AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202

  • 141 Odpowiedzi
  • 58424 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 23, 2012, 20:41:02 »
Raczej zaśmiecenie profilu.

Profil w AM strasznie się rozrasta. Niedługo będzie mógł konkurować z Wikipedią.

Jeżeli po formacie wgrałeś jakieś stare pliki to spróbuj bez nich. Ewentualnie tylko import ulubionych.

Podobnie problemem może być skórka. Jakieś odwołanie do nieustawionej lub złej wartości.

Czysta instalka, bez żadnych plików ze starej wersji. Nawet bez ulubionych, bo w nich nic nie trzymam, wszystko mam w miploshare. Oryginalna skórka AM. Pobrane najnowsze dane SR.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 20:51:46 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 23, 2012, 20:44:38 »
Jak sprawdzałem wyznaczanie tras na najnowszych danych SR, też się kilka razy z tym komunikatem spotkałem :O. Przywróciłem poprzednie dane i problem znikł :shock:.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 23, 2012, 20:51:12 »
Jak sprawdzałem wyznaczanie tras na najnowszych danych SR, też się kilka razy z tym komunikatem spotkałem :O . Przywróciłem poprzednie dane i problem znikł :shock: .

Moje podejrzenia też kierują się właśnie w stronę danych SR. Nie mam tylko poprzednich danych SR  :(
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 23, 2012, 21:15:45 »
Ostatnio (od ok 3 dni) mam podobne komunikaty o " Wewnetrznej niezgodności danych" Na kilkanascie wyznaczonych krotkich tras chyba 5 razy mialem takie "ogloszenie".

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 23, 2012, 21:38:21 »
W tym tygodniu zwiedzamy południe Polski  :mrgreen:
Start: Warszawa, meta: Miechów. AM prowadzi znakomicie  :ok: No ale to chyba najprostsza i praktycznie jedyna droga, czyli 'siódemka' Warszawa - Kraków.

W Miechowie wyznaczam drogę do Stalowej Woli przez Słomniki. Jedziemy.




W Słomnikach mały przystanek, dokładnie we wsi Gościniec pod samymi Słomnikami.
Pierwszy zonk - zamiast z Gościńca wrócić mnie do Słomnik do DK7 i dalej na DW 775 to AM mnie pcha na skróty do DW775. Nie jest źle, co prawda aby wyminąć się z traktorem muszę zjechać na pobocze, ale daję rade.
Ale i jest atrakcja którą chciała mi pokazać AM - zabytkowy :D nie pierwszej młodości most. Hmmmm, jechać czy zawracać ?? Damy radę, ważne że na trasie ~200km, jest zaoszczędzone 1700 (!!) metrów (i stracone kilka minut)  :D




Jedziemy dalej, zbliżamy się do Proszowic. Cały czas DW więc akceptowalnie.




W samych Proszowicach aby nie było za nudno pojeździmy trochę po centrum. Jest 'obwodnica' poprowadzona drogą wojewódzką, ale po co ?? Wszak nie ma nic ciekawszego niż poznanie ludzi i zabudowy małopolskiego miasteczka  :D






Wyjeżdżając z Proszowic nagle komunikat zjedz w lewo i jazda 16 km drogami gminnymi/powiatowymi. Co prawda niezłej jakości, bez dziur i wyrw, ale jednak oczekiwałbym że trasa BEZPIECZNA poprowadzi mnie drogami najwyższych klas - czyli do Nowego Brzeska DW i dalej DK.


Uffff, tydzień jeszcze długi ..........
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 21:45:28 wysłana przez Dolek »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 23, 2012, 21:56:50 »
Ale jak pokazujesz takie "kwiatki" to napisz jakie były parametry wyznaczania trasy bo jak nie to mam niejasne podejrzenia że chcesz tylko przyp.....ć Akuku
AM ma sporo ustawień co jest i zaletą i wadą - Można ustawić pod siebie ale też można nieźle namieszać
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 23, 2012, 22:17:39 »
Znalazłem dane SR z 30.03. Jutro testy  :mysli:

Niestety, ale dalej mam komunikaty "Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych".


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 09:34:47 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 23, 2012, 22:21:27 »
Trasa BEZPIECZNA. Reszta ustawień standardowa. Na miplo blokady: Bezdroża, Droga zablokowana - Klęska żywiołowa
Nieistniejąca droga, Zakaz ruchu, Roboty drogowe - Zablokowany odcinek, Antyblokada.
Co mam jeszcze podać ??
Nie chcę nikomu dokopać. Tylko pokazuje że AQ wprowadziło trasę która ma bardzo fajne założenia - mi przynajmniej się bardzo spodobały - ale algorytmy je stosujące są jeszcze do dopracowania.

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:28:24 »
Ale jak pokazujesz takie "kwiatki" to napisz jakie były parametry wyznaczania trasy bo jak nie to mam niejasne podejrzenia że chcesz tylko przyp.....ć Akuku
tak na zdrowy rozsądek
wybierając trasę BEZPIECZNĄ... to właśnie ten typ trasy powinien nadrzędnie narzucać/wymuszać pewne ustawienia i pewną kategoryzację dróg po których będzie robiony routing. tak ?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 24, 2012, 22:56:16 »
Ostatnio nęka mnie problem zwany "Wewnętrzna niezgodność danych". Najpierw myślałem że to wina mojego HTC, zrobiłem hard reset, dalej to samo. Pod lupę poszła karta pamięci, sformatowałem, nowa czysta instalka, to samo.
[...]
Czy może faktycznie kończy się mój smartfon?
Nie mam co prawda "wewn. niezgodności danych" ale ze smutkiem obserwuje coraz gorszą współpracę AM z moim HTC Touch HD. Ostatnio AM zrobiła mi w trakcie nawigacji soft-reset. Reakcja na klikanie guzików - godna winniczka - słychać dzwięk kliknięcia ale reaguje po kilku sekundach. Wyłączanie AM to już masakra - "zwalniam użyte zasoby", kręciołek i tak czasami ze 20 sekund. Nie wiem, być może wymienia dane LD ale czemu aż tak długo, przy połączeniu 3G albo nawet HSDPA.
Też zrobiłem hard-reset, nie pomogło. Ile razy można formatować kartę, jakoś inne programy tego nie wymagają, zresztą update'owanie plików SR, POI też prowadzi do "szatkowania" danych na karcie, nawet pomiędzy upgrade'ami kolejnych wersji AM. Obawiam się, że po prostu ten program już obrósł taką liczbą gadżetów dodawanych byle jak do kodu, że nawet nienajgorsze w końcu parametry HTC nie wystarczają, żeby się z tym uporać.

*

Offline iksbed

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 25, 2012, 07:18:00 »
...
Wyłączanie AM to już masakra - "zwalniam użyte zasoby", kręciołek i tak czasami ze 20 sekund. Nie wiem, być może wymienia dane LD ale czemu aż tak długo, przy połączeniu 3G albo nawet HSDPA.
Też zrobiłem hard-reset, nie pomogło. Ile razy można formatować kartę, jakoś inne programy tego nie wymagają, zresztą update'owanie plików SR, POI też prowadzi do "szatkowania" danych na karcie, nawet pomiędzy upgrade'ami kolejnych wersji
...
Jeżeli Cię to pocieszy to u mnie w HD2 wyłączanie też trwa kilkanaście sekund. Kartę dość regularnie porządkuję i mam min.25% wolnego miejsca w tel. jeszcze więcej. Nie wydaje mi się żeby to była wina wymiany LD bo trwa tak samo długo w zasięgu 3G, H i słabiutkiego edge'a.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:18:54 »
Nie mam co prawda "wewn. niezgodności danych" ale ze smutkiem obserwuje coraz gorszą współpracę AM z moim HTC Touch HD. Ostatnio AM zrobiła mi w trakcie nawigacji soft-reset. Reakcja na klikanie guzików - godna winniczka - słychać dzwięk kliknięcia ale reaguje po kilku sekundach. Wyłączanie AM to już masakra - "zwalniam użyte zasoby", kręciołek i tak czasami ze 20 sekund. Nie wiem, być może wymienia dane LD ale czemu aż tak długo, przy połączeniu 3G albo nawet HSDPA.

U mnie czasami zwalnianie zasobów trwa wieki. Nie wiem od czego to zależy, ale tak po prostu jest.
"Wewnętrzna niezgodność" dalej mnie nęka, nawet na starych danych SR, dzisiaj jeszcze doszedł dodatkowy element w postaci problemów z filesys.exe.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline kiniu

  • *
  • 89
  • Sprzęt: Goclever4366FMBT & HTC HD2  & (FSn560)
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:22:22 »
Po prostu możliwości obecnego silnika programu zostały wyczerpane. Tam jest już taki chaos że wprowadzenie nowej funkcjonalności wprowadza błędy w starych. Robi się łatkę na łatkę i już nikt tego nie ogarnia. Czasami jest lepiej wybudować nowy dom niż remontować stary zarówno pod kątem kosztów jak i czasu pracy.

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:32:27 »

Jeżeli Cię to pocieszy to u mnie w HD2 wyłączanie też trwa kilkanaście sekund. Kartę dość regularnie porządkuję i mam min.25% wolnego miejsca w tel. jeszcze więcej. Nie wydaje mi się żeby to była wina wymiany LD bo trwa tak samo długo w zasięgu 3G, H i słabiutkiego edge'a.
[/quote]

Bo to jest tak :

Pytanie : > Dlaczego aAM włącza się i wyłącza dużo szybciej niż WM AM ?

Bo jest znacznie mniej rozbudowanym programem, a ponadto zdecydowana większość urządzeń ma znacznie lepsze parametry techniczne niż urządzenia z Windows CE/Mobile.

Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen AutoMapa (gm) 

*

Offline janlol

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • ?
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, Automapa 6.15 Europa
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 25, 2012, 17:18:57 »
Jak sprawdzałem wyznaczanie tras na najnowszych danych SR, też się kilka razy z tym komunikatem spotkałem :O . Przywróciłem poprzednie dane i problem znikł :shock: .

Moje podejrzenia też kierują się właśnie w stronę danych SR. Nie mam tylko poprzednich danych SR  :(

Od tygodnia, może 10-ciu dni mam też ten sam problem. Moje podejrzenia kierują się w stronę LD albo SR. Zgłaszałem w supporcie. Najpierw kazali mi przeinstalować, potem kupić (zmienić) (!) kartę pamięci - ogólny chaos - nie wiedzą, co jest grane. Ostatnio przysłali mi specjalną wersję automapy do zbadania i wysłania im pliku z błędami.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:19:09 »
Pytanie : > Dlaczego aAM włącza się i wyłącza dużo szybciej niż WM AM ?
Bo jest znacznie mniej rozbudowanym programem, a ponadto zdecydowana większość urządzeń ma znacznie lepsze parametry techniczne niż urządzenia z Windows CE/Mobile.
Etam.
Na wersji 6.10 jeździłem jeszcze na Omni i8000. Nie miałem takich objawów.
Powiem więcej - AM odpalała się normalnie i zamykała normalnie.

Może sprzęty HTC, przez ten swój wypasiony interface (HTC Sense) pożerają zbyt wiele zasobów? Ja na O2 nie miałem żadnych cudów i było ok.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:46:02 »
Może sprzęty HTC, przez ten swój wypasiony interface (HTC Sense) pożerają zbyt wiele zasobów?

HTC Touch HD nie ma żadnego HTC Sense. To raz. Dwa: do c.a. dwóch tygodni nazad też nie miałem problemów.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 25, 2012, 21:35:40 »
Kolejny pracowity dzień. Aby szybko załatwić co trzeba oczywiście wybieram trasę BEZPIECZNA - preferującą drogi główne.
Start: Limanowa, Cel: okolice Niepołomic




Nie jest źle, ruszamy 'czerwoną' drogą czyli krajową 28. Do Tymbarku piękna jazda, ale po przejechaniu 10km komunikat - skręć w prawo.
Oki, trochę zaniepokoił mnie przejazd przez miasteczko dość wąskimi uliczkami



Ale to nic, pewnie zaraz wyjedziemy na jakąś główniejszą. No chyba że nie  :grin:







Ufffff, najgorsze za nami (miejmy nadzieję). Dojechaliśmy do Łapanowa i wjeżdżamy nareszcie na DW. Ale po 3 km komunikat - skręć w lewo  :E




No i hit trasy - dość ciekawy mostek. Obsypany piaskiem i gruzem i obstawiony barierkami aby nikt większym autkiem nie przejechał. Ja jadąc wcale nie za dużym kompaktem miałem problem z wjechaniem. W sam raz na trasę BEZPIECZNĄ  :E



Aż się wróciłem i zrobiłem jeszcze zdjęcie od drugiej strony



Kolejne miejsca nie robiły na mnie już większego wrażenia


*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 26, 2012, 00:20:16 »
Dolek
Czemu się dziwisz. Zobacz sobie kierunkowość na rondzie w Łososina Górna (DW965), na krzyżówce Tarnowska/Łososińska. Jak ma w tym rejonie AM poprawnie prowadzić głównymi, skoro przez takie kwiatki nie możesz skorzystać z odcinka DW 965 Sowliny - Golanówka.
A przez Żegocina - N.Wiśnicz - Bochnia, by chyba było po Twojemu :proud:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 00:28:41 wysłana przez Smerfik »

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 26, 2012, 00:49:44 »
@Dolek. Po twoich ostatnich opisach pomyślałem, że albo masz wyjątkowego pecha albo wszyscy tak mają. Wychodzi, że wszyscy, bo każdy rodzaj trasy prowadzi w maliny.
A że jeżdze w okolice Krakowa pomyslałem, że zobaczę co jest grane. Jak już ciut wcześniej wspomniał kolega wina leży w braku przejezdność DK965 w kierunku północnym przez błędne kierunki na rondzie w Łososina Górna.

Przynajmniej fajnie, że udało ci się mnie obudzić z zimowego snu, po którym chyba zapomniałem jak usunąć dowolną całą kategorię POI. U mnie jest to nie wykonalne. Może ktoś wie jak?
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 26, 2012, 07:42:34 »
Rzeczywiście dość ciekawie wygląda to rondo. Może zatrudnili jakiegoś nowego programistę, który świeżo wrócił z wysp i chłopina nie mógł się zdecydować  :E


*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 07, 2012, 22:41:37 »
Teść wymyślił sobie nawigację. Dałem mu jakiegoś starego Larka z MM. Wszystko było OK. Wymyśliłem że zainstaluję mu AM. Wykorzystałem do tego swoją starą licencję i zainstalowałem wersję jak w tytule. Pierwsza wyznaczona trasa, "Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych". Na tym skończyła się jego przygoda z AM.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5