AM Traffic i LD na PNA

  • 39 Odpowiedzi
  • 20867 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AM Traffic i LD na PNA
« dnia: Październik 30, 2010, 10:35:42 »
Witam,

Z góry uprzedzam dla purystów: wszystkie moje eksperymenty prowadziłem na wersji AM potraktowanej patcherem. Jeśli uzyskam zadowalające efekty to zmigruję (przeniosę już posiadaną licencję a nie "kiedyś tam kupię" na nowy sprzęt). Po tym zbyt długim ale moim zdaniem niezbędnym wstępie już piszę o co mi chodzi ;-)

Dotychczas używałem MIO520 z AM PL (czyli PDA bez WiFi i modułu GSM dostęp do netu tylko via AS), zamarzyło mi się jednak używanie AM traffic i LiveDrive. Nie mam zamiaru kupować telefonu z Windowsem (z różnych powodów głównie ideologicznych), uważam, że lepszym rozwiązaniem jest dedykowany PNA z dostępem do netu via inne urządzenie.
Wykombinowałem sobie, że kupię PNA które ma WiFi (i/lub bluetootha) i udostępniając internet via komórka w ten sposób dostarczę AM łączność z internetem. Kupiłem Blaupunkta TP-500 (teraz zaczynam się zastanawiać czy to dobry wybór ale to na inny temat). Jak się troszkę pokombinuje to da się uruchomić jednocześnie "łączność do netu via WiFi" i Automapę (standardowa łącze WiFi jest wyłączane gdy włączy się któryś z programów do nawigacji).

Niestety okazuje się, że pomimo łączności z internetem AM nie bardzo chce ściągnąć dane z AM traffic/LD. W ustawieniach pola dotyczące pobierania danych LD mam wyszarzone, w "Statystykach systemu Traffic" widzę, że są jakieś dane do wysłania ale wyslano/odebrano 0 bajtów. Taka sama sytuacja jest na oryginalnej AM 6.6.0 jaki i spatchowanej 6.6.1.

Na stronie AM w FAQu znalazłem punkt który (jak mi się wydaje) mówi, że powinno to działać:

http://www.automapa.pl/?PEI=38149&article_id=208062

---
[F11] Czy w urządzeniach nie komunikujących się z AS również będzie działać wymiana AM'Traffic?

Funkcja AM'Traffic będzie działać również w urządzeniach, które poprzez bluetooth będą potrafiły połączyć się z urządzeniem udostępniającym połączenie z siecią Internet.
---

Co prawda ja mam łączność via WiFI, a nie BT ale czy to taka duża różnica?

Jak to jest w/g Was z tym LD? Bedzie działac na PNA z zagwarantowanym dostępem do netu czy też tylko i wyłącznie na PDA z modułami GSM???

Piotr

Ps.: I poproszę bez odpowiedzi w stylu "po co Ci LD, to i tak nie działa".


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2010, 11:01:40 »
Cytat: bilbolodz
Z góry uprzedzam dla purystów: wszystkie moje eksperymenty prowadziłem na wersji AM potraktowanej patcherem. Jeśli uzyskam zadowalające efekty to zmigruję (przeniosę już posiadaną licencję

Nie uzyskasz żadnych efektów, LD na piratach nie działa, więc takie ekspetymenty
wiesz gdzie możesz sobie wsadzić ...

[mod]Ponadto ostrzegam, że jeśli tylko wątek zacznie się rozwijać w kierunku dyskusji o spatchowanych wersjach, natychmiast wyląduje w śmietniku, w całości.[/mod]
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2010, 11:05:34 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2010, 12:03:33 »
Cytat: bilbolodz
Z góry uprzedzam dla purystów: wszystkie moje eksperymenty prowadziłem na wersji AM potraktowanej patcherem. Jeśli uzyskam zadowalające efekty to zmigruję (przeniosę już posiadaną licencję
Nie uzyskasz żadnych efektów, LD na piratach nie działa, więc takie ekspetymenty
wiesz gdzie możesz sobie wsadzić ...
OK, to już jest jakaś odpowiedź. Te teraz dalej:
Czemu po podłączeniu mojego MIO520 przez kabelek i AS (wtedy już chyba AM powinna mieć dostęp do netu) te opcje są nadal wysarzone (legalna AM 6.6.0)??? Czy to przypadkiem nie potwierdza, że LD pracuje tylko na modelach z modułem GSM?
Chętnie poekperymentowal bym z legalna AM na nowym sprzęcie (Blaupunkt) ale jeśli się okaże, że to mi nie działa to następny ruch będę mógł zrobić za 0,5 roku! (co tyle teoretycznie daje się przenieść licencję na inny sprzęt).

