AM6 i brak pamięci(?)

  • 223 Odpowiedzi
  • 75061 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 22, 2010, 20:35:00 »
Dostałem info od supportu, że problem z "Brakiem pamięci" udało się im już w końcu identyfikować i naprawić.
Nie zostaje nic, tylko czekać na łatkę :)

Miło że wiedzą, ja nie znałem tego wątku na forum i zgłosiłem problem z komunikatem o braku pamięci na linii telefonicznej
i jeszcze dzisiaj otrzymałem mailem informacje, że to problem z HTC HD i moje kłopoty się skończą jak wpiszę te sławne ZERO do VirtualMemLimit2

Niestety wystarczyło 5 minut zabawy z trasą do Austrii, żeby się przekonać, że w/w wpis niczego nie poprawia. Posłałem o tym info w odpowiedzi na maila, ale od tego czasu cisza... mogliby chociaż jakąś betę udostępnić znowu skoro problem jest tak poważny.


*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 22, 2010, 20:42:34 »
Wpisanie '0' w tym parametrze ma za zadanie wyłączyć nową obsługę pamięci w AM6.x - ale IMO to też nie pomaga, przynajmniej nie zawsze. Informowałem o tym support, i wtedy podali mi info, że już rozwiązali problem.

P.S. IMO, bo działa u mnie, najskuteczniejszym rozwiązaniem, na razie, jest wgranie ROMu, który zostawi Topazowi tylko ok.50-60MB wolnego ramu podczas pracy... albo wyłączenie TouchFlo.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2010, 20:46:54 wysłana przez MarioM74 »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 23, 2010, 11:16:14 »
U mnie ten błąd jest na Leo przy wyłączonej Manili, więc nie wiem czy to coś pomoże...

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 23, 2010, 19:12:26 »
U mnie ten błąd jest na Leo przy wyłączonej Manili, więc nie wiem czy to coś pomoże...

Dokladnie tez to mialem nawet w ostatnia sobote usilowalem wyznaczyc trase z dolnego slaska do San Marino i dopiero po kilku wysypkach AM sie udalo (TF3D wylaczone). Jednak musze przyznac ze przy wylaczonym TF3D dzieje sie to z mniejsza czestotliwoscia.

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 23, 2010, 21:08:59 »
Mnie ciekawi  czy ktoś ma problem z pamięcią, z Automapą 6.1 na HTC HD1 lub HTC HD2 wyposażonym w oryginalny rom dotarczany przez producenta. Bo oczywiście podczas 'wywiadu' padło pytanie, czy używa pan jakiegoś nieoficjalnego ROMu.

Pytam bo ja akurat używam nieoficjalnego, tyle że wszcześniejsze wersje automapy, jak również wszystkie inne programy, jakoś nie mają problemu by z nim prawidłowo działać.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 23, 2010, 21:11:17 »
U siebie w HD mam oryginalny (nie brandowany itp.) bez jakis wiekszych kombinacji. Akurat te bledy to nie jest przypadlosc ROM-u...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 21:14:44 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 23, 2010, 21:24:28 »
Mam Mio550 i HD2, Mio ma system od poczatku nie ruszany i blad pamieci w AM pojawia sie (obecnie MIO lezy juz w szufladzie).
HD2 na romie firmowym i niefirmowym wywala blad pamieci. Wczoraj mialem blad  po wyznaczeniu trasy dlugosci ok 50km po przejechaniu ok 90% AM padla - blad "brak pamieci" - dotyczy AM 6.1.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 23, 2010, 22:19:52 »
Mnie ciekawi  czy ktoś ma problem z pamięcią, z Automapą 6.1 na HTC HD1 lub HTC HD2 wyposażonym w oryginalny rom dotarczany przez producenta. Bo oczywiście podczas 'wywiadu' padło pytanie, czy używa pan jakiegoś nieoficjalnego ROMu.

Pytam bo ja akurat używam nieoficjalnego, tyle że wszcześniejsze wersje automapy, jak również wszystkie inne programy, jakoś nie mają problemu by z nim prawidłowo działać.

Po powrocie z wyjazdu na którym jetem zapodam Wam link do rosyjskiego serwisu gdzie opisane jest  w ciekawy sposób jak setki alternatywnych ROM-ów nafaszerowanych jest trojanami, beckdorami czy innym świństwem - głównie przez chińczyków.

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 24, 2010, 11:14:36 »
Mam Mio550 i HD2, Mio ma system od poczatku nie ruszany i blad pamieci w AM pojawia sie (obecnie MIO lezy juz w szufladzie).
HD2 na romie firmowym i niefirmowym wywala blad pamieci. Wczoraj mialem blad  po wyznaczeniu trasy dlugosci ok 50km po przejechaniu ok 90% AM padla - blad "brak pamieci" - dotyczy AM 6.1.

Czyli używanie nieformowego romu, to zwykła wymówka ze strony Automapy. Mają gdzieś poważny wyciek pamięci, albo błąd w zarządzaniu i zamiast tego szukać i szybko wypuścić fixa, to każdemu z osobna tłumaczą że to wina jego telefonu (ja wręcz usłyszałem, że takie zgłoszenia są sporadyczne i problemu nie ma).

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 24, 2010, 12:31:27 »
Ja też usłyszałem po jakimś czasie, że to sporadyczny przypadek, więc dałem im linka do kilku wątków na forum  :mrgreen:

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 24, 2010, 18:03:00 »
Ja też usłyszałem po jakimś czasie, że to sporadyczny przypadek, więc dałem im linka do kilku wątków na forum  :mrgreen:

tjaaa w sumie sporadyczny, u mnie wywala obecnie tylko na dlugich trasach > 500km (praktycznie tylko dalsze wyjazdy poza PL), a nie wiem ile osob czesto pokonuje takie odcinki (nie mowie o tych co uzywaja samochodu zawodowo). Normalnie na trasach po PL w okolicach 500km raczej tego nie spotykam.

No chyba ze chca aby im zglaszac wysypki na kazdej trasie to nie ma problemu beda mieli czesciej zgloszenia, ale zapewne ludzie nie zglaszaja non stop juz raz zgloszonego bledu (moze tak trzeba zrobic).




« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 18:10:04 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 24, 2010, 20:56:45 »
Mi tak naprawdę zdarzyło się to 2 razy, przy trasie k. 140km, w obie strony. Od tego czasu spokój...

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 01, 2010, 09:58:16 »
Automapa 6.1 polska
HD2 oficjalny rom HTC WM 6.5
200mb wolnego ram
2,5gb wolnego na karcie
a i tak przy zamykaniu wywaliło mi enough memory
no już tak niechlujnego programu dawno nie widziałem - support jak zgłosiłem to samo na TG01 zalecił ponowną instalację na czystej sd - jak to tak ma być to żegnam się z AM
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline ronald

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P350
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 02, 2010, 18:51:30 »
Dzisiaj i u mnie wystąpił problem z brakiem pamięci. Sprzęt MIO P350, WM5, AM 6.1 POI tylko fotoradary.
TF offline, trasa szybka ok 140 km. Na kilka km przed końcem trasy na ekranie pojawiło się okno informujące
o braku pamięci. Kliknięcie na ikonę x i ekran z mapą biały! Przyciski ekranowe (niewidoczne na białym ekranie) działają.
Po wybraniu z niewidocznego (białęgo) menu opcji Koniec AM wisi kilka minut. Soft reset i ponowne uruchomienie AM i tu problem: komunikat:brak pliku skórki .... i powrót do WM!!.
Co to za program co niszczy własne pliki!!
Poprzedni taki przypadek miałem w wersji 4.xx gdzie po zwiechu uszkodzeniu ulegl plik poi z miplo.
W tle nie było pracujacych programow, tylkoAM i Active Sync. Był to pierwszy zwis AM 6.1. Podobny przypdek miał kolega na MIO P560 z WM6, ale u niego po ponownym uruchomieniu było OK.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 20:37:28 wysłana przez ronald »

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 03, 2010, 18:22:35 »
support jak zgłosiłem to samo na TG01 zalecił ponowną instalację na czystej sd - jak to tak ma być to żegnam się z AM

tjjaaa i ciekawe co jeszcze, niech nie pitola glupot bo tyle co kombinacji robilem z AM i zawsze wywala blad. Od czasu do czasu zdawalo sie ze niby jest lepiej, ale to glownie byl zbieg okolicznosci i akurat AM miala te dobre dni i sie nie wywalala...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6.2 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 05, 2010, 10:00:52 »
Myślałem, że skoro już znają problem, to w nowej wersji usuną przyczynę błędu pamięci... a tu kicha.

PDA: HTC Diamond 2, Windows Mobile 6.5 PL, Touch Sense 2.5
Pamięć na mapy 12,5MB, pamięć na POI 2MB
Wolna pamięć RAM w chwili działania aplikacji -  36MB.

Start: Krochmalna 2, Ciepła, Mirów, Wola,Warszawa
Koniec: Ignacego Daszyńskiego 2, Żelechowo, Szczecin
Traffic online włączony (w trakcie dema parę razy przeliczał trasę). Trasa optymalna, unikanie dróg polnych i gorszych.
Dystans: 529km, puszczone demo. Na 387 kilometrze wystąpił Błąd braku pamięci.
Sytuacja wielokrotnie powtarzana, zawsze gdzieś w 1/3 trasy pojawia się błąd.

Możecie sprawdzić na innych HTC lub ogólnie fonach czy też tak macie?


*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6.2 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 05, 2010, 10:48:36 »
Możecie sprawdzić na innych HTC lub ogólnie fonach czy też tak macie?

Nie ma co sprawdzac bo to jest bez sensu, jak mi sie nie wysypie na tej trasie to wysypie na innej... Sprawdzane X razy z rozna iloscia pamieci, wlaczonym i wylaczonym TF3D. Jedynie moge stwierdzic ze wylaczenie TF3D powoduje ze bledy wystepuja z mniejsza czestotliwoscia...

Niech sobie kupia w Aquart jakiegos HTC i sobie sprawdza na mapie EU to praktycznie 100% pewnosci ze im sie wywali, a nie pitola ze to sporadycznie (bo staje sie to nudne i powoli zaczynam miec dosyc tego badziewia).

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline rafgam

  • 43
  • Sprzęt: Xperia Z;   aAM EU
Odp: AM6.2 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 05, 2010, 18:40:10 »

Możecie sprawdzić na innych HTC lub ogólnie fonach czy też tak macie?

Melduję posłusznie że sprawdziłem - faktycznie zawisła cała AM (i nawet nie raczyła wyświetlić "braku pamięci") W ogóle dziwiłem się czemu ciągle przeliczała trasę skoro miała ją ustawioną i nie zmienianą w trakcie jazdy?
Sprzęt - HTC Polaris

rafgam

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 09, 2010, 14:53:11 »
Są dobre wieści - wysłałem zgłoszenie problemu do beta-teamu w Automapie i dostałem mailem wersję programu, która jak na razie przeszła wszystkie moje testy i na HTC HD nie zgłosiła ani razu błędu z brakiem pamięci. Także jest duża szansa, że wersja 6.2 FINAL będzie już pozbawiona tego błędu.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 11, 2010, 10:51:18 »
Są dobre wieści - wysłałem zgłoszenie problemu do beta-teamu w Automapie i dostałem mailem wersję programu, która jak na razie przeszła wszystkie moje testy i na HTC HD nie zgłosiła ani razu błędu z brakiem pamięci. Także jest duża szansa, że wersja 6.2 FINAL będzie już pozbawiona tego błędu.

 :grin: oooo czyli jest wkoncu szansa ze bedzie dzialac bez wnerwiajacych wysypek  :E
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 13, 2010, 20:11:13 »
Jak dla mnie to Błąd Pamięci został zastąpiony błędem "Nie można załadować danych mapy". W wersji 6.2 pojawia się mi się w tych samych miejscach co poprzedni błąd, tyle tylko, że jego ubicie powoduje rekalkulację trasy i całość idzie dalej.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 13, 2010, 20:27:18 »
No to jakiś progres jest jakby nie patrzeć :P
Zaraz zainstaluję 6.2 i potestuję u siebie...

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 15, 2010, 12:18:12 »
Przestawiłem ustawienia pamięci tak do połowy skali - mapy 25MB, POI - 4MB. Pomęczyłem AM6.2 i ani razu się nie sypnęła.
Wygląda więc na to, że problem zniknął i wątek można zamknąć.

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 15, 2010, 18:56:07 »
Przestawiłem ustawienia pamięci tak do połowy skali - mapy 25MB, POI - 4MB. Pomęczyłem AM6.2 i ani razu się nie sypnęła.
Wygląda więc na to, że problem zniknął i wątek można zamknąć.

Nie byłbym taki szybki.

Cóż bowiem znaczy dla użytkownika twój post.

(mówi producent automapy): Drodzy klienci w naszym programie są dwa suwaki, żeby program działał dobrze i się nie zawieszał
musicie dobrać pozycję obu. Dla każdego urządzenia istnieje kilka kombinacji wygrywających. Życzymy powodzenia.

A teraz ja: suwaki pamięci są (wg. mnie) tylko po to, by właściciele urządzeń z mniejszą pamięcią mogli ograniczyć apetyt automapy na pamięć. Zmniejszenie wartości z maksymalnych w dół sprawi, że automapa nie zajmie całej dostępnej pamięci, zapewne kosztem wolniejszej pracy.

Tyle i tylko tyle. Program nie ma prawa się zawieszać niezależnie od pozycji suwaków pamięci na mapy i POI. A wątek będzie można zamknąć jak producent w instrukcji obsługi opisze w jaki sposób metodycznie znaleźć dobre wartości suwaków dla danego urządzenia. Albo jak naprawią błąd zarządzania pamięcią (tymczasowo zastąpiony błędem o wewnętrznej niezgodności danych czy jakoś tak)

*

Offline grac

  • ***
  • 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • GTi6 rządzi :D
    • http://www.306team.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=8
  • Sprzęt: SGSII [GT-i9100] | SGS TAB 10.1 [GT-P7500]
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 17, 2010, 13:45:22 »
Przestawiłem ustawienia pamięci tak do połowy skali - mapy 25MB, POI - 4MB. Pomęczyłem AM6.2 i ani razu się nie sypnęła.
Wygląda więc na to, że problem zniknął i wątek można zamknąć.

Nie można zamknąć ponieważ w HTC Touch HD przy wersji 6.2 jest dalej ten sam błąd.
SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] - ROM : ANDROID v.2.3.5 XXKI4 GINGERBREAD
KERNEL : SPEEDMOD SGS2 v.2.6.35.7 hardcore@speedmod S2-K2-21
SAMSUNG GALAXY TAB @1.4GHz [GT-P7500] - ROM : ANDROID v.3.2 XWLA1 HONEYCOMB - KERNEL : v.2.6.36.4 – OC-VFPv3-d16_FP 1.4GHz

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 18, 2010, 14:46:00 »
OK, jeśli faktycznie nadal na niektórych HTC wywala  błąd, to kicha.

BTW: IMO tych suwaczków do ustalania rozmiarów pamięci w ogóle nie powinno być. Aplikacja powinna automatycznie dostosować się do panujących warunków pamięciowych urządzenia, aby pracować optymalnie.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 19, 2010, 14:56:27 »
OK, jeśli faktycznie nadal na niektórych HTC wywala  błąd, to kicha.

A no wywala i wczoraj sie lekko przez to wku... Wracalem z Warszawy na dolny slask (okolice Jeleniej Gory) i na poczatku z 5 odpalen i wywalenie sie AM. Potem ruszyla ale przy 2 zmianach trasy znowu sie wywalila... Po wyjechaniu z Wawy w trasie dzialala juz w miare ok (1 wywalka)... Kurde 6.1.0a tak sie nie wywalala... masakra doslownie.

Jedyna roznica to to ze 6.1.0 wywalala sie przy 90% natomiast 6.2.0 wywala sie przy 5% wyliczania trasy...


« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2010, 14:59:33 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 20, 2010, 22:16:34 »
Hm, a mi się nie wywaliła ani razu... Faktem jest, że póki co robiłem tylko krótkie trasy (do 100km), ale w domu wklepałem sobie chyba z 20 możliwych tras jak Polska długa i szeroka, i każdą ładnie przeliczył bez żadnej zwiechy...

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 20, 2010, 22:20:52 »
Hm, a mi się nie wywaliła ani razu... Faktem jest, że póki co robiłem tylko krótkie trasy (do 100km), ale w domu wklepałem sobie chyba z 20 możliwych tras jak Polska długa i szeroka, i każdą ładnie przeliczył bez żadnej zwiechy...

tez tak mialem jak sie bawilem i wgralem 6.2 myslac ze bedzie ok. Niestety w praktyce sie zawiodlem. Choc nie bylo to dla mnie upierdliwe bo ta trase znam na pamiec, ale chcialem przejechac z AM dla testu... jednak jak bede jechal w nieznany teren mam teraz obawy... Co ciekawe jak jechalem do Wawy odpalilem AM na chwie (jakies 120km) i problemow nie bylo...

Prawde mowiac wysypki jak pisalem byly w centrum Warszawy i jedna przed Belchatowem jak zmienilem sobie widok... potem juz nie dotykalem AM i bylo ok...

« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 22:22:44 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 26, 2010, 16:11:35 »
tak się zastanowiłem nad problemem, powód jest chyba prosty. Nie przydzielajcie zbyt dużo pamięci dla aplikacji, przecież jest limit 32MB RAM dla procesu i tego się nie przeskoczy (a już na pewno nie na jądrach starszych niż wm6.5). Suwaczek w dół, 12MB RAM dla map, liczy szybko, sprawnie i bez błędów :P
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal