AM 6.7 - błędy! (aktualizacja 06.02.11r.)

  • 257 Odpowiedzi
  • 81908 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 21, 2011, 19:08:00 »
...... brak trasy łatwej prowadzącej po drogach w najwyższych dostępnych kategoriach...........


Z tą trasą łatwą to nie do końca tak jest, że prowadzi tylko po drogach o najwyższych kategoriach.
Z założenia w nawigacjach których ona jest (testowałem w jakimś Beckerze i chyba Navigonie) i tam miała na celu wyznaczanie tras z minimalną liczbą manewrów na trasie, unikania skrętów w lewo na skrzyżowaniach (kosztem nadkładania trasy) itp. itd.
Słowem tak jak sama nazwa wskazuje.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 21, 2011, 21:23:42 »
Trasa szybka - Warszawa Włochy -> Warszawa Ursynów, włączony LD i SR:

podaj start i koniec - chętnie sprawdzę

Mogę podać, ale to i tak nic nie da. Taka trasa zdarza się raz na dziesięć, bez żadnego konkretnego powodu.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:08:18 »
"Fabryczne" ustawienie - prędkość w danym miejscu zgodna z literą prawa + np 5km/h z jednej strony zmniejszyłoby ilość kombinacji upraszczając życie zwykłych użytkowników, a z drugiej złagodziło polemikę pomiędzy Bilunią a resztą ;)
Niby jak? Wtedy dopiero AM zaczęłaby prowadzić dziurami! :shock:
Przecież ograniczenie do 90 km/h jest zarówno na krajówce jak i powiatowej (dziurawej i wąskiej najczęsciej) drodze.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:45:52 »
Chociażby tak, że więcej osób czułoby się z AM pewniej nie musząc kombinować co i jak ustawić, a przede wszystkim po co. Bo przypuszczam, że jak na razie to cale rzesze ludzi nie widzą tego, nie rozumieją i wręcz boją się do tego dotknąć.
No i wyniki byłyby dużo bardziej przewidywalne niż teraz.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:50:33 »
Ale jak pewniej? Zastanów się co działoby się z routingiem jeśli na dobrą sprawę miałbyś dwie prędkości na drogach w kraju (dwupasmówek, ekspresówek i autostrad nie liczę).
Musi być kategoryzacja i powiązana z nimi bezpośrednio średnia przelotowa prędkość.
Nie może być "tak samo szybka" gminna droga pod Pcimciem Górnym jak i krajówka pod Poznaniem np.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 22, 2011, 18:26:51 »
@jachraniak

Z racji zawodowego zajmowania się po części błedami w sofcie u jednej z najwiekszej firm na świecie, proponuję korekcje w temacie "AM 6.7 - błędy".

Mianowicie, ("pobożne" ;) życzenia odnośnie funkcjonalności NIE SĄ BŁĘDAMI. To propozycje nowej funkcjonalności.

Tym samym, "błąd" zgłoszony jako "... okno w instalatorze powinno mieć opis Imię i Nazwisko..." powinno albo przejść do zestawu propozycji nowych funkcjonalności, a najlepiej, by wypadło z tematu błędów.

Podobnie:  zgłaszanie sytuacji na drodze pod numerem +48 22 513 11 11 nijak się nie ma do błędów programu/aplikacji/map.

Nie rozumiem wpisu "brak trasy łatwej prowadzącej po drogach w najwyższych dostępnych kategoriach", a jeśli nawet, to wydaje mi się, iż znowu rozmawiamy o nowej funkcjonalności, a nie o błędach.

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 22, 2011, 18:45:37 »
Witam
Wielka prośba do korzystających z automapy na htc hd2.
Po uruchomieniu mapy w położeniu poziomym i naciśnięciu okienka minimalizuj następuje zawieszenie jak na zrzucie.
dziękuję i pozdrawiam

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 22, 2011, 18:53:44 »
Cytuj
Witam
Wielka prośba do korzystających z automapy na htc hd2.
Po uruchomieniu mapy w położeniu poziomym i naciśnięciu okienka minimalizuj następuje zawieszenie jak na zrzucie.
dziękuję i pozdrawiam

Nie potwierdzam  u mnie na HD2 minimalizacja bez problemu.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:16:57 »
Dziękuję za szybką reakcję.
 Jak to ewentualnie  naprawić? Rady mile widziane.
Dziękuję

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:34:09 »
Jak wam działa AM z HTC HD2 ROM 3.14? U mnie bardzo niestabilnie. Często muszę robić reset albo wyjmować baterię? Już mam dość tego szajsu. :(

Zastanawiam się tylko czy to wina AM czy WM?
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:47:16 »
Trochę jeżdżę zawodowo i to po różnych "dziurach". Wg mnie powinna być opcja trasy albo łatwej albo np "zima" - chodzi o to że am często ciągnie mnie po lasach (trasa szybka) i przy srogiej zimie odcinek a-b (30 km) pokonuję w około godzinę później analizując trasę widzę że mogłem jechać np 5-10 km dłuższą trasą a i tak zyskałbym 20-15 minut. 

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 22, 2011, 22:00:27 »
@Ibanezq

Mi padał HTC HD ostro, ale się okazało, że podgrzewam go powietrzem z jednej z dwóch kratek (jeden wylot zamknąłem). Po zablokowaniu drugiej kratki problem z padaniem minął - jak ręką odjął.

*

Bilunia

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 22, 2011, 22:14:50 »
Wg mnie powinna być opcja trasy albo łatwej albo np "zima"...
Kiedyś w AM routing opierał się na relacjiach:
1. krótka - wybierała drogi, dające najkrótszą trasę, z wyłączeniem kategorii wybranych w opcjach trasy
2- szybka - korzystała z dróg o możliwie najwyższej kategorii + wszelkiego rodzaju obwodnic
3- optymalna - suwakiem regulowaliśmy swoje preferencje, mając do dyspozycji bardzo szeroki zakres pomiędzy krótką, a szybką.
To dawało jasny i klarowny sposób dostrojenia routingu do własnych preferencji, stylu jazdy itd.
W odniesieniu do Twojej propozycji "na zimę", wystarczyło albo przejść na szybką, albo korzystając z optymalnej, przesunąć jej suwaczek stosownie do potrzeb w prawo.
Z chwilą, kiedy routing dla trasy szybkiej zaczął opierać się nie o kategorie dróg, a czas przejazdu (na dodatek wzięty z kapelusza), zaczęły się dziać cuda przy wyznaczaniu tras.
 Na jakich kryteriach ma się opierać w tym zestawieniu trasa optymalna? To tak, jakby ktoś usiłował porównać jednostkę ciężaru, z jednostką ciepła.
Tak to niestety w tej chwili wygląda w najnowszych wydaniach AM.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 22:18:39 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 22, 2011, 22:38:24 »
@Ibanezq

Mi padał HTC HD ostro, ale się okazało, że podgrzewam go powietrzem z jednej z dwóch kratek (jeden wylot zamknąłem). Po zablokowaniu drugiej kratki problem z padaniem minął - jak ręką odjął.

To nie sprzęt raczej. ROM HD2 3.14 + AM kijowato działa.
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:13:57 »
HD2  + AM bez problemu
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 23, 2011, 09:24:03 »
AM na  HTC HD2 i ROM 3.14 działa poprawnie. Choć jak pisałem w innym wątku wyznaczanie tras jest trochę dziwne (zrzuty). Po zmianie romu z 1.48 na powyższy polecenia nawigacyjne słychać w każdej słuchawce bluetooth. Wcześniej tak nie miałem.
pozdrawiam

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 23, 2011, 10:21:15 »
U mnie też niby działa poprawnie ale co kilka dni muszę resetować telefon.
U was nie ma żadnych zwiechów?
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 23, 2011, 10:27:16 »
@Ibanezq

Zgłoś się do supportu, opisz problem, zasugeruj, że być może powinieneś dostać program w wersji DEBUG, który tworzy katalog debug z danymi odnośnie pracy programu. Wtedy się można zorientować, od czego (przy wykonywaniu której funkcji) pada taki telefon.

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 23, 2011, 13:42:39 »
AM na  HTC HD2 i ROM 3.14 działa poprawnie. Choć jak pisałem w innym wątku wyznaczanie tras jest trochę dziwne (zrzuty). Po zmianie romu z 1.48 na powyższy polecenia nawigacyjne słychać w każdej słuchawce bluetooth. Wcześniej tak nie miałem.
pozdrawiam
Wystarczy zmienić w ustawieniach, pomijaj drogi o klasie na gruntowa utrzymana, a otrzymasz identyczne trasy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 13:44:40 wysłana przez AdamMie »

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 23, 2011, 15:30:49 »
Zgoda kolego "AdamMie", ale chodzi mi oto , że wcześniej było dobrze przy tych ustawieniach, które zastosowałem. Szybka była taka sama jak krótka. Pisałem do supportu już dwa razy. Przyjęli ze zrozumieniem i przyznali, że coś jest nie tak. Oto ich pierwsza odpowiedź-  "  Witamy
 
Mozna ewentualnie przestawic Menu / Ustawienia / Trasy / Pomijaj klasy drog na:
wewnetrzne. Wtedy trasa szybka i krotka licza sie tak samo, choc i tak z
zawracaniem na skrzyzowaniu Jastrzebowskiego z Rosola.
 
Przy ustawieniu na "nie pomijaj" - szybka liczy sie prawidlowo, krotsza naokolo.
 
Generalnie cos tu jest nie tak, przekazalismy sprawe do poprawki, dziekujemy za
zgloszenie.
 
Mowiac ogolnie, prawdopodobnie przyczyna jest taka, ze system unika zbyt
dlugiego prowadzenia drogami osiedlowymi. Jak wiadomo, zwlaszcza na Ursynowie,
drogi te bywaja zastawione zaparkowanymi samochodami.
 
Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
AutoMapa (mp) "
 
Nie robię w tej chwili wielkiego problemu i czekam na reakcję supportu.
dziękuję i pozdrawiam

Połączone: Styczeń 23, 2011, 15:55:48
Sprostowanie
Krótka była taka sama jak szybka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 15:55:48 wysłana przez witek1953 »

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 24, 2011, 13:10:12 »
Proponuję dodać do pierwszego posta informację o źle działającym LD, dokładnie o ściąganych informacjach do AM. Problem występuje od kilku dni. 

Połączone: Styczeń 24, 2011, 18:19:57
Widać już że Live Drive już naprawiony.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 18:19:57 wysłana przez morette »
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 24, 2011, 18:26:55 »
Proponuję dodać do pierwszego posta informację o źle działającym LD, dokładnie o ściąganych informacjach do AM. Problem występuje od kilku dni. 

Połączone: Styczeń 24, 2011, 18:19:57
Widać już że Live Drive już naprawiony.

Naprawiony czyli co?
Dane w 100% zgadzają się z Targeo? Pytam bo nie mam możliwości w tej chwili sprawdzenia Targeo z Am.
Dzięki.

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 24, 2011, 19:25:10 »

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:29:30 »
Może nie ma 100% odwzorowania tak jak w Targeo ale dane bardziej szczegółowsze są pobierane niż jak to było przez ostatnie 3-4 dni.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

mik39

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:24:06 »
Trudno opisac ten blad ale przy uruchamianiu pojawia sie napis...."BLAD".
Za chwile pojawia sie komunikat, ze mapy sa starsze niz ...12 miesiecy i powinienem je aktualizowac!!!
Co za bzdura, do tej pory AM nie sprawiala problemow ale w wersji 6.7 jest nie do wytrzymania i ratuje ja tylko soft reset urzadzenia lecz jak sie nawiguje w trasie to nie jest to oczywiscie wskazane. Support ktos spyta, tak, powiedzieli ze nie wiedza, no bo jakze moga wiedziec skoro wystepuje blad z opisem "BLAD". Dodaja takie badziewie jak sygnalizacja swietlna a program stacza sie....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 22:26:59 wysłana przez mik39 »

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:27:28 »
@jachraniak, all

HTC HD, ROM oryginalny (ostatni) => nie jestem w stanie zapisać następujących ustawień: stałej głośności głośności na 25% i przydziału pamięci 15/8. Po restarcie aplikacji głośność wraca do domyślnej dynamicznej, a ustawienia pamięci do domyślnych 10/2.

Zgłoszone do supportu, toczę z nimi walkę od 23 listopada 2010.

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 25, 2011, 11:33:33 »
Trudno opisac ten blad ale przy uruchamianiu pojawia sie napis...."BLAD".
Za chwile pojawia sie komunikat, ze mapy sa starsze niz ...12 miesiecy i powinienem je aktualizowac!!!
Co za bzdura, do tej pory AM nie sprawiala problemow ale w wersji 6.7 jest nie do wytrzymania i ratuje ja tylko soft reset urzadzenia lecz jak sie nawiguje w trasie to nie jest to oczywiscie wskazane. Support ktos spyta, tak, powiedzieli ze nie wiedza, no bo jakze moga wiedziec skoro wystepuje blad z opisem "BLAD". Dodaja takie badziewie jak sygnalizacja swietlna a program stacza sie....

iPaq ?

*

mik39

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:46:32 »
Trudno opisac ten blad ale przy uruchamianiu pojawia sie napis...."BLAD".
Za chwile pojawia sie komunikat, ze mapy sa starsze niz ...12 miesiecy i powinienem je aktualizowac!!!
Co za bzdura, do tej pory AM nie sprawiala problemow ale w wersji 6.7 jest nie do wytrzymania i ratuje ja tylko soft reset urzadzenia lecz jak sie nawiguje w trasie to nie jest to oczywiscie wskazane. Support ktos spyta, tak, powiedzieli ze nie wiedza, no bo jakze moga wiedziec skoro wystepuje blad z opisem "BLAD". Dodaja takie badziewie jak sygnalizacja swietlna a program stacza sie....

iPaq ?

Dell Axim x50v

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:00:58 »
Trudno opisac ten blad ale przy uruchamianiu pojawia sie napis...."BLAD".
Za chwile pojawia sie komunikat, ze mapy sa starsze niz ...12 miesiecy i powinienem je aktualizowac!!!
Co za bzdura, do tej pory AM nie sprawiala problemow ale w wersji 6.7 jest nie do wytrzymania i ratuje ja tylko soft reset urzadzenia lecz jak sie nawiguje w trasie to nie jest to oczywiscie wskazane. Support ktos spyta, tak, powiedzieli ze nie wiedza, no bo jakze moga wiedziec skoro wystepuje blad z opisem "BLAD". Dodaja takie badziewie jak sygnalizacja swietlna a program stacza sie....

iPaq ?

Dell Axim x50v

Jakis problem jest na tych poketach. Na iPaqach rowniez.

*

mik39

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:14:27 »

Raczej problem w AM. Do tej pory nie bylo takich komunikatow i pojawily sie z nowa AM 6.7