AutoMapa na Navia Nv432

  • 9 Odpowiedzi
  • 29625 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
AutoMapa na Navia Nv432
« dnia: Lipiec 23, 2010, 12:32:12 »
Witam
Niedawno sprzedałem Diamonda i jedyne co mi po nim pozostało to licencja na AutoMape (ważna jeszcze do listopada) ;D
a ojciec kupił Biedronkową nawigację Navia Nv432, która jest oparta o Windows Embedded CE 6.0. Teraz moje pytanie, czy jest możliwe wgranie AM na tą platformę?
Z góry przerpaszam jeśli powielam wątek ale jeśli chodzi o AM to instalacja na Diamonda była banalnie prosta a tutaj trzeba chyba coś odblokować w urządzeniu bo samą AutoMapę mam odblokowaną (napisałem w tej sprawie do supportu AM)

pozdrawiam i proszę o pomoc ponieważ niedługo wyjeżdżam w daleką podróż do Pogorzelicy  :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 12:35:35 wysłana przez wozny87 »
ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2010, 15:51:05 »
Najlepiej po prostu zainstalować AutoMapę w wersji na win CE 5.0 (ta sama dla 6.0) w czytniku na kartę. Następnie albo wykrorzystujesz opcję zmiany ścieżki do programu nawigacyjnego (część nawigacji to ma), albo doinstalować jeden z dodatków (np. dla Nokii 500), tworzący na karcie katalog mobilenavigator i kopiujący do niego plik uruchamiający AM o tej samej nazwie.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2010, 23:59:55 »
pozdrawiam i proszę o pomoc ponieważ niedługo wyjeżdżam w daleką podróż do Pogorzelicy  :)

Na Nv432 AM działa bezproblemowo, a w Pogorzelicy dziś padało.

Dokładasz tylko plik tekstowy o nazwie  ' shell.ini '  na karcie, a w nim ścieżka dostępu do pliku, który chcemy uruchomić.
Na przykład plik z zawartością:
\SDMMC\AutoMapa EU\wceAm.exe
spowoduje włączenie się AM po uruchomieniu nawigacji z menu głównego tego modelu.

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2010, 15:26:57 »
Dzięki za pomoc ;D

Znalazłem dobrego tutka jak to zrobić, może się komu przyda:

Tutorial:

Poza komputerem (używałem PC z Vistą na pokładzie) i urządzeniem/okablowaniem znalezionym w pudełku będzie potrzebna tylko karta pamięci (ja używam karty SD).

Kopia zapasowa
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zmian zaleca się zrobienie kopii zapasowej systemu i rejestru.

Odblokowanie
Nie ma nic prostrzego niż odblokowanie tej nawigacji. Właśnie na ten temat jest masa postów na forum. Niestety 99% z nich to rozwiązania przekombinowane, często wiążące sie z ryzykownym grzebaniem w rejestrze itp. Rozwiązanie którego ja użyłem jest proste jak konstrukcja cepa:
Tworzymy na karcie pamięci folder "Explorer.exe" . Koniec. Mamy odblokowaną nawigację. I o co tyle zachodu? Po co grzebać w rejestrze? Teraz wystarczy wyłączyć sprzęt (przełącznikiem z tyłu a nie tylko przyciskiem u góry!), włożyć kartę pamięci i włączyć urządzenie.

Wgrywanie oprogramowania
Do tej pory wgrywałem na kartę pamięci oprogramowanie nie wymagające instalacji. Mam tylko to co konieczne. Darowałem sobie na razie programiki typu wynaczanie dni płodnych i niepłodnych u kobiet. Pamiętajcie, żeby uzywać jedynie oprogramowanie legalnie przez siebie zakupione. Przeszukując forum mozna natrafić na kilka linków do przykładów ciekawych programów użytkowych i gier. Wgrywa się je na kartę i uruchamia jak na normalnym komputerze (oczywiście najpierw trzeba odblokować sprzęt).

Alternatywny program do nawigacji odpalany z oryginalnego menu urządzenia
Inne programy do nawigacji można odpalać klikając na ikonkę .exe z poziomu Windowsa CE (o ile wcześniej wgraliśmy je na kartę pamięci). Jeżeli natomiast nawigacja ma być obsługiwana przez osobę całkowicie nie znającą się na komputerach, to bezpieczniej będzie odpalać alternatywny program z poziomu oryginalnego menu a nie Windowsa CE. Tracimy wtedy dostęp do innych programów, ale za to zyskujemy wygodę. Czytałem na forum, że mozna mieć jedno i drugie, ale to wymaga trochę więcej kombinowana i (znowu) często grzebania w rejestrach, czego wolę unikać.
Wystarczy otworzyć notatnik i wpisać w nim ścieżkę do pliku .exe programu, który chcemy uruchamiać z karty pamięci. Zależnie od nazwy pliku programu, który chcemy odpalać ścieżka będzie wyglądać inaczej (np. \SDMMC\AlternatywnyProgram\AP.exe ). Klikamy "zapisz jako", wybieramy typ "wszystkie pliki" i zapisujemy na karcie pamięci powstały plik pod nazwą "shell.ini". Teraz wykasowujemy z karty pamięci folder "Explorer.exe" (można powiedzieć, że zablokowalismy sprzęt  ). Po włożeniu karty do urządzenia, wyłączenia i włączenia przełącznikiem z dołu odpali się oryginalne menu. Po kliknięciu przycisku "nawigacja" odpali się program zapisany w pliku z shell.ini (w przypadku podanego przykłady byłby to AP.exe ).



Też urlopujesz w Pogorzelicy?  :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 15:28:42 wysłana przez wozny87 »
ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2010, 16:22:08 »

Tworzymy na karcie pamięci folder "Explorer.exe" . Koniec. Mamy odblokowaną nawigację. I o co tyle zachodu? Po co grzebać w rejestrze? Teraz wystarczy wyłączyć sprzęt (przełącznikiem z tyłu a nie tylko przyciskiem u góry!), włożyć kartę pamięci i włączyć urządzenie.

Dotyczy to tylko Nv432 czy innych też ?
Nie działa na mojej nawigacji - NavRoad Q1.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 20:00:27 wysłana przez AdamMie »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2010, 19:58:28 »
Sposób z katalogiem Explorer.exe dotyczy tylko niektórych modeli Navi, Goclevera czy Manty. To nie jest metoda uniwersalna.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2010, 22:56:15 »
wozny87 - Z Pogorzelicy uciekłem przed deszczem a w zasadzie ulewą.  :)
A sposób odblokowania 432-jki jaki podałeś jest IMHO bez sensu w porównaniu z metodą którą powyżej podałem bo w niej nic nie grzebiesz w nawigacji a AM uruchamiasz tak jak natywną nawigację wgrana fabrycznie (jednym kliknięciem w stosowną ikonę).

Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2010, 16:46:42 »
Panowie, może mi ktoś podpowie

Chciałem zobaczyć co ta AutoMapa potrafi i pobrałem wersję DEMO.
Próbuję ją zainstalować na karcie SD, no i dochodzę do okna gdzie mam wybrać jakiś dodatek (widać, że to są same AutoStarty) i nie wiem który wybrać, bo NAVI w tym wykazie nie ma.
Nadmienię, ze instalacja robiona jest dla systemu Windows CE 5.0/6.0

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2010, 20:48:51 »
Jak masz Navię, w której można zdefiniować ścieżkę do programu nawigacyjnego, to nie potrzebujesz żadnych dodatków. Jeśli to jest wersja z trwale ustawionym "mobilenavigator" to możesz wybrać np dodatek dla Trak, albo Blow.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa na Navia Nv432
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:59:02 »
... albo Nokia 500 (też \Mobilenavigator\mobilenavigator.exe)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .