymalna i traffic), a Traffic na obecnym poziomie powinien być jako opcjonalna informująca o ewentualnych problemach na trasie (do weryfikacji przez CB).
4. AM nie powinna poddawać się presji Bajerantów typu : Traffic, Asystent Pasa Ruchu i.t.p.
5. Wprowadzenie jako opcja szlaków pieszych i rowerowych coś ala MapaMap, ale nie koniecznie. z reguły nawigacje mają słabe akumulatory (1-1,5 h a potrzeba min. 8 h).
6. Wprowadzenie trybu 3D tylko z budynkami-punktami charakterystycznymi (z opisówką) w danej miejscowości. Bardziej to moim zdaniem polepsza orientacje w terenie.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2010, 11:39:13 »
Ja jestem oczywiście za zmianą wyglądu, jednak bez przesady, wystarczy zaokrąglić to i owo. Najbardziej mnie interesuje większa możliwość modyfikacji, ale na te tematy to już koresponduję bezpośrednio z supportem.

Z praktycznych rzeczy, to czekam na możliwość wyboru pozycji wyświetlanych na dolnej belce z poziomu menu. Pisałem z tym pomysłem kilkakrotnie do supportu i obiecali, że w końcu to zrobią. Oby to było w wersji 6.5.

*

Offline jenek

  • 27
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2010, 12:48:56 »
Przy monitorach 4,3" 5" i 7" (rozdzielczości 480x272 i 800x480) pewnie masz rację, ale monitorki 3,5" i rozdziałka 320x240 to się z Tobą nie zgodzę. Zobacz ile informacji czytelnych można umieścić w skórkach IGO8, a ile a A.M.  W firmie niestety mamy jeszcze kilka modeli 3,5".

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2010, 13:02:29 »
Mam na myśli to, żeby tych informacji było mniej. Mi osobiście wystarczy numer drogi, miejscowość i nazwa ulicy.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2010, 13:15:22 »
Przy ustawianiu "mojego menu" Jest tak że wybieramy sobie interesującą nas funkcję z listy ,klikamy w nią i  wyskakuje okienko ze spisem przycisków i pozycji menu>  twoje menu1,twoje menu2 twoje.....   Teraz już pamiętam co i gdzie chcę umieścić ale na początku to był problem i myślę że nadal jest  szczególnie dla nowych użytkowników. Chciał bym więc żeby to zrobić bardziej przejrzyście  np. pierwsze okienko spis przycisków a drugie i trzecie  "moje menu"  ale w układzie graficznym tak jak są ustawione ikony w "moje menu" z uwidocznieniem co aktualnie jest przypisane do konkretnego przycisku menu .
albo :
W ogóle ustawianie pozycji  "moje menu"  wyłączyć z ustawień przycisków a edytować je  bezpośrednio w "moje menu" poprzez naciśnięcie i przytrzymanie co otwierało by wybór funkcji dla danej pozycji
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2010, 16:37:56 »
Ale dlaczego uważasz że asystent i drogowskazy są nierealne?
[...]
tak więc proszę droga AM o asystenta i drogowskazy w 6.5
Bo asystenta każdy chce, więc nieco bez sensu jest apelować o coś, czego brak jest oczywisty i kiedyś (mam nadzieję) to i tak będzie.

Natomiast co do drogowskazów nie widzę sposobu w jaki to miałoby pomóc w nawigacji (często wyznaczona trasa nijak ma się do drogowskazów i odwrotnie).


Połączone: Marzec 12, 2010, 16:41:03
A i jeszcze jedno -- przydałby się lifting menu (aby modyfikacje trasy nie były dokonywane bodajże przez menu "Informacje", by opcja włączenia Traffica była w Ustawieniach trasy, a nie w Ustawieniach->Inne. Jest trochę tego typu kwiatków w AM.

I przyłączam się do liftingu konfiguracji Menu. W obecnej formie jest mało intuicyjne i przejrzyste.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 16:41:03 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2010, 16:55:22 »
jestem za kolega co do Twoje Menu. sam dopiero po prawie 1,5 roku skapnalem sie jak to ustawic i jeszcze to pamietanie cyferek ktora pozycja to ktora cyferka. co do wygladu, mi dobrze sie uzywa na moim miniaturowym ekranie
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 12, 2010, 18:03:05 »
Ja bym chciał by działała!
ISTQB Certified Tester

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2010, 18:23:35 »
A nie działa ?

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 12, 2010, 21:48:50 »
1. A  może rzeźba terenu jak w igo? Przydaje się szczególnie w górach, widać jaki zakręcony zjazd lub podjazd nas czeka.
2. Więcej uliczek osiedlowych w małych miastach, bo z tym jest cienko, a nieraz trzeba podjechać pod sam blok...
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 21:51:55 wysłana przez Myomi »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2010, 21:57:25 »
1. A  może rzeźba terenu jak w igo? Przydaje się szczególnie w górach, widać jaki zakręcony zjazd lub podjazd nas czeka.
Dla AM to do tego chyba byłby potrzebny procesor 1 GHz  :E
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 21:59:26 wysłana przez iceneon »

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2010, 22:00:08 »
Tylko propozycja :-) ale faktycznie. Nie rozumiem dlaczego AM jest taka ociężała, bo igo wygląda o niebo lepiej, grafika znakomita, ikony, efekty, a jak szybko chodzi.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 12, 2010, 22:09:02 »
Bo to robią magicy z PDAmill. Oni Potrafią. Stworzyli najpierw swój własny silnik dla gier, a potem wykorzystali to w iGO.

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 13, 2010, 11:38:12 »
No to niech AM wykupi licencję na silnik, dostanie dokumentację API i niech piszą.
Ja nie twierdzę, że AM jest jakaś be, a iGO cacy-  używam obydwóch programów zamiennie.
Ale twierdzę, że jeśli chodzi o obsługę grafiki na PDA z procesorami które nie są takie szybkie
jak w pecetach, to iGO to mistrzostwo świata. Czyli da się! A skoro się da, to inni też by mogli :)
--
twinsen

*

Bilunia

Odp: Co byście chcieli w 6.5? :)
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 13, 2010, 11:59:32 »
Móc, a chcieć, to dwie różne rzeczy.
Co do interfejsu, też by się mogli przemóc. Większość użytkowników AM pisze od jakiegoś czasu o czytelności informacji na dolnej belce. Więc dlaczego nie zrobią tego tak jak na zamieszczonym poniżej zrzucie? Ten napis AutoMapa nie występuje w realu - jest wynikiem robienia zrzutu z poziomu PDA.
A wystarczy jedynie drobny retusz jednego pliczku.