Czy ktoś ma działające LD na PNA z dostępem do netu via WiFi lub BT DUN?

Piotr

*

MarkNavi

Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2010, 12:18:39 »
Kolego, a czy nie prościej napisać tego zapytania do supportu AM ? Dostaniesz odpowiedź z pierwszej ręki, a jeżeli potem coś nie będzie działało, to wydrukujesz tego ich emaila, w którym cie zapewnili, że będzie ok i będziesz miał podstawę do np zwrotu kasy za wprowadzenie w błąd.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2010, 12:28:32 »
Chętnie poekperymentowal bym z legalna AM na nowym sprzęcie (Blaupunkt) ale jeśli się okaże, że to mi nie działa to następny ruch będę mógł zrobić za 0,5 roku! (co tyle teoretycznie daje się przenieść licencję na inny sprzęt).

Nie teoretyzuj tylko napisz do supportu, praktycznie jest znacznie bzrdziej elastyczny
niż mogłoby się teoretycznie wydawać, sądzę że po opisie sytuacji załatwisz sprawę od ręki
z możliwością powrotu w razie niepowodzenia też od ręki.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2010, 12:30:06 »
Czy ktoś ma działające LD na PNA z dostępem do netu via WiFi lub BT DUN?
Oczywiście, że mam i działa. GoClever 5066 BTFM sparowany po Bluetooth z Nokią 5530.
Działa aż miło.
Wcześniej korzystałem z MIO P550 (Wi-Fi i BT). Po Wi-Fi nigdy nie udało mi się, aby AM poprawnie (w ogóle) komunikowała się z Siecią. Po BT bez większych trudności.
A więc zarówno na Windows Mobile (po BT), jak i PNA Win CE po BT (DUN) AM`Traffic (LD) działa bez zarzutów.

Oczywiście wersja oryginalna, bo na piracie za .... nie uruchomisz LD.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2010, 12:33:02 »
Pisałem już N razy o tym - Live Drive w AM działa tylko i wyłącznie na urządzeniach PNA opartych na platformie MTK. Są to Goclevert 506X i 436X, Blow 43 i 50YBT, Navroad 560 i 460 oraz parę chińskich zabawek.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2010, 12:55:47 »
Jak byś zmieniał przypisanie licencji kila razy na tydzień to by pewnie odmówili . Ja raz tak miałem że zmieniłem 3x w ciągu miesiąca i było ok . Najpierw zmieniałem ROM w ppc i bałem się  że mi AM nie ruszy to przeniosłem na kartę ,potem padła karta to przeniosłem na drugą  a potem doszedłem do wniosku że jednak było mniej problemów jak było na "diwajsie"  i znowu przeniosłem  :ok:  . Za każdym razem opisałem co i dlaczego i zawsze było załatwione w 15min , raz nawet w niedziele  :ok:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2010, 13:08:16 »
Witam,

OK, napisałem pytanie do supportu AM. Podzielę się odpowiedzią jaką dostanę.

Piotr

Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2010, 12:08:55 »
Witam,

Mam już chyba komplet informacji jakie uda się na obecnym etapie wyciągnąć z supportu Automapy. Sprawa wygląda następująco:
Pomimo tego, że jest to niby ten sam program automapa LiveDrive (Am Traffic) na PDA (Windows  Mobile) i PNA/PND (Windows CE) działa inaczej:
Na PDA LiveDrive powinien działać praktycznie przy wszystkich przypadkach podłączenia do netu
- połączenie do internetu bezpośrednie przez GSM
- podłączenie do internetu via ActivSync (przez kabel i przez BT)
- podłączenie do internetu via WiFi

Niestety na PNA/PND sprawa ma się inaczej. Wygląda na to, że z LiveDrive będzie działał tylko na wybranych urządzeniach które komunikują się z internetem via BT i komórkę. Jak na razie są to w/G Automapy: Navroad 460BT, 560BF oraz Blow 43YBT, 50YBT (czyli wspomniane już wcześniej urządzenia na MTK).

Czyli moja rzeźba, żeby podłączyć Blaupuntka via WiFi nie zadziała. Ograniczeniem jest tu sama AutoMapa, która prawdopodobnie sprawdza jaki jest rodzaj chipsetu i nie odblokowywuje tych funkcji...... Szkoda...

Piotr


Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2010, 18:49:44 »
Na  Navroad 560BF z Windows CE Professional podobno tak, ale z Windows CE Core LiveDrive (tego używam) jest niedostępne   :S. Dodatkowo dueat Navroad 560BF +  Nokia (niektóre modele) miewa problem z automatycznym połączeniem typu DUN.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2010, 09:38:21 »
Na szczęście można sobie poradzić wgrywając rom od wersji Pro. Swoją drogą każą sobie dopłacać za coś, co jest za darmo w duuuużo tańszym Gocleverze 506X :)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2010, 18:52:03 »
angler22 - czy jako redaktorowi przystoi Ci propagowanie piractwa? Nie tylko AM jest prawnie chroniona.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2010, 22:01:27 »
Nie do końca - póki NR oferował wersję PRO, można było tak powiedzieć. Ostatnio wersja ta została podobno wycofana, więc skoro nie można czegoś kupić...
Poza tym NR zawsze udostępniał obrazy romów do wszystkich swoich urządzeń i zabezpieczał je tylko przed wgraniem na urządzenia innego producenta (całkiem słusznie).
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 22:04:49 wysłana przez angler22 »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2010, 22:16:30 »
... więc skoro nie można czegoś kupić...
To... ?
Poza tym NR zawsze udostępniał obrazy romów do wszystkich swoich urządzeń i zabezpieczał je tylko przed wgraniem na urządzenia innego producenta (całkiem słusznie).
Myślę, że skoro już tak ortodoksyjnie podchodzimy do tematu (może to i dobrze), to wydaje mi się, że kluczową kwestią będą zapisy w umowie licencyjnej.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2010, 22:43:14 »
Jasne, że to nie jest usprawiedliwienie. Dlatego też nigdy nie polecałem nikomu, wgrywania romu od wersji PRO do wersji zwykłej - proponowałem raczej ręczną zabawę w usunięcie niedoróbek i dodanie poprawek. Po części jednak rozumiem ludzi mniej obeznanych z tematem, którzy mają problem z tego typu poprawkami i kupując Navroad'a jako urządzenie w pełni kompatybilne z AM (z tego zawsze słynęli) oczekiwali rzeczywiście pełnej współpracy. A tu co? LD nie działa, a jednocześnie wiadomo, że działa doskonale na tańszych, niby mniej markowych nawigacjach typu GC czy Blow (z CE 5.0 Core).

Swoją drogą czytając swego czasu zapisy o różnicach pomiędzy wersją PRO a CORE (jest do pobrania na stronie MS dokument tego dotyczący), dają się zauważyć głównie brak Media Playera i Internet explorera. Oba nie są w żaden sposób wymagane do obsługi Live Drive oczywiście. Reszta różnic dotyczy rzeczy, które i tak na PNA nie występują. Czy faktycznie na NR 560 Pro jest orginalny IE od Microsoftu? Większość nawigacji ma swoje własne przeglądarki.

Odbiegłem za bardzo od tematu - to raczej pytanie do działu Navroad'a :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 22:51:52 wysłana przez angler22 »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2010, 23:35:59 »
Nie do końca - póki NR oferował wersję PRO, można było tak powiedzieć. Ostatnio wersja ta została podobno wycofana, więc skoro nie można czegoś kupić...
Czyli skoro nie można już kupić AM 5.5.3, czy 6.0 to można sobie zainstalować? Analogicznie z obrazami Picassa?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2010, 23:51:37 »
Może nie do końca precyzyjnie wcześniej się wyraziłem - chodziło mi o to, że wersja Pro naprawia braki wersji Core, których to braków ta wersja mieć NIE POWINNA (chodzi właśnie o obsługę Live drive). Gdyby Navroad opublikował poprawiony rom dla wersji "bez pro", sprawa by się rozwiązała. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie instalował by PRO dla IE (w wersji CE przeglądarka po prostu fatalna), czy media playera, skoro istnieją darmowe o niebo lepsze przeglądarki (opera mini) i odtwarzacze multimediów, a zgodnie z zasadą licencjonowania wersji PRO i CORE to właśnie te dwa programy odróżniają je od siebie. W żadnym wypadku nie chodziło mi o propagowanie piractwa, a raczej o wskazanie błędu producenta dość drogiej nawigacji, wspominając jednocześnie, że modele tańsze tych problemów nie mają.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2010, 00:24:01 »
Ależ te wszystkie argumenty pasują do AM. Nowe wersje naprawiają (czyżby?) błędy, których być nie powinno. Zawsze można znaleźć wytłumaczenie. Albo tutaj szanujemy czyjeś prawa, albo robimy to z przymrużeniem oka. Jak tutaj trafiłem, byłem trochę zdziwiony kategorycznymi osądami w sprawie AM. Ale będąc dłużej widzę, że innych praw to już nie dotyczy. Hipokryzja?

Bliski związek z Aqurat i miplo powoduje skrzywiony stosunek do rzeczywistości.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2010, 09:38:30 »
Od dawna jestem zdania, że Live Drive powinien zostać rozszerzony na większą grupę urządzeń PNA z BT. Przecież to same korzyści zarówno dla AutoMapy (więcej nabywców), jak i dla pozostałych użytkowników (dane dotyczące ruchu). Z niewiadomych dla mnie powodów jakoś nic w tej sprawie się nie dzieje. Z każdą nową betą mam nadzieję, że znaczek traffic zapali się na żółto (zielono) także na nawigacji z Altasem III i niestety stale się rozczarowuję.  Czyżby urządzeń do testów brakowało?
Ja osobiście kibicuję bardzo obu polskim produktom (AutoMapa i MapaMap), posiadam licencje na oba z nich i wszystkich znajomych namawiam na zakup orginału. I wierz lub nie, nie mam z tego żadnych materialnych korzyści.


Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2011, 22:12:52 »
Odgrzeję trochę kotleta ale moim zdaniem warto! Zainstalowałem dziś AM 6.7.0 i ku mojej uciesze AM na Blaupunkcie TP500 odczytała przed DUN BT dane z LD. Jutro spróbuję jak będzie "w trasie" czy wyśle i jak to będzie się sprawowało. Próbowałem to samo zrobić korzystając z połączenia WiFi ale niestety AM zgłasza błąd połączenie. Jednym słowem "coś drgneło" i LD via BT zaczął być obsługiwany na innych PNA niż te wyposażone w MTK.

Piotr

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2011, 23:45:40 »
Dobra wiadomość. Ja przy każdej nowej edycji sprawdzam, czy pojawiła się możliwość włączenia LD na GC5010 (procesor Atlas III) i niestety AM 6.7 nic w tej sprawie nowego nie wnosi.

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:41:22 »
Odgrzeję trochę kotleta ale moim zdaniem warto! Zainstalowałem dziś AM 6.7.0 i ku mojej uciesze AM na Blaupunkcie TP500 odczytała przed DUN BT dane z LD. Jutro spróbuję jak będzie "w trasie" czy wyśle i jak to będzie się sprawowało. Próbowałem to samo zrobić korzystając z połączenia WiFi ale niestety AM zgłasza błąd połączenie. Jednym słowem "coś drgneło" i LD via BT zaczął być obsługiwany na innych PNA niż te wyposażone w MTK.

Piotr

Witam, w innym wątku (chyba) widziałem odpowiedź z supportu Automapy odnośnie ustawień w pliku amsetting odpowiadających za LD.
Ja mam Larka 50.2 i chciałem zobaczyć, czy u mnie też to pójdzie. Po odblokowaniu możliwości włączania LD w ustawieniach AM Traffic w Automapie pojawiła się możliwość włączenia pobierania i wysyłania statystyk (wcześniej było na szaro bez możliwości kliknięcia).
Lark mój nie ma ani WiFi ani bluetooth, ale potrafi mieć internet poprzez ActiveSync, więc teoretycznie powinien pobrać dane.
Ustawiłem na pobieraj i wysyłaj co 2 min ale nie potrafił pobrać, mimo podłączonego kabla do komputera.

Więc coś drgnęło, ale jeszcze nie do końca...
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:52:07 »
Zaznacz na drugiej stronie ustawień AM'Traffic, wymieniaj dane tylko przez PC i sprawdź.

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:53:40 »
Najpierw zainstaluje tę dzisiejszą AM 6.7.a co się pokazała na serwerze. Może coś poprawili  :P

Nic nie poprawili w tym względzie.
Jak zaznaczę "Wymieniaj dane tylko przez PC" to wyszarza się "Pobieraj i uzywaj dane LD".
I też się nie wymieniają. Więc na razie jest tylko możliwość odblokowania pola ale nie działa wymiana danych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 11:31:26 wysłana przez sp4jkk »
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2011, 18:18:26 »
Nic nie poprawili w tym względzie.
Jak zaznaczę "Wymieniaj dane tylko przez PC" to wyszarza się "Pobieraj i uzywaj dane LD".
I też się nie wymieniają. Więc na razie jest tylko możliwość odblokowania pola ale nie działa wymiana danych.
Taki sam był wynik moich testów z GC 5010. Niestety jak na razie nic z tego, ale może faktycznie coś się ruszy wkrótce, skoro widać że coś zmieniają.

Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2011, 09:53:39 »
Odgrzeję trochę kotleta ale moim zdaniem warto! Zainstalowałem dziś AM 6.7.0 i ku mojej uciesze AM na Blaupunkcie TP500 odczytała przed DUN BT dane z LD. Jutro spróbuję jak będzie "w trasie" czy wyśle i jak to będzie się sprawowało.
Próbowałem na trasie: działa. Co prawda od czasu do czasu nie może wysłać danych i wysyła "w następnym przedziale czasowym" ale to pewnie problem z pokryciem GSM a nie AM. Następna część dotyczy może nie bardzo AM ani nawet Blaupunkta TP500 ale ponieważ bardzo mnie to ucieszyło to opiszę:

Używam Nokii E52 (z najnowszym softem), w samochodzie zamontowany zestaw głośnomówiący Parrota do którego automatem loguje się telefon. Ku mojej uciesze TP500 również potrafiło się zalogować via BT do Nokii i ta obsługiwała jednocześnie oba połączenia BT: zestaw głośnomówiacy/audio streaming do Parrota oraz DUN do nawigacji.

Chwała Wam deweloperzy Nokii za przewidzenie przedziwnych konfiguracji jakie mogą użyszkodnicy wymyślić!

Piotr

*

Offline Jacca

  • 14
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:51:30 »
Ponad 2 lata nikt nie odpowiadał, więc może coś się zmieniło w kwestii Traffic i internetu przez WiFi.

Mam Erisin ES1099S http://www.erisin.com/erisin-es1099s-7-2-din-skoda-car-dvd-gps-diy-internet_p371.html
Traffic działa gdy podłączam modem GSM - trzeba podczas instalacji AM wybrać dodatek dla Peiying - bez tego dodatku opcje Traffic są niekatywne (wyszarzone).

Wolałbym dane internetowe dostarczać przez WiFi, więc kupiłem kartę WiFi i niestety nie działa Traffic (natomiast Opera w radiu ma dostęp do internetu). Wg support AM "Przez modem GSM i WiFi, AutoMapa Traffic powinien działać dokładnie tak samo", ale niestety nie działa.

W postach powyżej jest napisane "Pisałem już N razy o tym - Live Drive w AM działa tylko i wyłącznie na urządzeniach PNA opartych na platformie MTK" ale to było dawno i wg AM powinno teraz działać. Stąd pytanie: czy ktoś z Was ma działający Traffic przez WiFi na WinCE?
Jeśli tak to poproszę o nazwę urządzenia i jaki dodatek jest instalowany do AM.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 10:58:34 wysłana przez Jacca »

*

Offline DaRu

  • 36
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2014, 18:43:18 »

Urządzenie: Modecom MX3HD
Automapa: 6.15.0
Telefon: Nokia z serii N (jakiś stary)

Mój problem jest następujący:
LD po podłączeniu urządzenia do komputera via USB  działa wyśmienicie.
Sparowanie telefonu z urządzeniem przez BT działa wyśmienicie.
Strony www przeglądane na urządzeniu przy dostarczeniu internetu przez BT z Nokii działają wyśmienicie.
LD w urządzeniu przy dostarczeniu internetu przez BT z Nokii - nie działa!!!  (przy próbie pobierania danych wyświetla się komunikat: "Wystąpił błąd przy próbie pobrania danych AM`Traffic. Błąd Połączenia").

Czy ktoś mi wyjaśni o co tu chodzi, bo mi się cierpliwość powoli kończy.

Nie rozumiem dlaczego LD przez BT nie działa.  Skoro LD przez USB działa a strony www przez BT również działają.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AM Traffic i LD na PNA
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2014, 19:03:19 »
Załóż wątek w 'Nawigacje GPS - PNA/PND (Windows CE)' jest tam guru (angler22) w te klocki. Ewentualnie tam szukaj.