AM 6.7 - błędy! (aktualizacja 06.02.11r.)

  • 257 Odpowiedzi
  • 81318 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
AM 6.7 - błędy! (aktualizacja 06.02.11r.)
« dnia: Styczeń 18, 2011, 10:36:22 »
Pojawił się pomysł (znaleźć go nie mogę)  :) żeby jakoś usystematyzować błędy zgłaszane do supportu. W celu podniesienia skuteczności poprawienia jego działania (supportu). Pojedyncze zgłoszenia chyba nie mają takiej siły sprawczej jak "Kupą mości panowie, kupą!" i na tę okoliczność będziemy tu zamieszczać uwagi do działania programu i map. Post nr 1 będzie na bieżąco aktualizowany (nowe propozycje będą dołączane do 1 postu). Błędy usunięte przez support będą wykreślane z postu nr 1.

Uwagi zgłaszamy do bieżącej wersji tj 6.7

Zamieszczamy uwagi w trzech kategoriach:

I - PROGRAM - zwisy itp

1 - AM EU b - błąd instalatora polegający na błędnym odczycie dostępnej wolnej pamięci - mimo 5GB wolnej przestrzeni dyskowej instalacja zostaje przerwana ze względu na brak miejsca. Instalacja w czytniku kart idzie bez problemu. win7x64 - omnia II

2 - błędne odczyty pozycji GPS - skakanie po mapie HTC HD2
post 27
Cytuj
Strasznie fisiował (Leo) gubił sygnał, jeździł po jeziorkach itp Zaznaczam, ze 6.6 działał wyśmienicie
post 33
Cytuj
Jako punkt 2 powinno być uciekanie na klatki schodowe podczas postoju na HTC HD2 (na innych podobno też) po ruszeniu wraca na drogę i nie szukajcie rozwiązań w sprzęcie bo tylko AutoMapa tak się zachowuje.
3 - kolejny błąd instalatora, zastępowanie plików events, hubnet i speeds starszymi wersjami... instalator powinien poznawać daty tych plików

4 - bład instalatora - pryszcz ale zawsze... okno w instalatorze powinno mieć opis Imię i Nazwisko i w tej kolejności informacje powinny być wyświetlane w AM.

5 - brak komunikatów o zmianie trasy w wyniku pobrania LD
post 125
Cytuj
Brak komunikatu głosowego to moim zdaniem błąd.
6 - brak możliwości aktualizacji danych SR dla AM EU

II - ROUTING - błędy w wyznaczaniu trasy, pomocny może być serwis Polskiego Radia - Radio Kierowców - najlepszy na obecną chwilę serwis o sytuacji na drogach, nawiasem, wspierany przez targeo. Chyba lepszy do zgłaszania utrudnień w trakcie jazdy niż dodawanie POI nr tel. +48 22 513 11 11 - wystarczy dodać do szybkiego wybierania w telefonie.

1 - brak trasy łatwej prowadzącej po drogach w najwyższych dostępnych kategoriach
post 31
Cytuj
Jesli Aqurat chce szybko i tanio zazegnac rosnace glosy niezadowolenia, to mysle, ze powinien jak najszybciej wprowadzic trase "latwa"
Cytuj
Trochę jeżdżę zawodowo i to po różnych "dziurach". Wg mnie powinna być opcja trasy albo łatwej albo np "zima" - chodzi o to że am często ciągnie mnie po lasach (trasa szybka) i przy srogiej zimie odcinek a-b (30 km) pokonuję w około godzinę później analizując trasę widzę że mogłem jechać np 5-10 km dłuższą trasą a i tak zyskałbym 20-15 minut.
post 97
Cytuj
my chcemy trasy łatwej
Cytuj
powiem krótko, czekam na tę opcję z utęsknieniem. Jak dla mnie to priorytet numer 1
2 - błędne wyznaczanie trasy
post 46
Cytuj
Odnośnie trasy szybkiej.  Spróbujcie sobie trasy Gdynia - Białystok dla różnych typów (szybkiej, optymalnej, krótkiej).  Może też być w odwrotnym kierunku.  Mi AM zawsze wyznacza trasę szybką jako najdłuższą czasowo.  Trasa optymalna i krótka zawsze mają krótsze czasy. 
post 129/130/131
Cytuj
Potwierdzam routing jerzu... Przy wybraniu opcji przez okolicę routing (chyba) jest taki jakiego oczekiwał iceneon od początku
Cytuj
No i mamy ciekawostkę, bo nie powinno mieć znaczenia, czy wybieramy "przez punkt" czy "przez okolicę". W moim przypadku jest to konkretny punkt, bo mam klienta w Podgórzynie i w Karpaczu. IMHO babol AM.


III - MAPA - poważne błędy w mapie AM, miplo.pl i targeo.pl

1 - brak odcinka trasy S3 na wysokości Smolary-Jastrzębiec
post 39
Cytuj
A jak im wysłałem zapytanie czemu nie ma S3 od Gorzowa Wlkp. do Renic, to mi napisali, że zgłoszenie wysłałem 31 gru (od 30 wieczorem otwarta S3), a przecież 6.7 publikowali 2 sty.
Już odpuściłem polemikę, bo o S3 było wiadomo od listopada, a wersja finalna wyszła 6 sty. ale przecież oni wiedzą lepiej.

Po tym jak już pojawią się wpisy zawsze będzie można zamieścić post potwierdzający występowanie błędu np: "potwierdzam błędy I-2 i II-4" oraz podawać nowe uwagi zgłoszone do supportu. Wtedy każdy użytkownik po przejrzeniu pierwszego postu będzie miał pełen obraz sprawy. Stwierdził błąd który jest na liście - potwierdza. Napotkał błąd jako pierwszy - zamieszcza opis. Błąd trafia do pierwszego postu itd.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 14:55:04 wysłana przez jachraniak »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Błędy AM!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 11:33:18 »
Może by użyć narzędzia typu bug tracker np Mantis. Jest to narzędzie darmowe dostępne w języku polskim do pobrania na stronie www.mantisbt.org . Na tej stronie jest też demo.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Błędy AM!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 12:46:59 »
Ja myślę że najlepszą lekcją będzie odwołanie się do portfela właścicieli.
Czytając to forum odnoszę wrażenie że producent nie jest zainteresowany podniesieniem jakości swojego produktu - wszystkie jego poczynania skupiają się na wykorzystywaniu pasjonatów. (Po co zatrudniać pracowników jak się ma darmową siłę roboczą - czysty zysk )
Przecież wieść gminna niesie że jest to najlepsza Polska nawigacja - jaką więc motywację ma producent ?
Tymczasem program od mniej więcej wersji 6 to jest jedna wielka wersja testowa.
Ja nie mam czasu i chęci uczestniczyć w tych testach ( w dodatku za moje pieniądze )  :-|
W związku z tym postanowiłem nie wykupywać nowej subskrypcji , do czasu aż moim zdaniem program będzie pracował poprawnie.
Jeżeli inni zrobią podobnie - to myślę że będzie to najlepsza motywacja  :mrgreen:


*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Błędy AM!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 13:14:57 »
A kto to ma testować i kiedy doczekasz się wersji naprawdę dopracowanej. Wole sam im zgłosić swoje błędy niż jakiś tester zgłosi to za pół roku bo nie będzie miał takich objawów.
Narzekania czy tak czy tak się nie skończą bo każdemu nie dogodzi!!!

Skupmy się w tym wątku na tym co jest w pierwszym poście i nie róbmy Wojny Polko - AutoMapowej. Kto chce niech pisze, kto nie chce to niech nie robi nerwowej atmosfery  :P
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Błędy AM!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 14:59:05 »
Proponuje dodać do nazwy tematu numer wersji ( numerem kompilacji). Po wydaniu nowej musi powstać nowy temat jeżeli to ma mieć sens.

No i dodatkowo przykleić temat aktualnej wersji.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2011, 18:28:40 »
Jeden mówi bojkotować brakorobów (i ten ma rację) a drugi lepiej nie denerwujmy panów z AM (ten racji nie ma bo wspiera tych cwaniaków którym wszystko przychodzi zbyt łatwo).
Program iGO Primo nie publikuje wer. demo-test a wydaje co kilka miesięcy stabilną wersję (kto im to testuje - ciocia krysia).
Jedni muszą się starać i pracować, a inni robią co chcą bo mogą (ludki zapłacą a potem będą wspólnie budować, zgłaszać, testować).

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2011, 19:44:03 »
Masz rację. Ale potraktujmy to jako recenzję programu. Jeżeli wszędzie będziemy podawać link to może Aqurat się trochę wkurzy. I o to chodzi!

*

Bilunia

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2011, 20:13:07 »
Ja myślę że najlepszą lekcją będzie odwołanie się do portfela właścicieli.
Czytając to forum odnoszę wrażenie że producent nie jest zainteresowany podniesieniem jakości swojego produktu - wszystkie jego poczynania skupiają się na wykorzystywaniu pasjonatów. (Po co zatrudniać pracowników jak się ma darmową siłę roboczą - czysty zysk )
Przecież wieść gminna niesie że jest to najlepsza Polska nawigacja - jaką więc motywację ma producent ?
Tymczasem program od mniej więcej wersji 6 to jest jedna wielka wersja testowa.
Ja nie mam czasu i chęci uczestniczyć w tych testach ( w dodatku za moje pieniądze )  :-|
W związku z tym postanowiłem nie wykupywać nowej subskrypcji , do czasu aż moim zdaniem program będzie pracował poprawnie.
Jeżeli inni zrobią podobnie - to myślę że będzie to najlepsza motywacja  :mrgreen:
Sam bym tego lepiej nie ujął. :ok:
Zgadzam się z Twoimi wnioskami od pierwszej literki, do ostatniej kropki.
Natomiast, jeżeli inni użytkownicy AM, dalej zamierzają "robić" za jeleni, to ich sprawa.
Dodam tylko, że pomysły autora tego tematu, uważam, bardzo delikatnie rzecz nazywając, za "poronione". :mysli:

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2011, 21:55:20 »
Zawsze się znajda malkontęci ktorym nawet jak by 4litery miodem wysmarował to i tak będzie źle i zawsze będą narzekali. Ja też czasami mam zastrzeżenia do programu, zgłaszam i czekam cierpliwie na poprawę. Na pewno zaraz się odezwą urażeni odpowiedzą ripostą na moją wypowiedź. Propozycja dla moderatora o założenie wątku z typową książką zażaleń aby tam mogli wylewać swoje łzy.

Tu czytelnicy podawajcie konkrety!
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:26:17 »
Przeciez AM zalezy na tym aby nie bylo jakiegos normalnego systemu logowania bledow. Juz kilka lat temu proponowalem im bugzille. W dobie sieci jaki bylby problem, aby miec to hostowane na serwerze i dopuscic beta testerow do weryfikacji i zglaszania bledow. Niestety jest tak, ze robimy za jeleni testerow, a AM robi sobie co chce. Procesow zarzadzania jakoscia to jakos nie do konca widac. Nawet zmiany dodawane do AM sa od czapy. Bo po co komu sygnalizatory? Ciekawsza funkcja byloby raportowanie do traffica wypadkow jak w nowym serwisie internetowym. Ten pomysl tez zglaszalem i zostal bez odpowiedzi. Placac 150 zl rocznie chcialbym, aby program sie rozwijal, ale nie byl dzieckiem radosnej tworczosci tylko przemyslanym produktem z dobrym interfejsem uzgadnianym z uzytkownikami - chociaz tymi aktywnymi. Na razie produkt nie jest wart kolejnych 150 zl na nastepny rok. Za Garmina Nuvi EU zaplacilem za upgrade dozywotni 46 EUR.

*

Konrad4x

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2011, 07:30:43 »
....Przeciez AM zalezy na tym aby nie bylo jakiegos normalnego systemu logowania bledow......
....a AM robi sobie co chce.....
....Placac 150 zl rocznie chcialbym, aby program sie rozwijal....
Kolego nie wymagaj od monopolisty, żeby się rozwijał, bo nie ma takiej potrzeby. Lepiej proś los o pojawienie się godnej konkurencji dla Aquratu. Teraz ten rozwój polega na dokładaniu marketingowych, nikomu nieprzydatnych bajerków (pompowanie domów, sygnalizatory), a tylko po to, żeby pan szef marketingu mógł skrobnąć jakiś bełkot dla prasy.
Tak więc oczekiwania masz zdrowe, ale w dobie istnienia konkurencji dla AM, a tej na dzień dzisiejszy brak, bo Polską na dzień dzisiejszy poważne firmy od nawigacji nie są zainteresowane, tak jak nie są zainteresowane koncerny sprzedające auta. Żeby w aucie które kupujemy za ciężkie pieniądze komputer wyświetlał teksty w językach obcych ?.  Z resztą w tvn turbo było o tym mówione i zawsze to samo tłumaczenie przedstawiciela producenta - brak uzasadnienia ekonomicznego, żeby wprowadzać zmiany dla polskiego konsumenta. Dlatego cieszmy się, że mamy takie AM i zadajmy sobie pytanie co by było, gdyby AM spadła w ogóle z rynku.  :-|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 07:32:59 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2011, 09:59:18 »
Ja już za jelenia robić nie będę.
Ze swoich 4 licencji, które utrzymywałem jeszcze "do wczoraj", czynnych pozostawię jedną.
Jeśli zmiany w programie będą niezadowalające to Aqurat pożegna się również ze środkami z tej ostatniej.

A pisząc powyższe liczę na to, że:
a. Aqurat się opamięta. Weźmie "za twarz" szefa tego projektu, a może znajdzie nowego ze świeżym spojrzeniem na temat programu i usług.
b. Aqurat się opamięta i zaprzestanie przenosić Miplo do warstw mapy. Przywróci możliwość pobierania całości bazy. Odłączy lub zmodyfikuje połączenie Miplo z Targeo bo na dziś moderatorzy Miplo siedzą jak te jelenie i za darmochę weryfikują badziewie z Tarego, które każdy przedszkolak może wprowadzić.

c. Inny producent programu nawigacyjnego (jego pracownik najlepiej decyzyjny) przeczyta ten post / wątek a właściwie posty i wątki, a następnie wdroży zmiany we własnym programie zachęcony możliwością zagospodarowania moich (naszych) pieniędzy w jakiś produkt najlepiej (minimum): ładny, profesjonalny, często aktualizowany, bezbłędnie działający i posiadający platformę do wymiany informacji między użytkownikami i producentem. Specjalnie nie napisałem tani to oczekuję tego samego poziomu cen za wersję z EU co Automapa, a to tanio przecież nie jest.

Panowie z konkurencji do dzieła.
Macie pole do popisu. Wkurzonych użytkowników Automapy, którym kończy (skończyła się) cierpliwość.
Wkurzonych użytkowników Miplo, który nie lubią gdy wdraża się zmiany za ich placami, minimum nie informując ich o tym.

Macie ładny / stabilny / intuicyjny / multisystemowy / wielo-opcjowy program ale bez szczegółowych map lub małą bazą POI - nie szkodzi.
Skrzyknie się kilku moderatorów z Miplo i najbardziej zaangażowanych użytkowników i za 3 m-ce do pół roku będziecie mieli to samo co Aqurat i Miplo dziś.
Tylko uczcie się na błędach i bądźcie słowni bo może się okazać, że ktoś kiedyś napisze to samo mając Was na myśli.

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2011, 10:21:11 »
Popieram przedmówców

Właśnie wszedłem na stronę AM/Oferty Pracy i... http://www.automapa.pl/?PEI=31593&lng=PL

Zobaczcie sami...

Ciekaw czy nikt u nich nie chce pracować, czy ogłoszenia umieścili niedawno :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 10:22:44 wysłana przez matthiasgor »
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline plnf

  • **
  • 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2, SDHC 8GB, AM 6.5, navigon 7 na Symbian
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2011, 10:55:05 »
Cz,

No to może spróbujcie WAZE co do map niestety jeszcze nie do końca ok ale co do informacji o stanu natężenia dróg przynajmniej w Wawie dział bez zarzutu i plus więcej użytkowników im więcej informacji za tylko ceny połączenia (po prze kalkulowaniu około 10 złotych za miesiąc wychodzi 120 złotych za rok i działa prawie na całym świecie.)

Pozdrawiam
HTC HD2 (ROM blackSideDown 1.09.23569 PLK), SDHC 8 GB,  AM 6.5, NAVIGON 7.0 na Symbian v60

*

Dżeju

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:49:01 »
ppepe, ja zrobiłem to samo. Z kilku licencji AM pozostała hobbystycznie jedna ! Jak dla mnie, AM jest bez różowej przyszłości. Jeszcze ten nieszczęsny i porażający hołowczyc na siłę ...

*

Konrad4x

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2011, 13:20:38 »
ppepe, ja zrobiłem to samo. Z kilku licencji AM pozostała hobbystycznie jedna ! Jak dla mnie, AM jest bez różowej przyszłości. Jeszcze ten nieszczęsny i porażający hołowczyc na siłę ...
Hołowczyc to jeden z dowodów na to, że polityka firmy produkującej AM idzie w stronę gadżeciarstwa, a nie profesjonalnych i przydatnych rozwiązań. Po prostu wypalili się lub klasycznie spoczywają na laurach, które zdobyli w ostatnim roku.

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:05:18 »
Popieram przedmówców

Właśnie wszedłem na stronę AM/Oferty Pracy i... http://www.automapa.pl/?PEI=31593&lng=PL

Zobaczcie sami...

Ciekaw czy nikt u nich nie chce pracować, czy ogłoszenia umieścili niedawno :)

Dwa razy proponowałem supportowi miplo współpracę na przestrzeni 2007-2010.
Moje propozycje spełniały w 100% warunki 1 oferty (nawet były bardziej rozbudowane) a w 90% warunki drugiej oferty pracy.
Odpowiedź z supportu Miplo w tamtych czasach brzmiała w stylu: "nie mamy kasy; ledwie nam starcza itd.".
Jednocześnie nowe wersje np. Miplosync do testów otrzymywałem i testowałem.
Propozycje zmian chętnie wysłuchiwali.
Teraz widocznie nie ma takiego "jelenia", który by im to za free robił i szukają pracownika.

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:28:56 »
Teraz widocznie nie ma takiego "jelenia", który by im to za free robił i szukają pracownika.
A może tu jest pies pogrzebany!
Proponuję, by wszyscy darmowi niewolnicy Aquratu się zbuntowali i przestali im pomagać za free!
Jeśli przestaniecie robić za nich beta testy, przestaniecie zgłaszać POI, przestaniecie zgłaszać błędy, to może Aqrat zauważy, że coś jest na rzeczy!?

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:29:20 »
Najlepiej wpuścić im "konia trojańskiego" i mieć informacje z pierwszej ręki  :)

Połączone: [time]Styczeń 19, 2011, 14:32:58[/time]
Teraz widocznie nie ma takiego "jelenia", który by im to za free robił i szukają pracownika.
A może tu jest pies pogrzebany!
Proponuję, by wszyscy darmowi niewolnicy Aquratu się zbuntowali i przestali im pomagać za free!
Jeśli przestaniecie robić za nich beta testy, przestaniecie zgłaszać POI, przestaniecie zgłaszać błędy, to może Aqrat zauważy, że coś jest na rzeczy!?
Niestety Aqurat żeruje na prostej ludzkiej- naszej  ciekawości i każdy z nas "mimo silnej woli" chce zobaczyć co takiego nowego zafundował nam program w kolejnej wersji.
Pomysł dobry jednak twierdzę ,żę ciężki do realizacji.  :-|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 14:37:19 wysłana przez JR.Nysa »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:26:20 »
I jedni i drudzy mają rację ale czytając ten wątek nie sposób się oprzeć refleksji, że Polacy to kłótliwy naród...
ISTQB Certified Tester

*

Dżeju

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:57:02 »
Tu się nikt nie kłóci, przynajmniej na razie. Widać tylko, że naród szybko się uczy kapitalizmu: płacę i wymagam, a praca społeczna ? No cóż, nie te czasy.

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:33:03 »
Teraz widocznie nie ma takiego "jelenia", który by im to za free robił i szukają pracownika.
A może tu jest pies pogrzebany!
Proponuję, by wszyscy darmowi niewolnicy Aquratu się zbuntowali i przestali im pomagać za free!
Jeśli przestaniecie robić za nich beta testy, przestaniecie zgłaszać POI, przestaniecie zgłaszać błędy, to może Aqrat zauważy, że coś jest na rzeczy!?

Ja właśnie tak zaczynam robić... W 4 literach mam ich licencje... (dostawałem od nich przedłużenie)...
Zapłacę raz na rok jak mnie przekona że warto, ale maila ode mnie już nie uświadczą z poprawkami...
Chyba że ze opieprzem, że czegoś nie ma na zasadzie płacę - wymagam...

--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:45:53 »
Miało być o błędach jest ględzenie nt "mój stosunek do licencji etc" - dajcie se siana ludziska z ględzeniem i skupcie się na meritum bo błędów jest od cholery.
Najważniejszy błąd z tych które zauważyłem to kiepściutki routing na trasie optymalnej / trasy szybkiej jeszcze nie testowałem
Routing to podstawa programu nawigacyjnego - najlepsze mapy nie pomogą jak routing będzie do bani


*

Offline maxiq

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR430BT, AM Europa
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2011, 00:10:30 »
Czym się różni wersja AM 6.7 EU"b"  od "zwykłej" 6.7 ?

Dopiero teraz zauważyłem na stronie AM, że do pobrania jest wersja 6.7 z "b"  :mysli:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 00:12:32 wysłana przez maxiq »

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 20, 2011, 00:30:51 »
@maxiq: Podobno tylko instalatorem - popatrz w tym watku wyzej.

@niezawodny: no to zglos to do supportu moze poprawia, jak skoncza dokladac sygnalizatory na kazdym skrzyzowaniu.

A na serio to routing jest do bani od pewnego czasu. Przyklad z dzisiaj: Piaseczno - Warszawa, Praga-Poludnie Poligonowa. Trasa szybka i optymalna - te samo wyliczenie przez most Lazienkowski, kiedy o godzinie 11:00 szybciej i lepiej jest Siekierkowskim i przez Wal Miedzeszynski do Ostrobramskiej. Mniej swiatel i mniejszy ruch na tamta strone. Trasa krotka rowniez przez most Lazienkowski, ale zaliczajac centrum. Inna mniej wiodaca nawigacja pokazala od razu Siekierki, Wal, Ostrobramska. Wymuszenie trasy na AM skonczylo sie tym, ze zaproponowala wjazd w slepa ulice, tak wiec LD i SR mozna wylaczyc. Drugi raz w ciagu paru dni wpakowala mnie w zamkniete i remontowane ulice.

*

Bilunia

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2011, 07:17:02 »
Miało być o błędach jest ględzenie ...
To nie ględzenie kolego, a wymiana zasadności przedstawionego w temacie pomysłu i motywacji do jego realizacji.

.... dajcie se siana ludziska z ględzeniem i skupcie się na meritum bo błędów jest od cholery.
No to bierz się do roboty. Większość z użytkowników już wie, że błędów jest od cholery. Czyżbyś to dopiero dzisiaj zauważył? Ale to i tak "mały pikuś" - producent do dzisiaj o tym nie wie. Najgorsze jest to, że chyba nawet nie dopuszcza do siebie takiej myśli.
Najważniejszy błąd z tych które zauważyłem to kiepściutki routing na trasie optymalnej / trasy szybkiej jeszcze nie testowałem
Routing to podstawa programu nawigacyjnego - najlepsze mapy nie pomogą jak routing będzie do bani
No to odkryłeś Amerykę.
Więc przetestuj i pozostałe opcje, zrób ładne zrzuty, opisz co Ci się nie podoba i wyślij do producenta. Trochę "rozrywki" im zapewne dobrze zrobi.
Możesz też pozbierać z forum, ładnie opisane i zobrazowane babole - trochę tego się uzbierało. Jak im to ładnie opracujesz, to pewnie kolejna wersja będzie super.
Gdybyś nie zauważył, to od kilku wersji routing jest do bani, a ostatnia to już tragedia, której nie da się nawet "wyprostować" profilem.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2011, 07:25:43 »
a mnie na trasie
start: Piaseczno (Centrum) 
koniec: Warszawa ul. Poligonowa (cała)
prowadzi jak kolega sobie by życzył... dzień i godzina startu nie ma znaczenia.

Nie mniej jednak polecam przesiadkę na mniej wiodącą nawigację bo człowiek musi być zadowolony z tego co używa. Jak zadowolony nie jest znaczy się że albo nie "umi" albo produkt zły. Druga możliwość wyeliminowana.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 07:28:06 wysłana przez jachraniak »

*

tomwil

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2011, 09:28:38 »
Panowie. Zaktualizowałem sobie AM do 6.7 i zaczęły się problemy.
1. Trasa Gorzów Wlkp - Szczecin. Brak otwartego w grudniu odcinka S3 z Gorzowa do Renic
2. Strasznie fisiował (Leo) gubił sygnał, jeździł po jeziorkach itp Zaznaczam, ze 6.6 działał wyśmienicie
Co ciekawsze w drodze powrotnej odpaliłem Swifta i Sygic 10 mapami z października 2010 i o dziwo cała S3 jest  :-| Nie ma tak mocno rozbudowanego interfejsu ale jako nawigacja w danym momencie spisywała się lepiej. Myślałem na początku, że to Leo zaczął wariować ale dzisiaj kumpel pojechał na ZEST-cie (przełożyłem swoją kartę) i to samo. Ucieka sygnał.
Na prawdę zastanawiam się nad sensem przedłuzenia licencji...

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:12:24 »
a mnie na trasie
start: Piaseczno (Centrum) 
koniec: Warszawa ul. Poligonowa (cała)
prowadzi jak kolega sobie by życzył... dzień i godzina startu nie ma znaczenia.

Powiem tylko tak:
Piaseczno [centrum] - Poligonowa 3 - Prowadzi tak jak opisalem wyzej. I nie udalo mi sie jej zmusic do innego prowadzenia pomimo roznych godzin. AM ustawiona jest na czysto bez zadnych rekonfiguracji.

Dla porownania otworz sobie ulice Poligonowa z Motorowa na AM, Targeo i Miplo i porownaj te sama czesc z Google i Zumi. Zobaczysz, ze sa 2 dodatkowe ulice, ktorych AM nie ma. Ulice te (jedna z nich to odnoga Motorowej) nie pojawily sie tydzien temu, a przynajmniej 8 miesiecy temu, wiec nie jest to sprawa 1010 na 1012.

Nie mniej jednak polecam przesiadkę na mniej wiodącą nawigację bo człowiek musi być zadowolony z tego co używa. Jak zadowolony nie jest znaczy się że albo nie "umi" albo produkt zły. Druga możliwość wyeliminowana.
Wycieczki osobiste sobie odpusc, bo dyskutowac na tym poziomie nie bede. A jesli uwazasz, ze produkt AM jest rewelacyjny i nie ma bledow, to po prostu zamknij ten watek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 13:16:45 wysłana przez ererce »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:20:20 »
Przepraszam* że mnie prowadzi tak jak Ty byś chciał żeby Ciebie prowadziła.

Nic nie zmieniane w profilach, żadnych indywidualnych blokad,
SM, Miplo, AM'Center

Bilunia pewnie zaraz napisze "Neo"

* - przepraszam nie chciałem mocno dopiec, ale powoli wymiękam bo jak to się dzieje że ja mam dobrze a np Ty nie masz?

PS
błedy są, tyle że nikt o nich nie chce pisać (nie wiem dlaczego :) )...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 13:23:14 wysłana przez jachraniak »