PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa WinCE, WM, WP6.x => Wątek zaczęty przez: jartro w Grudzień 28, 2016, 13:16:08
-
Do pobrania :ok:
Zmiany administracyjne wchodzące w życie z dniem 01.01.2017:
Nowe miasta: Mielno, Morawica, Opatówek, Rejowiec
Aktualizacja adresów gminnych w województwach: opolskim, śląskim i mazowieckim
Nowo oddane odcinki dróg, m.in:
Most al. Rodła w Malborku - przebudowana na dwujezdniową
Droga łącząca Wejherowo i Gościcino przez Zybertowo
Przygotowane do otwarcia poprzez technologię LiveDrive!:
Trasa S51 - Olsztynek - Olsztyn
Trasa S7 - odcinki: Milomłyn - Ostróda, Ostróda - Olsztynek i Nidzica - Napierki
Obwodnica Wielunia.
Przedłużenie ulicy Muzycznej w Lublinie
Most na rzece Bystrzyca
-
Jaki jest obecnie sprawdzony, szybki sposób na powrót do normalnych ikon POI znanych z wersji programu 6.18.
Dotychczas do wersji wydania z mapami 1610 dało się podstawiać je do starej wersji programu 6.18.
Obecne grudniowe mapy już nie są kompatybilne ze starą AM 6.18 i zostałem zmuszony do oglądania tego niebieskiego badziewia.
Porady pomocy AM są póki co nijakie, bo próba synchronizacji POI z miplo z poziomu nawigacji, przy zaptaszkowanym rozszerzonym zestawie ikon i odbudowie wszystkich plików nic nie wnosi. Kilka grup ikon się zmieniło na normalny stary wygląd (np poczta polska) a większość pozostała g.... nijaka niebieska.
Wyglądowi temu https://pdaclub.pl/forum/automapa-wince-wm-wp6-x/automapa-6-12-z-mapami-1512/ brakuje u podstawy ikon strzałek-ostrzy zaczepienia jakie wyświetla wersja 6.18
Nie wiem co pcha programistów AM w tą ślępą uliczkę z tymi durnymi ikonami?
-
Szybki to wklejenie starych ikon do katalogu icons. Ikony wyświetlają się kolorowe choć z badziewiastą ramką. Ale pozbycie się ramki to już nie jest "szybko" :)
-
Poza tym trzeba pamiętać, że ikony na mapie zostaną automatycznie przeskalowane do rozmiaru 16x16 pikseli.
Jeśli ktoś używa własnych ikon w innym rozmiarze to może się nieco zdziwić, bo AM do przeskalowywania używa jakiegoś dziadowskiego algorytmu, który potrafi wręcz zmasakrować ikonę.
-
Można połączyć .
AutoMapa 6.22, mapa 6.12 + POI z 6.18 , czarne ramki.
-
Wszystko fajnie, ale nadal występuje problem z "wewnętrzną niezgodnością danych" czy jak się ten błąd nazywał na dłuższych trasach. Mnie pojawił się w okolicach Warszawy. Trasa: Suwałki - Katowice.
-
emperator pisał:
Wszystko fajnie, ale nadal występuje problem z "wewnętrzną niezgodnością danych" czy jak się ten błąd nazywał na dłuższych trasach. Mnie pojawił się w okolicach Warszawy. Trasa: Suwałki - Katowice.
U mnie błąd wystąpił na bardzo krótkiej trasie w obrębie Gdańska.
Zgłaszałem do AM.
Chciałem wyznaczyć trasę z Gdańsk Liszta do Gdańsk
> Bereniki (podałem konkretny adres). Na Targeo trasę wyznacza na AM nie i komunikat: Wystąpiła wewnętrzna niezgodność
> danych. W wersjach sprzed kilku lat nie było problemu.
Poproszono o skan ekranu który przesłałem.
Otrzymałem odpowiedź:
faktycznie, podana przez Pana trasa generuje błąd, także i u nas.
Problem został przekazany do programistów, którzy zajmą się jego naprawieniem, tak aby następna wydana wersja programu (zapewne 6.23) go już nie zawierała.
Zobaczymy, co zrobią.
Połączone: Styczeń 31, 2017, 08:59:45
Proponuję również przesłać do AM trasę na której wystąpił błąd.
-
Proponuję również przesłać do AM trasę na której wystąpił błąd.
A wiesz, że prześlę. Ciekaw jestem, czy z takich zonków tworzą się logi, bo może wówczas łatwiej byłoby im odczytać problem.