Korzystanie z LD przy utracie łączności internetowej w czasie jazdy.

  • 6 Odpowiedzi
  • 5751 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Witam
Powiem prawdę, że nie byłem zwolennikiem urządzeń powiązanych z Internetem aby korzystać z LD. Wielokrotnie byłem za to krytykowany, jednak obecnie coraz bardziej skłaniam się do tego aby był włączony LD. Mam Modecoma MX2 i Nokię E66 z kartą Aero2, sparowałem te urządzenia pomyślnie, wcześniej próbowałem z HTC Desire S ale bezskutecznie.
Dochodzę teraz do meritum nurtującego mnie problemu.
Wytyczam trasę i mam włączone LD, Auto Mapa co kilka minut sprawdza sobie dostęp do Internetu i mam odblokowaną trasę np. część A1, co będzie się działo jeżeli utracę zasięg Internetu w czasie jazdy , czy dalej będę miał prawidłowo wytyczoną trasę prze A1, czy AM wytyczy mi nową trasą zgodnie z danymi zawartymi na stałe w AM.
Następnie co się stanie jeżeli na chwilę zatrzymam się na parkingu przy autostradzie A1, dokonam wyłączenia AM, po kilku minutach chcę dalej jechać, włączę nawigację, brak jest dostępu do Internetu i jak wtedy AM poprowadzi mnie dalej.
Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi jak to jest w praktyce.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Korzystanie z LD przy utracie łączności internetowej w czasie jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2012, 17:42:21 »
To, co LiveDrive odblokował/zablokował masz w AM do czasu jej wyłączenia. Nie jest ważne czy połączenie z internetem masz podtrzymane w czasie jazdy.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Korzystanie z LD przy utracie łączności internetowej w czasie jazdy.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2012, 20:26:09 »
Tak też myślałem.
Dlatego bardzo ważne będzie aby urządzenie było włączone podczas przerw na odpoczynek, szczególnie tam gdzie będzie ryzyko zrywania połączenia internetowego. Zastanawiam się jeszcze, jak wybrnąć z sytuacji gdy startuję z miejsca pozbawionego zasięgu Internetu , a takich miejsc w Polsce niestety jest jeszcze sporo.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Korzystanie z LD przy utracie łączności internetowej w czasie jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2012, 23:35:46 »
Zastanawiam się jeszcze, jak wybrnąć z sytuacji gdy startuję z miejsca pozbawionego zasięgu Internetu , a takich miejsc w Polsce niestety jest jeszcze sporo.
No bez przesady.
Nie potrzebujesz do tego LTE czy tego pseudo 4G.
GPRS jest na sporym fragmencie kraju.

Ale jeśli nawet, to musisz jechać aż zorientujesz się, że jest zasięg internetu i wówczas albo wystarczy ręcznie pobrać dane LD i wymusić wytyczenie trasy albo (jak w przypadku androidowej AM) wyłączyć AM, włączyć, ręcznie pobrać dane LD i wytyczyć trasę na nowo.

Tu już koledzy bardzoej doświadczeni w takich operacjach na windowsowej AM musieli by coś skrobnąć.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Korzystanie z LD przy utracie łączności internetowej w czasie jazdy.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2012, 23:48:00 »
No bez przesady.
Nie potrzebujesz do tego LTE czy tego pseudo 4G.
GPRS jest na sporym fragmencie kraju.
Pytający ma Aero2, a ten na EDGE/GPRS nie działa.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Korzystanie z LD przy utracie łączności internetowej w czasie jazdy.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2012, 23:54:17 »
Wywalic to Aero2 i kupić byle jaki strater na kartę. Limit jaki na niej będzie + minimalne doładowania spokojnie wystarczą na LD.
No chyba, że Aero2 do innych celów też.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Korzystanie z LD przy utracie łączności internetowej w czasie jazdy.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2012, 10:26:25 »
Aero2 mam jako rezerwę w przypadku braku neostrady w domu, co się zdarza niestety, oraz w czasie wyjazdów na wypoczynek tam gdzie brak Internetu w pensjonacie. Do tych celów Aero2  jest wystarczające, ponadto bez żadnych opłat. Posiadam jeszcze Internet w Play w HTC Desire S ale ten telefon nie współpracuje z Modecomem, musiałbym wkładać kartę Play do Noki E66.