AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI

  • 51 Odpowiedzi
  • 13664 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rpp

  • *
  • 88
AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« dnia: Czerwiec 06, 2010, 14:17:10 »
Pisałem wcześniej o problemie z ostrzeganiem przy POI (suszarki, fotoradary, itp.).
Na początku myślałem, że problem jest gdzieś po stronie konfiguracji AM (pierwsza instalacja na nowym sprzęcie, itp.).
W sumie nic nie zmieniałem w konfiguracji tyle, że ściągnąłem nowe Miplosync i się zsynchronizowałem. Wszystko zaczęło ładnie działać więc uznałem, że faktycznie coś musiałem źle zrobić.

Niestety dzisiaj miałem okazję przekonać się, że problem leży gdzieś w samej AM. Przez ostatnie parę dni zrobiłem jakiś 1000km i wszystko było ok. Pikało tam gdzie chciałem, nawet odległości przed danym POI trzymało zgodnie z ustawieniami.
Dzisiaj wracałem z trasy i tak mniej więcej w połowie nagle przestało mnie ostrzegać. Na mapie widziałem ikonkę np. fotoradaru ale AM nawet nie pisnęła.
Nie ma mowy o jakiś zmianach w konfiguracji bo jeszcze parędziesiąt km wcześniej wszystko działało ok. Ten sam punkt wcześniej był poprawnie sygnalizowany (np. fotoradar w Tarczynie).

Dopiero po restarcie AM się poprawiło i to też nie od razu (pominęło mi parę suszarek po drodze) tylko dopiero po przejechaniu kilkunastu km.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? W sumie trudno jest podać jakiś konkretny algorytm kiedy tak się dzieje więc diagnoza będzie niezbyt łatwa.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2010, 15:53:10 »
Trochę już o tym było, więc nie ma sensu odgrzewać tego kotleta w nowym temacie.
Wystarczy trochę poczytać. :wink:

*

Offline rpp

  • *
  • 88
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2010, 20:38:08 »
Bilunia zanim zadałem pytanie przejrzałem archiwum i nic co by odpowiadało mojemu przypadkowi nie znalazłem.

Owszem są tematy dotyczące braku ostrzegania ALE:
1. dotyczy to starej metody wgrywania POI gdzie trzeba było dogrywać dźwięki do katalogu Voices i musiała istnieć zgodność w nazewnictwie - jeśli synchronizujesz się przez Miplosync takie coś nie ma znaczenia
2. ostatnio poruszana była kwestia, że wszystkie POI trafiają do "wbudowanych" i musi być włączone ostrzeganie o wbudowanych POI - tak samo ten problem nie występuje u mnie bo ostrzeganie raz działa a raz nie (dla tych samych punktów), dodatkowo akurat mam włączone ostrzeganie zarówno dla wbudowanych jak i dla poi użytkownika
3. znalazłem podobne pytanie z czerwca 2008 i bodajże sierpnia 2009 ale obydwa pozostały bez odpowiedzi

Więc albo źle szukałem albo w moim przypadku przyczyna jest jeszcze inna.

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2010, 20:44:14 »
dzis zrobilem trase Ruda Ślaska-Tychy-Inwald-Wadowice-Krakow-Jaworzno i ostrzeganie o radarach blaga o litosc   Ostrzega jak chce Mam zaznaczone tylko wbudowane Nie wgrywalem w ogole nic z Miplo i zaznaczone informuj o odleglosci co 8 sek pokazuj ramke i az do miniecia Wygladalo to tak ze czasem normalnie ostrzegala wraz z rama az do miniecia i pokazywala odleglosc po staremu Czasem w ogole nie ostrzagala No i trzecia opcja   pokazywala ramke i odleglosc tylko w momencie komunikatu to bylo najczesciej Pare razy ukazala mi sie ikona radar gdzies pod samym pilotem nad trasa bez komunikatu w ramce z odlegloscia raz 2.4 km raz 4.8km Poknocili cos z tymi POI
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline rpp

  • *
  • 88
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2010, 21:08:57 »
Wookash82 dokładnie - zauważyłem, że potrafi ostrzegać np. na 200-300m przed poi gdy ustawione mam np. ostrzeganie na 1km wcześniej.
Najgorsze jednak jest to, że potrafi w ogóle nie ostrzec a ekran w telefonie mam na tyle niewielki, że ikonek za bardzo nie widać (zresztą ciężko jest cały czas wpatrywać się ekran - po to ktoś wymyślił komunikaty głosowe, żeby z tego korzystać).

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2010, 21:10:47 wysłana przez rpp »

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2010, 21:59:14 »
Pytanie zasadnicze:
 - czy instalacja była na czysto, czy nakładka na poprzednią wersję.
Wskazane po ustawieniu wszystkich parametrów, zapisać ustawienia do pliku np. Ostrzeganie.war , następnie wyłączyć i ponownie uruchomić urządzenie. Jeżeli mieliśmy zapisane ustawienia z v.6.2 , to wystarczy pliczek skopiować do nowej AM i wczytać. :ok:
Proszę spróbować włączyć ostrzeganie dla stacjonarnych:
od 5 km/h
co 12 sek
przy trasie
80 m z lewej i prawej
1000m wcześniej
Komunikat
Informuj o odl.
Pokazuj ramkę
Pokazuj aż do minięcia
Nie włączać ostatniego kwadracika
Koniecznie proszę wyłączyć kwadracik przybliżanie/oddalanie mapy podczas ostrzegania o POI w Menu -> Ustawienia -> Interfejs -> 6/6


Wszystkie mam ustawione "przy trasie" - jednak by to grało, niezbędna jest jazda z wyznaczoną trasą (jeżeli trasy nie wyznaczymy, ostrzeganie nie będzie działało.

Dla wszystkich innych kategorii:
- proszę wyłączyć pokazuj aż do minięcia (ustawić raz)
- dla przejazdów kolejowych ustawić min. wartości tak z lewej, jak i prawej
- dla robót drogowych ustawić max. wartości z lewej i prawej
Na tych ustawieniach u mnie działa OK.

Pomogło ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2010, 22:46:46 wysłana przez Bilunia »

*

Offline rpp

  • *
  • 88
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2010, 22:30:53 »
Bilunia instalowałem na czyste urządzenie. Na 1000% nie było żadnych śmieci bo i karta była nowa i sam soft też (kupiłem 6.2 ale akurat w dniu kiedy paczka do mnie dotarła na stronach pojawiła się wersja 6.5 więc od razu instalowałem najnowszą wersję).

Dzięki za info z tym zapisywaniem ustawień - mam nadzieję, że to pomoże. W każdym razie zrobiłem jak zasugerowałeś i zobaczę jak się to będzie zachowywało.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2010, 22:44:23 »
Sprawdź na demo. Wyznacz traskę przez kilka punktów, na których ma ostrzegać. Jeżeli na demo będzie OK, to i w naturze nie będzie problemów :ok:. Przepraszam za pierwszą odpowiedź :wink:

*

Offline rpp

  • *
  • 88
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2010, 20:37:14 »
Bilunia spoko - rozumiem poirytowanie bo sam uczestniczę w kilku innych forach i też te same pytania zadawane przez n-tą osobę męczą. Sam staram się najpierw skorzystać z wyszukiwarki i dopiero jak nic rozsądnego nie znajduję pytam innych. Fakt, że w przypadku nawigacji/telefonu jestem stosunkowym "świeżakiem" więc czasem trudno nawet poprawnie nazwać problem co przyczynia się do ograniczenia znalezionych wyników.

W każdym razie poustawiałem AM zgodnie z sugestiami i na razie śmiga ok. Tylko najgorsze jest to, że wcześniej też przez kilkaset km działało ok i nagle w połowie trasy odmówiło współpracy :-(

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2010, 22:04:01 »
 Mnie dzisiaj 6.5 odwaliła lepszy numer. Kiedy szukałem czegoś w POI, po prostu zamarła - zero reakcji. Reset, za chwilę to samo. Przywróciłem wcześniejsze kopie katalogów Settings i Data, po czym próbowałem ponownie znaleźć obiekt w POI - znowu zamroziło AM.
Dobrze, że to było w moim mieście, a nie np. na urlopie. :shock: :worried:
Już przywróciłem 6.2 i będę pomykał z radością, po bezkresie naszych dróg.
Szkoda, bo w mapach v.6.5 sporo się zmieniło. Niestety program schodzi na psy. :S :(
Dzisiaj emotkom nie chce się śmiać. :(

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2010, 22:41:25 »
Błąd już był kilka razy opisywany. Zbyt szybkie wpisanie w wyszukiwarce POI kolejnych liter powoduje niestety zwis AM. IMHO błąd krytyczny.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2010, 03:52:03 »
Błąd już był kilka razy opisywany. Zbyt szybkie wpisanie w wyszukiwarce POI kolejnych liter powoduje niestety zwis AM. IMHO błąd krytyczny.
Problem w tym, że nic nie wpisywałem. Miałem punkt w podręcznej kategorii, oraz w ostatnio wybieranych. Najgorsze, że po tej wysypce, nie pomogło przywrócenie z kopii katalogów Data i Settings (tych z profilu). Wysypywała się (zawieszała) w czasie jazdy. Wyglądało to tak, jakby rozwaliło któryś z plików składowych katalogu głównego.
6.2 jest cacy :ok:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 03:55:22 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2010, 08:48:06 »
Czy moglibyście sprawdzić jak u Was działa opcja "Pokazuj aż do minięcia" ? - wydaje mi się że w wersji 6.5 nie działa poprawnie:
Po powiadomieniu o POI Automapa powinna "trzymać" POI w ramce aż do minięcia - u mnie to wygląda tak :
Powiadamia o POI , przez chwilę zaznacza POI w ramce , po czym ramka znika. ( mam ustawione żeby powiadamiała tylko raz )

*

Offline Michalux

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636N, AM5
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2010, 09:16:48 »
Na 99% jest coś nie tak z tym powiadamianiem na poziomie AM.
U mnie też albo w ogóle nie powiadamia, albo nie trzyma odległości ostrzegania, a przy ustawieniu "Pokazuj aż do minięcia" albo pokazuje na moment ramkę u góry ekranu po czym od razu znika wszystko (razem z ikonką POI), albo słychać tylko ostrzeżenie słowne a ikonki ani ramki nie widac w ogóle (wyłączone przybliżanie).
Zatem jest jakaś kicha - nie było tego w 6.2.

Pozdrówka
-------------------------
Michalux

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:42:55 »
Po powiadomieniu o POI Automapa powinna "trzymać" POI w ramce aż do minięcia - u mnie to wygląda tak :
Powiadamia o POI , przez chwilę zaznacza POI w ramce , po czym ramka znika. ( mam ustawione żeby powiadamiała tylko raz )

Potwierdzam. Brak ramki.

*

Offline rpp

  • *
  • 88
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:50:13 »
Darkph ja mam ustawione powiadamianie co 12 sek. + pokazuj aż do minięcia i ramka pojawia się tylko w momencie komunikatu głosowego (o ile ten zadziała). Później znika aż do następnego komunikatu.

Generalnie widzę, że coś mocno napsuli w wersji 6.5 z ostrzeganiem POI.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2010, 11:47:39 »
Darkph
Generalnie widzę, że coś mocno napsuli w wersji 6.5 z ostrzeganiem POI.

Wszystko o czym piszecie to prawda. Ramka nie trzyma, nie zawsze jest ostrzeganie, czasami zniknie ikonka, komunikat ostrzegania, jeżeli nałoży się w czasie z nawigacyjnym - jest pomijany. Nie należę do tych, którzy gnają ile fabryka dała, ale w pewnych miejscach dobrze mieć na prędkościomierzu 85, zamiast 90 - biorąc pod uwagę, że za nadmiarowe 5 nikt się nie czepia. Nawet ten bezduszny stacjonarny (w PL). W tym przypadku nie jest to gadżet, a podstawowa funkcjonalność.
Dlatego już wróciłem do 6.2
Jeszcze się nie zdarzyło, by wypuszczono dwie kolejne dobre wersje. 5.5.3 i 6.2 były cacy, ze wskazaniem na tą pierwszą. Na kolejną cacy, trzeba znowu zaczekać. W tej chwili widocznie cała moc producenta skupiła się na gadżetach, w celu pozyskania nowych klientów.
Gdyby chociaż korzystano z uwag testerów ....  :worried: Ale jak widzę, większość kolegów zdała już sobie z tego faktu sprawę i zajęła się upiększaniem skórek. :ok:
Ileż to już było o poszerzeniu dolnej belki na całą szerokość, o umożliwieniu wyboru info na niej wyświetlanych .... . Wybór jest, ale jak działa - każdy widzi. Czy to naprawdę taki problem podnieść dwa przyciski o 18 pikseli, a kolejne dwa o 10 ?....
Pozdrawiam wszystkich i klakierów :proud: i obiektywnych realistów  :proud:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 11:49:55 wysłana przez Bilunia »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2010, 12:00:00 »
A wiecznych malkontentów to nie? :P
Aqurat uważam wersję 6.5 za dużo bardziej udaną niż 6.2.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2010, 12:20:45 »
A wiecznych malkontentów to nie? :P
Aqurat uważam wersję 6.5 za dużo bardziej udaną niż 6.2.
Większych nie - bo zdaję sobie sprawę z faktu, że niektórym "z urzędu" wszystko się nie podoba. Zauważ, że sam bardzo pochlebnie się wyrażałem o 6.5 - dopóki i mnie nie dopadły jej "niespodzianki".  :wink: Czasami nawet się zastanawiałem, czy nie zostałem klakierem :wink:
Pozdrawiam

