wAM vs GPS over BT

  • 18 Odpowiedzi
  • 7220 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
wAM vs GPS over BT
« dnia: Luty 08, 2013, 21:44:47 »
Czy ktoś z Was sprawdzał w boju współpracę wAM z programikiem GPS over BT (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Saenko.GpsOverBt)? Zastanawiam się, czy nie zostawić sobie i8000 z wAM do nawigacji, ale mam już dość jej badziewnego GPS-a, szczególnie po tym, gdy zobaczyłem, jak działa GPS w L9. Tandem i8000&L9 uruchomiony zadziałał, pytanie, czy będzie działało dobrze na dłuższą metę. Bo np. taki GpsCycleComputer wywrócił się, gdy łączył się z L9.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2013, 22:26:19 »
Musisz mieć jakiś badziewiasty egzemplarz Samsunga.
U mnie (i u wielu) i8000 na romach Ryrzego (głównie) spisywała się w temacie GPSu rewelacyjnie.

A wracając do tematu, to może nie kombinuj jak koń pod górę tylko zainwestuj w odbiornik zewnętrzny?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2013, 09:25:06 »
Musisz mieć jakiś badziewiasty egzemplarz Samsunga.
U mnie (i u wielu) i8000 na romach Ryrzego (głównie) spisywała się w temacie GPSu rewelacyjnie.
Mogę jeszcze poeksperymentować, albo z ustawieniami (tego np. nie sprawdzałem http://pdaclub.pl/forum/omnia-lite-omnia-2-i-omnia-pro/przetestujmy-ustawienia-polepszajace-odbior-gps/), albo z różnymi ROM-ami (teraz mam WinMo-6.1 od jacobna), ale nie pamiętam, abym zauważył szczególną różnicę/pogorszenie w działaniu GPS-a po wgraniu tego ROM-u. Z drugiej strony kojarzę raczej więcej krytycznych uwag o czułości modułu GPS w i8000 niż peanów na jego temat.

A wracając do tematu, to może nie kombinuj jak koń pod górę tylko zainwestuj w odbiornik zewnętrzny?
To już mam, ale konieczność targania trzech urządzeń, dbania o zasilanie - zwyczajnie mi się nie chce. A L9 będę miał zawsze ze sobą i raczej na pewno z prądem.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2013, 11:01:55 »
Co byś ze sobą nie miał i tak musisz o zasilanie dbać. Jeśli masz zamiar korzystać via BT z GPSu z LG to LG też musisz do prądu podłączyć (mam na myśli dłuższą podróż).
U mnie Nokia LD-4W leży w schowku, podpięta na stałe do zasilania i nic ze sobą nie noszę (załączam fotkę).
Jakbym jeszcze chciał, to bym w schowku zrobił dodatkowe gniazdo zapalniczki i w ogóle nic nie byłoby na wierzchu.
Poza tym bez prądu (po 3h ładowaniu) ponoć wytrzymuje 11h. LG tyle Ci bez prądu, pracując z włączonym GPS i BT wytrzyma?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 13:48:04 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2013, 13:32:59 »
OK, Karolu - powiedzmy, że mnie przekonałeś, że wykorzystanie GPS-a z L9 niekoniecznie będzie lepszym rozwiązaniem. W sumie chyba się skuszę na kolejne przedłużenie licencji wAM. Zmienia to tylko kontekst mojego pytania, a nie zmienia jego istoty - czy ktoś testował na dłuższa metę (w sensie więcej niż tylko złapanie fixa) wAM z tak udostępnionym GPS-em? Gdybym znalazł ten programik tydzień wcześniej, to mógłbym się podzielić swoimi wrażeniami, bo jechałem z L9 i i8000 trasę Wrocław-Łódź-Wrocław.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2013, 07:49:32 »
Swego czasu wściekły na O2 za jej badziewny GPS (co prawda szyba metalizowana mocno pomogła) kupiłem używany Pentagram P3104. I.. rewelacja!! Zewnętrzny GPS to jest to! Nie ma sensu tracić nerwów, tylko podpiąć się pod prąd "na stałe" w aucie i temat słabego/braku sygnału GPS znika na zawsze :)

