AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209

  • 253 Odpowiedzi
  • 105157 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 28, 2012, 02:49:34 »
Właśnie na PCcie sprawdzałem.
Na PC-cie niezależnie czy pokazał się wcześniej APR, czy też nie, obie strzałki od samego początku są na górze - bezpośrednio pod pilotem i nie zmieniają swojego położenia. Pomiędzy nimi jest wskaźnik prędkości DEMO. Jak się ukaże APR, to wskaźnik prędkości demo spada niżej, a strzałki pozostają na górze wraz z APR.

Porównywałem też stosowne wpisy .prg w sekcji [DIRA] i [GPSC] - wersji PC-towej i WM - są identyczne. Więc dlaczego występują różnice w działaniu?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 03:00:58 wysłana przez Smerfik »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 28, 2012, 03:02:32 »
Na PC-cie niezależnie czy pokazał się wcześniej APR, czy też nie, obie strzałki od samego początku są na górze - bezpośrednio pod pilotem i nie zmieniają swojego położenia.
Jeśli to jest ta 'góra' ...
Ale faktycznie po pokazaniu sie APR wędrują do góry i chodzą niżej dopiero po zakończeniu dema,
a to juz raczej nie jest celowe zachowanie.
Dla porównania 'prawdziwa góra' z v6.10
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 03:08:47 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 28, 2012, 03:11:04 »
Ja naprawdę na PC-cie mam strzałki cały czas na górze, tak jak u Ciebie na dolnym zrzucie.
Nie powinno to mieć znaczenia, ale Ty masz chyba zainstalowaną 6.11 EU, a ja PL. No ale instalatory programów powinny chyba być identyczne (oprócz mapy).

Jak wyłączyłem na PDA (WM) w  xxx.skin.prg w sekcjach [DIRA] i [GPSC]wpisy:
//   ; GPSBAD:+if(h _and_ #GPSBADBelowGPSC=0 _and_ (LANEASSIST=0 _or_ bLaneAssistantAboveCompass _or_ bLaneAssistantAboveButtons),h+#mrghghMAPBTNS,0) ; ; GPSBAD:+if(h _and_ #GPSBADBelowGPSC=0 _and_ (LANEASSIST=0 _or_ bLaneAssistantAboveCompass _or_ bLaneAssistantAboveButtons),h+#mrghghMAPBTNS,0) &

, to strzałeczki zachowują się identycznie jak na PC-cie - są cały czas na górze. Ale nie wiem, czy wyłączenie tego na PDA, nie ma jakichś skutków ubocznych.
Na razie nic niepokojącego w tej materii nie zauważyłem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 03:50:00 wysłana przez Smerfik »

*

Offline jrk999

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP ipaq 316/AM EU 6.11, KIGSTON SD4/8GB
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 29, 2012, 01:20:14 »
Ja mam innego typu uwagę - do jakości map. Chodzi mi o odcinek w tym roku oddanej "dwupasmówki" z Elbląga w kierunku Ostródy - trasa E77. Jadąc tym nowym odcinkiem mam wrażenie, że Automapa w żaden sposób nie pokrywa się z rzeczywistym przebiegiem drogi - w zasadzie cały czas kursor jest poza główną drogą - albo "w kartoflach" albo na bocznych, równoległych drogach. Dla mnie jest to tylko "denerwujący odcinek" trasy z Warszawy do Trójmiasta (ciągłe przeliczanie trasy), ale dla kogoś kto szuka jakiejś miejscowości w okolicach może stanowic niezła zagwozdkę którędy jechać. Czy może ktoś to potwierdzić?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2012, 01:34:59 wysłana przez jrk999 »

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 29, 2012, 08:39:27 »
Trzeba było slad zapisać i 1. samemu sprawdzić w google albo wysłac do supportu o ile na innych trasach jest ok i nie masz walniętego GPS to w Polsce ostatnio drogi sie zapadają... to moze i przesuwają w stosunku do planu/map :P :O :O :mrgreen: :mrgreen:

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 29, 2012, 09:41:06 »
W ostatnim czasie trochę pojeździłem korzystając z 6.11 PL zainstalowanej na PDA Asus A-639 (procek 533, 64 RAM).
Zauważyłem zdecydowaną poprawę w szybkości łapania fixa w stosunku do poprzednich wersji AM i dokładności trzymania się drogi. Teraz się nie zdziwcie - gorącego fixa (po uprzednim półgodzinnym wyłączeniu sprzętu) miałem zanim pokazał się ekran AM na wyświetlaczu :ok: Nie chciałem wierzyć, ale sprawdziłem kilkakrotnie w podobnych warunkach (zakupy i postój pod sklepami).
Nigdy nie miałem większych powodów do narzekań na szybkość łapania fixa, ale ta wersja jest w tej materii rewelacyjna.
Co do trzymania się drogi, to od kilku wersji używam identycznych ustawień GPS-u i w miejscach gdzie pomimo że byłem na drodze, "od zawsze" Marzenka krzyczała "jesteś poza trasą", na 6.11 milczy. Dodam, że korzystam z "fabrycznych" ustawień GPS-u, tylko port mam ustawiony na sztywno (od zawsze).
Żeby nie było zbyt słodziutko, to mam nadzieję, że producent w końcu naprawi zbabolone już od kilku wersji ostrzeganie "przy trasie" i drobiazg przedstawiony we wcześniejszych postach, który powstał w 6.11, dot. lokalizacji strzałeczek "Północ" i "Kierunek do" na ekranie. Położenie tych strzałeczek niemalże w środku ekranu, przy małych pionowych ekranach, zdecydowanie przeszkadza. Oczywiście wiem, że można te strzałeczki wyłączyć :proud:, ale chyba nie o to chodzi :)
PS. Żeby nie było, że tylko psioczę  :P

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 29, 2012, 09:44:49 »
Smerfik, podaj proszę kilka przykładów błędnego ostrzegania... sprawdzę jak to wygląda w iAM  :)

start i koniec...

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 29, 2012, 09:55:04 »
Masz pierwszy:
http://pdaclub.pl/forum/automapa/am6-10e-na-serwerach!/msg1587397/#msg1587397
za chwilę podam kolejny (oba sprawdź podczas jazdy na północ)
Drugi:
Puszczykowo k.Poznania, ul Nadwarciańska - pierwszy fotopstryk stacjonarny (40 km/h), jadąc od 341 na północ.
Najdziwniejsze jest w tym wszystkim to, że ten babol nie dotyczy ani całego ostrzegania, ani też jakichś konkretnych kategorii, ale konkretnych punktów w różnych kategoriach i na dodatek przy pokonywaniu ich w konkretnym kierunku (w odwrotnym jest dobrze). Najdziwniejsze jest to, że niby Cię ostrzeże, ale z wyprzedzeniem poniżej 100 m, zamiast ustawionego np. 1000m, czy 600 m
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2012, 10:16:45 wysłana przez Smerfik »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 29, 2012, 10:21:51 »
Sprawdzone... W iAM jest tak samo  :P

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 29, 2012, 10:26:16 »
Swego czasu (latem) uzbierałem ok. 20 takich punktóe w kategoriach  "fotopstrykowych" i "przejazdach Kolejowych". Nie wiem czy u Ciebie możesz wyciąć i ponownie wkleić, np. fotopstryka. Po takiej sztuczce działa na nim ostrzeganie prawidłowo :O

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 29, 2012, 12:21:20 »
Smerfik, podaj proszę kilka przykładów błędnego ostrzegania... sprawdzę jak to wygląda w iAM  :)
start i koniec...
Sprawdzone... W iAM jest tak samo  :P
Sprawdzone... w aAM jest również tak samo

Koledzy, czy takie ćwiczenie pozwala na wysnucie przeze mnie teorii, że tak naprawdę kod tych programów jest bardzo do siebie zblizony, a generatorem błędów rozsiewanych na pozostałe platformy jest poczciwa i zdecydowanie najlepsza wersja na windows ? Sprawdź @jachraniak u siebie, czy prawidłowo działa to co dziś zgłosiłem w dziale android, czyli:

w ustawieniach "trasa" , po wyznaczeniu trasy ma pokazywać się zawsze domyślnie i teraz wybór:
-widok trasy
-podsumowanie trasy
-pierwszy manewr

Co bym nie wybrał, to i tak po wyznaczeniu trasy z punktu A do B pokazuje się od razu widok całej trasy. Jak to działa na iphone ?
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 29, 2012, 12:51:11 »
SpokoKoko
Jeżeli chodzi o ostrzeganie, to moim zdaniem coś jest nie tages w bazie POI zawartej w mapie, bo skoro wystarczy dany "newralgiczny" punkt wyciąć i ponownie wstawić w identyczne miejsce by ostrzeganie dla niego działało poprawnie ...
Przecież problem nie dotyczy ani całości POI, ani też konkretnych kategorii, a wybiórczych punktów.
Już kiedyś (dawno temu) podobne jaja były na fotoradarze na 11-ce pomiędzy Środą Wlkp. a Kórnikiem - z tym, że na tamtym w jedną stronę ostrzegało, a w drugą ani mru mru. Pamiętam, że po wyjaśnieniu sprawy okazało się, że coś było nie tages właśnie w bazie POI

*

pliers

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 29, 2012, 18:44:38 »
Może w takim razie dla testu warto by spróbować wprowadzić jakąś małą, nieznaczącą zmianę w danym POI poprzez MIPLO, @morette by zatwierdził, synchronizacja i może to by wystarczyło.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 30, 2012, 18:04:15 »
No, no, zaskoczyła mnie ta wersja - jeśli dobrze to sprawdzam, aplikacja nareszcie jednorazowo zaciąga przy starcie WSZYSTKIE zdarzenia AM'Traffic w całej Polsce!!!!

Sprawdźcie to proszę.

Mam wrażenie, że nikt o tym nie pisał jeszcze, a to fundamentalna zmiana!!! Nareszcie, niezależnie od odległości, Automapa będzie prowadzić przez nowo otwarte albo omijać świeżo zamknięte drogi. A nie, jak to kilka miesięcy temu było, że uruchamiając Automapę pod Poznaniem nie wiedziała ona, że trasę do Wawy należy wyznaczać przez nowe odcinki A2 od Strykowa do Warszawy (bo zasięg LD to szaleńcze 25-30km w wariancie "Duży").

Co ciekawe, nie ma o tym mowy w Release Notes 6.11. Nie pochwalić się tym???

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 30, 2012, 19:07:39 »
heh

chłopaki tak już mają, z byle pierdoły robią wielkie halo, a ważne rzeczy pomijają  :wink:

zobaczymy czy w nowej iAM też to zasadzą - bo to naprawdę dobra wiadomość

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 30, 2012, 19:17:41 »
... aplikacja nareszcie jednorazowo zaciąga przy starcie WSZYSTKIE zdarzenia AM'Traffic w całej Polsce!!!!
Super wiadomość. Sprawdzałeś może, czy je zapamiętuje po wyłączeniu LD, czy po staremu - wyłączysz LD i masz stare zdarzenia (events).

*

Offline Scout

  • 24
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 30, 2012, 19:33:22 »
@jrk999
Potwierdzam - miałem dokładnie to samo zjawisko co Ty ale to było w wakacje na wersji 6.10e, na aktualnej wersji 6.11 nie miałem jeszcze okazji sprawdzić.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 30, 2012, 20:04:40 »
No, no, zaskoczyła mnie ta wersja - jeśli dobrze to sprawdzam, aplikacja nareszcie jednorazowo zaciąga przy starcie WSZYSTKIE zdarzenia AM'Traffic w całej Polsce!!!!

No nie wiem czy przy starcie, mi pobiera LD dopiero po uruchomieniu nawigacji.
Wtedy owszem, pobiera zdarzenia z całego kraju, ale v6.10 też już tak działała.
(przed chwilą sprawdziłem - łatwo to sprawsdzić obserwując np. zmieniającą się
kierunkowość ulic Kościuszki-Krakowska-Siemianowicka w Chorzowie)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 30, 2012, 22:34:42 »
@nocnyMarek

Nieprecyzyjnie się wyraziłem - pisząc o "starcie" miałem na mysli złapanie fixa GPS, samo uruchomienie aplikacji i odzcekanie nie działa. Być może chodzi o to, by nie narażać użytkowników na roaming, ale to taka moja luźna hipoteza.

Co nie zmienia jednak faktu, że skoro o tym wiedziałeś, to czemu o tym nie napisałeś??? Przecież to fundamentalna, jakościowa zmiana! :) Piłowałem temat chyba z pięc razy na forum, nie tylko zresztą ja. No chyba po to mamy to forum, żeby wymieniać takie kluczowe, ukryte informacje.

A jutro wyślę info do producenta Automapy, by skorygowali dane o wersji 6.10 (o ile to już tam wg nich miało oficjalnie działać) albo 6.11. Kurcze, piszą o mieliznach, a o fundamentalnej rzeczy nie napiszą... To płytkie ;))))

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 30, 2012, 22:41:36 »
Nie wiedziałem, testowałem jak o tym napisałeś, ale nawet złapanie fixa (na oknie) mi nie pomogło.
LD pobierały się dopiero po rozpoczęciu nawigacji (albo uruchomieniu dema).
Potem sprawdziłem v6.10. Wyznaczyłem trasę pod Białymstokiem, uruchomiłem demo,
a po pobraniu danych, sprawdziłem to znane mi miejsce w Chorzowie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 30, 2012, 22:51:47 »
@nocnyMarek

to ciekawe, u mnie wystarczy złapanie fixa i tyle - zaciągało się ok. 160KB, co było ok. 4 razy więcej KB niż zwykle, stąd zrobiłem podgląd na Prostą (on ronda z Towarową) w Warszawie, która bez korekcyjnych zdarzeń AM'Traffic ma zmianę kierunkowości zamiast blokad (błędnie pisałem wcześniej o antyblokadach, ale to ewidentne zmiany kierunku) i bingo - będąc fizycznie koło Poznania zauważyłem prawidłowe blokad na Prostej, bez pobierania KB choćby więcej.

Ciekawostka, dlaczego u Ciebie trzeba uruchomić demo... Może ta funkcjonalność zależy od platformy? Mogę się o to zapytać przy okazji, prosząc producenta aplikacji o oficjalne pochwalenie się tą implementacją.

Nie zmienia to jednak tego, że niezależnie od tego, że jadąc już na Automapie od razu na początku podróży dostaniemy prawidłową trasę, przez właściwe odcinki,  z adekwatnym ETA (choć tylko przybliżonym) ETA. Wiem, że może to niektórym przeszkadzać, że już na etapie planowania nie ściągane są Zdarzenia AM'Traffic - ale w przypadku planujących zawsze można zaciągnąć blokady ręcznie.

*

pliers

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 01, 2012, 17:31:10 »
Zainstalowałem niedawno 6.11.0 chociaż obiecałem sobie że poczekam co najmniej do wersji "d"... no cóż, wymiękłem :-)

Startowałem z Łodzi do Poznania, niestety po ujechaniu około 3km pojawił się błąd "Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych" i nie było możliwości włączenia nawigowania. Jechałem więc przed siebie, po około 5km, już prawie na końcu Łodzi spróbowałem ponownie... wszystko wróciło do normy, dojechałem do Poznania.

W drodze powrotnej na autostradzie A2 Marzenka wymyśliła:
 


Na szczęście po chwili zrozumiała swój błąd:


Przy okazji macie też u siebie w prawym górnym rogu taki kwadracik podczas wyświetlania informacji LD?

*

Offline debart

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: VIVO PLUS + 16GB SDHC + VW Phaeton
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 02, 2012, 08:14:04 »
Zainstalowałem. Ale jestem już tym softem zmęczony...
AM EU dostałem od producenta za betatesty wersji chyba 4. Od tego czasu wiernie korzystałem z programu ale am już dość.
Nowa 6.11 po prostu jest do niczego.
Co chwilę gubi sygnał, jakieś kreski w panelu, rozgląda się. Najbardziej irytują mnie trzy rzeczy:
- ciągłe samowolne przybliżanie i oddalanie ekranu tak jak przybliżanie przy manewrze. Zupełnie bez sensu, czasem na pustej prostej drodze.
- płynność animacji to po prostu koszmar. 4fps to naprawdę za mało do komfortowego nawigowania. Pamiętam była jedna z wersji 4 która działała całkiem płynnie ale i to spaprano.
- dlaczego ta nawigacja pomimo wyłączenia korekty pozycji gps skacze co chwila w przód i w tył o kilkadziesiąt metrów? Dodając do tych przeskoków brak płynności i ciągłe przybliżanie mapy to widok jaki mam na ekranie nie zachęca do korzystania z AM6.11
I jeśli to się nie zmieni do maja 2013 to niestety ale nie mam zamiaru przedłużać licencji.... Sorki Aqurat, ale to jest bubel a nie nawigacja....

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 02, 2012, 14:16:11 »
Błąd zauważony przez Smerfika z skaczącymi strzałkami północy i kierunku oficjalnie został zakwalifikowany do poprawki i mam nadzieie, że wkrótce będzie OK.
I tu koniec dobrych widomości, bo odnosząc się do bardziej upierdliwego błędu przypomnianego przez debarta o przypadkowym zoomowaniu mapy oraz mielanym przeze mnie zapominaniu o miejscu docelowym, to jak widać 2 lata to wciąż za mało na ich wyeliminowanie. Jedyna szansa na sukces to wzorem ekologów powinniśmy się przypiąć do tych błędów i wystawić na ciągły widok publiczny, do skutku.
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 02, 2012, 14:44:14 »
Jedyna szansa na sukces to wzorem ekologów powinniśmy się przypiąć do tych błędów i wystawić na ciągły widok publiczny, do skutku.
I tutaj możesz się zdziwić :). Gdyby zliczyć wszystkie obrazki dokumentujące zbabolone od iluś już wersji ostrzeganie "Przy trasie", uzbierałby się niezły album. :D
Ale nadzieja - czemu nie :ok:
Tym bardziej, że w tej wersji (6.11) doczekałem się kilku od dawna proponowanych zmian do mapy, w tym nawet zmian w kategoryzacji dróg - jestem pod wrażeniem.

