AM6 i brak pamięci(?)

  • 223 Odpowiedzi
  • 74576 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 12, 2010, 13:00:00 »
Wcześniej dla mapy było ustawione ok 75% pamięci ram i też było to samo :(

Może ktoś kto ma HaDeka jakoś poradził sobie z tym problemem ??

Niektórym z HD udaje się opanować problem ustawiając max 15MB ramu dla danych mapy i 2MB dla POI.
U moim D2 to nie pomaga i mam ciągle błąd pamięci, chyba że wyłączę TouchFlo :)
Taka magia :)

*

Offline grac

  • ***
  • 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • GTi6 rządzi :D
    • http://www.306team.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=8
  • Sprzęt: SGSII [GT-i9100] | SGS TAB 10.1 [GT-P7500]
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 12, 2010, 13:04:40 »
Wcześniej dla mapy było ustawione ok 75% pamięci ram i też było to samo :(

Może ktoś kto ma HaDeka jakoś poradził sobie z tym problemem ??

Niektórym z HD udaje się opanować problem ustawiając max 15MB ramu dla danych mapy i 2MB dla POI.
U moim D2 to nie pomaga i mam ciągle błąd pamięci, chyba że wyłączę TouchFlo :)
Taka magia :)

To raczej nie magia tylko feler który powinien zostać wyeliminowany ;)
SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] - ROM : ANDROID v.2.3.5 XXKI4 GINGERBREAD
KERNEL : SPEEDMOD SGS2 v.2.6.35.7 hardcore@speedmod S2-K2-21
SAMSUNG GALAXY TAB @1.4GHz [GT-P7500] - ROM : ANDROID v.3.2 XWLA1 HONEYCOMB - KERNEL : v.2.6.36.4 – OC-VFPv3-d16_FP 1.4GHz

*

Bilunia

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 12, 2010, 13:07:30 »
Moim zdaniem błędy AM mają ewidentny związek z:
1- zablokowanymi odcinkami (nie tylko wbudowanymi, ale również swoimi, dodanymi)
2- sposobem wyznaczania punktów start, czy koniec ( czy punkty wybieramy korzystając z "Prowadź do" i wybieramy adres, czy też przez wskazanie punktów na mapie).
3- długością trasy

Przykład.
Proszę zablokować odcinek ul. Gabszewicza w Poznaniu, bezpośrednio przylegający do ul. Głuszyna
Teraz wyznaczamy trasę:
Koniec: Ostrzeszów
Start: Poznań, ul. Sypniewo 4
Jeżeli podany punkt startu wybierzemy z "Prowadź do" i dalej skorzystamy z "Adresy" ...., to trasę wyznaczy bez problemu.
Natomiast jeżeli w/w punkt startu wybierzemy poprzez wskazanie go na mapie (cyferka 4 na klocku), to najpierw mamy pytanie o akceptację ustawienia punktu trasy na odcinku z zakazem, a następnie po potwierdzeniu "Tak", otrzymujemy komunikat "Wystąpiło żądanie dostępu do danych poza mapą". W efekcie trasa nie zostaje wyznaczona.

Poszedłem dalej i skróciłem trasę. Wyznaczyłem punkt końcowy w m. Kórnik k/Poznania.
W tym przypadku udało się bezproblemowo wyznaczyć trasę, bez względu na sposów wybierania punktu startu.

*

Offline grac

  • ***
  • 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • GTi6 rządzi :D
    • http://www.306team.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=8
  • Sprzęt: SGSII [GT-i9100] | SGS TAB 10.1 [GT-P7500]
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 13, 2010, 08:35:54 »
Wyłączyłem jeszcze Touch Flo i zaczytał opisy do 92% i lipa :p
SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] - ROM : ANDROID v.2.3.5 XXKI4 GINGERBREAD
KERNEL : SPEEDMOD SGS2 v.2.6.35.7 hardcore@speedmod S2-K2-21
SAMSUNG GALAXY TAB @1.4GHz [GT-P7500] - ROM : ANDROID v.3.2 XWLA1 HONEYCOMB - KERNEL : v.2.6.36.4 – OC-VFPv3-d16_FP 1.4GHz

*

Bilunia

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 13, 2010, 13:44:06 »
Wyłączyłem jeszcze Touch Flo i zaczytał opisy do 92% i lipa :p
Nie rozumiem, dlaczego wielu użytkowników AM, tak usilnie usiłuje doszukać się przyczyn "niespodzianek" po stronie swojego sprzętu. Czytając uważnie wcześniejsze wątki, nie tylko w tym temacie, widać ewidentnie, że wywalanie się najnowszej AM to nie kwestia mega dostępnego RAM-u, a po prostu badziewiasto zrobionej ostatniej v.AM. Czytam tu wypowiedzi osób, których sprzęty mają zakres RAM większy, niż nie jeden kilkuletni PC, a efekty zą te same.
Ja mam 64 Mb w sumie i do v.5.5.3 (włącznie) nie wiedziałem, co to "zwiecha", czy dziwne komunikaty dot. braku pamięci.
Dlatego też po doświadczeniach z ostatnimi odsłonami AM wróciłem do ostatniej, poczciwej i stabilnej 5.5.3.
Niektórzy powiedzą, że starsze mapy. I owszem. Tyle tylko, że w nowszych niewiele dodano, nie pousuwano błędów ze starszych, a z pokonaniem świeżo dodanych odcinków autostrad, czy węzłów, zapewne każdy sobie poradzi bez navi. Co z tego, że już kiedyś dodano odcinki S (ileś tam), skoro zostawiono po staremu łączniki między jezdniami, których już dawno nie ma. Co z tego, że dodano niedawno oddane wielopoziomowe skrzyżowanie z S-11 w Kórniku, skoro poza przejazdem po głównych kierunkach, niewiele ma ono wspólnego z rzeczywistością (wysepki, uniemożliwiające pewne manewry, które AM wyznacza). Ale sztuka jest. Itd ....

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 13, 2010, 14:00:00 »
Nie rozumiem, dlaczego wielu użytkowników AM, tak usilnie usiłuje doszukać się przyczyn "niespodzianek" po stronie swojego sprzętu. Czytając uważnie wcześniejsze wątki, nie tylko w tym temacie, widać ewidentnie, że wywalanie się najnowszej AM to nie kwestia mega dostępnego RAM-u, a po prostu badziewiasto zrobionej ostatniej v.AM. Czytam tu wypowiedzi osób, których sprzęty mają zakres RAM większy, niż nie jeden kilkuletni PC, a efekty zą te same.
Ja mam 64 Mb w sumie i do v.5.5.3 (włącznie) nie wiedziałem, co to "zwiecha", czy dziwne komunikaty dot. braku pamięci.

I po co kłapać 10 razy to samo, jeżeli wystarczy raz zainstalować najnowszą wersję, żeby się przekonać, że problemy z zawieszaniem ustąpiły. Istnieją one prawdopodobnie nadal dla urządzeń łączących się z internetem i przesyłających równolegle inne dane niż tylko traffic. Nie mają zaś najprawdopodobniej żadnego związku z posiadanym wolnym RAMem.
Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, oraz głosów na forum (nie spotkałem niczyjej wypowiedzi, żeby komuś zawieszała się nawigacja mająca 64MB RAM i nie komunikująca się z internetem w wersji AM 6.1.0).

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 13, 2010, 14:46:18 »
I po co kłapać 10 razy to samo, jeżeli wystarczy raz zainstalować najnowszą wersję, żeby się przekonać, że problemy z zawieszaniem ustąpiły. Istnieją one prawdopodobnie nadal dla urządzeń łączących się z internetem i przesyłających równolegle inne dane niż tylko traffic. Nie mają zaś najprawdopodobniej żadnego związku z posiadanym wolnym RAMem.
Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, oraz głosów na forum (nie spotkałem niczyjej wypowiedzi, żeby komuś zawieszała się nawigacja mająca 64MB RAM i nie komunikująca się z internetem w wersji AM 6.1.0).

Nie prawdopodobnie istnieje problem, ale na pewno :) przynajmniej u mnie.
Problem w tym, że wyłączenie traffica (czyli w teorii AM przestaje wysyłać/pobierać dane) nie rozwiązuje problemu, więc to raczej nie to, że równolegle coś się przesyła. Wyłączyłem nawet obsługę telefonu w Topazie (teoretycznie zdeaktywowałem kartę SIM) i nic - od razu po wyliczeniu trasy i puszczeniu dema Błąd pamięci.

Wydaje mi się, że problem dotyczy w dużej mierze HTC Diamond2, Touch HD, Touch Pro - trochę dziwne, skoro w historii zmian 6.0 napisali, że dodali obsługę tych urządzeń
http://automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=53175

*

Bilunia

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 13, 2010, 14:54:36 »
I po co kłapać 10 razy to samo,

Może warto by wrócić do ławy szkolnej i skorzystać z kilku lekcji nt. kultury wypowiedzi ?
Jak rozumiem, zgodnie z Twoim rozumieniem problemów AM, mile są widziani wyłącznie klakierzy...
Przypomnę tylko, że to forum służy tak jak wiele innych, do wymiany doświadczeń i opinii między użytkownikami, a nie do wybielania baboli AM. Natomiast dla jasności. Uważny czytelnik zauważy, że jeżeli już o czymś piszę, tz. że mi się to nie przyśniło, a wystąpiło w realu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 14:56:36 wysłana przez Bilunia »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 13, 2010, 15:03:46 »
Wydaje mi się, że problem dotyczy w dużej mierze HTC Diamond2, Touch HD, Touch Pro - trochę dziwne, skoro w historii zmian 6.0 napisali, że dodali obsługę tych urządzeń

To jest druga z możliwości, nie przypominam sobie, czy z innymi urządzeniami mającymi dużo pamięci są jakieś problemy, mi też rzuciły się w oczy tylko urządzenia HTC. Faktem jest, że ilość wolnego RAMu nie wpływa na poprawę stabilności, a wygląda, że wręcz przeciwnie.
Napisane: Styczeń 13, 2010, 14:59:17
Może warto by wrócić do ławy szkolnej i skorzystać z kilku lekcji nt. kultury wypowiedzi ?


Na pewno nie Ty będziesz mi ich udzielał. Nic obraźliwego nie napisałem, złap trochę dystansu do siebie, bo zachowujesz się jak panienka.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 13, 2010, 16:00:11 »
I po co kłapać 10 razy to samo, jeżeli wystarczy raz zainstalować najnowszą wersję, żeby się przekonać, że problemy z zawieszaniem ustąpiły. Istnieją one prawdopodobnie nadal dla urządzeń łączących się z internetem i przesyłających równolegle inne dane niż tylko traffic. Nie mają zaś najprawdopodobniej żadnego związku z posiadanym wolnym RAMem.
Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, oraz głosów na forum (nie spotkałem niczyjej wypowiedzi, żeby komuś zawieszała się nawigacja mająca 64MB RAM i nie komunikująca się z internetem w wersji AM 6.1.0).
No cóż, ja mam poczciwą Akirę MM-517 i AM 6.1 Europe (zainstalowany tylko fragment Europy) praktycznie jest nieużywalna. Nie da się przeglądać mapy (czas odśw. parę sekund), wyznaczanie trasy do Paryża - z 5 minut, podczas jazdy/dema czas odśw. również parę sekund (ale czasem "odtyka się" i jest płynnie - jak na AM).

Jak ma ktoś jakieś pomysły, to chętnie się dowiem co może być przyczyną...
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 13, 2010, 16:12:00 »
Kiedy ostatnio formatowałeś kartę?
Często takie znaczące przymulenie jest objawem pofragmentowanych plików map.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:08:19 »
Kiedy ostatnio formatowałeś kartę?
Często takie znaczące przymulenie jest objawem pofragmentowanych plików map.

A z pół roku temu przy wymianie karty. Tylko po co defragmentować kartę -- tam nie ma głowicy, czas dostępu jest stały.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:27:33 »
Nie wiem na czym to polega i nie zamierzam wgłebiać się w techniki i zawiłości odczytu z kart SD.
Wiem za to że czas kalkulacji trasy na pofragmentowanej karcie potrafi być kilkakrotnie dłuższy
niż na świeżo sformatowanej (lub skasowanej do zera i nagranej z kopii).
Sam kiedyś (jakieś 2 lata temu) z niedowierzaniem i nieufnością zrobiłem tak za radą supportu
i okazało się, że po tej operacji czasy kalkulacji tras po europie skróciły mi się 3-krotnie.
Na forum (jak dobrze poszukasz) znajdziesz wiele postów świadczących o tym,
że to pomogło również innym.
Od tego czasu okresowo 'odświeżam' sobie system plików na karcie przy okazji robienia kopii zapasowej na PC
i nie zawracam sobie głowy dylematami o czasach dostępu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:42:09 »
Jestem użytkownikiem sprzętu HTC i też borykam się z problemem braku pamięci podczas nawigacji, aczkolwiek w wersji 6.1 nie wystąpił ani razu (nie testowałem na długich trasach). Przeglądając posty, wychodzi na to ,że problem dotyczy głównie posiadaczy urządzeń HTC lub smartphonów i nie jest bezpośrednio związany z wielkością wolnej pamięci jaką dysponujemy (u mnie około 80 MB)
Zauważyłem, że przydzielenie minimalnej wartości na dane mapy (10 Mb) powoduje stabilniejszą pracę AM.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 13, 2010, 20:05:50 »
A z pół roku temu przy wymianie karty. Tylko po co defragmentować kartę -- tam nie ma głowicy, czas dostępu jest stały.

Zrób to, a mocno się zdziwisz. Ja problemów z AM zwykle nie mam.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 13, 2010, 20:50:36 »
Nie wiem na czym to polega i nie zamierzam wgłebiać się w techniki i zawiłości odczytu z kart SD.

To ja, z uporem godnym maniaka  :mrgreen:, wrócę do pytania: dlaczego AM jest tak czuła na rzekomą fragmentację danych na karcie? Dlaczego MM czy TT nie? Dalej twierdzę że nie tędy droga. Programiści dodają coraz to nowsze bajery, część starych baboli jest usuwana, w ich miejsce powstają nowe, związane z nowymi funkcjami. I podtrzymuję to, co napisałem jakiś czas temu - trzeba ten program napisać od nowa, wywalić to co jest zbędne, zoptymalizować to co zostało i dać do testów.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 13, 2010, 23:54:20 »
Nie dalej jak dwa dni temu zgłosiłem do supportu problem z trasą Warszawa - Livigno (I). Znany objaw - zawiecha przy 90% trasy i w końcu komunikat o braku pamięci. Dzieje się tak w wersji 6.1.0a na Nokii 500, która ma bodajże 48MB pamięci i żadnego połączenia z netem - Traffic wyłącznie zaszyty w mapach. Dostałem odpowiedź, że w najbliższej aktualizacji będzie to poprawione.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 14, 2010, 00:04:02 »
........ Tylko po co defragmentować kartę -- tam nie ma głowicy, czas dostępu jest stały.
Głowicy nie ma  :ok: ale jest   taki numer że nie da się odczytać pojedynczej komórki pamięci a tylko cały blok (czy jak to tam zwą  :mrgreen:  ) I gdy pliki na karcie są pofragmentowane to często występuje sytuacja że dla " paru " bitów  danych muszą być przeczytane dane z całego bloku i dopiero potem oddzielone te potrzebne od zbędnych .Gdy dane mają charakter "ciągły"  czytany blok komórek zawiera zwykle dane potrzebne w tym samym czasie . Tak więc nie jest obojętne  czy karta jest czy nie jest pofragmentowana

ps. Karty nie należy defragmentować bo w ten sposób można ją szybko "zabić" (duża ilość operacji odczyt /zapis)  .Kartę należy sformatować lub wykasować do zera - efekt ten sam (prawie) ale formatowanie jest dużo szybsze
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 00:08:31 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 14, 2010, 00:09:50 »
Dzieje się tak w wersji 6.1.0a na Nokii 500, która ma bodajże 48MB pamięci i żadnego połączenia z netem - Traffic wyłącznie zaszyty w mapach. Dostałem odpowiedź, że w najbliższej aktualizacji będzie to poprawione.

Zgadza się, tylko problem niektórych długich tras za granicą (mapy Navteqa) to najprawdopodobniej zupełnie inny problem, niż zawiechy na trasach w Polsce (ZTCW to niekoniecznie długich).

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 14, 2010, 09:22:52 »
To ja, z uporem godnym maniaka  :mrgreen:, wrócę do pytania: dlaczego AM jest tak czuła na rzekomą fragmentację danych na karcie? Dlaczego MM czy TT nie?

Bo mapa TT Polski jest o wiele mniejsza niż mapa AM, gdyż zawiera znacznie mniej danych (np. topograficznych, o budynkach, o jeziorach, o..., itd., itp.). Program podczas działania "zasysa" z karty znacznie mniej bloków danych, poprzez co jest mniej wrażliwy na ich niesekwencyjne ułożenie na karcie.

To jedna strona medalu, jednak druga to to co już kiedyś pisałem o skopanym przez programistów zarządzaniu pamięcią operacyjną. Podobnie ma się rzecz z niechlujnie zorganizowanym i zupełnie niezoptymalizowanym sposobem tworzenia i przechowywania danych tymczasowych przez program, które wraz z upływem czasu na tyle zaśmiecają nośnik danych jakim jest karta SD, że skutki tego sami widzicie (a właściwie odczuwacie).

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:09:52 »
Od dwóch dni AM 6.1a działa mi na Diamondzie2, bez wyłączania TouchFlo. Obniżyłem pamięć na mapy do 5MB a POI do 500kb. Mam wrażenie, że AM wolniej mi wyznacza tresy, ale chociaż działa. Ciekawe tylko jak długo :)

pozdrawiam
Mario

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:48:53 »
Faktycznie AM 6.1.0a (u mnie EU) ma problemy z TouchFlo na HTC HD. Zauważyłem już kilka razy, że TF jakby wyłączało się w trakcie działania AM. Objaw, który mnie naprowadził na to: zrzut ekranu (z Resco Utils) z AM zamiast go wyświetlić w HD-kowym Albumie (tak miałem z początku ustawioną opcję ScreenDumpu), pisał, że nie rozpoznaje JPG/PNG. Kiedy wrociłem do ekranu podstawowego pisał, że uruchamia TouchFlo. Ale to nie jest powtarzalne, więc trudno nawet debugować. Mam ustawione 21MB na pamięć mapy i 4 na POI ale wątpię, żeby to był realny brak pamięci - ten sprzęt ma jej duuuużo. Raczej jakaś niezgodność AM-HTC/TouchFlo

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:05:49 »
Ciekawe czy ktoś już o tym zauważonym konflikcie z TouchFlo zawiadomił support ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:35:11 »
Tak, zawiadomił.
Na tyle skutecznie, że support na hasło HTC i błąd braku pamięci zaczyna doradzać wyłączenie TouchFlo (znajomy od razu dostał taką poradę) :)
Rozwiązanie krótkoterminowe, może w nowej wersji błąd zostanie poprawiony.

pozdrawiam
Mario

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 21, 2010, 23:10:46 »
Póki nie radzą Prosimy wyłączyć PDA/Palmfona nie jest najgorzej  :mrgreen:

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 23, 2010, 15:03:04 »
Witam w klubie. HTC Touch Pro, a najnowsza AM zaczęła mi pokazywać błąd "out of memory, close some programs..." - nawet przy włączonej samej AM i TouchFlo, po soft resecie.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 23, 2010, 15:38:43 »
Witam w klubie. HTC Touch Pro, a najnowsza AM zaczęła mi pokazywać błąd "out of memory, close some programs..." - nawet przy włączonej samej AM i TouchFlo, po soft resecie.

a ja juz pisalem ze to wystepuje losowo w specyficznych warunkach i nie ma znaczenia ile jest pamieci i jaki sprzet. Zaloze sie ze jak wezme w obroty kazda navi z AM to ja po dluzszej zabawie w ten sposob wyloze... Z moich testow nie maja znaczenia dostepnosc ramu jak i ustawienia czy wlaczony trafic, choc na poczatku myslalem ze trafic ma wplyw ale po dluzszych testach wyszlo ze to byly tylko bledne odczucia....

Zaleta jest taka ze nie powinno to wystapic podczas jazdy o ile AM nie bedzie przeliczac tras, jesli zacznie czesto przeliczac istnieje szansa na wysypke - choc nie musi to nastapic.




"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 23, 2010, 17:23:20 »
Witam w klubie. HTC Touch Pro, a najnowsza AM zaczęła mi pokazywać błąd "out of memory, close some programs..." - nawet przy włączonej samej AM i TouchFlo, po soft resecie.

Witam w klubie. Wyłącz TouchFlo :) i sprawdź czy wtedy AM będzie siać błędami.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 24, 2010, 00:39:15 »
Nie wyłączę, bo korzystam z niego :) I tak z odpalonym TF zostaje dużo wolnej pamięci, niech AM tak nią nie szasta to będzie OK.

Poza tym, niestety AM nie sieje mi błędami, tylko wyrzuciła tak za 3 razy i przestała. Nawet jak wyłączę i błędy się nie pojawią, to nie znaczy, że akurat to pomogło.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 24, 2010, 00:44:52 »
Tu raczej nie tyle chodzi o ilość pamięci, co o konflikt z TF.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free