Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO

  • 12 Odpowiedzi
  • 7760 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 08:19:15 »
Witam,
AM 6.2 legal na HTC HD2 nie chce wyświetlać niektórych POI z MIPLO.  Np. mam subskrypcje na bankomaty eCard i Euronet. Obie kategorie na liście do wyświetlania zaznaczone są dokładnie tak samo a wyświetla tylko eCard.  Skala od której ma być wyświetlana też jest ustawiona poprawnie.

Jakieś pomysły? Brakuje mi tego wyświetlania - np. bardzo przyzwyczaiłem się do sygnalizacji świetlnej.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:06:51 »
Spróbuj wyszukać na mapie (Prowadź do>POI) jakiś Euronet. Na pewno będzie widoczny.
Czy masz synchronizację przyrostową?

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:35:35 »
Mój problem nie dotyczy wyszukiwania POI tylko wyświetlania na mapie. Czyli jadąc widzę na mapie bankomaty eCardu a nie widzę Euronetu.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:25:19 »
Wiem, dlatego pytam i oczekuję odpowiedzi. Jeżeli nie będzie wyszukiwał, to znaczy, że nie ma POI, a jeżeli znajdzie, to znaczy, że masz źle ustawione wyświetlanie. Tego właśnie chcę się od Ciebie dowiedzieć. Dlatego jeszcze raz:
a) znajduje POI i widać ikonkę na mapie?
b) masz synchronizację przyrostową? Albo inaczej - czy masz zaznaczone oba kwadraciki w opcjach wyświetlania POI Euronet?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 13:36:14 wysłana przez akubit »

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2010, 14:35:02 »
Problem rozwiązany. Okazuje się że punkty pobrane z MIPLO traktowane są jako wbudowane (w życiu bym na to nie wpadł - przecież ja je pobieram z netu). Po zaznaczeniu wyświetlania punktów wbudowanych wszystko już jest ok.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2010, 15:19:03 »
Nie, to zupełnie nie tak. Dlatego się pytałem  :]
Punkty wbudowane, są, jak sama nazwa wskazuje - wbudowane w mapę.
Zapewne masz ustawioną synchronizację przyrostową. Dlatego punkty pobierane przez Ciebie z Miplo, to są tylko punkty, które przybyły od ostatniej edycji map oraz punkty, które zostały od tego czasu zmienione. Jeżeli nie zaznaczyłeś wyświetlania wbudowanych, to u Ciebie widoczne były tylko nowe i zmienione. Wszystkich dotychczasowych nie było. Ot i cała zagadka.

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 15:26:26 »
Muszę przyznać że to bardzo intuicyjne...

Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:28:58 »
Czyli zeby bylo widac wszystkie punkty, a nie tylko te nowo pobrane musza byc zaznacozne oba kwadraciki?
Ale wtedy niektore poi sa zdublowane.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:10:16 »
Tylko te, które zostały zmienione od ostatniej aktualizacji map. Oczywiście przy włączonej synchronizacji przyrostowej, bo inaczej to wszystkie są zdublowane (oprócz nowych).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 12:12:01 wysłana przez akubit »

Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:21:04 »
Juz zglupialem :(
Łopatologicznie prosze mi wytlumaczyc :D
Dopiero teraz wykupilem nowa licencje AM i zainstalowalem Am6.2 (po jakis 8 miesiacach, braku aktualizacji miplo).
I tak chce miec wyswietlane powiedzmy wszystkie bankomaty i hotele, ale nie podwojnie co musze zaznaczyc? Jak mialem zaznaczone tylko uzytkownika to bylo widac po jednej sztuce, ale nie wszystko. Jak zaznaczylem oba kwadraciki to widac wszystko ale podwojnie.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2010, 12:35:17 »
Przede wszystkim musisz się zastanowić, czy chcesz korzystać głównie z POI wbudowanych (zalecane), czy z POI użytkownika (IMHO w większości przypadków bez sensu).
Jeżeli z wbudowanych, to trzeba uruchomić synchronizację przyrostową, czyli wyczyścić kwadracik "Synchronizuj pełną bazę POI" w parametrach synchronizacji na stronie Miplo. Wtedy uruchomić synchronizację i pobrane zostaną tylko punkty, które przybyły lub zostały zmienione od ostatniej aktualizacji map. Zaznaczyć pokazywanie zarówno wbudowanych, jak i użytkownika, po czym dubli nie powinno być.

Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:56:45 »
Wszystko smiga. Dzieki. Szkoda, ze nie jest to bardziej intuicyjne dla uzytkownikow, ktorzy 'nie siedza w tym' :)

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 6.2 - problem z wyświtlaniem POI z MIPLO
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2010, 17:07:38 »
Użytkownicy, którzy "nie siedzą w tym" używają POI wbudowanych i nie kombinują z synchronizacją. Tak powinno być, o to walczyłem od dawna i tak wreszcie jest  :proud: