AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202

  • 141 Odpowiedzi
  • 58441 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2012, 21:45:15 »
Do miejsca gdzie musiałem dojechać jest kawałek gdzie zawsze pokazuje na czerwono. Ale zawsze jechałem drugą drogą, która jest w stanie lepszym niż niejedna droga wojewódzka. Tym razem dla testów chciałem pojechać jak Jadzka prowadzi. A jedna i druga droga dojazdowa są identycznie zaznaczone w AM.
Dla porównania druga droga prowadząca do tej samej wsi.

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 21:46:59 wysłana przez Dolek »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2012, 21:49:47 »
wyłączenie omijania gruntowych może dostarczyć wielu wrażeń  :ok:

Jeżeli chodzi o mnie to mam włączone omijanie dla dróg 'miejskich lokalnych' i gorszych. Od dawna tak jeżdżę.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2012, 21:51:21 »
czyli mamy do czynienia z błędem programu!

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2012, 21:52:26 »
To na pewno jedna z tych dróg, gdyż AM wyświetlają na czerwono.

Ale powyżej masz 2 zdjęcia dwóch różnych dróg które są identycznie oznaczone w AM. Na zdjęciach można dostrzec pewną różnicę.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2012, 21:58:20 »
wyłączenie omijania gruntowych może dostarczyć wielu wrażeń  :ok:

Jeżeli chodzi o mnie to mam włączone omijanie dla dróg 'miejskich lokalnych' i gorszych. Od dawna tak jeżdżę.

Też jeżdzę od dawna na omijaniu "miejskie lokalne" - choć najchętniej bym do miejskich głównym ograniczył tranzyt - a mimo wszystko czasem w "piaskownicę" dam się wmanewrować... Nie interesuje mnie czy to kategoria nie taka czy inny błąd :/ Nie chce mi się zagłębiać w szczegóły kiedy poziom wk... osiąga maksimum po takim routingu w nieznanym terenie :( Codziennie jakiś "drobiazg" wyjdzie, ale nie jestem na etacie Aqurat by ich komercyjny produkt doprowadzać za nich do ideału. Gdyby AM była freeware to dla idei mógłbym i godzinę dziennie ją poprawiać ;)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2012, 22:06:52 »
Mam pytanko : Działa wam APR :mysli:   zwykle na to nie zwracam uwagi ale dziś chciałem sprawdzić czy poprawili w Wawie wjazd na wiadukt z Puławskiej w Rzymowskiego (było poprzednio źle bo zmieniono tam org. ruchu)  a tu zonk :shock: nie wyświetla się . Sprawdziłem czy włączone wyświetlanie APR i było ale działa .  I teraz się zastanawiam , nie działa w ogóle czy tylko coś u mnie się pochrzaniło,
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 22:08:35 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2012, 22:24:38 »
Mam pytanko : Działa wam APR :mysli:   zwykle na to nie zwracam uwagi ale dziś chciałem sprawdzić czy poprawili w Wawie wjazd na wiadukt z Puławskiej w Rzymowskiego (było poprzednio źle bo zmieniono tam org. ruchu)  a tu zonk :shock: nie wyświetla się . Sprawdziłem czy włączone wyświetlanie APR i było ale działa .  I teraz się zastanawiam , nie działa w ogóle czy tylko coś u mnie się pochrzaniło,

Puściłem demo przejazdu przez Gorzów Wlkp. po DK22 i APR działa. Ale prędkości z LD jakie zaczytał mi do demo były powyżej średniej (choć wierzę, że "szybkie źródełko" przeleciało przez miasto o tej porze z prędkością rzędu 100kmh).

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2012, 22:29:12 »
Czyli coś się skwasiło u mnie przy aktualizacji .

edit.  No i bądź tu mądry :worried: teraz puściłem demo i APR jest a dzisiaj cały dzień nie mogłem zobaczyć . Chyba za dużo patrzę na drogę zamiast na navi :E
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 22:36:39 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2012, 22:53:36 »
Cytat: Dolek
A jedna i druga droga dojazdowa są identycznie zaznaczone w AM.
No to masz odpowiedź, skoro obie drogi na mapie sa gruntowe i koniec trasy też leży
na drodze gruntowej (na mapie), to wcale się nie dziwię tak wyznaczonej trasie.
Jakoś do celu musi doprowadzić.

Tu problem wcale nie polega na tym, jak to bezmyślnie usiłuje wmówić nam Sygma, że 3.5 tys. km
dróg uaktualniono do asfaltowych, tylko wręcz odwrotnie, na tym, że w 'Polsce gminnej'
mamy jeszcze wiele dróg asfaltowych, które na mapie ciągle jeszcze są gruntowe.
I te 3.5 tys. km to ledwie wierzchołek, bo na moje oko pozostało do zaktualizowania z 10x tyle.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 15, 2012, 23:15:02 »
a to ciekawe...
bo przecież od co najmniej kilku wersji programu jest informacja, że stopień pokrycia sieci dróg prowadzących do miejsc zamieszkania = 100%

czyli co...
teraz liczba przekracza te 100%... a badacze terenowi z firmy AQ odkrywają kolejne nieznane asfaltowe drogi prowadzące do ludzkich miast a następnie wprowadzają je na swoje mapy ?

no jestem pod wrażeniem, poważnie
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 15, 2012, 23:25:02 »
Człowieku, przestań się kompromitować, bo już mi sie bebechy wywracają. Przez Tobie podobnych, to forum zeszlo na psy  :S

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 15, 2012, 23:37:39 »
no i po co napinka ?
przecież ewidentnie widać jak wadliwie działa ten program mimo marketingowego pompowania przez kilka osób

sprawdziłem z ciekawości i wbiłem w TT tą trasę
nie poprowadziła po polach... bo nawet nie ma zaznaczonego "polnego odcinka" jaki jest po skręcie w prawo (450m)  z trasy 808 jako drogi
a w AM jest... choć go nie ma

Połączone: [time]Marzec 15, 2012, 23:45:26[/time]
żeby nie było
odcinek na Targeo (jest droga której nie ma)
i ten sam teren ale na TT (nie ma drogi której nie ma)

to taka wizualizacja tego co napisał nocnyMarek
Cytuj
Tu problem wcale nie polega na tym, jak to bezmyślnie usiłuje wmówić nam Sygma, że 3.5 tys. km
dróg uaktualniono do asfaltowych, tylko wręcz odwrotnie, na tym, że w 'Polsce gminnej'
mamy jeszcze wiele dróg asfaltowych, które na mapie ciągle jeszcze są gruntowe.
I te 3.5 tys. km to ledwie wierzchołek, bo na moje oko pozostało do zaktualizowania z 10x tyle.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 23:54:51 wysłana przez Sygma »
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2012, 06:43:22 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 19:01:40 wysłana przez PapaD »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 18, 2012, 15:50:39 »
U mnie powrócił błąd który już chwilę nie występował - odznacza się w ustawianiach trasy - Traffic LiveDrive pole wymieniaj dane !!
Następuje to w różnych momentach - nieraz po synchronizacji przez AM'Center, kiedy indziej po wyłączeniu programu i ponownym włączeniu a niekiedy rano jest włączony a po 3 godzinach jazdy już nie. Nie mam pojęcia o co chodzi.

No i z nowości pojawiła się nowa kategoria główna w POI poświęcona Euro2012.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 18, 2012, 16:04:31 »
wyłączenie omijania gruntowych może dostarczyć wielu wrażeń  :ok:

To też czasem nie eliminuje takich przygód. Mnie, jeszcze przed czasami SR i LD, AM przeczołgała na przedmieściach Krakowa przez dzikie wysypiska śmieci.

Połączone: Marzec 18, 2012, 22:30:16

Kwiatek z dnia dzisiejszego: jazda po parkingu i skręt w lewo na zakazie.


« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 22:30:17 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

pliers

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 19, 2012, 17:58:11 »
Witam

dziś AM pusciła mnei bokami przy wjeździe do Szczecina od Wschodu, przejrzałem na spokojnie co było tego przyczyną i okazało się że ulica Struga jest zablokowana. Czy mógłby ktoś potwierdzić że tam nie ma przejazdu? W info o blokoadzie jest data października zaszłego roku!

Odcinek A1 Toruń-Grudziądz jest jeszcze niepłatny? Wyłączyłem akceptację dróg płatnych a AM mnie centralnie po tym odcinku prowadzi.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 19, 2012, 22:46:19 »
Z dyskusji o AM 6.10 jakie przeczytałem na forum wynikać by mogło, że MiploTraffic robi się (już się zrobił?) obsolete. Czy rzeczywiście blokady w LD są już na tyle dobrze aktualizowane, że należałoby zrezygnować z MT? A jeśli tak, to jak to zrobić, żeby czegoś nie popsuć? Mam od dzisiaj 6.10 nadinstalowaną na 6.9, więc pliki MT tam zostały i przy pierwszym uruchomieniu AM pokazał się znajomy komunikat "Przebudowa blokad".

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2012, 08:18:41 »
Przejazd zjazdem do stacji Neste:



Dodam, że i tak mamy sukces, na poprzednich danych (SR? mapa?) prowadziło przez stację.

No i z dnia dzisiejszego, omijanie nieistniejącego korka:


Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline stafid

  • ***
  • 445
  • Płeć: Mężczyzna
  • o drogę nie pytam
    • Perfect
  • Sprzęt: Asus 636N, AM EU
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 20, 2012, 14:25:02 »
Witam

dziś AM pusciła mnei bokami przy wjeździe do Szczecina od Wschodu, przejrzałem na spokojnie co było tego przyczyną i okazało się że ulica Struga jest zablokowana. Czy mógłby ktoś potwierdzić że tam nie ma przejazdu? W info o blokoadzie jest data października zaszłego roku!

Odcinek A1 Toruń-Grudziądz jest jeszcze niepłatny? Wyłączyłem akceptację dróg płatnych a AM mnie centralnie po tym odcinku prowadzi.


...... niestety płatny

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2012, 18:03:54 »
Witam

dziś AM pusciła mnei bokami przy wjeździe do Szczecina od Wschodu, przejrzałem na spokojnie co było tego przyczyną i okazało się że ulica Struga jest zablokowana. Czy mógłby ktoś potwierdzić że tam nie ma przejazdu? W info o blokoadzie jest data października zaszłego roku!

Odcinek A1 Toruń-Grudziądz jest jeszcze niepłatny? Wyłączyłem akceptację dróg płatnych a AM mnie centralnie po tym odcinku prowadzi.

Struga w Szczecinie do maja 2012 będzie nieprzejezdna. Jak wjeżdżam od S3/A6 to mnie do centrum przez Radosną i Bat. Chłopskich pcha - i mimo że tam ciasno to chyba faktycznie najszybsza trasa, bo przez Warzymice jakoś płynniej ale dłużej wjeżdżam. Gdy od S10 wjeżdżam to mnie uliczkami wzdłuż Struga kieruje - i to chyba też najlepsze rozwiązanie w tych godzinach, w których tam jestem. Z DK6/S3 standardowo przez Dąbie i Przestrzenną.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 23:42:42 wysłana przez pR0SiAczek »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2012, 20:31:47 »
SR coś tam mi blokuje aczkolwiek chyba to nie jest to, czego dotyczy ten komunikat...

Cytuj
Pomiędzy 26 a 28 marca zmieni się organizacja ruchu na ulicy Struga. Zmiany dotyczyć będą kierowców wyjeżdżających z miasta oraz ul. Botanicznej i Iwaszkiewicza.

Szczecin: inaczej na Struga Wykonawca prac firma Eurovia zamierza wyłączyć z ruchu nitkę wyjazdową ulicy Struga (dla pojazdów wjeżdżających do miasta nie nastąpią żadne zmiany). Zmiany polegać będą na tym, że wyjeżdżający z miasta nie będą na wysokości ul. Botanicznej wjeżdżać na starą ulicę Struga tylko pojadą ulicą wspomagającą aż do wysokości skrzyżowania z ul. Pomorską. Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Botanicznej będą mogli kontynuować podróż ulicą wspomagającą w kierunku wyjazdu z miasta. Wyłączony z ruchu zostanie łącznik ulicy wspomagającej z główną ulicą Struga.

Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do maja. W maju wprowadzone zostaną kolejne zmiany – tym razem związane będą z pracami w rejonie ulicy Pomorskiej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 20:57:56 wysłana przez jachraniak »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 30, 2012, 17:42:31 »
Nadal testuje trasę bezpieczną, prowadzi głównymi drogami a mi to bardzo pasuje  :ok: :ok:


Wczoraj - trasa Grójec-Piaseczno i taki mały skrócik, oczywiście AM ma gdzieś drogi główne




Dzisiaj - trasa w Ożarowa do Janek, AM stwierdziła że poprowadzi mnie przez parking jakiejś firmy abym zaoszczędził 100-200 metrów




Pojechałem dalej taką trasą jak AM chciała. Przypominam - trasa bezpieczna, prowadząca głównymi drogami, czyli ograniczenie do 30km/h, progi, droga szutrowa, wąska że ciężko się minąć z samochodem z przeciwka itd.....




Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 30, 2012, 18:20:45 »
Oj, czepiasz się, przy 30 km/h jest bezpiecznie ;-)

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 30, 2012, 19:20:56 »
@ Dolek
Ty jesteś chyba jakimś pechowcem :D
Ta szutrowa, to nie jest przypadkiem  końcówka trasy? Ostatnie ...set metrów?
Nie chce mi się uwierzyć, że bezpieczna tak Cię poniewiera. :D

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 30, 2012, 19:50:54 »
Trasa wyznaczona gdy byłem w Ożarowie Mazowieckim a chciałem dojechać do centrum handlowego Janki. Centrum Polski, okolice stolicy.
Żadna końcówka trasy, tylko taki mały skrót trasą bezpieczną czyli preferującą drogi GŁÓWNE :ok:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 30, 2012, 21:21:50 »
A wolałbyś głównymi przez Nadarzyn czy przez Włochy?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 30, 2012, 21:48:10 »
A wolałbyś głównymi przez Nadarzyn czy przez Włochy?
przecież wiesz o co chodzi...
to po co tak piszesz ?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 30, 2012, 22:06:10 »
Tak wiem o co chodzi i dlatego tak piszę. Z Pruszkowa do Janek jakakolwiek trasa 'głównymi'
jest o 70% dłuższa od trasy drogami lokalnymi  (przez Sokołów).
Trasa bezpieczna ma PREFEROWAĆ drogi główne, a nie BEZWZGLĘDNIE UNIKAĆ lokalnych.
Jeśli tam gdzieś jest kawałek szutru, to jest zwyczajny błąd na mapie, bo wg mapy jest ciągły asfalt.
A skoro jest błąd kategorii drogi na mapie to pretensje do algorytmu trasy bezpiecznej
są jak pretensje do mrozu, że szczypie w uszy.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 30, 2012, 22:38:22 »
czyli nie jest BEZPIECZNA

Cytuj
Trasa Bezpieczna rekomendowana jest dla wszystkich użytkowników, którzy ponad wszystko cenią sobie spokój i bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Przy wyznaczaniu Trasy Bezpiecznej AutoMapa preferuje drogi jak najwyższych kategorii i tam, gdzie jest to możliwe unika gorszych jakościowo dróg.

„- Trasa Bezpieczna doskonale sprawdzi się w warunkach zimowych. Bardzo często na drogach niższych kategorii zalegają w tym czasie duże ilości śniegu a kierowcy zmagają się ze śnieżnymi koleinami. Trasa Bezpieczna prowadząc dobrze utrzymanymi drogami pozwala kierowcy na zachowanie spokoju podczas podróży.” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1202
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 31, 2012, 06:39:35 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 19:02:02 wysłana przez PapaD »