AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth

  • 7 Odpowiedzi
  • 4683 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrosek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2 (I8000NXXJJ1 Wall-E MSN 1.0)
AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« dnia: Czerwiec 21, 2012, 10:01:54 »
Użytkownicy zestawu AM i Samsunga Omni2 wiedzą, że nie działa on najlepiej, często przycina się i gubi sygnał. Wszystko poprawia się jak mamy ściągnięte aktualne XTRA, ale nie zawsze jest taka możliwość. Dodatkowo Support AM kiedyś stwierdził jasno, że Samsung Omnia2 nie jest wspieranym urządzeniem.
Przebywając w zeszłym roku w górach, zestaw ten w 50% przypadków nie działał i strasznie mnie to denerwowało, bo nie po to kupowałem nawigację.
Ponieważ znowu wybieram się w góry i czasami poza Polskę, to wymyśliłem zakupienie odbiornika GPS na bluetooth do tego zestawu, a konkretniej Holux'a M-1000c.
No i zastanawiam się, czy taki zestaw będzie działał lepiej niż AM i odbiornik GPS wbudowany w Omnia2?
Dodam, że w samochodzie mam przednią szybę atermiczną, która nie ułatwia docierania sygnału GPS, a tak odbiornik mógłbym umieścić w bagażniku, gdzie jest zwykła szyba.
AutoMapa 6.16.2 (2343)/EU 1406 6.638 - włączony LiveDrive!

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2012, 10:13:24 »
Jeśli to coś wniesie, to ja używam OMNI1 z zewnętrznym GPS Pentagram PathFinder P3105. Rewelacja :)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2012, 11:21:21 »
Ja używam zewnętrznego GPSa z moim HD2 . Zysk jest taki że ten zewnętrzny widzi więcej satelitów i wspiera EGNOS dzięki czemu pozycja jest stabilniejsza nie gubi sygnału w gęstym lesie czy w "miejskich kanionach". Znany jest problem za skakaniem kursora w AM na HD2 - tu tego nie ma.  Ciekawostka jest taka że GPS w HD2 pracuje w trybie SPM  :O  a przecież Clinton kazał to wyłączyć ,
Myślę że w omni też będzie lepiej . Smartphony mają małe antenki 1.5cmx1.5cm  we wspomnianym pentagramie jest 2.5x2.5  to prawie 3x większa pow.- musi lepiej odbierać sygnał
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2012, 11:23:04 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline piotrosek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2 (I8000NXXJJ1 Wall-E MSN 1.0)
Odp: AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2012, 15:58:12 »
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi... zaryzykowałem i kupiłem Holux'a M-1000c i po krótkiej kilkunasto kilometrowej przejażdżce, z nową już wersją AM, stwierdzam, że w końcu mam nawigację... :) W końcu nie muszę patrzeć się na mapę, a mogę słuchać komunikatów "Jadzi"... :)
Mam nadzieję, że w górach sprawdzi się równie dobrze... :) Na razie jestem zachwycony i dziwię się, że wcześniej się na to nie zdecydowałem.
AutoMapa 6.16.2 (2343)/EU 1406 6.638 - włączony LiveDrive!

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2012, 11:37:21 »
Mam nadzieję, że w górach sprawdzi się równie dobrze... :) Na razie jestem zachwycony i dziwię się, że wcześniej się na to nie zdecydowałem.
I jak wrażenia z dłuższej jazdy po górach? Po tym, jak ostatnio w okolicach Kamiennej Góry O2 nagminnie gubiła sygnał, zastanawiam się nad powrotem do SS3.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline piotrosek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2 (I8000NXXJJ1 Wall-E MSN 1.0)
Odp: AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2012, 09:27:19 »
I jak wrażenia z dłuższej jazdy po górach? Po tym, jak ostatnio w okolicach Kamiennej Góry O2 nagminnie gubiła sygnał, zastanawiam się nad powrotem do SS3.
Jeszcze nie miałem okazji pojeździć po górach, ale jazda w terenach silnie zadrzewionych nie sprawiała żadnego problemu.
Generalnie nie występują u mnie typowe dla wbudowanego GPSa sytuacje (skakanie pozycji na światłach, przeskakiwanie pozycji po pobraniu LD, jazda obok trasy, słaby sygnał itp.). Ani razu nie spotkałem się ze znikającym sygnałem i prędkość pokazuje z około 1-2 sekundowym opóźnieniem w stosunku do rzeczywistej, a nie po 10 sekundach lub później.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony, a dodatkowo zyskałem nieplanowany gadżet, czyli rejestrator GPSa i po podłączeniu do komputera mogę sobie obejrzeć trasę, wykres prędkości itp. :) Mam nadzieję, że będzie to fajny gadżet chodząc po górach... :)
AutoMapa 6.16.2 (2343)/EU 1406 6.638 - włączony LiveDrive!

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2012, 23:51:07 »
Jeszcze nie miałem okazji pojeździć po górach, ale jazda w terenach silnie zadrzewionych nie sprawiała żadnego problemu.
Generalnie nie występują u mnie typowe dla wbudowanego GPSa sytuacje (skakanie pozycji na światłach, przeskakiwanie pozycji po pobraniu LD, jazda obok trasy, słaby sygnał itp.). Ani razu nie spotkałem się ze znikającym sygnałem i prędkość pokazuje z około 1-2 sekundowym opóźnieniem w stosunku do rzeczywistej, a nie po 10 sekundach lub później.
Od kilku dni całkiem sporo jeżdżę rowerem z GPS-em, na przemian O2 i SS3 (a czasem i jednocześnie), nie nawigując, ale zbierając ślad. Widzę różnię w szybkości fix-a, jakości śladu i jestem zaskoczony słabością GPS-a w O2. Na najbliższy wyjazd zabieram SS3 ze sobą.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony, a dodatkowo zyskałem nieplanowany gadżet, czyli rejestrator GPSa i po podłączeniu do komputera mogę sobie obejrzeć trasę, wykres prędkości itp. :) Mam nadzieję, że będzie to fajny gadżet chodząc po górach... :)
A to umie coś więcej niż dowolny gps tracker w PDA?


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 23:59:05 wysłana przez lola »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM na Samsungu Omni2 + odbiornik GPS na bluetooth
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2012, 20:28:29 »
...........
A to umie coś więcej niż dowolny gps tracker w PDA?
.....

Zysk jest przede wszystkim taki  że  gps-loger jest zewnętrznym urządzeniem z własnym zasilaniem i może pracować od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, co wystarcza na całodzienną wycieczkę. PDA będzie działać 3-4h    B)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)