AM 6.8 + CruserSigma B50 + Ford Focus CC - GPS umarl?

  • 4 Odpowiedzi
  • 2185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ryba850

  • 29
  • Asus 696, Samsung Omnia, NavRoad; Automapa, I-GO
AM 6.8 + CruserSigma B50 + Ford Focus CC - GPS umarl?
« dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:01:19 »
Czy ktos ma moze podobny problem? Po instalacji AM 6.8 na trasie 250 km raz tylko system znalazl sygnal GPS odpowiedniej jakosci, na krotka chwile, niestety. Przez pozostaly czas pojawialy sie i znikaly poszczegolne satelity, jednak nigdy nie bylo ich wystarczajacej do nawigacji ilosci, chwilami nie bylo nawet zadnego. Support AM poradzil mi przelaczyc w ustawieniach port na 2 z automatycznego, jednak efekt jest zaden. AM uzytkuje juz ponad 7 lat w tym ok. 5 w Fordach z ogrzewana przednia szyba i, wiec argument szyby odpada. Cruser wpolpracowal poprawnie z poprzednimi wersjami AM (mam go bodajze od 6.1).W poprzednich wersjach nie mialem zastrzezen do dzialania GPS takze na innch urzadzeniach (Navroad, I-pak Omnia). Moze ma ktos pomysla na rozwiazanie problemu? Z gory dziekuje i pozdrawiam all.

Dziekuje za dotychczasowe uwagi, sprobuje jutro w terenie. Wiedzialem, ze mozna na Was liczyc.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 21:34:57 wysłana przez ryba850 »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM 6.8 + CruserSigma B50 + Ford Focus CC - GPS umarl?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:53:20 »
Taką mam nieśmiałą propozycję, może sprawdzić czy poza autem sygnał łapie? :)
A w fordach z ogrzewaną przednią szybą działał na tejże Sigmie?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.8 + CruserSigma B50 + Ford Focus CC - GPS umarl?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2011, 19:00:58 »
Dajcie spokój tym ogrzewanym szybom z Fordów, nie mają większego wpływu na jakość sygnału GPS.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: AM 6.8 + CruserSigma B50 + Ford Focus CC - GPS umarl?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:31:55 »
Witam
Mam Crusera Sigmę B50 z zainstalowaną AM6.8, z tą wersją przejechałem ok 5 tyś km i nie zauważyłem większych problemów z sygnałem GPS-u. Kilka razy na krótką chwilę pojawił się komunikat o słabym sygnale GPS. Mam ustawione parametry Com1 i 38400 bps. Jeśli dalej będziesz miał problemy zadzwoń do serwisu http://www.cruser.pl/kontakt_z_cruser.php , Panowie naprawdę starają się pomóc. Dotychczas jestem zadowolony z kontaktu z tą firmą.
Pozdrawiam 
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.8 + CruserSigma B50 + Ford Focus CC - GPS umarl?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:42:34 »
Ale ja mogę potwierdzić że wczoraj jakaś wyjątkowo niekorzystna konstelacja satelitów GPS i duże zachmurzenie powodowały straszne problemy z działaniem mojej nawigacji. Kilka razy traciłem sygnał a trasa ulegała rekalkulacji. W trasie byłem prawie cały dzień. Dziś już tych problemów nie miałem.