AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602

  • 8 Odpowiedzi
  • 13333 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adrianos287

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Mini 2 S6500D
AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« dnia: Marzec 09, 2016, 17:10:11 »
Lista zmian w aktualnej wersji
AutoMapa Windows 6.19

    Dostosowania do urządzeń Mio Spirit 7500
    Ikonki POI w wysokiej rozdzielczości
    Tryb ekspresowy instalacji

Mapy 1602 a w nich:

    Aktualizacja map pod kątem działania z funkcją "AutoRadar"
    Aktualizacja organizacji ruchu dla 14 tys miejscowości
    Duża aktualizacja punktów adresowych na terenie Polski
    Aktualizacja zgodności nazw ulic z bieżącym słownikiem Głównego Urzędu Statystycznego
    Aktualizacja przebiegu dróg wojewódzkich na terenie woj. wielkopolskiego
    Przygotowany do odblokowania poprzez technologię LiveDrive! odcinek Stryków - Tuszyn

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2016, 06:30:06 »
W trakcie pierwszego dnia po instalacji najnowszej wersji miałem już dwa razy komunikat "Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych".
Jestem ciekaw, czy inni, i z tą wersją zauważyli problemy u siebie. Miałem nadzieję, że producent zmieniając wersję z 6.19.2705 na 6.19.2712 poprawił ten błąd. Jeśli komunikaty będą się pojawiały, to tak jak uprzednio zainstaluję 6.18.2611 z nowymi mapami. Problem zgłosiłem do producenta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 06:53:41 wysłana przez daro.s »
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2016, 09:30:51 »
Witam
Cytuj
W trakcie pierwszego dnia po instalacji najnowszej wersji miałem już dwa razy komunikat "Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych".

W czasie pierwszego odpalenia też to miałem. Postem już przestało występować.
Niestety w dalszym ciągu jest to badziewie z ikonkami i nie ma możliwości wyboru, więc musiałem wgrać stare pliki ikonek. Na razie chodzi, poza odmową nawigowania po ok. 120 km ale o tym już dawno pisałem. Aqurat ostatnio stwierdził, że to zjawisko występuje tylko u mnie i zalecił wymianę karty.

Zobaczymy.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2016, 11:19:46 »
Na razie chodzi, poza odmową nawigowania po ok. 120 km
Podczas nawigacji czy symulacji?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2016, 18:09:19 »
120 km symulacji?
To by trzeba było mieć cierpliwość. :-D
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2016, 18:15:49 »
Cytuj
Podczas nawigacji czy symulacji?

Problem pojawił się ok. 2 lat temu. Podczas jazdy z włączoną nawigacją po ok. jak pisałem 120 km pojawia się komunikat słowny "jesteś poza trasą" i za chwilę odmowa dalszej nawigacji jako komunikat na niebieskim ekranie o niemożliwości dalszego wyliczenia trasy. Całkowite wyłączenie urządzenia, włączenie i podanie na nowo celu podróży przywraca nawigowania na następne 120 km.
Doszło do tego, że jadąc w dalszą podróż w czasie jazdy muszę profilaktycznie wyłączać nawigację, aby nie być zaskoczony podczas przejazdu przez duże miasto lub na większej szybkości na autostradzie. Ostatnio przytrafiło mi się, bo nie byłem dostatecznie czujny podczas przejazdu nocą przez Łódź i Kielce. Gorzej na autostradzie, kiedy nie można skręcić w jakąś boczną uliczkę i się zatrzymać.
Następuje zatykanie jakichś rejestrów.
Próbowałem z różnymi ustawieniami w górę i w dół dostępnych limitów AM i użytkownika, zmniejszyłem radykalnie ilość ulubionych POI w zbiorze "default.fav, bez rezultatu. Pisałem wielokrotnie do serwisu, w zasadzie po każdej nowej wersji, ostatnio proponowałem, że jeśli nie jest to powszechne zjawisko, niech podadzą plik i zmianę w wierszu podającą automatyczne zerowania zapychania się lub wewnętrzne zwiększenie limitów i sam to sobie wprowadzę edytorem, ale oczywiście nie mogą.
Moje aktualne ustawienia limitów:
Pojemność karty pamięci                            8 GB
Zapisuj ślad                                               5 MB
Limity pamięci                                           11 MB
Pamięć na punkty użytkownika                  1.4 MB
Wielkość pliku „default”                            ok. 22 – 24 kB

Zwiększenie limitów pamięci również nie pomagało.
Czasami, gdy do celu jest jeszcze trochę kilometrów, pojawia się komunikat: jesteś u celu, pozdrawia cie......, ale jest to bardzo rzadkie.


Połączone: Marzec 12, 2016, 18:19:49
Cytuj
120 km symulacji?
To by trzeba było mieć cierpliwość. :-D

Przecież to akurat jest niemożliwe. AM po mniej więcej 100 km wraca sama do punktu startu i rozpoczyna od nowa. zgodnie zresztą z opinią serwisu. A nawet nie trzeba cierpliwości, można przyśpieszyć 4x, 8x. Ale ja pisałem o rzeczywistej nawigacji w czasie jazdy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 18:19:49 wysłana przez zdzis.michal »

Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2016, 07:53:32 »
Witam,wgrywałam wczoraj najnowszą wersję 6.19 mapa 1602,coś pomyliłam i nie udało mi się zrobić tak jak wczesniej
-cytat-" Rena, najprostsze rozwiązanie z którym na pewno sobie poradzisz to ponowna instalacja AM6.18,
a potem instalacja tylko map z wersji 6.19. Podczas instalacji v6.19 wybierasz opcję zaawansowaną
i po prostu odznaczasz aktualizację programu. W ten sposób uzyskasz AM 6.18 z aktualną mapą 1512."-
czyli mam najnowszą wersję niestety nie mam starych ikonek POI.Próbowałam wgrać ponownie 6.18 ale jest u mnie na pobranym pliku nieaktywna.Skąd wgrać 6.18 by mieć stare ikonki POI?

Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2016, 08:36:27 »
Cytuj
Próbowałam wgrać ponownie 6.18 ale jest u mnie na pobranym pliku nieaktywna

Nie bardzo rozumiem. Piszesz, że wgrywałaś 6.18, więc tą wersję masz. Czy przed wszystkim próbowałaś formatować kartę? Jeśli chcesz to zrobić, radzę zachować zbiór Profiles, gdzie zawarte są punkty własne i ustawienia.
Można jeszcze powiedzieć AM co się myśli o nowych ikonkach. Mogą też przesłać stare wersje.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa Windows 6.19 mapa 1602
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:27:35 »
Próbowałam wgrać ponownie 6.18 ale jest u mnie na pobranym pliku nieaktywna.
Nie da się zainstalować starszej wersji na nowszej. Najpierw tę nowszą trzeba skasować.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free