AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!

  • 197 Odpowiedzi
  • 61230 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 28, 2012, 19:08:36 »
A jak ma myć inaczej, skoro od zeszłego roku nie zmienili ani bajta w programie?
Oczekiwanie że 'samosie' przestanie nie jest chyba zbyt racjonalne?
Dane SR przychodzą wraz z nowymi mapami - a to na ich podstawie te bajty z programu wyznaczają trasę.

Po prostu, zaczynam się bać powiedzieć dziewczynie "jedź według nawigacji", bo może zawisnąć na drodze polnej.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

pliers

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 28, 2012, 19:36:59 »
Oprócz dobrych danych SR potrzebna jest ich dobra INTERPRETACJA. Według mnie wszystkie problemy z "mikroobjazdami" itd. po pierwsze spowodowane są takimi a nie innymi danymi SR, po drugie programem, w którym np. brakuje według mnie opcji w stylu: Ignoruj objazd mniejszy niż...". Dla mnie osobiście dane SR powinny być duuużżżooo " delikatniejsze" i bardziej jednorodne a LD szybsze i byłoby pięknie.

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 28, 2012, 19:54:23 »
Ja wczoraj jechałem na trasie Szczecin -> Łódź i kurde nadal na trasie szybkiej są kwiatki typu "zjedź z krajówki w pole, przejedź chwilę łukiem i wróć na krajówkę". Przestaję ufać AM, a do tej pory to był jedyny powód dla którego trzymałem się AM i Traffica.
Potwierdzam ! LD w tej kwestii miesza strasznie !
IMO problem polega na braku profesjonalnej obróbki danych wysyłanych przez serwery AM. Dlaczego tak sądzę? Odpowiem na przykładzie A1. Odcinek Touń - Swarożyn i z powrotem pokonałem kilkakrotnie w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ale tylko dzisiaj na trasie Kąty Rybackie - Łódź, AM po pobraniu danych LD nie chciała mi wyznaczyć trasy przez A1. Od Malborka co chwilę krzyczała "zawróć", chcąc mnie puścić przez Kwidzyn do Grudziądza, a stamtąd DK 91 dalej do Łodzi. W radiu cisza na temat katastrofy lądowej  :E na A1, więc olałem wskazówki Hołka. Po wjeździe na autostradę AM się uspokoiła, a czas dojazdu zmalał o 1,5h  :] (trasa szybka oczywiście).  Na trasie żadnych utrudnień, większy ruch był jedynie w kierunku bałtyckich plaż. Tuż przed ostatnimi bramkami w Lubiczu Hołek zapragnął zwiedzić MOP... Chyba siusiu mu się chciało  :grin:
Tego typu problemów z LD miałem znacznie więcej na różnych niepowtarzalnych odcinkach. W tamtym roku temu na nieznanej mi trasie w Malopolsce LD przeciągnęło mnie przez takie zadupia, że na jakiś czas zrezygnowałem z "inteligentnego rozwiązania LiveDrive!". Po testach od kwietnia, ze smutkiem stwierdzam, że nic się właściwie nie zmieniło. Normą są
kwiatki typu "zjedź z krajówki w pole, przejedź chwilę łukiem i wróć na krajówkę"
W moim konkretnym przypadku skuteczność LD wynosi 20%, tzn. że tylko w dwóch trasach na 10 odniosłem wymierne korzyści (ominięcie potwierdzonych korków). Zdecydowanie częściej kończy się jak wyżej, a nieskorzystanie z oferty LD skutkuje polepszeniem czasu dojazdu.
Jeśli ktoś od producenta to czyta, to : Panowie, weźcie się do roboty! Po własnych obserwacjach zaryzykuję stwierdzenie, że większość użytkowników używa obecnie Waszego produktu tylko ze względu na mapy i... łatwość scrackowania  :] Czy tylko na takich powodach Wam zależy?

Na SGS + mam NE, na który mam już drugą miesięczną subskrypcję. Testuję razem z AM z włączonym LD (to ważne, bez tego "usprawnienia" trasy nie są takie złe) i routing NE zdecydowanie wygrywa. Do A1 dziś prowadził wzorowo, zgrabnie ominął zakorkowany jak zwykle Zgierz, a i wcześniej nie wywiódł mnie ani razu w pole. Owszem, po AM ciężko się przestawić, zwłaszcza że baza adresowa kuleje, a o POI lepiej przemilczę...
Ale coś za coś :)

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 28, 2012, 21:46:00 »
Trochę jeździłem na TomTomie, różnicę widzę tak, że AM cię doprowadzi do celu, ale może być dziwną i czasami niebezpieczną trasą, a TomTom cię doprowadzi bezpiecznie, trochę wolniej i gdzieś w okolice celu :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 28, 2012, 22:17:12 »
Trochę jeździłem na TomTomie, różnicę widzę tak, że AM cię doprowadzi do celu, ale może być dziwną i czasami niebezpieczną trasą, a TomTom cię doprowadzi bezpiecznie, trochę wolniej i gdzieś w okolice celu :)
dokładnie  :ok:
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 28, 2012, 22:48:07 »
No to dwa programy :proud:  W trasie TT, w poblizu celu wsiadamy na AM i po kłopocie.  pozdr

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 28, 2012, 23:10:52 »
A nawet jak to uporządkują i tak będzie pełno baboli, bo nie wiem jak mieliby określać odwołanie ograniczenia przez skrzyżowanie* :( Jest w PL kilka miejsc gdzie prędkość jest podniesiona, kilkadziesiąt metrów dalej "skrzyżowanie" odwołuje je, a sprytni strażnicy wiejscy lub policja codziennie koszą w ten sposób nieświadomych kierowców.
* OIDP wystarczy 15 metrów utwardzonej drogi publicznej i mamy skrzyżowanie.
Takich miejsc pewnie w sumie niewiele, natomiast od lat AM nie potrafi obsłużyć sytuacji "klasycznej" - ograniczenie przed skrzyżowaniem, np. do 70, jest w realu odwołane przez skrzyżowanie a w AM - dopiero po minięciu znaku 70 stojącego "w przeciwną stronę". Efekt - często po przejechaniu skrzyżowania zaczynam się zastanawiać czy ograniczenie było powtórzone a ja to przeoczyłem, czy to "tylko" AM.

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 28, 2012, 23:44:16 »
No to dwa programy :proud:  W trasie TT, w poblizu celu wsiadamy na AM i po kłopocie.  pozdr
i to się sprawdza  :mrgreen:
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:56:20 »
Prawda jest taka, że im bardziej rozbudowana aplikacja tym więcej błędów może sie pojawiać. Im więcej szczegółów tym więcej statystycznie możliwości popełnienia błędów. Nikt nie jest w stanie zapanować na zmianami wprowadzanymi na drogach tym bardziej w okresie nieznacznego zwiększenia ilości przeprowadzanych na nich remontów. Na szczęście okres ten dobiega końca bo już mamy po Euro2012 więc w drogi przestanie się inwestować.
Skandalem za to dla mnie jest fakt wyrzucenia wszystkich PIO z mapy europy. To nie błąd wynikający z jakieś tam zmiany na drodze tylko ze zwykłego niechlujstwa wydawcy. Brak ich reakcji także świadczy o tym, że są totalnymi ignorantami.
Jak się dzwoni na telefon pomocy automapy to odpowiadają że nie udzielają telefonicznie odpowiedzi na zgłoszenia mailowe, i nic w tej kwestii mi nie powiedzą przez telefon. Mam czekać na odpowiedź mailową.
W mailu wysłanym przez formularz zgłoszeniowy podać należy m.in. numer licencji. Po zgłoszeniu otrzymałem szybka odpowiedź, że sprawdzą, ale proszą o podanie numeru licencji - na dole maila w którym do mnie tę prośbę napisali był napisany ten numer, który wpisałem w tym ich cholernym formularzu. Czy oni nawet czytać nie potrafią ?
Po prostu ręce opadają - zupełny brak profesjonalizmu!
Wystarczyło by gdyby napisali że przepraszamy za utrudnienia, rzeczywiście występuję opisywany błąd - pracujemy nad rozwiązaniem problemu.
Oni niestety to pieprzą. Maja wszystkich w dupie. Może pojechali sobie na urlopy - w sumie tez im się należy.
a ja jadę w Europę za 2 dni i mnie szlag trafia że płacę regularnie za aktualizację, a jak przychodzi mi wyjechać to muszę instalować starszą wersję mapy bo jacyś ignoranci coś spie....lili i nawet na tyle odwagi nie mają żeby przyznać się do tego.
Będę żądał zadośćuczynienia.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:25:51 »
Nikt nie jest w stanie zapanować na zmianami wprowadzanymi na drogach tym bardziej w okresie nieznacznego zwiększenia ilości przeprowadzanych na nich remontów.
Nikt tu nie pisze o ograniczeniach tymczasowych (choć i takie wrzucają do mapy).

Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:57:21 »
Co do ograniczeń prędkości, to wg mnie albo umiemy ogarnąć jakąś opcję i ją dodajemy, albo stwierdzamy, że nie da się tego na bieżąco aktualizować bo jest za dużo zmian i odpuszczamy wypuszczenie bubla. To, że jest dużo dróg, to dla mnie nie jest usprawiedliwienie błędnych danych. Mówimy w końcu o trasie nad morze w okresie urlopowym, a nie jakiś dróżkach dojazdowych do posesji. Błędy nie są sporadyczne, tylko nagminne.
Uwagi typu "nanieś zmiany na MIPLO" mnie bawią, bo nie zamierzam co 15 minut odrywać oczu od drogi i zapisywać sobie gdzie jest babol. Nie jestem ich beta testerem na pensji.

Wczoraj przytrafiło mi się coś, czego nigdy wcześniej chyba nie miałem, a mianowicie AM próbowała 2 razy poprowadzić mnie w drogę z zakazem wjazdu(jednokierunkową). Trasa Szczecin-Hotel Gracja w Gorzowie Wielkopolskim. Zdarzenia miały miejsce gdzieś pod koniec trasy(ostatnie 1-2 km).

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2012, 14:48:49 wysłana przez tpiatal »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 29, 2012, 16:36:30 »
(...) AM próbowała 2 razy poprowadzić mnie w drogę z zakazem wjazdu(jednokierunkową). Trasa Szczecin-Hotel Gracja w Gorzowie Wielkopolskim. Zdarzenia miały miejsce gdzieś pod koniec trasy(ostatnie 1-2 km).
Na 1-2km do hotelu nic mi do głowy nie przychodzi, ale na 500m przed już tak. Taki wspaniały przykład spójności w oznakowaniu w PL i fantazji drogowców w tym mieście czyli ulica Krasińskiego. Nigdzie nie jest oznakowana jako jednokierunkowa, stoi jedynie zakaz wjazdu od strony Mieszka I. Niemniej nawet gdyby było wszystko OK ze znakami i stanem nawierzchni na tej ulicy to zupełnie bezsensowny objazd sygnalizatora na zwykle pustym skrzyżowaniu Mickiewicza x Mieszka I ci AM zafundowała...

Nikt nie jest w stanie zapanować na zmianami wprowadzanymi na drogach tym bardziej w okresie nieznacznego zwiększenia ilości przeprowadzanych na nich remontów.
Nikt tu nie pisze o ograniczeniach tymczasowych (choć i takie wrzucają do mapy).

Mimo, że w opisie kategorii miplo jest zakaz ich wprowadzania to ograniczenia prędkości "remontowe" też się pojawiają. Moderatorzy hurtowo aktywują POI i potem przez ileś tam map, dopóki kogoś nie strzeli cholera taki POI sobie trwa. A potem zaszywana jest w mapie prędkość "z czapki", bo po robotach sprzed pół roku, ani po skasowanym POI śladu nie ma.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2012, 16:42:16 wysłana przez pR0SiAczek »

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 30, 2012, 00:11:08 »
Na 1-2km do hotelu nic mi do głowy nie przychodzi, ale na 500m przed już tak.
Bardzo możliwe. Miałem na myśli, że było maksymalnie 1-2km do końca trasy, ale faktycznie mogło to być około 500m. Co ciekawe, zaraz znów chciała mnie prowadzić pod prąd. Za trzecim podejściem było już ok.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 30, 2012, 15:52:08 »
No to dwa programy :proud:  W trasie TT, w poblizu celu wsiadamy na AM i po kłopocie.  pozdr
Po co wam dwa programy? Wystarczy skasować speeds.a i będzie coś w rodzaju TT (a nawet lepiej).
To nie tablica ogłoszeń !

*

pliers

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 30, 2012, 16:00:01 »
A jak skasuję speeds.a i nie wyłączę LD to będę miał LD bez SR? (czyli jak dla mnie rozwiązanie idealne)?

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:55:44 »
Nie mam LD, ale jak dla mnie to wręcz niemożliwe (przez LD pobierasz tylko uzupełnienie do danych SR).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 01, 2012, 22:50:16 »
Wg supportu można jeździć tylko na LD... Ciekawe jak wtedy planowany jest przejazd z jednego na drugi koniec Polski...

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 02, 2012, 13:13:11 »
Pewnie i tak z hubneta :)
To nie tablica ogłoszeń !

*

Smerfik

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 05, 2012, 21:53:21 »
No to dwa programy :proud:  W trasie TT, w poblizu celu wsiadamy na AM i po kłopocie.  pozdr
Po co wam dwa programy? Wystarczy skasować speeds.a i będzie coś w rodzaju TT (a nawet lepiej).
:ok: ... zdecydowanie lepiej :ok:

*

Offline stafid

  • ***
  • 445
  • Płeć: Mężczyzna
  • o drogę nie pytam
    • Perfect
  • Sprzęt: Asus 636N, AM EU
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 10, 2012, 08:46:29 »
No to dwa programy :proud:  W trasie TT, w poblizu celu wsiadamy na AM i po kłopocie.  pozdr
Po co wam dwa programy? Wystarczy skasować speeds.a i będzie coś w rodzaju TT (a nawet lepiej).
:ok: ... zdecydowanie lepiej :ok:


ale mi odkrycie  :grin: mój speeds już dawno wylądował na śmietniku bo ja jeżdżę a nie naprawiam komputery  :ok: :ok:

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 10, 2012, 09:05:43 »
w iAM też można wywalić ten plik ?
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 10, 2012, 15:26:07 »
Jakos dziwnie przedluza sie termin wydania mapy 1207. Mamy juz 10 sierpień a nowych map jak nie bylo tak nie ma.

*

Smerfik

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 10, 2012, 16:33:09 »
Mamy juz 10 sierpień a nowych map jak nie bylo tak nie ma.
Stawiają miny ... widać maskują dokładniej :)
Oczywiście żartowałem - przykładają się :ok:

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 10, 2012, 17:38:02 »
Jakos dziwnie przedluza sie termin wydania mapy 1207. Mamy juz 10 sierpień a nowych map jak nie bylo tak nie ma.
I pewnie się nie doczekasz. Wydadzą 1208.

*

Offline mariano52

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad AURO,Modecom MX4HD
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 13, 2012, 15:59:57 »
U mnie w tej wersji AM10e po wyznaczeniu trasy ponownie szuka sygnału GPS.Trwa to chwilę i następnie po znalezieniu sygnału ponownie wyznacza trasę.Czy ktoś spotkał się z podobnym działaniem AM.W poprzednich wersjach było ok.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 13, 2012, 17:26:24 »
Mam tak samo i też chyba tylko na tej najnowszej mapie - w poprzednich wersjach programu nie zauważyłem
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline mariano52

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad AURO,Modecom MX4HD
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 14, 2012, 09:05:50 »
Panowie z aquratu  przyjęli sobie za punkt honoru spieprzyć coś w każdym nowym wydaniu.Aktualizując nawet same mapy nie potrafią zrobić tego dobrze.Ciągle wyskakują jakieś babole.Panowie może czas zmienić zawód.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 14, 2012, 12:13:11 »
Fantazja was już zdrowo ponosi ... to tak jakbyście opowiadali, że od czasu
jak wymieniliście uszczelkę w kranie ciągle wam wybija bezpieczniki.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 14, 2012, 12:19:56 »
Fantazja was już zdrowo ponosi ... to tak jakbyście opowiadali, że od czasu
jak wymieniliście uszczelkę w kranie ciągle wam wybija bezpieczniki.

no jak teraz kapie na kabel to i bezpieczniki wywala :P

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 14, 2012, 13:30:55 »
Jasne marku, ponosi fantazja. Widzimy objawy, to że producent nie grzebał przy programie, nie znaczy, że źle widzimy.

Zaprzeczasz temu co widzi 2 użytkowników? Serio uważasz, że twoja wiedza jest ważniejsza od rzeczywistości?
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4