AutoMapa 6.16 1410 gubi sygnał

  • 5 Odpowiedzi
  • 9104 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AutoMapa 6.16 1410 gubi sygnał
« dnia: Listopad 16, 2014, 12:44:09 »
witam,
otóż mam problem z AutoMapą na urządzeniu GoClever Navio 520, nie jest to problem po stronie urządzenia ponieważ kiedy odpalam w menu nawigacji Test GPS, to pokazuje satelity na niebiesko i jest ich sporo (od kilku do kilkunastu), natomiast automapa w tym samym czasie nie widzi sygnału GPS
Objawy są następujące: czasami znajduje sygnał w ciągu 2/3 sekund, a niekiedy nie potrafi go znaleźć w ogóle.
1 raz, kiedy jechałem autostradą A1 nawigacja pokazywała trasę i nagle pojawił się komunikat "szukam sygnału GPS", na szczęście wiedziałem mniej więcej na którym zjeździe zjechać i trafiłem do celu.
Natomiast kilka dni temu, pojechałem do koleżanki 70km, odpaliłem nawigację, znalazła sygnał w ciągu kilku sekund i zaprowadziła mnie na miejsce, natomiast kiedy odpaliłem ją drugi raz, żeby poprowadziła mnie drogą powrotną cały czas wyświetlało się "szukam sygnału GPS" musiałem nocą jechać po znakach przez co wpieprzyłem się na płatny odcinek autostrady tylko po to żeby po 1km z niej zjechać, byłem bliski wywalenia tego szmelcu za okno, nawigacja złapała sygnal po 20km.
W międzyczasie była podobna sytuacja w drodze do Katowic, nawigacja pokazywała drogę, po czym w drodze powrotnej cały czas "szukam sygnalu GPS"

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AutoMapa 6.16 1410 gubi sygnał
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2014, 13:44:36 »
To nie ważne czy widzi satelity, czy nie -- ważne czy złapał fixa. Ten Test GPS pokazuje to (fixa)?

PS. Na andku mam podobny problem z Yanosikiem. Mimo, iż fix jest, to w Yanosiku musi upłynąć trochę czasu zanim zniknie komunikat o braku sygnału. Z innymi apkami tego problemu nie ma.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoMapa 6.16 1410 gubi sygnał
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2014, 13:56:35 »
Problem dotyczy tylko tej wersji, o ktorej piszesz?


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: AutoMapa 6.16 1410 gubi sygnał
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2014, 14:23:39 »
Problem dotyczy tylko tej wersji, o ktorej piszesz?


Pozdrawiam,
Ł.O.

GPS jest nowy, nie testowałem go na innej wersji

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: AutoMapa 6.16 1410 gubi sygnał
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2014, 18:56:45 »
a ja powiem tak , mam kolejne urządzenie modecom [ był MX2, teraz MX3] i gubienie sygnału podczas trasy to nieznany mi komunikat [ łapanie fixa bywa różne, gdyż odpalam navi w garażu podziemnym, ale to oczywiste że wtedy bywa różnie]
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline PioMul

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 5,2" Honor 9; tablety 7" Lenovo, Overmax, Archos
Odp: AutoMapa 6.16 1410 gubi sygnał
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2014, 07:37:21 »
Automapa oficjalnie nie wymienia GoClever Navio 520 jako urządzenia wspieranego. Ale sprawdź, czy w czasie instalowania w ogóle użyłeś modułu dla jakiegokolwiek Goclevera. Ja bym zainstalował jeszcze raz, zaznaczając odpowiedni moduł dla urządzenia. Może trzeba popróbować (nie pamiętam, co tam wymieniają, ja używam driverów dla Modecoma). Być może chodzi o programowe ustalenie właściwych parametrów GPS-u (COM i szybkość odczytu) lub ręczne --->> "menu->ustawienia->GPS->Urządzenie GPS...".