AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112

  • 381 Odpowiedzi
  • 153255 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:30:36 »
W betach było ok, a w wersji finalnej powrócił problem samoczynnego odznaczania się w opcjach "Wymieniaj dane - tylko przez PC" w ustawieniach trafica. Przez ostatnie cztery dni już kilkukrotnie je włączałem, przed chwilą zrobiłem synchronizację AMCenter i znowu mam nie włączone. Był ten problem już w wersji 6.9 chyba nawet więcej osób go opisywało. Ktoś się z tym spotkał w wersji 6.10 ??

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:31:00 »
W zimie nie musi być na jezdni ani błota pośniegowego, ani zajeżdżonego śniegu czy gołoledzi żeby jeździć wolniej. Wystarczą jakiekolwiek opady żeby spowolnić kierowców.
Zgoda. Tylko ile jest takich dni w ciągu całej zimy?
Na pewno nie tyle, żeby cały SR na kilka miesięcy wolniejszy "ustawiać".


Niektórym kierowcą do spokojniejszej i wolniejszej jazdy wystarczy sama świadomość zimy i tego, że w takich warunkach na jedni może spodziewać się wszystkiego co bardzo szybko może zakończyć jazdę z butem w podłodze na drzewie.
O takich kierowcach nie mówmy, bo nie ma ich dużo i specjalnie nie rzutują na przepustowość dróg.
Choć potrafią podnieść ciśnienie  :mrgreen:

Abstrahując od warunków pogodowych są jeszcze krótsze dni i szybciej zapadająca ciemność. Zimową popołudniową porą natężenie ruchu masz podobne jak latem, ale robi się już ciemno przez co jeździ się gorzej i wolniej.
W sumie tak.
Ale czy na tyle? Nie sądzę.

Oczywiście są tacy (i jest ich wielu), którzy bez względu na to czy to lato czy to zima, czy jest jasno czy ciemno jeżdżą z butem w podłodze i dziwią się dlaczego inni się tak ociągają  :wink:
Ale są tacy, którzy dostosowują prędkość do warunków jazdy a nie pory roku i jak jest sucho i widno to jadą normanie.
I takich podejrzewam jest najwięcej (obserwacje własne)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:51:24 »
Zgoda. Tylko ile jest takich dni w ciągu całej zimy?
Na pewno nie tyle, żeby cały SR na kilka miesięcy wolniejszy "ustawiać".
Ile takich dni w ciągu całej zimy jest to już jest zupełnie inna sprawa, jak widać jest ich wystarczająco wiele żeby dane SR powstały takie a nie inne. Co innego gdyby te dane były sztucznie tworzone przez autorów AM tylko dla tego, że "jest zima a zimo trzeba jeździć powoli i bezpiecznie".
Jak jest naprawdę tego się chyba nie dowiemy.

Ale są tacy, którzy dostosowują prędkość do warunków jazdy a nie pory roku i jak jest sucho i widno to jadą normanie.
I takich podejrzewam jest najwięcej (obserwacje własne)

Ja z własnych obserwacji wiem, że wystarczy jeden "do przesady ostrożny" kierowca żeby spowolnić 10 innych, jadących normalnie.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:54:40 »
Proponuję EOT w temacie bo przypominam sobie dyskusję ubiegłoroczną na ten temat  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:56:58 »
Proponuję EOT w temacie bo przypominam sobie dyskusję ubiegłoroczną na ten temat  :mrgreen:

Popieram  :ok:
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 05, 2012, 19:42:23 »
te z 12 grudnia są pierwszymi naprawdę wolnymi SR
A masz może w archiwum domowym dane SR takie jesienne, które mógłbyś gdzieś wystawić dla chętnych ?

Już prośba nieaktualna, bo przeciez mamy takie forum, które takie archiwum danych SR posiada. Właśnie pobieram dane z października 2011 i sprawdzę na moich trasach jak to lata :E. A może byś polecił, które historyczne już dane SR byłyby godne polecenia na tę dzisiejszą zimę. Ja pobieram dane z 17 października.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 20:19:24 wysłana przez PapaD »

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:19:59 »
To i ja wtrace swoje 3 grosze. Odnosnie jakosci danych SR to chyba nie są takie zle jak sie tu niektorym wydaje. Zrobilem dzisiaj trase Siedlce - Biała Podlaska i spowrotem. Czas przyjazdu na miejsce roznil sie o niecałą minutę od tego co zaproponowala AM wyliczajac trase na samym poczatku (Biała Podlaska - Siedlce). Aby test byl rzetelny przez cała droge z Bialej jechalem z predkosciami jakie obowiazuja na danym odcinku drogi. Tylko miejscami przekraczalem predkosc ale nieznacznie. LD mialem celowo wylaczony. Dodam ze gdybym wracal tak jak to robie zawsze to czas przyjazdu na pewno mialbym krotszy niz proponuje to na samym poczatku AM. Zadne dane SR ktore byly do tej pory nie sa w stanie pokazac realnie czasu dojazdu jesli jadę "po swojemu" - tzn szybciej niz zwykli ludzie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 20:22:47 wysłana przez kwojtow »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:25:23 »
heh

hubnet z 6.9 będzie niekompatybilny z 6.10
events będzie nieaktualny
speeds nie będzie miał danych dla tych odcinków co zostały świeżo oddane

:mrgreen:

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:34:06 »
heh
hubnet z 6.9 będzie niekompatybilny z 6.10
events będzie nieaktualny
speeds nie będzie miał danych dla tych odcinków co zostały świeżo oddane
fakt, program tak zaprojektowany, że mapa, program , dane SR muszą być z jednego pudełka. Super :(

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:54:46 »
Teraz to sa jaja dopiero. Trasa 65km na danych z 20.12 czas jazdy 56minut. A teraz ta sama trasa na danych SR z 2.01.12 - czas jazdy 47minut  :shock: Da sie przejechac te trase w takim czasie jak najbardziej ale trzeba jechac momentami grubo powyzej dozwolonych predkosci.

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:59:20 »
No widzisz nie dogodzisz Polakowi. Jak były dane za wolne, to było marudzenie, w tym i moje. Jak teraz są szybsze to też źle, zajefajnie :E

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:08:34 »
Hehe. Zeby bylo jasne - ja nie marudze  :smiley:  Takie "problemy" mnie nie ruszają jak i zapewne wiekszosci ludzi na tym forum. A czas minimalny jaki udalo mi sie uzyskac na tej trasie to 35 minut. Ale to juz jest najmniej istotne i dla mniej wprawionych kierowcow grozi smiercią.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:31:38 »
Z tym, że ETA powinien być liczony uwzględniając maksymalne DOZWOLONE prędkości na danym odcinku drogi a nie maksymalne do osiągnięcia prędkości :)
Jak się gdzieś wybieram to chce wiedzieć ile zajmie mi podróż zgodne z przepisami a nie z butem w podłodze.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:36:14 »
I tak zapewne jest liczony. A raczej na pewno w taki sposób zaraz po wyliczeniu trasy.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:41:07 »
I tak zapewne jest liczony. A raczej na pewno w taki sposób zaraz po wyliczeniu trasy.

Ale tak liczony nie jest. Najbliższy przykład masz klika postów wyżej (z resztą Twój  :E). Sam osobiście spotkałem się z takim wyliczaniem ETA, że żeby dojechać na miejsce w czasie wyliczonym przez AM trzeba mocno chwycić kierownicę obiema rękami, wcisnąć pedał przyśpieszenia w podłogę, albo jak się da to głębiej i zapier..... ile fabryka dała nie patrząc na żadne znaki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 21:42:59 wysłana przez Klusek »
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:46:34 »
To zle skoro nie jest to tak wyliczane od razu po skalkulowaniu trasy. A odnosnie sytuacji o ktorej piszesz to z tego co pamietam zawsze bylem czasowo przed AM. Ale musze dodac ze jezdze dosc dynamicznie i szybko - nie mylic z niebezpiecznie.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:04:49 »
Z tym, że ETA powinien być liczony uwzględniając maksymalne DOZWOLONE prędkości na danym odcinku drogi a nie maksymalne do osiągnięcia prędkości :)
Jak się gdzieś wybieram to chce wiedzieć ile zajmie mi podróż zgodne z przepisami a nie z butem w podłodze.
A co z przypadkami, gdzie większość trasy jest w remoncie i z Twoich dozwolonych 90 robi się 40-50? Albo na autostradzie... Ja jeżdżę 110-120, a można 140, mimo to większość podróżujących wyprzedzam... SR jest ok i nie cofajmy się do epoki kamienia łupanego.

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:07:02 »
Pytanie dotyczące ETA.
Moje ustawienia: Ustawienia-trasa-ETA-doliczaj postój (0 min) co każde 180 min. ETA uwzględniająca średnią (nie mam włączonego)

a może powinienem właczyć: ETA uwzgledniająca średnią? i potem? wyłącznie średnią? średnia za ostatnie 2,4,6,10,15,20,30,40,60,120 min.?)
co spowoduje właczenie ETA uwzględniająca średnią? Macie to właczone, czy nie?
iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:26:30 »
Cytuj
A co z przypadkami, gdzie większość trasy jest w remoncie i z Twoich dozwolonych 90 robi się 40-50?

To masz dwa rozwiązania:
- albo najnowsze dane SR, które uwzględniają te remonty i osiągane na tych odcinkach prędkości.
- albo LD, który po pobraniu aktualnych danych uaktualnia Ci ETA

Cytuj
Ja jeżdżę 110-120, a można 140, mimo to większość podróżujących wyprzedzam..

Widać wcześniej niezbyt dokładnie się wyraziłem. Otóż jeżeli na danym odcinku jest dozwolona prędkość X, ale większość kierowców jedzie z prędkością X minus 10 bądź 20 km/h (tak jak piszesz, że jeżdżą na autostradzie) i później z takich prędkości tworzone są dane SR to ja nie mam nic przeciwko, bo tak się rzeczywiście na tym odcinku jedzie i taka wolniejsza jazda nie zmusza mnie do łamania przepisów i nie grozi mandatem.
Inaczej ma się sprawa kiedy kierowcy jadą z prędkościami X plus 10, 20 lub więcej km/h i te prędkości AM bierze pod uwagę w wyliczaniu ETA. Dlaczego AM zmusza mnie to łamania przepisów żeby zmieścić się w czasie który mi wyliczyła? Zaraz ktoś napisze, że nie muszę się sugerować ETA i go gonić. Wiem, że nie muszę, ale po co mi taka funkcjonalność, która wylicza absurdalne czasy i do niczego mi się nie nadaje? Skoro coś jest w programie to powinno działać jak należy :)
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 06, 2012, 02:49:26 »
Pytanie dotyczące ETA.
Moje ustawienia: Ustawienia-trasa-ETA-doliczaj postój (0 min) co każde 180 min. ETA uwzględniająca średnią (nie mam włączonego)

a może powinienem właczyć: ETA uwzgledniająca średnią? i potem? wyłącznie średnią? średnia za ostatnie 2,4,6,10,15,20,30,40,60,120 min.?)
co spowoduje właczenie ETA uwzględniająca średnią? Macie to właczone, czy nie?

jeżeli zależy Ci m na tym aby ETA pokazywało jedynie rzeczywisty czas za kółkiem to ustawiasz tak:
doliczaj postój: 1min co każde 999min.

Wówczas do czasu jazdy zostanie doliczona 1 minuta... ale co ok. 17godzin... :)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 06, 2012, 03:41:56 »
Klusek

AM Cię do niczego nie zmusza. Czas wyliczony pokazuje (przynajmniej powinien) ile czasu potrzeba na drogę jadąc ze średnią prędkością uzyskiwaną przez kierowców na danych odcinkach. A wyliczenia kodeksowe dopiero powodowałyby dziwne wyliczenia.

Każdy znając swoje możliwości może skorygować czas w dół lub w górę na podstawie doświadczenia.

*

Dżeju

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 06, 2012, 08:27:37 »
(...) SR jest ok i nie cofajmy się do epoki kamienia łupanego.
:shock:  Co ma gów.... ne SR do epoki kamienia łupanego ?  Ciekawa teoria  :mrgreen: 
Skoro są zachwyceniu użytkownicy tego czegoś oraz są użytkownicy przeciwni temu czemuś, to czemu nie MOŻE BYĆ WYBORU ?  Tak jak to było wcześniej ?
Opinie na temat SR i LD w całym szeroko pojętym necie, są tak skrajnie różne i bez możliwości ustalenia jednego trendu, że wniosek narzuca się od razu: to nie działa poprawnie ! Uszczęśliwianie tym czymś na siłę, do niczego dobrego nie doprowadzi, a konkurencja nie śpi. Ostatnio pojawiający się Navmax zapowiada się nieźle z mapami Emapy.
[mod]Dyskusja o Navmaxie została przeniesiona >> tutaj <<[/mod]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 13:24:52 wysłana przez nocnyMarek »

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:32:25 »
a ja mam proste rozwiazanie , wylanczam calkowiecie pilota :-D , oblicza mi trase kukam na km i godz przybycia mniej wiecej potem tap i mapa na full screen-ie to jest to , a w skorkach Darka wystarczy tapnac na ekranie zeby zobaczyc ile jeszcze km zostalo  , potem tap i znika , wyroslem ze scigania sie z navi .

*

Offline kiniu

  • *
  • 89
  • Sprzęt: Goclever4366FMBT & HTC HD2  & (FSn560)
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 06, 2012, 19:10:52 »
vikers to jest to. Robię podobnie  :ok:

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 06, 2012, 19:15:05 »
Klusek

AM Cię do niczego nie zmusza. Czas wyliczony pokazuje (przynajmniej powinien) ile czasu potrzeba na drogę jadąc ze średnią prędkością uzyskiwaną przez kierowców na danych odcinkach. A wyliczenia kodeksowe dopiero powodowałyby dziwne wyliczenia.

Każdy znając swoje możliwości może skorygować czas w dół lub w górę na podstawie doświadczenia.

A dlaczego niby wyliczenia kodeksowe miałby by powodować dziwne wyliczenia? Nie nadążam. Skąd ja mam wiedzieć jakie są te średnie prędkości uzyskiwane przez kierowców? Może jadą szybciej niż można a może jada wolniej, bo większości to stare dziadki (nie obrażając dziadków)? Skąd ja mam wiedzieć czy mam sobie doliczyć czasu, odjąć czy może to co jest pokazywane jest czasem prawidłowym?

Gdyby ETA liczony był zgodni z dozwolonymi prędkościami, oczywiście z uwzględnieniem ewentualnych remontów i innych różnego rodzaju spowolnień ruchu, to wtedy mogę sobie spokojnie przyjąć albo szybszy czas dojazdu albo późniejszy, bo wiem czy jeżdżę szybciej niż można czy wolniej.

Oczywiście żeby nie było to ETA w większości przypadków jest liczony prawidłowo, zdarzają się tylko przypadki gdzie czasy przejazdu są liczone absurdalnie.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 06, 2012, 19:57:12 »
Przygód ciąg dalszy.
Wczoraj, trasa W-wa -> Poznań -> W-wa.
Dwa razy, w tych samych okolicach, AM przestała nawigować. Nie zawiesiła się, tylko po prostu zatrzymała się nawigacja. Raz rano, przy wyjeździe z Warszawy, drugi raz po południu, na powrocie. Miejsce to okolice nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, na granicy Konotopy i Jawczyc.
Podczas powrotu do Warszawy AM zamiast trasę wyznaczyć obwodnicą Sochaczewa, próbowała mnie wpuścić w miasto. Dodam, ze na obwodnicy nie było żadnego korka, nawet rondo (DK2/DK50) pokonałem bez zatrzymania.
Przed Błoniem, w miejscowości Bramki, był wypadek - dwie ciężarówki, przejazd w obie strony zablokowany. AM + LD nie donotowały takiego zdarzenia i cały czas byłem prowadzony DK2 w stronę miasta. Nawet po zjechaniu na Kampinos, AM każdą możliwą drogą próbowała mnie wpuścić na DK2. Z tego co widzę w danych archiwalnych na mapa.targeo.pl, to korek został odnotowany dopiero między godziną 16:30 a 17.00. A wtedy to ja już byłem w Warszawie  8)
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 06, 2012, 20:04:29 »
Z tego co widzę w danych archiwalnych na mapa.targeo.pl, to korek został odnotowany dopiero między godziną 16:30 a 17.00. A wtedy to ja już byłem w Warszawie  8)
Live Drive by Akuku to takie placebo, osoby z z włączoną tą funkcją czują się tak pewniej, lepiej, tak przytulnie :E Pozdrawiam

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 06, 2012, 20:50:37 »
............. Skąd ja mam wiedzieć jakie są te średnie prędkości uzyskiwane przez kierowców? Może jadą szybciej niż można a może jada wolniej, bo większości to stare dziadki (nie obrażając dziadków)? Skąd ja mam wiedzieć czy mam sobie doliczyć czasu, odjąć czy może to co jest pokazywane jest czasem prawidłowym?..............

Przecież  to widać    :ohreally:   Jak jedziesz to albo Ciebie wyprzedzają wszyscy ,albo Ty wszystkich wyprzedzasz albo Jedziesz tak jak inni   B)    Więc łatwo poznać czy będziesz szybciej ,później czy zgodnie z ETA   B)  (Zakładając oczywiście że dane SD/LD są prawidłowe :E   )
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 06, 2012, 20:55:37 »

Przecież  to widać    :ohreally:   Jak jedziesz to albo Ciebie wyprzedzają wszyscy ,albo Ty wszystkich wyprzedzasz albo Jedziesz tak jak inni   B)    Więc łatwo poznać czy będziesz szybciej ,później czy zgodnie z ETA   B)  (Zakładając oczywiście że dane SD/LD są prawidłowe :E   )

Czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do zauważenia  :E
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 06, 2012, 21:58:09 »
Dlaczego AM zmusza mnie to łamania przepisów żeby zmieścić się w czasie który mi wyliczyła? Zaraz ktoś napisze, że nie muszę się sugerować ETA i go gonić. Wiem, że nie muszę, ale po co mi taka funkcjonalność, która wylicza absurdalne czasy i do niczego mi się nie nadaje?
A może powinieneś skorzystać ze średnich dla poszczególnych kat. dróg proponowanych przez niejakiego Bilunia i w ten sposób prognozować czasy przejazdów? Tylko nie wiem, czy to ma sens.


Przykład z teraz.
Profile by Bilunia pod AM 6.9 vs. SR w najnowszym wydaniu.
Trasa Katowice-Nowy Dwór Mazowiecki,
Wyjazd w najbliższy wtorek o 5.10 (dane odtworzeniowe):
Wg Bilunii

Wg SR


A to dane z życia wzięte z grudnia 2011. Przyznaję, że nie jeżdżę zgodnie z przepisami, ale też nie z pedałem gazu w podłodze. Średnie zużycie paliwa w Mondeo MK4 kombi 2.0 TDCi 140 KM to 6,77/100km.
Prognoza oparta na SR+LD.