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2010, 14:51:01 »
Jak mnie coś nie działa, zawsze myślę, że to ja taka niemota. Miód na moje serce, bo te wszystkie usterki, które u was występują,  mnie też się dzieją i właśnie miałam zamiar odinstalować i zacząć zabawę z AM 6.5 od nowa. Ostrzeganie i wyświetlanie jest zupełnie porypane. Dobrze, że poczytałam co piszecie, to zainstaluję z powrotem 6.2

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2010, 15:18:52 »
Dobrze, że poczytałam co piszecie, to zainstaluję z powrotem 6.2
Szkoda, że nie zostawiłaś sobie kopii 6.2  - o wiele łatwiej przywrócić kopię, niż instalować i ustawiać wszystko od nowa.
Nie oceniaj się zbyt nisko - zupełnie nieźle sobie radzisz. To, że ktoś pyta nie jest grzechem. Ważne, że potrafi wskazówki zastosować :wink:

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2010, 15:34:28 »
jezusiczku kochany..................... mam! mam! cała AM 6.2 jest skopiowana na PC!
Bilunia, podpowiedz czy mam na sformatowanej karcie zainstalować AM 6.2 i skopiować tylko Settings Files, czy można po prostu zrobić "kopiuj" całości. To chyba by nie było dobrze bez instalacji?
Pojutrze wyjeżdżam trochę dalej i AM MUSI działać.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2010, 15:50:25 »
Skopiuj cały katalog Automapa EU. Wcześniej zmień nazwę obecnej wersji z Automapa EU na np Automapa EU1. No chyba, że nie masz wystarczająco dużo miejsca na karcie.

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2010, 15:59:52 »
Aż tyle miejsca nie mam. Wywalę całą 6.5 i sformatuję kartę.
Oprócz katalogu AM EU jest jeszcze katalog Mobile Navigator, plik Automapa info i SI.db. Też je skopiować? No i ten Cities pusty.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:06:58 »
Skopiuj tamte też.

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:12:43 »
bez instalacji?
Zabieram się za robotę :worried:

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:16:34 »
Dokładnie, jak napisał Akubit, tylko...
Jeżeli aktualna wersja Ci nie chodzi prawidłowo, to ją po prostu wywal (całą zawartość katalogu Automapa EU).
W to miejsce przywróć zawartość z kopii 6.2. To musi działać.
Natomiast "chwyt" z drugim katalogiem o nazwie AutoMapa EU1 to super rozwiązanie, jeżeli miałabyś dwie prawidłowo działające wersje. Urządzenie uruchamia zawsze tą z katalogu AutoMapa EU. Jak zamienisz katalogi nazwami, odpali Ci z tego drugiego katalogu. Ja np. w tym drugim, mam kopię pierwszego. Jak coś się przytrafi, zazwyczaj wystarczy skopiować (do pierwszego) katalogi Data i Settings z drugiego i AM odżywa.

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:09:28 »
 :(Nie udało się.
Mam komunikat: Mapa nie jest załadowana. Proszę wybrać z menu opcję: "Wczytaj mapę".
Ale nie wczytuje mi mapy. Kiedy każę wczytać, komunikat powraca. A na ekranie pod komunikatem jest znaczek TRF, więc to pozostałość po wywalonej AM 6.5.
Chyba jednak wyczyszczę kartę i jak ten Syzyf zabiorę się jak Pan Bóg przykazał ab ovo :worried:
W Menu został też przycisk POMOC
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 17:16:49 wysłana przez starsza.pani »

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:27:23 »
To jest wręcz niemożliwe. Dokładnie wczoraj zrobiłem tym sposobem.
Przecież Akubit Ci pisał, by te małe pliczki związane z AM też przywrócić. Ja wywaliłem wszysto z pamięci Flash i przywróciłem poprzedni kamplet zrobiony przed instalacją 6.5
Zwróć uwagę na zawartość katalogu 2577(czy jakoś tak). Są też pliczki .info
6.5 zostawia trochę śmieci, które trzeba posprzątać.
Dlatego jeżeli coś Ci nie wychodzi, to najlepiej format i przywrócić kompletną kopię karty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 17:30:24 wysłana przez Bilunia »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:29:21 »
... Zwróć uwagę na zawartość katalogu 2577(czy jakoś tak). ...
Na Nokii 500 nie ma folderu 2577
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .