AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204

  • 113 Odpowiedzi
  • 50290 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 28, 2012, 15:48:53 »
Kochana Automapo, to chyba nie jest najlepsza droga dojazdowa do browaru Dojlidy w Białymstoku ?? :mrgreen:



Kochany Dolku, gdybyś spojrzał na mapę, to zobaczyłbyś, że to jest JEDYNA droga
do punktu końcowego trasy, który tam sobie postawiłeś.
POI i adres Browaru są w innym miejscu, do którego dojazd jest z innej strony.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 28, 2012, 20:32:15 »
Kochany Dolku.....


Nie odpiszę 'kochany Moderatorze' bo bym jutro rano sobie nie mógł w twarz spojrzeć podczas golenia.


Ale proszę nie pleć głupot  :evil:
Znam tą firmę przynajmniej od 6 lat i jestem tam częstym gościem. Dość dziwne, ale zawsze tam podjeżdżam i o dziwo AM prowadziła mnie zawsze inną drogą  :ohreally:

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 28, 2012, 21:08:58 »
[Znam tą firmę przynajmniej od 6 lat i jestem tam częstym gościem. Dość dziwne, ale zawsze tam podjeżdżam i o dziwo AM prowadziła mnie zawsze inną drogą  :ohreally:
Dojlidy Fabryczne ?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 28, 2012, 21:14:41 »
A może wyjaśnisz dlaczego tym razem ustawiłeś koniec trasy na Suchowolca 26h, a nie jak zawsze na Dojlidy 28?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 28, 2012, 21:24:01 »
A może wyjaśnisz dlaczego tym razem ustawiłeś koniec trasy na Suchowolca 26h, a nie jak zawsze na Dojlidy 28?

Punkt docelowy to punkt z mojej kategorii prywatnej, lokalizacja nie zmieniana od lat. Nie interesuje mnie gdzie jest POI w kategorii Przemysł wskazujący główny budynek. Ja dodaje swoje własne punkty tam gdzie mam sprawy do załatwienia.
Pod powyższym adresem byłem ponad 20 razy od 2006 roku, właśnie to sprawdziłem.

Połączone: Maj 28, 2012, 21:25:36
Dojlidy Fabryczne ?


Dokładnie - Kompania Piwowarska, Zakład produkcyjny Dojlidy.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2012, 21:25:36 wysłana przez Dolek »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 28, 2012, 21:58:34 »
Cytat: Dolek
Pod powyższym adresem byłem ponad 20 razy od 2006 roku, właśnie to sprawdziłem.
A co to ma do rzeczy? Rozumiesz słowo jedyna?
Jeżeli na aktualnej mapie poza tą ze zdjęcia nie ma innej (ogólnodostępnej) drogi,
to jaki sens mają żale, że jest nienajlepsza?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 28, 2012, 22:23:57 »
Ma to do rzeczy że znowu coś skopano. Skoro wcześniej się dało dojechać a teraz jedyna droga jest szerokości 2 metrów po kostce. Żeby była jasność - miejsce gdzie ja podjeżdżam i wchodzę na teren zakładu jest BRAMĄ TOWAROWĄ - gdzie każdego dnia wjeżdża/wyjeżdża kilkadziesiąt samochodów ciężarowych zapakowanych piwem i innymi sporymi towarami.

Tym kierowcom również odpowiesz - jedz tamtędy bo to jedyna droga ?? Jedyna bo AM tak pokazuje ?? Wskazałem błąd w mapie, ale oczywiście Ty musisz z wszystkiego i wszystkich drwić. Bo TY jesteś moderatorem, bo TY wiesz wszystko najlepiej  :ok:

Mógłbyś nieraz komuś przyznać rację a nie zjadasz wszelkie rozumy siedząc i klepiąc w klawiaturę. Masz jakiś dziwny tok rozumowania i próbujesz za wszelką cenę kierować rozmowę w jedną stronę - oczywiście TY wiesz, że tym razem ustawiłem źle koniec trasy bo na Suchowolca a wcześniej ustawiałem na Dojlidy ?? Oczywiście wiesz że jedyna droga to ta po kostce ?? Generalnie wszystko wiesz  :ok:

Wyjdź czasem poza świat Windowsa, pojedź na miejsce i zobaczysz że ta Twoja JEDYNA droga to jest tylko według AM. A rzeczywistość jest inna, ale ona jest w terenie.

Koniec z mojej strony, pozostawię Ci pole do kolejnego popisu i podsumowania  :ohreally:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 28, 2012, 23:32:05 »
Cytat: Dolek
Wskazałem błąd w mapie, ale oczywiście Ty musisz z wszystkiego i wszystkich drwić. Bo TY jesteś moderatorem, bo TY wiesz wszystko najlepiej  :ok:

Błąd na mapie, przymuszony przeze mnie, wskazałeś dopiero teraz:
Cytuj
miejsce gdzie ja podjeżdżam i wchodzę na teren zakładu jest BRAMĄ TOWAROWĄ:
I to też oględnie, bo trzeba się domyślać, że na mapie jest miejsce gdzie jest brama browaru
w którym kiedyś było połączenie dróg, a teraz jest przerwa.
A co do dwin, to własnie Twoje poprzednie posty były klasyczną drwiną:
Cytuj
Kochana Automapo, to chyba nie jest najlepsza droga dojazdowa do browaru
To ma być zgłoszenie błędu?  :ohreally:
Załączyłeś zdjęcie i kpiłeś z jakości drogi którą zostałeś poprowadzony,
wszystkie istotne szczegóły zachowując dla siebie.
Bo Ty wiesz że chodzi o drogę wewnętrzną na terenie browaru, bo Ty wiesz pod który budynek
i pod którą rampę chcesz podjechać.
Tych kilkudziesięciu co tam stale przyjeżdżają też to wiedzą, a ci co jadą pierwszy raz
nie mają w AM Twojego  prywatnego punktu z Twojej prywatnej kategorii.
Jadą pod adres, albo pod POI 'Browar', więc żaden z nich nie trafi na tę drogę ze zdjęcia.
Wychodzi więc na to, że jesteś jedynym 'poszkodowanym', a błędzik mapy niewart jest niczyjej uwagi.

Gdybyś chciał pokazać błąd, to byś go po prostu wskazał, a nie robił szopkę,
tak samo jak wcześniej nie nazywałbyś celowo lokalnej drogi afaltowej drogą polną.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 29, 2012, 00:18:23 »
Szkoda słów. Jak tu się dziwić wielu osobom na tak ostre słowa na temat 'najwyższego'  :evil:


Błąd wskazałem w pierwszym poście, właśnie tam gdzie napisałem że nie jest to najlepsza droga dojazdowa. Każdy średnio rozgarnięty znajdzie różnice pomiędzy wcześniejszym routingiem a obecnym. Zrobiłem je w nieco ironiczny sposób o czym świadczy  :mrgreen: na końcu. Ale Ty, jako super sztywniak na posterunku oczywiście tego nie zauważyłeś.


Cytuj
To ma być zgłoszenie błędu?
Nie, to ma być wskazanie błędu a nie zgłoszenie. Chyba że uważasz że tu na forum należy zgłaszać błędy ? Forum jest jakoś powiązane z AQ, że powinienem tu oficjalnie zgłaszać błędy ??
Wysyłam informację bo wiem że Support tu zagląda i dokładnie wszystko czyta. Kilka razy wysyłałem im zgłoszenia mailem i linkiem do wątku gdzie temat był dokładniej opisany. Zawsze było dziękuje i info że śledzą temat. Więc nie chce mi się dublować informacji.


Cytuj
Bo Ty wiesz że chodzi o drogę wewnętrzną na terenie browaru, bo Ty wiesz pod który budynek
i pod którą rampę chcesz podjechać.
Znowu pleciesz bzdury. Jaka droga wewnętrzna ?? Jaka rampa ?? Pod jaki budynek ?? Byłeś kiedykolwiek w tym miejscu ??
Ja tam nawet samochodem nie wjeżdżam na teren zakładu produkcyjnego.


Cytuj
Jadą pod adres, albo pod POI 'Browar', więc żaden z nich nie trafi na tę drogę ze zdjęcia. 
Dalej głupoty piszesz i nie masz pojęcia. Pierwszy raz jechałem i miałem informację że wejście jest od strony Myśliwskiej.


Cytuj
Wychodzi więc na to, że jesteś jedynym 'poszkodowanym', a błędzik mapy niewart jest niczyjej uwagi.
Pieprzysz jak potłuczony (sorry, ale już ciężko się powstrzymać). Zacytuje sam siebie: "Mógłbyś nieraz komuś przyznać rację a nie zjadasz wszelkie rozumy siedząc i klepiąc w klawiaturę."

Według Twoje oceny większość 'błędzików' jest niewarta czyjejkolwiek uwagi i na wszystko masz wytłumaczenie. Często tam bywasz i oczywiście masz świetne rozeznanie  w terenie. Czy Ty kiedykolwiek widziałeś taką firmę jak funkcjonuje, jaki tam jest ruch pojazdów ?? Nie masz pojęcia o czym piszesz i brniesz dalej.


Cytuj
Gdybyś chciał pokazać błąd, to byś go po prostu wskazał, a nie robił szopkę
Wskazałem i trzeba być albo głupim albo mieć wystrzelone ego w kosmos żeby go nie zobaczyć i twierdzić że droga z kostki jest jedyną możliwą.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 00:20:09 wysłana przez Dolek »

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 29, 2012, 00:57:01 »
Ciekawie też sprawy wyglądają, kiedy jako punkt docelowy wyznaczamy POI z kategorii dla przykładu - Centrum Handlowe.
Wydaje mi się, że POI przy tego typu obiektach, powinny być naniesione w miejscu parkingów , a nie w realnym miejscu obiektu, by uniknąć takiego zakończenia trasy, jak na obrazku z lewej, gdzie po osiągnięciu celu, z dojazdem na parking musimy już poradzić sobie sami.
Dojazd do OBI w Poznaniu od strony Gądek
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 01:13:58 wysłana przez Smerfik »

*

Offline krakowiak54

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701, HTC Touch Pro, Samsung S3mini, Xperia Z3
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 29, 2012, 08:33:42 »
AM powinna doprowadzić do wiaty z koszykami - ludzie czy was już pogieło?? Przecież i tak nigdy nie będzie stale w tym samym miejscu wolne miejsce. Tak więc jak dojadę do celu to co za różnica gdzie wjadę na parking? Nie róbmy problemów tam gdzie ich nie ma. Ja wyznaczam zawsze cel do jakiegoś punktu a później już oczka w ruch i patrzę gdzie mogę zaparkować

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 29, 2012, 09:00:58 »
Czy Ty jeszcze nie zrozumiałeś, że z tej strony gdzie Cię zaprowadzi "Prowadź do POI" nie ma parkingu? Wjazd do strefy parkingowej mijasz wcześniej, a jadąc wg. AM nadłożysz ponad 2 km, objeżdżając CH niepotrzebnie dookoła?
Nie każdy jest tubylcem i zna niuanse topografii danego obiektu.
Więc nie pisz pierdół o koszyczkach.
Zobacz, jak ładnie uszczegółowiono rejon Selgrosu w Poznaniu - wszystkie alejki parkingowe wraz z kierunkowością alejek pod wiatą. W rejonie OBI tak nie można?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 09:08:26 wysłana przez Smerfik »

*

pliers

Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 29, 2012, 09:14:49 »
@Smerfik (czy Bilunia...jak tam wolisz ;))

już kiedyś poruszałem ten temat na przykładzie ZOO w Poznaniu gdzie punkt POI był/jest postawiony mniej więcej w geometrycznym środku ciężkości rzutu poziomego terenu ZOO (czyli w środku ) tak pomiędzy słoniami a żyrafami. Napisałem że punkt powinien być postawiony według mnie na wjeździe na parking przed ZOO, wydawało mi się to logiczne w przypadku nawigacji samochodowej. Niestety, nic z tego. Wyczytałem że ślepy jestem bo parkingu nie widzę, że takich obiektów w Polsce jest 3 na krzyż i w ogóle że marudzę... ale próbuj Ty, może Ci się uda kogoś przekonać do swoich racji, w końcu z profilami Ci się udało ;)

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 29, 2012, 09:23:45 »
Wydaje mi się, że POI przy tego typu obiektach, powinny być naniesione w miejscu parkingów , a nie w realnym miejscu obiektu, by uniknąć takiego zakończenia trasy, jak na obrazku z lewej, gdzie po osiągnięciu celu, z dojazdem na parking musimy już poradzić sobie sami.
Nie upierałbym się przy parkingach, lepiej, by był oddzielny POI: OBI-Parking. Łatwo sobie wyobrazić nawigację do obiektu, gdzie chcesz kogoś podwieźć i wysadzić (choćby, ale nie wyłącznie, dla TAXI), wtedy raczej bym oczekiwał podprowadzenia najbliżej normalnego wejścia.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 29, 2012, 09:31:08 »
@Smerfik (czy Bilunia...jak tam wolisz ;))
[...] w końcu z profilami Ci się udało ;)
No... nawet bardzo się udało  :ok: Profile są zaje...te (KLIK)  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 09:33:25 wysłana przez Qbek »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 29, 2012, 09:39:15 »
Cytat: pliers
... już kiedyś poruszałem ten temat na przykładzie ZOO w Poznaniu
Myślisz o tym zoo?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

pliers

Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 29, 2012, 09:58:58 »
Tak o tym

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 29, 2012, 10:20:08 »
No to jak widzisz, trasa kończy się na parkingu przed zoo. Wystarczyło nieco przesunąć ten POI.
Mogłeś z powodzeniem zrobić to sam.To samo z tym OBI, wystarczy przesunąć go o kilka metrów.

Tylko nie liczcie że zrobi to ktoś z Aquratu. Oni nigdy nie zajmowali się POI
i nic nie wskazuje na to by kiedykolwiek miało się to zmienić.
To że AM ma największą i najlepszą bazę POI jest wyłączną zasługą jej użytkowników
Zasługą Aquratu (i Miplo) jest tylko, czy może aż to, że dostarczyli sprawnego narzędzia do zarządzania POI.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 29, 2012, 10:52:26 »
Nie upierałbym się przy parkingach, lepiej, by był oddzielny POI: OBI-Parking. Łatwo sobie wyobrazić nawigację do obiektu, gdzie chcesz kogoś podwieźć i wysadzić (choćby, ale nie wyłącznie, dla TAXI), wtedy raczej bym oczekiwał podprowadzenia najbliżej normalnego wejścia.
Ja tam się nie upieram :) Znam ten rejon i wiem, gdzie jest wejście - właśnie od parkingu, który wskazałem na obrazku z prawej.
Co do Twojej propozycji dodatkowego POI - Parking OBI. Po pierwsze - musiałbyś chcąc nie chcąc włączyć jakąś całą grupę parkingów do wyświetlania, bo inaczej trochę trudno byłoby wybrać z menu ten właściwy. Jak włączysz grupę Parkingów, to musisz wiedzieć którą. Jak włączysz do wyświetlania za dużo, to w Poznaniu na mapie nie zobaczysz zbyt wiele, poza parkingami, które przykryją wszystko.
A wystarczy dodać jedną z dróg dojazdowych okalających parking OBI, by wszyscy byli szczęśliwi :ok: i doprowadzeni pod same drzwi. Pozostanie nam tylko znalezienie miejsca do zaparkowania :)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 10:56:08 wysłana przez Smerfik »

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 29, 2012, 11:00:12 »
Pewnie nie ma rozwiązania, które by zadowoliło wszystkich. W zeszłym roku we Francji, w sporym mieście, AM doprowadziła mnie do centrum handlowego na zapyziałą uliczkę, gdzie były rampy dostawcze. Nie byłem zachwycony, ale pewnie nawigujący dostawcy - jak najbardziej.

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 29, 2012, 11:04:17 »
No... nawet bardzo się udało  :ok: Profile są zaje...te (KLIK)  :mrgreen:
Co prawda to nie temat o profilach, ale ...
Czy zauważyłeś, jak w profilach są ustawione i umotywowane czasy postoju (odpoczynku)?

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 29, 2012, 11:17:28 »
Post z linku podanego przez Qbeka nie zawiera żadnych danych o postojach, poza tym wydaje się raczej kontrprzykładem (chyba, że został błędnie opisany) - ostatnie dwa obrazki pokazują idealną zgodność prognozy SR+LD z rzeczywistością (2 minuty róznicy ETA na prawie pięciu godzinach podróży!)

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 29, 2012, 11:55:52 »
Jeżeli już piszecie tu o profilach kolegi to może ktoś rozwieje moje wątpliwości, dlaczego opracowuje dwa profile "Trasowy" i "Miejski" czy jadąc z Berlina do Moskwy przed każdym miastem przez które prowadzi trasa powinno się przełączać na miejski a po minięciu włączać trasowy.
Sprawdziłem na przykładzie Kraków > Wyszków i Okęcie > Bródno w Warszawie trasa prowadzi w obu przypadkach tak samo ta miejska jest to wycinkiem tej dłuższej.
Czy ustawianie dwóch profili ma sens skoro w obu przypadkach w Warszawie jadę tymi samymi ulicami.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 29, 2012, 12:40:58 »
O ile dobrze zrozumiałem autora, różnice wynikają z priorytetów.

Dla trasy priorytetem jest dobra dobra droga, korzystanie z obwodnic, unikanie gorszych ulic.

Dla odmiany w mieście celem jest sprawne dotarcie do celu i akceptowalne są mniej główne ulice. Nie wyrzuca też bez potrzeby na obwodnice.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 29, 2012, 12:50:46 »
Sprawdzę za tym czy w tym konkretnym przypadku zmieni się trasa po włączeniu profilu "Miastowy" czy będzie taka sama jak dla "Trasowego", wygodna i prowadząca najlepszą z możliwych trasą.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 29, 2012, 14:31:26 »
Czy zauważyłeś, jak w profilach są ustawione i umotywowane czasy postoju (odpoczynku)?
Co zmienią 3 minuty co 3 godziny? Takie mam ustawienie.

Post z linku podanego przez Qbeka nie zawiera żadnych danych o postojach, poza tym wydaje się raczej kontrprzykładem (chyba, że został błędnie opisany) - ostatnie dwa obrazki pokazują idealną zgodność prognozy SR+LD z rzeczywistością (2 minuty róznicy ETA na prawie pięciu godzinach podróży!)
Nie jest to żaden wyszukany na chama przykład wyłożenia się "Profili by B.", a przykład z życia wzięty :) Na co dzień mam takie doświadczenia. Wreszcie po przesiadce na AM nie muszę zakładać 30-60 minut opóźnienia w wyliczeniu ETA jak to było w NE.
Na trasę Bezpieczna, na miasto Szybka i się spokojnie jeździ te 5/6 tys. km/mc  :P

