AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!

  • 197 Odpowiedzi
  • 61302 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 20, 2012, 18:08:54 »
Ale łamie Cię na deszcz* czy na halny*  :-?

*deszcz - 6.x
   halny  - 7.x
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 20, 2012, 18:27:44 »
To może być tylko zwykła burza  :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 21, 2012, 23:31:09 »
Tak mnie jakiś dziwnie łamie w kościach ...
Wiek robi swoje :).
To może być tylko zwykła burza  :wink:
... albo lumbago :D

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 22, 2012, 18:18:17 »
Czy ktos posiada jakies konkretne informacje kiedy mozemy spodziewac sie wersji 1715 z mapami 1207 ?

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 22, 2012, 19:36:46 »
Kuriozalna polityka informacyjna producenta polegająca na całkowitym odcięciu się od użytkownika końcowego podpowiada mi, że nikt tego nie wie poza osobami które wiedzą ale nie powiedzą, że pojadę Kilerem :E
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 22, 2012, 20:04:06 »
Kuriozalna polityka informacyjna producenta .......

Kuriozalna czyli wyjątkowa. To może ktoś tak dla przykładu poda kilka przykładów jak to jest u konkurencji  :ohreally:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 22, 2012, 20:12:15 »
Kuriozalna czyli wyjątkowa. To może ktoś tak dla przykładu poda kilka przykładów jak to jest u konkurencji  :ohreally:
Ty ich bronisz ? Pasuje ci to, że nie wiesz nic ? Sypał z rękawa przykładami nie będę, ale główny konkurent aquratu naviexpert nie chowa się przed klientami i nawet na głównej swojej stronie ma odnośnik do firmowego forum dyskusyjnego, gdzie klienci zadają pytania i otrzymują odpowiedzi, nie od z całym szacunkiem "RUKATA, NOCNEGO MARKA, SMERFIKA", czy innych, lecz między innymi od pracowników producenta. Przez taka politykę dezinformacji znudziwszy się oczekiwaniem na jakikolwiek sygnał co dalej z aAM zakupiłem sobie coś co na pewno działa i jest dopracowywane, czyli NE. Kto wie, może bym zaczekał jeszcze gdyby panowie napisali, że np kończymy juz pracę nad automapą androidową, którą planujemy wypuścić na rynek do 1 wrzesnia. A to co teraz się wyprawa powoduje, że nie wiemy, czy to bedzie 1.09, 1.10, 1.11 i czy w ogóle będzie. Jestem przekonany, że w ten sposób stracili już sporo wkurzonych potencjalnych klientów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 20:21:33 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Smerfik

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 22, 2012, 20:14:22 »
Kuriozalna czyli wyjątkowa. To może ktoś tak dla przykładu poda kilka przykładów jak to jest u konkurencji  :ohreally:
Konkurencja nie wypuszcza wersji map z załadowanym zestawem POI, których nie wyświetla mapa. Mam na myśli EU. Więc jeżeli już wiedzą, że dali dupci i poprawiają (bo tutaj upatruję głównego powodu przyspieszonej aktualizacji), to byłoby miło puścić maila do użytkowników EU. O "przepraszam", już nie wspominam, bo to chyba nie trendy :mysli:
Ktoś szykujący się do wyjazdu poza PL, ma dylemat - wrócić do starszej wersji mapy EU, czy czekać na nowszą. :worried: Na domiar złego, nawet synchro szwankuje. Jaja jak berety, a nikt tam nie poczuwa się do ... :worried:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 20:18:52 wysłana przez Smerfik »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 22, 2012, 21:24:18 »
Ja tylko zapytałem czy któryś konkurent podaje dokładną datę wypuszczenia nowej wersji a Wy od razu byście mnie zjedli bez keczupu :P

ps. aż dziwne że nikt nie wytknął mi : przykład dla przykładu :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:21:05 »
Z przykrością trzeba stwierdzić, że komunikacja na linii targeo i geosystems kuleje.
W marcu już na targeo była informacja o budowie ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 967 i 964 przy Dobczycach:
http://mapa.targeo.pl/Dziekanowice-Zakaz-ruchu-na-drodze-,3741/utrudnienie
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/527711,dobczyce-buduja-rondo-beda-duze-utrudnienia-mapa,id,t.html?cookie=1
http://miasto-info.pl/myslenice/5209,dobczyce-zmiana-organizacji-ruchu-na-drogach-967-i-964.html
Skoro na targeo było wiadomo to czemu geosystems nic o tym nie wie?
Rondem już się jeździ od dłuższego czasu a na mapie śladu po nim nie ma.
Cóż wymagać skoro obsadzenie na stołkach jak w PRL... nawet ciężko z gotowca przygotować korektę na mapie i to bez ruszania tyłka z krzesła.
O obwodnicy Dobczyc też zapomnieli:
http://www.rynekinfrastruktury.pl/artykul/52/1/malopolska-otwarcie-obwodnicy-dobczyc.html Na mapce widać dokładny przebieg obwodnicy.
Podobnie droga 776 Kraków - Proszowice. Wybudowane są tam 4 ronda i nowe drogi-obwodnice. Tuż przed wydaniem ostatniej mapy zauważyłem brak dwóch pierwszych rond jadąc od strony Krakowa. Zgłosiłem - to te w ostatniej chwili dodali. Ale już nikt się nie wysilił o prześledzenie całej trasy aby dodać kolejne dwa ronda - te kolejne braki zauważyłem po wydaniu mapy. A pisane o tym było w wielu miejscach. Bez dodania dwóch brakujących rond mapa z Proszowic do Krakowa prowadzi nas na pionową ziemną ścianę i koniec drogi ZONK - stara (dotychczas główna) droga naniesiona na mapę stała się ślepa. Główna droga idzie teraz górą przez rondo, którego AM nie ma. Dla AM te rzeczywiste drogi to drogi widmo. A już dwa lata temu było to wiadome, że będą ronda i nowo wytyczone drogi:
http://edroga.pl/rozmaitosci/wiadomosci-drogowe/2119-rozbudowa-drogi-nr-776
http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/51,121403,11576610.html?i=3
http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,121403,11576610.html
http://www.kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1172&Itemid=64
Na okoliczność przebudowy powstały konkretne mapy:
http://i542.photobucket.com/albums/gg424/preseant/droga776.jpg
z konkretnym zaznaczeniem rond.
Cały wątek tutaj od 2009 roku wałkowany
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=808668
Konkurencja chociaż ronda do Proszowic naniosła bez zgrzytów: http://tinyurl.com/cb37z68
Geosystems śpi - przykre.

Niestety dla twórców map za trudne przedsięwzięcie.
Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że geosystems te swoje mapy tworzy tak jakby to było ich tylko dodatkowe zadanie z przypadku, gdy użytkownik nie zgłosi to zdarzenie, nowa droga, rondo nie ma miejsca.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 22, 2012, 23:26:15 »
Ja dostałem powiadomienie w piątek, że 2 z 3 zgłoszonych przez Targeo błędów naprawili. No to klikam w link "sprawdź na mapie", sprawdzam i nie poprawili - błędy jak były tak są :mrgreen:
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 23, 2012, 01:04:35 »
Cytuj
Dzień dobry,

na Targeo.pl opublikowaliśmy już nowe mapy, uwzględniające zgłoszone przez Ciebie poprawki.
Prosimy o zweryfikowanie czy zostały one prawidłowo naniesione.

(...)

Czy ktoś w końcu do cholery zdejmie tę blokadę. Ile razy można zgłaszać, że od 4 miesięcy ta jedna z główniejszych dróg w Toruniu jest przejezdna
zobacz na mapie


Zaktualizowane mapy są dostępne w Targeo.pl i w najnowszej wersji AutoMapy.
Zapraszamy też do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Pozdrawiamy
Zespół Targeo [ team@targeo.pl ]
Zgłoszone na początku kwietnia '12. Wstydu nie mają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2012, 01:06:30 wysłana przez akubit »

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 24, 2012, 23:31:48 »
Cóż wymagać skoro obsadzenie na stołkach jak w PRL... nawet ciężko z gotowca przygotować korektę na mapie i to bez ruszania tyłka z krzesła./
Geosystems śpi - przykre./
Niestety dla twórców map za trudne przedsięwzięcie.
Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że geosystems te swoje mapy tworzy tak jakby to było ich tylko dodatkowe zadanie z przypadku, gdy użytkownik nie zgłosi to zdarzenie, nowa droga, rondo nie ma miejsca.
Od 2011 panowie w GeoSystems tak zapierdzielają, że nie mają nawet czasu taczek załadować.
Biorąc po uwagę, że już wielokrotnie mi się zdażało zgłaszać te same błedy lub braki po 2 lub 3 razy. Za pierwszym razem przeważnie im się nie udaje nanieść poprawnie i nie dla tego, że trudno tłumaczę. W zgłaszaniu jestem wyjątkowo dokładny i wysyłam zawsze opisy wraz z pomocnymi zapisami sygnału gps a często dodatkowo rysunki naniesione na te wczytane ślady. Już mnie szlag trafia gdy wychodzi kolejna mapa a miejsce błedu zostaje przerobione na kolejny bazgrol (kleks). To nie szanowanie własnego czasu pracy i czasu zgłaszających uwagi. Wygląda na to, że mapa GeoSystems wcale nie jest najlepsza. Przed 2011 takich jaj nie odstawiali.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2012, 23:40:53 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 25, 2012, 06:36:27 »
Miami, to ktora mapa w takim razie jest najlepsza, skoro mapa geosystems nie (wg twojej oceny) ?
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 25, 2012, 13:29:05 »
Odnosze wrażenie, że moje 5 letnie wysyłanie zgłoszeń z mojego regionu nauczyło Geosystems, że w moim terenie to nic nie trzeba robić, bo jak coś się zmieni to Miami napisze. Znudziło mi się już dalej jeździć i robić mape za Geosystems, bo tyle jest byków, lub braków, że mógłbym jeździć dzień w dzień i nagrywać i opisywać i wysyłać. Ja nie jestem od nanoszenia całych dzielnic. Tylko żeby było ciekawiej wchodze na mapgo.pl a tam to co ja chce zgłaszać lub zgłosiłem jest naniesione poprawnie. I nie obchodzi mnie nawet jak tamto jeździ (bo tego nie mam), ma poprawny teren i to jest ważne a Geosystems jak napisał andrzejkrakow zasnęło i dostarcza AutoMapie bubla.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 13:33:11 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline inek1

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin/ MIO A701/HTC Diamond/Lark 7/Blow 7
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 25, 2012, 15:42:43 »
a Geosystems jak napisał andrzejkrakow zasnęło i dostarcza AutoMapie bubla.
i tu zgadzam się w całości
Miłego dnia :)

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 25, 2012, 21:05:00 »
dochodzę do wniosku że AM przestanie być w niedługim czasie platformą z mapami Geosystems... I w związku z tym AQ nic nie robi rewolucyjnego w zakresie iAM, aAM czy wAM, a Geosystem ma gdzieś zgłoszenia użytkowników AM i targeo (choć to dziwne mi się wydaje mimo wszystko).

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 25, 2012, 21:37:03 »
Odnosze wrażenie, że moje 5 letnie wysyłanie zgłoszeń z mojego regionu nauczyło Geosystems, że w moim terenie to nic nie trzeba robić, bo jak coś się zmieni to Miami napisze. Znudziło mi się już dalej jeździć i robić mape za Geosystems, bo tyle jest byków, lub braków, że mógłbym jeździć dzień w dzień i nagrywać i opisywać i wysyłać. Ja nie jestem od nanoszenia całych dzielnic. Tylko żeby było ciekawiej wchodze na mapgo.pl a tam to co ja chce zgłaszać lub zgłosiłem jest naniesione poprawnie. I nie obchodzi mnie nawet jak tamto jeździ (bo tego nie mam), ma poprawny teren i to jest ważne a Geosystems jak napisał andrzejkrakow zasnęło i dostarcza AutoMapie bubla.
o czym ty piszesz na tym mapgo nie ma nawet autostrady że Strykowa  do Warszawy
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 25, 2012, 23:43:17 »
o czym ty piszesz na tym mapgo nie ma nawet autostrady że Strykowa  do Warszawy
A to ci bardziej złe ludziska tam siedzą niż w Geosystems skoro o Warszawie zapomnieli a podkarpackie jest lepsze. W końcu to właśnie tu na wakacje przyjeźdza Chuck Norris.

Chuck Norris goes on vacation | Chuck Norris jedzie na wakacje | 2012 #4 | +EN subtitles
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 26, 2012, 20:13:20 »
Dzwonie do Automapy pytam się co jest z punktami POI na mapach europy a on udaje że nie wie o co mi chodzi i mówi że powinny być ... to że powinny to wiemy wszyscy... ALE ICH NIE MA.
Za chwile jadę na urlop i przyjdzie mi się cofać do map z wersji 6.10d a jeśli do tego dojdzie to olewam ich i już nie będę im płacił za to, co nam serwują.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2012, 08:41:07 wysłana przez Yankee »

Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 28, 2012, 03:22:24 »
Dawno nie korzystałem z nawi w trasie, ale to co zobaczyłem dzisiaj mnie zniesmaczyło. Na trasie Szczecin-Niechorze jest masa ograniczeń prędkości które nie były aktualizowane chyba od lat. Było tam w ostatnich 2 latach troszkę remontów nawierzchni i różne ograniczenia zostały zdjęte w terenie, ale nie na mapie. Strasznie to denerwujące gdy jedzie się po drodze szybkiego ruchu 110km/h a w głośniku co chwilę "ZWOLNIJ, ZWOLNIJ!" Nie wiem po co co komu opcja, która nie działa jak trzeba.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2012, 03:24:06 wysłana przez tpiatal »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 28, 2012, 08:31:08 »
Dawno nie korzystałem z nawi w trasie, ale to co zobaczyłem dzisiaj mnie zniesmaczyło. Na trasie Szczecin-Niechorze jest masa ograniczeń prędkości które nie były aktualizowane chyba od lat. Było tam w ostatnich 2 latach troszkę remontów nawierzchni i różne ograniczenia zostały zdjęte w terenie, ale nie na mapie. Strasznie to denerwujące gdy jedzie się po drodze szybkiego ruchu 110km/h a w głośniku co chwilę "ZWOLNIJ, ZWOLNIJ!" Nie wiem po co co komu opcja, która nie działa jak trzeba.
Dlatego można z niej zrezygnować wyłączając wyświetlanie ograniczeń i komunikaty ostrzegawcze.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 28, 2012, 08:42:11 »
lub wprowadzić te zmiany w miplo.pl żeby wszyscy mogli się z tego cieszyć?

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 28, 2012, 09:37:44 »
Dawno nie korzystałem z nawi w trasie, ale to co zobaczyłem dzisiaj mnie zniesmaczyło. Na trasie Szczecin-Niechorze jest masa ograniczeń prędkości które nie były aktualizowane chyba od lat. Było tam w ostatnich 2 latach troszkę remontów nawierzchni i różne ograniczenia zostały zdjęte w terenie, ale nie na mapie. Strasznie to denerwujące gdy jedzie się po drodze szybkiego ruchu 110km/h a w głośniku co chwilę "ZWOLNIJ, ZWOLNIJ!" Nie wiem po co co komu opcja, która nie działa jak trzeba.
Dlatego można z niej zrezygnować wyłączając wyświetlanie ograniczeń i komunikaty ostrzegawcze.

Jasne - po to są w programie różne udogodnienia żeby można z nich było zrezygnować.  :O~
Np. w restauracji jest w cenie obiadu surówka, ale nie koniecznie świeża. Przecież zawsze można z niej zrezygnować.
Żeby było jasne - to nie jest krytyka wypowiedzi pROSiAczka - to jest krytyka producenta oprogramowania - bo dla mnie   dopóki producent narzuca mi dostawcę map nie ma znaczenia kto dostarcza te wybrakowane mapy.
A skandal z POI w EU to już tylko kwiatek do kożucha - co ciekawe w przypadku tego producenta oprogramowania zawsze ci co płaca najwięcej (czyli mają EU) są w gorszej sytuacji - błędy map, błędy z wyliczaniem długi tras, dłuższe oczekiwanie na nową wersję itp.. Kuriozalne....

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 28, 2012, 10:24:10 »
Dawno nie korzystałem z nawi w trasie, ale to co zobaczyłem dzisiaj mnie zniesmaczyło. Na trasie Szczecin-Niechorze jest masa ograniczeń prędkości które nie były aktualizowane chyba od lat. Było tam w ostatnich 2 latach troszkę remontów nawierzchni i różne ograniczenia zostały zdjęte w terenie, ale nie na mapie.
Podobnie jest na DK74 pomiędzy Opatowem a Kielcami.
W dużej liczbie miejscowości podniesiono dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym do 70 km/h.
Na mapie dalej jest 50 km/h.

Mogliby się przejechać i to popoprawiać (zgłaszałem to onegdaj).

Ale z tym zniesmaczeniem to przesada. Dla mnie to drobny błąd  (ostrzeganie głosowe w tym temacie mam wyłączone).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 28, 2012, 10:26:02 »
Ja wczoraj jechałem na trasie Szczecin -> Łódź i kurde nadal na trasie szybkiej są kwiatki typu "zjedź z krajówki w pole, przejedź chwilę łukiem i wróć na krajówkę". Przestaję ufać AM, a do tej pory to był jedyny powód dla którego trzymałem się AM i Traffica.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 28, 2012, 10:29:04 »
Ja wczoraj jechałem na trasie Szczecin -> Łódź i kurde nadal na trasie szybkiej są kwiatki typu "zjedź z krajówki w pole, przejedź chwilę łukiem i wróć na krajówkę". Przestaję ufać AM, a do tej pory to był jedyny powód dla którego trzymałem się AM i Traffica.
Potwierdzam ! LD w tej kwestii miesza strasznie !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 28, 2012, 10:55:09 »
Cytat: kocureq
i kurde nadal ...
A jak ma myć inaczej, skoro od zeszłego roku nie zmienili ani bajta w programie?
Oczekiwanie że 'samosie' przestanie nie jest chyba zbyt racjonalne?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 28, 2012, 17:10:45 »
Marku, ale chyba nie masz o to do nas pretensji ?  :ohreally:
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AM6.10e z mapami 1206 na serwerze!
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 28, 2012, 18:43:49 »
Dawno nie korzystałem z nawi w trasie, ale to co zobaczyłem dzisiaj mnie zniesmaczyło. Na trasie Szczecin-Niechorze jest masa ograniczeń prędkości które nie były aktualizowane chyba od lat. Było tam w ostatnich 2 latach troszkę remontów nawierzchni i różne ograniczenia zostały zdjęte w terenie, ale nie na mapie. Strasznie to denerwujące gdy jedzie się po drodze szybkiego ruchu 110km/h a w głośniku co chwilę "ZWOLNIJ, ZWOLNIJ!" Nie wiem po co co komu opcja, która nie działa jak trzeba.
Dlatego można z niej zrezygnować wyłączając wyświetlanie ograniczeń i komunikaty ostrzegawcze.

Jasne - po to są w programie różne udogodnienia żeby można z nich było zrezygnować.  :O~
Np. w restauracji jest w cenie obiadu surówka, ale nie koniecznie świeża. Przecież zawsze można z niej zrezygnować.
Żeby było jasne - to nie jest krytyka wypowiedzi pROSiAczka - to jest krytyka producenta oprogramowania - bo dla mnie   dopóki producent narzuca mi dostawcę map nie ma znaczenia kto dostarcza te wybrakowane mapy.
A skandal z POI w EU to już tylko kwiatek do kożucha - co ciekawe w przypadku tego producenta oprogramowania zawsze ci co płaca najwięcej (czyli mają EU) są w gorszej sytuacji - błędy map, błędy z wyliczaniem długi tras, dłuższe oczekiwanie na nową wersję itp.. Kuriozalne....

Zdecyduj czy to udogodnienie czy jego brak? Narzekasz, że wprowadza w błąd bo nieaktualne - i masz rację, mnóstwo złych danych w tym zakresie nawet na głównych krajowych. Ja rezygnuję, bo to żadne udogodnienie i z założenia nie będzie zbyt aktualne bez monitorowania w trybie ciągłym na żywo tysięcy km polskich dróg przez pojazdy producenta wyposażonych w wyrafinowany system rozpoznawania znaków, ich precyzyjnej geolokalizacji czy określania stref objętych ograniczeniem. I co najważniejsze bez uporządkowania wreszcie sposobu ustawiania znaków. Niby jest Rozporządzenie i szereg przepisów, ale w realu co Zarząd dróg to kolejne autorskie i kuriozalne wręcz pomysły...

A nawet jak to uporządkują i tak będzie pełno baboli, bo nie wiem jak mieliby określać odwołanie ograniczenia przez skrzyżowanie* :( Jest w PL kilka miejsc gdzie prędkość jest podniesiona, kilkadziesiąt metrów dalej "skrzyżowanie" odwołuje je, a sprytni strażnicy wiejscy lub policja codziennie koszą w ten sposób nieświadomych kierowców.

* OIDP wystarczy 15 metrów utwardzonej drogi publicznej i mamy skrzyżowanie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2012, 18:51:16 wysłana przez pR0SiAczek »