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2013, 10:42:27 »
kupiłem używany Pentagram P3104. I.. rewelacja!! Zewnętrzny GPS to jest to!
Porządny GPS to dobra rzecz. I najlepiej, jak byłby wbudowany w urządzenie. Jeśli wbudowany w urządzenie jest badziewny (tak jak w i8000), to dopiero wtedy jest potrzeba, aby się posiłkować różnymi zewnętrznymi protezami. Tak, wiem, zewnętrzny moduł może działać z wieloma urządzeniami, ale ze względu na wygodę wolę wbudowany.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2013, 11:38:16 »
Pewnie, że najlepiej się posiłkować wbudowanym i mieć święty spokój.
Ale ja nie mam wyjścia, bo nawet serwis stwierdził, że "podczas długotrwałych testów nie stwierdzono usterki".
A ślady zapisywane przez Moje Trasy są dziurawe jak sito. :S
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2013, 22:01:00 »
U mnie Nokia LD-4W leży w schowku, podpięta na stałe do zasilania i nic ze sobą nie noszę (załączam fotkę).
Masz na zewnątrz schowka dwa gniazdka, czy albo zasilasz telefon, albo GPS-a?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2013, 23:30:28 »
Masz na zewnątrz schowka dwa gniazdka, czy albo zasilasz telefon, albo GPS-a?
wystarczy rozdzielacz gniazda zapalniczki (może być nawet na 4 gniazda).

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2013, 21:32:06 »
wystarczy rozdzielacz gniazda zapalniczki (może być nawet na 4 gniazda).
I nie ma prądowego problemu z zasilaniem nawigacji, GPS-a i czegoś tam jeszcze?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2013, 22:45:49 »
wystarczy rozdzielacz gniazda zapalniczki (może być nawet na 4 gniazda).
I nie ma prądowego problemu z zasilaniem nawigacji, GPS-a i czegoś tam jeszcze?


Pozdrawiam,
Ł.O.
Problem może być, jeśli doprowadzisz do całkowitego rozładowania akumulatora. Wówczas nawigacja nie jest Ci potrzebna, bo samochodu nie uruchomisz.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2013, 23:42:13 »
USB ciągnie 0,5A, maksymalnie 2A, przy 5V.

Zapalniczka ciągnie z 10A przy 12V.

Inna sprawa, że rozgaleznikow na 4 USB to ja nie widziałem (ja mam na 2 USB + gniazdo zapalniczki).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2013, 22:19:50 »
USB ciągnie 0,5A, maksymalnie 2A, przy 5V.

Zapalniczka ciągnie z 10A przy 12V.

Inna sprawa, że rozgaleznikow na 4 USB to ja nie widziałem (ja mam na 2 USB + gniazdo zapalniczki).
Z pewnością takowy używałem. Co do prądu to USB może sobie ciągnąć 0,5A czy 2A... Ale w rozgałęźnik jak i w samodzielne gniazdo można np. wpiąć transformator na 220V i już masz pobór konkretny gwarantowany ;) Co prawda nie udało mi się nigdy wyssać aku podczas jazdy, ale nigdy nic nie wiadomo.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2013, 22:42:23 »
Alternatory dają ok. 60A.  Jak chcesz rozładować aku podczas jazdy?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2013, 01:30:34 »
Ciekawa dyskusja, tylko że nie na post jetsf.

[...]
Problem może być, jeśli doprowadzisz do całkowitego rozładowania akumulatora. Wówczas nawigacja nie jest Ci potrzebna, bo samochodu nie uruchomisz.
Jak wynika z wypowiedzi nie uruchomisz silnika, bo nie używając jakiś czas samochodu rozładujesz akumulator. W zimie na nienowym akumulatorze, może się zdarzyć, taka niespodzianka. I wcale nie konieczne jest całkowite wyładowanie akumulatora. Wystarczy kilkadziesiąt procent aktualnej pojemności.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2013, 10:36:39 »
Ten 'jakiś czas' musiałby być liczony w tygodniach. GPS skonsumuje nie więcej niż 1Ah na dobę,
więc nawet przy niecodziennym użytkowaniu samochodu akumulatora nie rozładuje.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

pliers

Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2013, 13:39:48 »
Cytuj
można np. wpiąć transformator na 220V i już masz pobór konkretny gwarantowany
Nigdy tego nie rób bo spowodujesz pożar, co najmniej bezpiecznik poleci. No chyba że miałeś na myśli przetwornicę a nie transformator.

Cytuj
GPS skonsumuje nie więcej niż 1Ah na dobę
Gwoli ścisłości Ah (amperogodzina) to jednostka pojemności akumulatora, GPS może conajwyżej skonsumować energię wyrażoną np. w Wh (watogodzina)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: wAM vs GPS over BT
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2013, 15:53:03 »
Sie czepiasz  :P   W=A*V  więc  Wh=A*V*h  . V można przyjąć ze jest stałe (z lekkim przymrużeniem oka) więc ubytek pojemności akumulatolra będzie proporcjonalny do zużytej przez GPS energii.

Swoją drogą  gdy akumulator cały czas pracuje  to rano może dać  przez chwilę większy prąd  rozruchowy niż taki sam zmarznięty.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 18:26:22 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)