Co do przypadkowego zoomowania, nie wiem dlaczego u Was występuje. Z niczym takim (na WM) się nie spotkałem.
Mam zoomowanie ustawione tylko przed manewrami i tylko przed manewrami mi przybliża mapę. Nie korzystam z zoomowania przy ostrzeganiu, czy też info o POI.
Może tutaj należy szukać rozwiązania.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2012, 15:26:49 wysłana przez Smerfik »

*

Offline debart

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: VIVO PLUS + 16GB SDHC + VW Phaeton
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 02, 2012, 15:35:41 »
Nie korzystam z zoomowania przy ostrzeganiu, czy też info o POI.
Może tutaj należy szukać rozwiązania.

No ja też nie. Mam ustawione tylko zoomowanie standardowo przed manewrem...
Ostatnia 6.10 nie gubiła sygnału gps i nie rozglądała się tak jak 6.11. Zoomowanie też było rzadsze, ale występowało od czasu do czasu. Ale w 6.11 to już po prostu katastrofa...

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 02, 2012, 15:46:00 »
Może jednak masz coś ustawione? Nakręć demko.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 02, 2012, 16:04:18 »
To jeszcze pytanie - z włączonym LD czy wyłączonym, bo na włączonym co dwie minuty sprawdza czy są nowe dane i dziwnie zachowuje się kursor (skacze), pisał o tym niedawno ochkarol.

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 02, 2012, 16:49:57 »
@ debart
Co masz ustawione w Ustawienia - Dźwięki - Komunikaty - pomiń rozwidlenia - ?
Nie wiem, czy to istotne dla sprawy - ja korzystam z "mało ważne".
Z czegoś te jaja z zoomowaniem u Ciebie muszą się brać. Skoro inni nie zgłaszają uwag w tej materii, nie doszukiwałbym się związków z SR/LD, a raczej z indywidualnie wybranymi ustawieniami. Chyba nie chcesz powiedzieć, że tak po prostu - droga prosta, żadnych łuków, zakrętów czy rozwidleń, a zomowanie sobie bryka :O~
Ostatnia 6.10 nie gubiła sygnału gps i nie rozglądała się tak jak 6.11.
Tutaj, to już zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę. W 6.11 zauważyłem znaczną poprawę zarówno w szybkości łapania fixa, jak i jego stabilności. Zrobiłem na tej wersji ok. 500 km i to głównie w miejskiej zabudowie Poznania i ... ani razu nie zgubiłem sygnału. Mało tego - w miejscach gdzie w poprzednich wersjach słyszałem "jesteś poza trasą" (uwaga dot. zakrętów, które nie były mapowo modyfikowane), teraz jest OK. A ustawienia wszystkich parametrów mam identyczne jak w poprzednich wersjach. Wyprzedzenie w ustawieniach GPS mam podobnie jak Ty włączone, a uwzględnianie w położeniu - wyłączone.
Rozglądam się, zobaczyłem tylko w sytuacji, kiedy miałem już ustawioną trasę, złapało sygnał GPS, a samochód stał pod garażem - nigdy w czasie jazdy.
Czy Ty aby na pewno korzystasz z oryginalnych plików z aktualnej wersji, a nie korzystasz ze starych skórek, czy "Profiles" ?
Kurcze - żeby mi tylko nie przypięli łatki szalikowca :O~
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2012, 17:10:48 wysłana przez Smerfik »

*

Offline piotrosek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2 (I8000NXXJJ1 Wall-E MSN 1.0)
Odp: AutoMapa 6.11.0 (1933) mapa 1209
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 02, 2012, 18:09:02 »
Ehhh... ledwo wczoraj wieczorem zainstalowałem nową wersję 6.11.0, a przed chwilą pojawiła się wersja 6.11b...
Cytuj
Zmiany w stosunku do wersji 6.11:
Poprawki danych AM'Traffic.
No cóż... znowu trzeba będzie zainstalować nową wersję... :(
AutoMapa 6.16.2 (2343)/EU 1406 6.638 - włączony LiveDrive!