AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!

  • 197 Odpowiedzi
  • 61266 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:25:31 »
Tak na marginesie.
Za 3 dni mija 2 miesiące, jak króluje nam aktualna 6.10e. Nikogo nie łupie w kościach na zmiany? :)

to jest nic...
MapaMap

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:42:36 »
Jak tak dalej pojdzie to wydanie mapy raczej nie bedzie oznaczone numerem 1207.

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 18, 2012, 09:50:37 »
Za 3 dni mija 2 miesiące, jak króluje nam aktualna 6.10e. Nikogo nie łupie w kościach na zmiany? :)
Jakoś nie łupie. Mają jeszcze miesiąc czasu na wydanie 1208.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 18, 2012, 15:58:37 »
co parę minut wyznacza trasę od nowa, choć jest identyczna z poprzednią, więc nie jest to "dobrodziejstwo" włączonego LD
Jak to nie jest? A jak Twoim zdaniem byłoby z tym dobrodziejstwem? Za każdym razem inna trasa?
Przecież LD nie pobiera tras tylko dane odnośnie czasu przejazdu na poszczególnych odcinkach.
Po każdym pobraniu danych, program musi przeliczyć trasę z tymi nowymi danymi,
a to czy trasa pozostanie taka sama, czy też ulegnie zmianie zależy od tego
jak istotnie nowe dane różnią się od dotychczasowych.
Rozumiem, że przy włączonym LD AM przelicza trasę co jakiś czas ale użytkownikowi powinna pokazywać "nową trasę" tylko jeśli się zmienia (i zresztą coś takiego jest w AM - pokazuje się górna belka z informacją o zmianie). Gdyby było tak jak sugerujesz, że trasa jest nie tylko na nowo wyznaczana wewnętrznie ale i prezentowana kierowcy jako nowa, to wszyscy użytkownicy AM mieliby ten sam objaw - punkt startowy stawiany co kilka kilometrów i Hołka czy Marzenkę zapowiadającą ile zostalo kilometrów, godzin minut oraz ile km prosto do nastepnego manewru. A tak chyba nie jest. Nawet u mnie czasem zdarza się przejechać nieco dłuższy kawałek bez tych atrakcji.
Cytowane przez ochkarola "Rozglądam się", które i ja chyba kilka razy widziałem, choć prawdę mówiąc zazwyczaj zauważam dopiero "15 km prosto" - trudno w końcu jechać po trasie gapiąc się wciąż na PDA, dobitnie świadczy, że problem nie leży w nowych danych LD tylko w tym, że AM mając problemy z obsługą GPS uznaje co kilka minut, że znalazła się poza trasą - wtedy wyznaczenie nowej jest oczywistą konsekwencją. A wpływ LD jest IMHO taki, że AM jest bardziej zajęta, więc tym łatwiej gubi pozycję.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 18, 2012, 16:39:55 »
co parę minut wyznacza trasę od nowa, choć jest identyczna z poprzednią, więc nie jest to "dobrodziejstwo" włączonego LD
Jak to nie jest? A jak Twoim zdaniem byłoby z tym dobrodziejstwem? Za każdym razem inna trasa?
Przecież LD nie pobiera tras tylko dane odnośnie czasu przejazdu na poszczególnych odcinkach.
Po każdym pobraniu danych, program musi przeliczyć trasę z tymi nowymi danymi,
a to czy trasa pozostanie taka sama, czy też ulegnie zmianie zależy od tego
jak istotnie nowe dane różnią się od dotychczasowych.
Rozumiem, że przy włączonym LD AM przelicza trasę co jakiś czas ale użytkownikowi powinna pokazywać "nową trasę" tylko jeśli się zmienia (i zresztą coś takiego jest w AM - pokazuje się górna belka z informacją o zmianie). Gdyby było tak jak sugerujesz, że trasa jest nie tylko na nowo wyznaczana wewnętrznie ale i prezentowana kierowcy jako nowa, to wszyscy użytkownicy AM mieliby ten sam objaw - punkt startowy stawiany co kilka kilometrów i Hołka czy Marzenkę zapowiadającą ile zostalo kilometrów, godzin minut oraz ile km prosto do nastepnego manewru. A tak chyba nie jest. Nawet u mnie czasem zdarza się przejechać nieco dłuższy kawałek bez tych atrakcji.
Cytowane przez ochkarola "Rozglądam się", które i ja chyba kilka razy widziałem, choć prawdę mówiąc zazwyczaj zauważam dopiero "15 km prosto" - trudno w końcu jechać po trasie gapiąc się wciąż na PDA, dobitnie świadczy, że problem nie leży w nowych danych LD tylko w tym, że AM mając problemy z obsługą GPS uznaje co kilka minut, że znalazła się poza trasą - wtedy wyznaczenie nowej jest oczywistą konsekwencją. A wpływ LD jest IMHO taki, że AM jest bardziej zajęta, więc tym łatwiej gubi pozycję.
W przypadku mojego TouchHD odnoszę wrażenie, że to LD generuje zjawisko rozglądania się/wyznaczania trasy co pobranie danych.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:05:34 »
Pokazująca się raz na jakiś czas górna belka, zależy od tego, czy po synchronizacji via LD, ETA wychodzi na "+" lub "-". Żółta gdy przybyło czasu lub km, na zielono gdy ubyło. Jeśli nie ma znacznych różnic i ETA pozostaje to samo, wtedy nie ma wizualnej ani głosowej informacji o zmianie trasy. Jej zmianę można zauważyć po innym najbliższym manewrze.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:25:52 »
Jeśli jest tak, jak pisze Qbek, to tym bardziej nie powinienem się spodziewać nowej trasy, nowego punktu Start co kilka minut. ETA zazwyczaj nie zmienia się wcale lub zmienia się płynnie i pomału.

Inna rzecz, że akurat przy zmianie trasy (a nie tylko ETA) chciałbym być o tym przez AM poinformowany. Przy ograniczonym zaufaniu do jej pomysłów, zawsze sprawdzam, czy nie wymyśliła czegoś wyjątkowo bezsensownego.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:15:55 »
Za 3 dni mija 2 miesiące, jak króluje nam aktualna 6.10e.


Dwa miesiące to minęły chyba dwa dni temu.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 18, 2012, 21:10:08 »
Jeśli jest tak, jak pisze Qbek, to tym bardziej nie powinienem się spodziewać nowej trasy, nowego punktu Start co kilka minut. ETA zazwyczaj nie zmienia się wcale lub zmienia się płynnie i pomału.

Inna rzecz, że akurat przy zmianie trasy (a nie tylko ETA) chciałbym być o tym przez AM poinformowany. Przy ograniczonym zaufaniu do jej pomysłów, zawsze sprawdzam, czy nie wymyśliła czegoś wyjątkowo bezsensownego.
No to kilka przykładów działania/skutków LD:

Bzdurna informacja o odległości do POI po zadziałaniu LD


Utrata możliwości podania właściwej odległości do następnego manewru (pomogło ręczne przeliczenie):


Tutaj przykład na diametralną zmianę trasy bez żadnej informacji:


No i przykład, który obrazuje podawanie opóźnień oraz popraw czasu przyjazdu. Dziwi fakt, że ledwie zaczęta trasa (screen nr 225-pierwszy w kolejności) i wyświetla się info o planowanym opóźnieniu w przyjeździe o 2 minuty! Na trasie, której jeszcze przede mną 262km...

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 18, 2012, 22:09:42 »
Utrata możliwości podania właściwej odległości do następnego manewru (pomogło ręczne przeliczenie)
O! Czyli nie tylko ja mam tę przypadłość. Opisywałem w ubiegłym roku swoje obserwacje z podróżowania trasą Wrocław-Katowice (http://pdaclub.pl/forum/automapa/130km-prosto-i-tak-przez-100km/). Ostatnio znowu, tym razem na autostradzie Łódź-Warszawa następny manewr był dalej niż cel (http://www.kopacz.org/AM_LodzWaw/). Wtedy to była ciekawostka, teraz to było uciążliwe, bo sytuacja się nie zmieniła nawet w Warszawie po zjechaniu z wyznaczonej trasy i wyznaczeniu przez AM powrotu na nią. Sporo się od tamtego czasu zmieniło (mapy, wersja AM, użyty przeze mnie GPS), ale samo zachowanie AM nie ;).
ATSD, jak uchwyciłeś zachowanie AM przed i po zmianie?


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2012, 22:49:27 wysłana przez lola »

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 18, 2012, 22:12:40 »
Błąd opóźnień/popraw czasu i odległości istnieje od dawna, ale support nie widzi w tym problemu.
Na załączonym screenie do domu mam ok. 300 metrów plus 3 km utrudnień  :mrgreen:, zdarza się też na odwrót czyli minus ileś tam kilometrów przy mniejszej odległości całkowitej do celu. Generalnie LD w AM dość często zagina czasoprzestrzeń  :mrgreen:.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:30:57 »
ATSD, jak uchwyciłeś zachowanie AM przed i po zmianie?
Co dokładnie masz na myśli?

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:49:18 »
Błąd opóźnień/popraw czasu i odległości istnieje od dawna, ale support nie widzi w tym problemu.
Na załączonym screenie do domu mam ok. 300 metrów plus 3 km utrudnień  :mrgreen:, zdarza się też na odwrót czyli minus ileś tam kilometrów przy mniejszej odległości całkowitej do celu. Generalnie LD w AM dość często zagina czasoprzestrzeń  :mrgreen:.

Zwróćcie uwagę, że punkt START jest tuż za wskaźnikiem (czyli trasa została przeliczona). Do tego tak przeliczona, że do celu mimo wszystko jest 3.6km i jeszcze utrudnienia na +3km. Ale najważniejsze jest ponowne przeliczenie trasy/wyznaczenie punktu start widoczne na screenie.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 19, 2012, 08:26:09 »
@Qbek - dokładnie chodzi mi o to, w jaki sposób robiłeś zrzuty ekranu, że masz dobrze uchwycone momenty przez zmianą i po zmianie spowodowanej LD. Szczególnie interesuje mnie przed, bo już po to łatwo zrobić ręcznie.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 19, 2012, 14:15:48 »
Jak wiadomo LD włącza się co 2 minuty, tym samym łatwo trafić w odpowiedni moment ;) Wszystkie screenshoty są robione ręcznie, po wyzwoleniu spustu migawki w aparacie. W programie z którego korzystam, niestety nie ma możliwości ustawienia automatycznego interwał :(

*

Smerfik

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:15:38 »
Tak na marginesie.
Za 3 dni mija 2 miesiące, jak króluje nam aktualna 6.10e. Nikogo nie łupie w kościach na zmiany? :)
to jest nic...
MapaMap
Źle mnie odebrałeś.
Mój wpis nie był przejawem krytyki, czy pretensji. Tak tylko wspomniałem, że lada moment pewnie pora na coś nowego :)
... a tak w podświadomości nawiązywałem do tego:
http://pdaclub.pl/forum/automapa/am6-10e-na-serwerach!/msg1589680/#msg1589680  :)
Co do MM, to strzeliłeś im w oko. Zerknij w wolnej chwili jak wyglądają ich aktualizacje na WM :O
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 22:20:34 wysłana przez Smerfik »

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:34:56 »
Co do MM, to strzeliłeś im w oko. Zerknij w wolnej chwili jak wyglądają ich aktualizacje na WM :O
znaczy tak słabo czy tak dobrze ?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Smerfik

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:26:37 »
 MM już chyba zapomniała, że kiedyś wydawała wersję na WM :O~

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 15:54:35 wysłana przez Smerfik »