AutoMapa 6.17 mapa 1502

  • 47 Odpowiedzi
  • 31076 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 31, 2015, 13:16:46 »
Problemem jest to, że WinCE to trochę już zabytek, mimo wszystko wiele osób kupuje i używa nadal nawigacji opartych na WinCE, chociaż zaczyna się coraz więcej przesiadać na Androida.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 31, 2015, 14:07:00 »
Od kiedy mam aAM z początku na SGS3 a teraz na SGNote3 (5,7" ekran toż to luksus) mój Modecom z wAM leży w szufladzie. Funkcjonalności w aAM mi nie brakuje, a tych wodotrysków z wAM i tak nie używałem. W aAM brak własnych POI, ale to można sobie zrobić samemu.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 31, 2015, 17:33:49 »
Bardzo kiepski interfejs - nie wiem czemu ale inny niż w winCE.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 31, 2015, 18:01:23 »
Bzdura Szanowny Kolego, to tylko rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Niby dlaczego ma być taki sam jak na winCE, 'ogryzek' też ma inny, jakoś nie słyszałem żeby ktoś narzekał (co prawda specjalnie nie śledzę).

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 31, 2015, 18:03:56 »
MOi znajomi narzekają na interfejs - czyli sposób w jaki używa sie aAM - co do WINCEAM nie mają zastrzeżeń.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 31, 2015, 18:15:41 »
Moi nie narzekają, mi też pasuje, łatwy, prosty, przejrzysty czego więcej chcieć.

Edit: nM znowu będzie miał robotę z 'wydzielaniem'. :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 18:17:26 wysłana przez JD-MM »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 31, 2015, 18:56:27 »
Interfejs, jak interfejs. Jednym się podoba a innym nie. Pewnie głównie dlatego narzekają, bo się przyzwyczaili do interfejsu z wersji windowsowej. Najważniejsze, że w aAM dostęp do wszystkiego jest z głównego ekranu i nie trzeba przechodzić przez labirynt menu, żeby np. zmienić kolory na dzienne lub nocne (w razie potrzeby).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 31, 2015, 20:14:21 »
Mnie brak konfiguracji ekranu. Wyświetlają się np. żółte okienka wielkości połowy znaczka na list z kilkoma linijkami tekstu. Po co mi to. Nie dam rady przeczytać, nie dam rady wyłączyć. Ogólnie mam słabszy wzrok i chciałbym większych czcionek na pasku w jaką ulicę skręcam, większych ikon.

Na postoju mogą sobie wszystko ustawić, ale  w trakcie jazdy jest kicha.

Irytuje mnie też, gdy Hołek gada mi kilka razy "skręć w lewo". Raz wystarczy, dwa aż nadto, trzy lub cztery to bez sensu.

Komunikat "do celu 3 godziny 30 minut" również bez sensu. W tym czasie wszystko może się zmienić. Mam przy tym wyłączone komunikaty o czasie dojazdu. Zwykle nie gada, ale od czasu do czasu gada.

Brak wszystkich dźwięków. Zamiast komunikatu sygnał. Skoro przewidzieli informowanie, to niech dadzą komunikat.

Także komunikat "utrudnienia w ruchu" bez szczegółów to śmieć. Co mi po nim.

Przy wyznaczaniu trasy okienko, że trasa prowadzi drogami np. zamkniętymi. Można tylko kliknąć OK. Ani gdzie, ani możliwości odrzucenia. Dodatkowo najczęściej nic takiego nie ma miejsca.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 01, 2015, 12:33:50 »
Mnie brak konfiguracji ekranu. Wyświetlają się np. żółte okienka wielkości połowy znaczka na list z kilkoma linijkami tekstu. Po co mi to. Nie dam rady przeczytać, nie dam rady wyłączyć.
Spokojnie można wyłączyć...

Irytuje mnie też, gdy Hołek gada mi kilka razy "skręć w lewo". Raz wystarczy, dwa aż nadto, trzy lub cztery to bez sensu.
O ile dobrze pamiętam jest to identycznie zorganizowane, jak w wersji windowsowej.

Komunikat "do celu 3 godziny 30 minut" również bez sensu. W tym czasie wszystko może się zmienić. Mam przy tym wyłączone komunikaty o czasie dojazdu. Zwykle nie gada, ale od czasu do czasu gada.
Skoro gada pomimo wyłączenia to musi być jakiś babol. Trzeba by było zgłosić.

Brak wszystkich dźwięków. Zamiast komunikatu sygnał. Skoro przewidzieli informowanie, to niech dadzą komunikat.
Przydałaby się możliwość konfigurowania ostrzegania o POI tak, jak na wAM ale na razie nie ma.
Mimo wszystko (jak dla mnie) to szczegół.

Także komunikat "utrudnienia w ruchu" bez szczegółów to śmieć. Co mi po nim.
tak samo, jak w windowsowej.

Przy wyznaczaniu trasy okienko, że trasa prowadzi drogami np. zamkniętymi. Można tylko kliknąć OK. Ani gdzie, ani możliwości odrzucenia. Dodatkowo najczęściej nic takiego nie ma miejsca.
Nie jest tak samo w windowsowej?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 01, 2015, 13:59:30 »
Dawno już nie jeżdżę z wAM, ale dostosowanie widoku bardziej mi tam pasowało. Zbędnych powtarzań komunikatów też nie pamiętam.

Co do supportu, to mam mieszane uczucia. Niby starają się, odpowiadają, ale po n-tej wymianie maili i braku rozwiązania kontakt się rwie. Tyle, że bez rozwiązania.

Chciałoby się aby było lepiej, a jest tak sobie i brak perspektyw. Bety 2.0 nie instalowałem, wystarczyły mi opinie na forach. Zapał testera już dawno mi uleciał. Potrzebuję tylko bezproblemowego przewodnika po labiryncie dróg. Bez wodotrysków, udziwnień, za to stabilnego i sensownie prowadzącego do celu. tylko tyle i aż tyle.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 01, 2015, 14:02:11 »
Mi w aAM beta 2.0 doskwiera jedynie brak pikietażu w pilocie.
Fakt, że miesza trochę głupawe ostrzeganie o POI ale poza tym działa spoko.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 01, 2015, 15:57:57 »


Irytuje mnie też, gdy Hołek gada mi kilka razy "skręć w lewo". Raz wystarczy, dwa aż nadto, trzy lub cztery to bez sensu.


Przecież to można ustawić, zostaw tylko III komunikat i masz informację tylko raz.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 01, 2015, 16:32:13 »
Komunikat "do celu 3 godziny 30 minut" również bez sensu. W tym czasie wszystko może się zmienić. Mam przy tym wyłączone komunikaty o czasie dojazdu. Zwykle nie gada, ale od czasu do czasu gada.
Skoro gada pomimo wyłączenia to musi być jakiś babol. Trzeba by było zgłosić.
Nie wiem czy czegoś nie pomieszałem, ale o ile mnie pamięć nie myli, pod wAM
pozbyłem się się tej informacji skutecznie, dopiero gdy poza wyłączeniem
'po wyznaczeniu' oraz 'co każde', wyłączyłem jeszcze 'sygnalizuj prosto'.

Przy wyznaczaniu trasy okienko, że trasa prowadzi drogami np. zamkniętymi. Można tylko kliknąć OK. Ani gdzie, ani możliwości odrzucenia. Dodatkowo najczęściej nic takiego nie ma miejsca.
Nie jest tak samo w windowsowej?
W wAM jest jeszcze 'Pokaż'.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2015, 16:47:21 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 01, 2015, 16:46:26 »


Irytuje mnie też, gdy Hołek gada mi kilka razy "skręć w lewo". Raz wystarczy, dwa aż nadto, trzy lub cztery to bez sensu.

Przecież to można ustawić, zostaw tylko III komunikat i masz informację tylko raz.
Stoisz w mieście przed skrzyżowaniem, bo nie możesz skręcić. Zanim dojechałeś to już ze trzy razy zagadał, a gdy stoisz to jeszcze kilka. Na to nie masz rady.

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 01, 2015, 22:22:36 »
Jak staniesz przed skrzyżowaniem w teoretycznej odległości (wyprzedzenia w sek.) w której podaje komunikat, to będzie on powtarzany. Spróbuj zmienić czas wyprzedzenia dla III komunikatu. Ja mam ok 20 sek.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 01, 2015, 23:37:51 »
OK. Spróbuję.

Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 03, 2015, 14:07:00 »
Cytuj
fabryczna szybkość odczytu gps jest ustawiona na 9600 bps, a w AM6.16 była na 38400 bps

Proszę o krótkie wyjaśnienie, o co tu chodzi i jak wpływa na pracę urządzenia?

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.17 mapa 1502
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 03, 2015, 19:17:45 »
Jest to szybkość przesyłu danych w wirtualnym porcie COM pod który "podpięty" jest GPS. Dla Ciebie jest ważne działa gps czy nie. Jak działa to nie ruszać bo i tak nic się nie poprawi a najwyżej przestanie działać.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)