AM6 i brak pamięci(?)

  • 223 Odpowiedzi
  • 74565 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline falcon

  • **
  • 145
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 26, 2010, 17:52:04 »
tak się zastanowiłem nad problemem, powód jest chyba prosty. Nie przydzielajcie zbyt dużo pamięci dla aplikacji, przecież jest limit 32MB RAM dla procesu i tego się nie przeskoczy (a już na pewno nie na jądrach starszych niż wm6.5). Suwaczek w dół, 12MB RAM dla map, liczy szybko, sprawnie i bez błędów :P

wybacz kolego, ale my o kozie ty o wozie...

Kupiliśmy automapę, zainstalowaliśmy ją na swoich telefonach i ona się sypie. To wszystko.

Jedna sprawa to, że mnie nie powinny interesować żadne suwaczki do sterowania pamięcią - zresztą w instrukcji nie ma na ich temat ni słowa (że mam niby coś tam grzebać), a druga sprawa jest taka, że ludzie z niniejszego forum próbowali już wszystkich kombinacji tych suwaków i Automapa na HD i HD2 (nie wiem jak inne modele, bo mnie te dwa interesują) sypie się. Wyświetla najróżniejsze komunikaty -  a jakie to można przeczytać w tym wątku.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 26, 2010, 18:06:58 »
Cytuj
Wyświetla najróżniejsze komunikaty -  a jakie to można przeczytać w tym wątku.
Tylko to nie są komunikaty AM, tylko zarządzenia pamięcią w wince. AM usilnie próbuje zarezerwować następny fragment pamięci, ale się nie da przeskoczyć tej granicy.

Cytuj
Kupiliśmy automapę, zainstalowaliśmy ją na swoich telefonach i ona się sypie. To wszystko.
Wolicie dalej, żeby się sypała, czy lekko pokombinować?
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 26, 2010, 21:10:21 »
AM nie powinna próbować adresować zbyt dużego obszaru pamięci skoro jest limit na proces - błąd jest więc po stronie aplikacji. Druga sprawa, że nie zawsze ograniczenie pamięci dla map przynosi skutek - czasem się to udaje czasem nie. Problem mają przede wszystkim urządzenia z dużą ilością wolnego RAMu - widać AM nie jest przystosowana za bardzo do nowoczesnych smartfonów.

U mnie obecnie ten problem zniknął z wraz wersją 6.2,a być może dzięki gotowanemu ROMowi, który podczas normalnej pracy zostawia dla urządzenia tylko 50MB ramu(?). Wcześniej były z tym problemy niezależnie od tego czy miałem w AM ustawiony suwak na 2MB czy na 60MB.

A w ogóle to ten suwak, jak i wiele innych, powinien z AM zniknąć :)

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 27, 2010, 14:38:44 »
globalbus to ile mozna zarezerwowac dla procesu oraz o innych sprawach wiem bardzo dobrze. Nawet siedzialem i debugowalem AM aby znalezc problem... niestety bez jakis sensownych rezultatow. Co do suwaczkow itp. to kombinowalem juz dawno na wszelkie mozliwe sposoby. Po prostu cos jest skopane w AM i tyle... Zreszta tak jak napisal falcon nie po to placilo sie za AM aby nad nia siedziec disassemblowac, debugowac i szukac co Aquart skopal bo mi za to nikt nie placi... Od tego maja pracownikow, do tego majac zrodla itd. latwiej jest im ten blad wykryc... kupili by sobie HTC HD potestowali troche i zapewne znalezli by problem. Niestety jak narazie widac ze nikt tego nie testowal na tym urzadzeniu i mamy co mamy...

Do tego mozna jeszcze dodac ze ten limit 32MB mozna ominac uzywajac pamieci niejako swap-u (otwarcie pliku w pamieci)...



« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 15:00:52 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 27, 2010, 23:42:12 »
AM to chyba jedyny program nawigacyjny na świecie który posiada suwaki do zarządzania pamięcią (jeśli tak nie jest to proszę poprawcie mnie). Dla mnie to jakieś kuriozum! Niestety wynika ono z niezrozumiałego dla mnie trzymania się programistów tego samego, archaicznego sposobu zarządzania pamięcią operacyjną.
Tych suwaków w ogóle nie powinno tam być, z resztą jak kilkunastu innych opcji.  :-?

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 28, 2010, 01:06:38 »
AM to chyba jedyny program nawigacyjny na świecie który posiada suwaki do zarządzania pamięcią (jeśli tak nie jest to proszę poprawcie mnie). Dla mnie to jakieś kuriozum!

No ludzka fantazja nie zna granic  :E potem mamy w programach tego typu funkcje. Tez tego nie rozumiem... przyzwoite zarzadzanie pamiecia mozna zrobic bez takich udziwnien...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 28, 2010, 12:55:40 »
nie no, w urządzeniach z 64MB RAM przydaje się, żeby jeszcze coś w stylu odtwarzacza mp3 mogło w tle pracować.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 28, 2010, 14:53:38 »
nie no, w urządzeniach z 64MB RAM przydaje się, żeby jeszcze coś w stylu odtwarzacza mp3 mogło w tle pracować.

Ale to można zrobić automatem i dynamicznym zarządzaniem. Żadne suwaki nie są do tego potrzebne!

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 28, 2010, 14:56:27 »
Cytuj
Ale to można zrobić automatem i dynamicznym zarządzaniem.
A widziałeś kiedyś, żeby to dobrze działało? Weźmy coś pokroju hermesa, włączmy tcpmp na odtwarzanie muzyki, a następnie operę i przeglądajmy neta. Prędzej czy później tcpmp zostanie zabity...
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 28, 2010, 15:07:25 »
No ja mogę przytaczać dziesiątki przykładów np. typu FireFox i ZimbraDesktop na windzie XP które zabijają 3GHz-owe Pentium z 2GB RAM'u w ciągu kilkudziesięciu sekund. Taki już urok systemów wielowątkowych made in M$ i nic na to nie poradzimy. Ale to nie jest dostateczny powód w mojej ocenie żeby wyposażać aplikację w suwaki!

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 28, 2010, 18:34:59 »
No ja mogę przytaczać dziesiątki przykładów np. typu FireFox i ZimbraDesktop na windzie XP które zabijają 3GHz-owe Pentium z 2GB RAM'u w ciągu kilkudziesięciu sekund. Taki już urok systemów wielowątkowych made in M$ i nic na to nie poradzimy. Ale to nie jest dostateczny powód w mojej ocenie żeby wyposażać aplikację w suwaki!

Eeee bez przesady ZimbraDesktop uzywam na codzien na tanim laptopie :) i dziala ok. Fakt ze nie jest to lekka aplikacja bo uzywa praktycznie engine firefox-a itd. ale spokojnie siedzi sobie na psaku i nie przeszkadza w normalnej pracy...

Tak samo TCPMP juz wiele razy pisalem ze ten kod nie jest najciekawszy, pisany jest pod stare systemy i procki Xscale... do tego znaczna czesc kodu pozostawia wiele do zyczenia (zapewne dlatego projekt zostal pozucony) w wersji Beta. Znaczna czesc kodu mozna napisac owiele lepiej i wydajniej...

Mozna zrobic przyzwoite zarzadzanie pamiecia i bedzie dzialac to lepiej niz w wiekszosci wypadkow ustawianie "na pale" suwakow przez normalnych uzytkownikow. Nie kazdy ma pojecie o tym jak system gospodaruje pamiecia itd. Program moze to nadzorowac i robic tak aby nie zamulic systemu na amen... Niestety AM nie jest napisana zbyt optymalnie co widac w porownaniu do konkurencji :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline krzyga

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD, HD2, Samsung SGSII
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 31, 2010, 12:24:58 »
To jak w końcu z tą AM 6.2? Rozwiązała ten problem czy nie? (HTC HD, nie ukrywam tu mnie szczególnie interesi). Jest różnica między 6.1 a 6.2, czy nie?

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:48:27 »
AM to chyba jedyny program nawigacyjny na świecie który posiada suwaki do zarządzania pamięcią (jeśli tak nie jest to proszę poprawcie mnie). Dla mnie to jakieś kuriozum!

Zgodnie z wolą emisu poprawiam: Darmowa Ovi Maps dawana przez Nokię na jej Symbiana ma suwak opisany w wersji polskiej "Maks. uż. pamięci" w ustawieniach mapy (domyślnie ustawiony na 3/4 - i to jest wszystko co wyświetla na temat tego ustawienia - pewnie chodzi o, to ile pamięci dostępnej w chwili startu aplikacji może zająć - a może całej pamięci fizycznej?), pomimo tego, że ma do ustawiania dużo mniej opcji niż Automapa.

*

Offline rafgam

  • 43
  • Sprzęt: Xperia Z;   aAM EU
Odp: AM6 i brak pamięci(?)
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 07, 2010, 00:40:04 »
To jak w końcu z tą AM 6.2? Rozwiązała ten problem czy nie?

Mogę odpowiedzieć na przykładzie AM 6.2 EU + HTC Polaris: NIE ROZWIĄZAŁA!
Trasa z PL przez Cieszyn - Brno - Mikulow -  Salzburg - okolice Cortiny we Włoszech - wysypka w połowie Austrii po wyłączeniu PDA na czas postoju (niezgodność wewn.....) Konieczne zminimalizowanie ustawień pamięci prawie na min. i wprowadzenie trasy od nowa od miejsca postoju.
Z powrotem (tym razem przez Villach - Wiedeń - Znojmo..) wysypka j.w. koło Grazu (mimo nie zmienianych niskich ustawień pamięci). Tym razem możliwość wyznaczenia nowej trasy (tylko na raty) dopiero po kilkunastu (!) próbach łącznie z soft-resetami. Ostateczne ustawienia pamięci to: 1) na dane mapy - ponownie zwiększenie do 12,5 MB (wcześniej 6MB)  2) na punkty użytkownika - min.=150kB)
Chyba znacznie komplikowało sprawę ustawienie punktu pośredniego (ale też i próba jako punktu docelowego) miasta granicznego Znojmo. Czyżby to podobny problem jak z trasami w pobliżu granicy PL?
Na szczęście trasę znam dobrze ale wyobrażam sobie kogoś spieszącego się, jadącego nieznaną trasą bez drugiej osoby, która może przez godzinę w czasie jazdy mieszać w ustawieniach komercyjnego w końcu programu :S
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 00:44:12 wysłana przez rafgam »