AM6 i brak pamięci(?)

  • 223 Odpowiedzi
  • 74561 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
AM6 i brak pamięci(?)
« dnia: Grudzień 12, 2009, 14:11:42 »
Witam

Od paru dni AM6, przy włączonym AM Traffic, wywala mi się z błędem Braku pamięci. Po kontakcie z supportem, w Ustawieniach AM dla programu i map przeznaczyłem 30MB, a dla POI -4MB. Więcej sie nie da u mnie. Jednak mimo tych zmian, włączenie Traffica kończy się alertem Ou of Memory i zwisem/zamknięciem aplikacji. Trasy, które są wyznaczane są na obszarze Warszawy i mają maksymalnie 16 km. W wersjach AM6 beta 1 i 2 nie miałem żadnego problemu z pamięcią ani trafficiem. Problem pojawił się po instalacji finalnej wersji AM6.

Gdy program zawisa w Topazie mam jeszcze około 60MB ramu wolnego, więc to raczej nie to.
Pracuję na stockowym WM6.5 WWE z Manilką 2.1

Zaobserwował ktoś może u siebie podobne problemy?

pozdrawiam
Mario

 

*

Offline semri

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Topaz WM6.5                      AM aktualna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2009, 17:18:37 »
ten sam sprzęt, te same problemy, częściej się to zdarza w panoramie.

*

Offline jrk999

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP ipaq 316/AM EU 6.11, KIGSTON SD4/8GB
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:51:25 »
Czy używacie oryginalnych skórek?

*

Offline semri

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Topaz WM6.5                      AM aktualna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2009, 20:07:57 »
skorki defaultowe

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2009, 23:45:06 »
Czy używacie oryginalnych skórek?

Ja lecę na domyślnych skórach i domyślnych ustawieniach programu.
Na razie, dopóki problem się jakoś nie rozwiąże, lecę na AM bez trafficu, inaczej nie da się w ogóle jej używać.

pozdrawiam
Mario

*

Offline belek

  • ***
  • 311
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia
  • Sprzęt: Blackstone, Leo, iPhone
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2009, 00:13:56 »
od bety 3 mam to samo
HTC Touch HD i ciagly brak pamieci. dostepna w AM ustawialem od minimum do maksimum (66MB) i nie ma roznicy. najgorsze ze wywala mi tez ten blad nie tylko przy wlaczonym trafficu ale tez bez niego przy wyszukiwaniu. o ile bylo to przy francuskim "les menuires" oddalonym o prawie 2000km to luz. ale ostatnio AM zaczela wywalac sie przy trasach liczacych kilkanascie km!
zmianialem ROM, ale na stockowym to samo (WM 6.1)
odinstalowalem AM, wyczyscilem wszystko, sformatowalem karte i wrzucilem nowa instalke ale bez roznicy... chyba maja jakis "wyciek" pamieci. na wrzuconej becie 2 i 5.3.3 znowu wszystko smiga...
Vulnerant Omnes, Ultima Necat

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:47:47 »
Witam,

Czy ktoś ma podobne problemy na innych urządzeniach? Wiem, że moje nie jest 'oficjalnie' wspierane przez AM (MIO Moov S555), ale do wersji 5.5.3 wszystko cacy działało - ba, nawet na pierwszej wersji beta wszystko pięknie śmigało.
Wczoraj jednak wybrałem się w trasę Łowicz -> Stryków -> Łódź -> Rzgów -> Piotrków Tryb -> Częstochowa -> Warszawa :) I tak:
Łowicz -> Stryków bez problemu - w sumie prosta droga, można jechać bez mapy - znam ją na pamięć, ale zawsze AM włączam już 'w domu', żeby nie grzebać potem na trasie z ustalniem celów, etc. Dojechałem do Łodzi i wszystko cacy działało, dopóki nie zjechałem z wyznaczonej trasy... zamiast Strykowską (w kierunku ronda Solidarności), pojechałem Wojska Polskiego (rozwidlenie na tzw. dołach) - AM zamiast wyznaczyć nową drogę, wyrzuciło komunikat: "Nie można uruchomić wyznaczania trasy." i się urządzenie powiesiło.
Następnie restart, automapa wystartowała (o dziwo pamiętała moją trasę)... przejechałem kilka ulic, miałem kila spraw w różnych punktach... i ta sama sytuacja - ten sam komunikat.
Na sam koniec wycieczki, na zupełnie prostej drodze wywaliło komunikat o braku pamięci...

Mam Automapę od 2 lat już, wykupiłem ostatnio subskrypcję i chyba zaczynam 'oficjalnie' żałować, iż wspieram polski produkt...
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2009, 22:17:23 »
Cytat: belek
na wrzuconej becie 2 i 5.3.3 znowu wszystko smiga...

tak, beta 2 nie miała zdaje się tego problemu. RC1 i teraz finalna 6 już tak - zgłaszałem zaraz po wydaniu tej wersji, niestety - nic nie poprawili. Najwidoczniej wydać przed świętami było ważniejsze... :(

Można gdzieś pobrać poprzednie wersje programu?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2009, 22:22:08 »
Pytasz poważnie?  :ohreally:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 22:24:02 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2009, 22:42:44 »
Pytasz poważnie?  :ohreally:

 :oops:
ta.... jakoś mi to umknęło.... Nic mnie nie usprawiedliwia :))
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 22:44:18 wysłana przez macluke »

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2009, 00:06:54 »
HTC HD + Bysia ROM 6.5 v10RC,  - ten sam problem z wyciekiem pamięci, drugie wyliczanie trasy z Trafficem zazwyczaj kończy się komunikatem o braku pamięci. Myślałem, że to wina ROMU, ale po opiniach kolegów widzę, że jednak ewidentny błąd w programie. Czekamy w takim razie na 6.0.1

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2009, 00:13:07 »
Mi po zmianie romu na Duttys Topaz Sense 2.5 wyglądało, że się uspokoiło i nawet przez dwa dni z traffickiem pojeździłem :) Ale parę minut temu podczas zwykłego przeglądania mapy, wyskoczył error "Out of memory" i aplikacja zdechła. Oczywiście wolnego RAMu miałem wtedy około 90MB, bo akurat byłem tuż po softresecie.
Wygląda na to, że AM6 ma  spore problemy z zarządzaniem pamięcią. Kicha jak na komercyjny program - krok wstecz.

pozdrawiam
Mario

*

Offline Adi_

  • **
  • 103
  • Sprzęt: HTC HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2009, 08:47:11 »
U mnie na HTC HD jest to samo "brak pamieci" ale tylko przy długich trasach. Pozatym wydaje mi sie ze jest to spowodowane tymi dodatkami czyli architektura budynkow wiekszych miast.

Zamiast skupic sie na tym co ważne i potrzebne czyli dokładne ulice numery domów algorytmy wyliczania trasy głownej i alternatywnej to skupiaja sie na pierdołach i gadżetach.

Smiechem dla mnie jest to że na nowej mapie nie ma nowego odcinka "autostrady" kraków-szarów. Powodem moze byc to że albo ten odcinek jest tak skopany że go nie dokładają (bo fuszerke przy budowie odwalili konkretną) albo odcinek jest zbyt mały żeby go znalazła satelita :P

*

Offline elektron

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Athena, HTC Blackstone
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:04:49 »
Hm mam to samo w finalnej wersji jeżeli trasa jest dłuższa wywala brak pamięci.Porażka.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:49:47 »
Hm mam to samo w finalnej wersji jeżeli trasa jest dłuższa wywala brak pamięci.Porażka.

Nie wiem co to znaczy "dłuższa", ale dzisiaj mnie wywaliło z komunikatem o braku pmięci przy trasie c.a. 30 kilometrów, z dwoma punktami pośrednimi.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2009, 22:35:32 »
Tez to moge potwierdzic tak nie zwracalem na to uwagi ale dalem aby wyznaczyla sobie trase do Paryża i oczywiscie wysypla programu...

Pamiec przydzielona max ile mozna w Touch HD (52.5MB) podczas odplonej AM wolne 90MB pamieci... Prawde mowiac to czyni wersje EU nie do uzycia...


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline proot

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone4 + Navigon, TomTom GO950
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2009, 00:30:37 »
No cóż... dorzucę swoje 5 groszy. Tak średnio 2 razy w ciągu 200 km trasy.
Money does not make you happy but it quiets the nerves. /Sean O'Casey/

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2009, 08:50:17 »
Cóż, dorzucę do tego jeszcze 2 grosze:
mam takie same projekcje,
dodatkowo problemy z reorganizacją pliku po synchronizacji z Miplo
(pobieram tylko ok. 36 tys. punkcików a pamięć na dane POI mam ustawioną na max. możliwości mojego urządzenia).

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2009, 16:26:21 »
HTC Diamond, po zjechaniu po raz trzeci z wyznaczonej trasy za każdym razem aplikacja bez żadnego komunikatu wyłącza się. Trasa około 20 km. ROM oryginalny, bez dodatkowych programów, Wykonałem Hard Reset. Instalacje ROMu od nowa, formatowanie pamięci wewnętrznej. Nic nie daje. Za każdym razem, kiedy trzeci raz zjadę z wyznaczonej trasy AM kończy pracę i znika.

Pozdrawiam

PS
Zgłoszone do supportu - brak odpowiedzi.

*

pliers

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:31:01 »
miałem podobne komunikaty o braku pamięci. na loox 500. pomógł hard reset..teraz wszystko śmiga pięknie. Podejrzewam że resztki jakiejś poprzedniej wersji AM przeszkadzają.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:37:13 »
miałem podobne komunikaty o braku pamięci. na loox 500. pomógł hard reset..teraz wszystko śmiga pięknie. Podejrzewam że resztki jakiejś poprzedniej wersji AM przeszkadzają.

to wyznacz sobie jakas dluga trase i sprawdz jak masz tylko PL to np. objazd Polski przez rozne duze miasta...

Tak bym tez tego nie zauwazyl ze wzgledu na wieksza ilosc RAM-u jaka posiada HD, normalnie jazda po PL odcinki ok 500km w tym Warszawa dziala ok...

W twoim wypadku HardReset spowodowal wywalenie jakis programow ktore zajmowaly RAM (wiec masz go troche wiecej) wiec chwilowo mozesz nie widziec tego problemu...

Przed chwila zrobilem znowu test tym razem wolne okolo 115MB RAM ustawione w AM 65MB na trase... po odpaleniu AM wolne okolo 105MB RAM... przy dlugiej trasie oczywiscie znany komunikat...


« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 19:49:21 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

pliers

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:55:39 »
wyznaczałem nie raz a i przejechałem trasę z Łodzi do Bazylei i nie było problemu. Zaraz jeszcze ją pokatuję

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:58:08 »
wyznaczałem nie raz a i przejechałem trasę z Łodzi do Bazylei i nie było problemu. Zaraz jeszcze ją pokatuję

na AM6 ??? to robiles ???

Wyznacz sobie np. z Lodzi przez Berlin do Paryża z tym ze nie podawaj ulic tylko samo miasto... Jestem ciekawy jak to zadziala...
HR nie musze robic bo recznie wywalilem wszystko co AM instaluje na PDA wiec nic by to nie zmienilo, a taki test z wywaleniem juz tez robilem...




"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

pliers

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:04:26 »
Wyznaczyłem teraz sobie taką trasę: Łódź-Chełm-Warszawa-Szczecin-Staufen (koło Bazylei) Wyznaczyło bez probelmu (AM 6.0 EU) 2125km
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 20:13:38 wysłana przez pliers »

*

Offline belek

  • ***
  • 311
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia
  • Sprzęt: Blackstone, Leo, iPhone
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:18:03 »
Wyznaczyłem teraz sobie taką trasę: Łódź-Chełm-Warszawa-Szczecin-Staufen (koło Bazylei) Wyznaczyło bez problemu (AM 6.0 EU) 2125km
tą trasę mi też wyznacza bez problemu. po wyznaczeniu tej trasy, wyszukaj nową do Francji, miasto Les Menuires. nie wybieraj ulic. zaznacz trasę "optymalną" i "nie pomijaj" żadnych dróg... myśli chwilę przy 90% i wywala błąd pamięci.
jak już pisałem u mnie nie ma reguły. AM potrafi się wywalać przy 40km bez miast, a potrafi dobrze obliczyć do Portugalii...

wpisz Francję i les menuires - ciekawe czy Ci pójdzie
Vulnerant Omnes, Ultima Necat

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:20:47 »
hmmm

No ja testuje jeszcze raz wywalilem cala AM lacznie z wpisami w rejestrze itd. Zobaczymy tym razem, jednak watpie bo juz to robilem... a system mam OK bez jakiegos syfu i wszystko inne spokojnie dziala. Jedynie AM robi takie wywalki zreszta przy wolnym RAM-ie na poziomie > 100MB nie powinna czegos takiego odstawiac...



"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:21:33 »
Wyznacz sobie np. z Lodzi przez Berlin do Paryża z tym ze nie podawaj ulic tylko samo miasto... Jestem ciekawy jak to zadziala...
Ja wyznaczyłem i choć za pierwszym razem przy obliczaniu trasy optymalnej miałem komunikat "Nie można zatrzymać wyliczania trasy", to po zmianie na szybką poszło bez problemu. Teraz to i optymalną liczy bez problemu  :shock:  Ale ewidentnie jest jakiś problem z pamięcią (leak).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 20:23:16 wysłana przez akubit »

*

pliers

Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:24:33 »
Trasa optymalna, nie pomija żadnych dróg:
rzeczywiście przy 90% troszkę się zamyślił ale jakiś 10 sekund

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:47:41 »
akubit

test  po reinstalacji...

1. trasa optymalna 90% zwiecha AM (zazwyczaj byl brak pamieci)

 soft reset...

2. trasa szybka do Paryza jak i do Staufen... ok

3. trasa optymalna do Staufen Ok...

4. trasa Lodz (start) -> Berlin (przez punkt) -> Paryż (koniec) (optymalna) OK

AM bez jakichkolwiek ustawien, zaraz po instalacji...

dalej totolotek raz sie uda raz brak pamieci...

czyli jak widac cos jest spierniczone ale nie zawsze to wylazi....

DODANE:

mala obserwacja wywalanie bledu o braku pamieci pojawia sie najczesciej gdy wylaczy sie AM Traffic... (Uzywaj systemu Traffic)
Jak narazie takie sa moje odczucia z testow ktore teraz robilem...



« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 20:58:32 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline jablo

  • *
  • 63
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:52:09 »
Nie znam wszystkich urządzeń, na których występuje ten błąd, ale odnoszę wrażenie,że większość ma powyżej 64k RAM.