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 29, 2012, 18:04:21 »
Co zmienią 3 minuty co 3 godziny? Takie mam ustawienie.
3 minuty, co 3 godziny - szybki jesteś i wytrwały :wink:
Ja mam "zero/180 min", a postoje wliczone w czas jazdy ... i na bieżąco wiem, jak stoję z czasem.
Ja lubię sobie co 100 km stanąć na dymka ( w samochodzie nie palę), rozprostować kości, kubeczek kawki z termosu i pomykać sobie spokojnie dalej. Taki mam styl jazdy.
Natomiast racz zauważyć, że profil służy przede wszystkim do zróżnicowania routingu w zależności od wyboru typu trasy, a ETA to rzecz drugorzędna i sprowadza się głównie do tego, że jadąc na spotkanie, mam pojęcie, czy jestem do przodu z czasem, czy też muszę zrezygnować z jednego "dymka" :D
Zazwyczaj z niczego nie muszę rezygnować i jestem kilka minut przed czasem. No i trasa raz wyznaczona, pozostaje niezmienna, co jest dla mnie ważne. Oczywiście łatwo udowodnisz, że wyjeżdżając w nocy, zapas czasu wzrośnie. Dla mnie np. najważniejsze jest, bym jadąc w dzień, dotarł na czas. Szanuję ludzi z którymi się umawiam więc wolę być kilka minut przed czasem i na kogoś zaczekać, niż się później rumienić i szukać niepoważnych wymówek.
Podsumowując.
Jeszcze się taki nie urodził, by wszystkim dogodził. To samo dotyczy SR, LD, Profili, kobiet, żon ...
Qbec - nie uważasz, że każdy ma prawo samodzielnie dokonać wyboru, co mu pasuje i używć zgodnie ze swoim gustem i preferencjami ...?
O ile dobrze zrozumiałem autora, różnice wynikają z priorytetów.

Dla trasy priorytetem jest dobra dobra droga, korzystanie z obwodnic, unikanie gorszych ulic.
Dla odmiany w mieście celem jest sprawne dotarcie do celu i akceptowalne są mniej główne ulice. Nie wyrzuca też bez potrzeby na obwodnice.
Rozumuję identycznie :ok:
Ale zaraz ktoś włączy "krótką" i napisze, że trasowy i miejski prowadzi identycznie :O~.
Przypomnę jeszcze, że istnieje kilka typów tras :ohreally: gdyby ktoś zapomniał  B)
czy jadąc z Berlina do Moskwy przed każdym miastem przez które prowadzi trasa powinno się przełączać na miejski a po minięciu włączać trasowy.
Jak przez 3/4 roku będziesz jeździł wyłącznie po mieście, to będziesz używał trasowego?
Poczytaj trochę, przemyśl sprawę ... zanim znowu coś napiszesz.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 19:47:46 wysłana przez Smerfik »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 29, 2012, 22:38:29 »
cytat : Poczytaj trochę, przemyśl sprawę ... zanim znowu coś napiszesz.
Zapytałem grzecznie o sprawę której nie rozumiem - PRZEPRASZAM.
Kiedyś zapytałem faceta na ulicy która godzina i usłyszałem - co kur*** chcesz ukraść mi zegarek?

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 29, 2012, 23:36:03 »
@Smerfik
W sumie to trudno się z Tobą nie zgodzić. Mogłem napisać, że Twoje profile są adresowane do specyficznej grupy kierowców, tych spoza średniej krajowej ;) Nie chciałbym nikogo urazić, ale te prędkości są jakieś takie... niedzielne? To dobre określenie?
Ok. Reasumując, jako zwolennik unikania zatorów i korków zdecydowanie popieram nowe technologie, nawet tak niedoskonałe. Nie jestem adresatem Twoich profili stąd tak zdecydowany osąd. Peace :)

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: AutoMapa 6.10d poprawiona mapa 1204
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 04, 2012, 18:47:18 »
Witam
Mam problem z nowo-zainstalowaną mapą EU (10.0d) na nowej karcie, mianowicie w "Meni>Trasa>Blokady" wyświetla "Brak zablokowanych odcinków". Na poprzedniej karcie były te odcinki. Co się stało? Instaluję, czy przeinstalowuję mapy cały czas w ten sam sposób. Czy już ktoś miał ten przypadek?
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek