AM6 i brak pamięci(?)

  • 223 Odpowiedzi
  • 74574 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:43:30 »
czyli jak widac cos jest spierniczone ale nie zawsze to wylazi....

Nie no, cuda się dzieją na tej trasie. Teraz w ogóle nie wyznacza mi żadnej trasy (nawet nie startuje po kliknięciu na "przelicz trasę" :O )
Po restarcie AM wylicza  :-|

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:37:56 »
Nie znam wszystkich urządzeń, na których występuje ten błąd, ale odnoszę wrażenie,że większość ma powyżej 64k RAM.
Mam podobne wrażenie, choć wydaje się to nieracjonalne, że AM lepiej sobie radzi gdy nie ma za wiele pamięci do dyspozycji.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:51:28 »
Przy pierwszym zgłoszeniu tego typu błędu support AM radził  mi zwiększenie ilości pamięci dla programu. Zmiana z 15 na 30 mb ram nic nie dała. Do tej pory AM nie miała problemu z dobrobytem pamięci :)

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:56:47 »
Przy pierwszym zgłoszeniu tego typu błędu support AM radził  mi zwiększenie ilości pamięci dla programu. Zmiana z 15 na 30 mb ram nic nie dała. Do tej pory AM nie miała problemu z dobrobytem pamięci :)

A jak widac zwiekszenie chcocby do 65MB tez nic nie daje... moge ubic jeszcze troche softu w tle i powinna sie ta wartosc zwiekszyc... ale jak widac raczej nie ma to sensu...

Generalnie jest z tym loteria choc na krotkich odcinkach jeszcze nie udalo mi sie tego zauwazyc (jednak z tego co widac tez wystepuje)...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline semri

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Topaz WM6.5                      AM aktualna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:57:09 »
Coś im nie poszło z tą wersją dla htc

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:59:39 »
Coś im nie poszło z tą wersją dla htc

z tym ze tutaj nie ma znaczenia czy to HTC czy cos innego w WinAPI dla systemu WM zarzadzanie pamiecia w C++ realizuje sie w taki sam sposob na wszelkich urzadzeniach posiadajacych ten system...

Procedura wyznaczajaca trase w jakis warunkach musi sie zapetlac i wysyca cala pamiec...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline babi

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO-168+SD2GB, Cruser Alfa B50
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2009, 20:41:10 »
Zauważyłem problem z niemożnością wytyczenia trasy KRÓTKIEJ >Lublin - Skarżysko Kamienna< jeszcze na wersji "beta_3 POLSKA". Po twardym resecie MIO-168, sformatowaniu karty, po zmianie na AM6 EUROPA - jest to samo. Przy 90% - długi zawis, a potem komunikat: BŁĄD np: "Przekroczona max liczba kombinacji wyszukiwania". Przy ustawieniach fabrycznych. Teraz nie liczy ŻADNEJ. Okno "Program Memory Low". Inne trasy liczy. Nie wiem o co chodzi.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2009, 21:29:01 »
U mnie to samo, zgłoś do supportu.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:18:13 »
Hej
Czy w wersji 6.1beta1 nadal macie problem z brakiem pamięci? U mnie na stockowym ROMie WM6.5 nadal jest ten błąd - nie sposób wyliczyć trasy 16km po Wawie.

pozdrawiam
Mario

*

Offline tomek1970

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560 + WM6.0
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 28, 2009, 10:32:19 »
Chyba mam jakiś problem z czaso-przestrzenią, jest godz 10.30 28.12.2009 a powyżej czytam post z godz. 11.18  :grin:
(przepraszam za mały OT  :ok:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 10:35:32 wysłana przez tomek1970 »

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 28, 2009, 12:03:38 »
Zauważyłem problem z niemożnością wytyczenia trasy KRÓTKIEJ >Lublin - Skarżysko Kamienna< jeszcze na wersji "beta_3 POLSKA". Po twardym resecie MIO-168, sformatowaniu karty, po zmianie na AM6 EUROPA - jest to samo. Przy 90% - długi zawis, a potem komunikat: BŁĄD np: "Przekroczona max liczba kombinacji wyszukiwania". Przy ustawieniach fabrycznych. Teraz nie liczy ŻADNEJ. Okno "Program Memory Low". Inne trasy liczy. Nie wiem o co chodzi.
Na fs 560n po wyznaczeniu tej trasy jako  optymalnej: komunikat cel nie został osiągnięty dla zadnych klas dróg. o co tu chodzi?

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 28, 2009, 15:15:24 »
U mnie liczy dla wszystkich rodzajów tras bez problemu.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:41:40 »
Hej
Czy w wersji 6.1beta1 nadal macie problem z brakiem pamięci? U mnie na stockowym ROMie WM6.5 nadal jest ten błąd - nie sposób wyliczyć trasy 16km po Wawie.

pozdrawiam
Mario

Jak narazie nie udalo mi sie wywalic, jednak u mnie wywalalo sie na dlugich trasach wyznaczanych po EU (i to dosc losowo). Podaj moze jaka dokladnie ta trasa (Start i Koniec) to sie zrobi testy.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:50:29 »
A moja trasa http://www.sendspace.com/file/c6dsq4 nadal skutecznie wywala AM6.1b z braku pamięci (PC). :)
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:57:21 »
U mnie problemu z tą trasą nie ma.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 28, 2009, 18:02:27 »
A moja trasa http://www.sendspace.com/file/c6dsq4 nadal skutecznie wywala AM6.1b z braku pamięci (PC). :)

A no dokladnie wywala przy ustawieniach Szybka za kazdym razem, optymalna liczy OK (ustawione pomijanie Gruntowa utrzymana)...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 28, 2009, 18:09:22 »
U mnie nie wywala przy żadnej trasie  (z pomijaniem gruntowej utrzymanej właśnie!)

Edit:

Zawiesiła się na pieszej  :E
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 18:14:26 wysłana przez akubit »

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2009, 18:13:27 »
U mnie nie wywala przy żadnej trasie  (z pomijaniem gruntowej utrzymanej właśnie!)

Czyli znowu bedzie to losowo, a RAM-u nie brakuje wolne ponad 110MB...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:32:15 »
mi teraz wywala "blad braku pamieci" przy imporcie blokad, a konkretnie przy ok 38% "uzupelniam opisy blokad"
i wywala AM v6.1

*

Offline lukaseq1

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 28, 2009, 23:17:53 »
moze to nie nawiazuje to tresci tematu, ale musze to napisac! Jest mi WSTYD. Czas idzie do przodu a AM idzie do tylu. Chlopaki z AM wejście sie wkoncu do roboty nie po to ludzie placa kase za mapy zeby mieć jakies problemy z pamiecia! po jaka cholere dawacie jakies durne wodotryski zamiast ulepszac mapki. Mam nadzieje ze to przeczyta ktos z AM. pozdrawiam

*

Offline semri

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Topaz WM6.5                      AM aktualna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 30, 2009, 19:49:06 »
pierwsze uruchomienie 6.1,876 po wcześniejszej synchronizacji miplo i od razu wysyp pamięci

*

Offline lukaseq1

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 31, 2009, 07:08:06 »
problem z brakiem pamieci zaczyna sie od wersji 5.53 z ustawieniami na ciezarowe! wystarczy ze wlacze na osobowki i problem znika jak odial! wydaje mi sie ze AM poprostu dalo za duzo bajerow do programu i teraz sie beda dziac rozne cuda ! wydaje mi sie ze problem predko nie zniknie bo poprostu AM nie daje sobie z nim rady i sie nieprzyzna do bledu. pozdrawiam

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:13:21 »
A mi jak na razie - odpukać w niemalowane - produkcyjna wersja 6.1 działa. Pierwsza trasa z TrafficiemOnline i zero wysypu. Wszystko poszło gładko,  kilka przeliczeń trasy zaliczyłem po drodze i nic  :)
Zobaczymy jak będzie dalej.

pozdrawiam
Mario

*

Offline semri

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Topaz WM6.5                      AM aktualna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:29:44 »
Jaki masz ROM? U mnie na org 6.5 wywala.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:54:37 »
Jaki masz ROM? U mnie na org 6.5 wywala.

Standardowy stockowy (bez polskiej nakładki)
WM6.5  HTC_WWE_EastEurope_2.16.479.1_Radio_Sign_Topaz_61.44tc.25.32_4.49.25.17_Ship

Do tej pory wywalało, dzisiaj udało się przejechać bez błędu.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:15:39 »
Jaki masz ROM? U mnie na org 6.5 wywala.

Standardowy stockowy (bez polskiej nakładki)
WM6.5  HTC_WWE_EastEurope_2.16.479.1_Radio_Sign_Topaz_61.44tc.25.32_4.49.25.17_Ship

Do tej pory wywalało, dzisiaj udało się przejechać bez błędu.


Bo te wywalanie dzieje sie losowo z tego co ja zauwazylem... Wczesniej mialem odczucia ze czesciej wywala mi przy wylaczonym trafficu, ale teraz wiem ze nie ma to znaczenia... Potrafi liczyc dana trase ok i nagle za ktoryms razem zaczyna wywalac...

Prawde mowiac gdyby nie info na forum to bym tego nie zauwazyl, dopiero zabawy z wyznaczaniem roznych tras to pokazaly. Na szczescie jeszcze nie mialem wysypki w warunkach bojowych, ale to nie znaczy ze cos takiego ktoregos razu nie wyskoczy...

Nie chce mi sie bawic w debugowanie AM bo do jasnej ciasnej nikt mi za to nie placi, ale programisci mogli by to zrobic i zobaczyc ktora procka zle zwalnia pamiec itp. Zreszta istnieje kilka swietnych programow sprawdzajacych aplikacje pod katem wyciekow pamieci, mogli by zainwestowac w taki soft i przetestowac dokladniej swoj produkt...

« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 14:58:37 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 31, 2009, 14:22:32 »
TG01 6.5
64 free ram
nic nie ustawiane i bez poi
z krk do wawy liczy potem Gdańsk i dalej brak pamięci

dziękuję autorom za taką wersję finalną  :-|
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 31, 2009, 16:46:35 »
moze to nie nawiazuje to tresci tematu, ale musze to napisac! Jest mi WSTYD. Czas idzie do przodu a AM idzie do tylu. Chlopaki z AM wejście sie wkoncu do roboty nie po to ludzie placa kase za mapy zeby mieć jakies problemy z pamiecia! po jaka cholere dawacie jakies durne wodotryski zamiast ulepszac mapki. Mam nadzieje ze to przeczyta ktos z AM. pozdrawiam

Sprawa nie jest taka prosta, ta aplikacja wymaga praktycznie napisania sporej części kodu od nowa - łatanie nic tu nie da, zarówno narzędzia programistyczne jak i sposób napisania programu nie nadąża za rozwojem WM i rozwojem platform sprzętowych.
Ponadto same zabezpieczania przed hackerami to już dziecinada, program łamie się w godzinkę, więc po co w ogóle stosować takie zabezpieczenia?

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 31, 2009, 18:01:19 »
Sprawa nie jest taka prosta, ta aplikacja wymaga praktycznie napisania sporej części kodu od nowa - łatanie nic tu nie da, zarówno narzędzia programistyczne jak i sposób napisania programu nie nadąża za rozwojem WM i rozwojem platform sprzętowych.
Ponadto same zabezpieczania przed hackerami to już dziecinada, program łamie się w godzinkę, więc po co w ogóle stosować takie zabezpieczenia?

Faktycznie kod nie jest najszczesliwiej napisany. Co do zabezpieczenia nie jest az takie zle :) Fakt obecnie lamie sie to nawet szybciej :) ale moga to latwo ukrucic, z tym ze widocznie nie chca :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline lukaszek1981

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 01, 2010, 14:29:07 »
Mam HTC Topaz, rom Billy i z AM mam chyba wszystkie opisane wyżej problemy.
Już się tak wk.....łem :mad: na tą zasraną automapę że prawie sprzęt wywaliłem przez okno. Brak pamięci jest zawsze w najlepszym momencie ( a ja mega składem jak cipa na środku i nie wiem co ze sobą zrobić) bo wszystko jest ok jeśli jedziemy sobie osobóweczką i możemy zawracać, wieżdżać gdzie chcemy itp, ale jak mamy tira pod tyłkiem i automapa nas wpieprzy w osiedle albo jeszcze jakąś inną wioskę albo przed takim "Europejskim" rozjazdem jak wyświetli 80 nitek i się zważy gdzie będziemy prosić boga żeby żadne psy nie jechały i żeby nam pomógł zawrócić w uliczce 2.5m a ona jeszcze wywali "out of memory" to dopiero zobaczycie jakie to ciśnienie.
Wróciłem właśnie z trasy i była to ostatnia trasa na automapie :kill:  Płacę licencje to ma działać a nie denerwować. Licencja mi wygasa w lutym i napewno nie kupię następnej, taki szajs to na piracie nawet nie warty jest zachodu.
Zainstalowałem Tomtoma i zobaczę, pamiętam że kiedyś nie miał takich bajerów jak AM ale zawsze działał.