AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI

  • 51 Odpowiedzi
  • 13671 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:32:16 »
... Zwróć uwagę na zawartość katalogu 2577(czy jakoś tak). ...
Na Nokii 500 nie ma folderu 2577
Innego też nie ma, w którym zapisuje dane uruchomieniowe ?

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:34:20 »
Właśnie tak robię: formatuje się.
 Po formacie przekopiuję całą 6.2 i zobaczymy.
Mam jeszcze pytanie o POI. Czy jest możliwa synchronizacja 6.2 z nową wersją Miplo? Bo instalkę poprzedniej wersji mam.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:41:57 »
Nie powinno być problemów, ale nie próbowałem.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 08, 2010, 17:42:22 »
Właśnie tak robię: formatuje się.
 Po formacie przekopiuję całą 6.2 i zobaczymy.
Mam jeszcze pytanie o POI. Czy jest możliwa synchronizacja 6.2 z nową wersją Miplo? Bo instalkę poprzedniej wersji mam.
Po formacie, to już nie całą 6.2, ale całą kartę, czy pamięć  (nie znam specyfiki Twojego sprzętu).
Jak Ci nie odpali ten sposób na Nokii, to po tym co zrobisz (Format + przywrócenie całej zawartości), wywal katalog AM, zainstaluj z instalki 6.2, a póżniej, by oszczędzić sobie ustawień, przywróć swój cały katalog AutoMapa EU, ale już bez różnych drobnych pliczków poza nim.

Edit. Narobiliśmy tu trochę bałaganu w temacie. MOD będzie miał trochę roboty :worried:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 17:49:21 wysłana przez Bilunia »

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 08, 2010, 18:12:04 »
JEST!
Na czystą kartę skopiowałam całą zawartość, która poprzednio była na karcie, wszystkie pliki i foldery z 6.2. Wprowadzone ustawienia (np. kasowanie pojedynczych wpisów w historii od nM, zapisywanie śladów w innym niż domyślny miejscu też od nM, różne warianty ostrzegania od Biluni, ikonki od akubita i wiele innych) działają jak należy.

Biorę się za wyznaczanie trasy na pojutrze na kochanej sprawdzonej AM 6.2. Wstrzymam się z instalacją nowej wersji do czasu aż będziecie ją chwalić, bo na razie...
I teraz już MOD może moje posty wykasować.
Dzięki za pomoc

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 08, 2010, 18:24:26 »
To nie rozumiem, czemu poprzednio nie działało  :mysli: Chyba, że tylko część przekopiowałaś?
Dla mnie wersja 6.5 działa dużo lepiej, niż 6.2. Ostrzeganie też działa, a że nie wyświetla kwadracika, czy odległości cały czas, to nie ma dla mnie znaczenia.
Jedyny problem, to że przy niektórych kombinacjach kolejnych liter w wyszukiwarce POI, program potrafi się zawiesić na amen. Ale przydarzyło mi sie to dopiero raz, oraz wcześniej w trakcie testowania przykładu podanego na forum.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 08, 2010, 18:39:33 »
Wprowadzone ustawienia (np. kasowanie pojedynczych wpisów w historii od nM, zapisywanie śladów w innym niż domyślny miejscu też od nM, różne warianty ostrzegania od Biluni, ikonki od akubita i wiele innych)....
Ty to masz pamięć - mam nadzieję, że tylko do dobrych wspomnień. :ok:
Nawiasem mówiąc, ten sposób od nM z kasowaniem pojedynczych wpisów w historii działa w 6.2 (też skorzystałem), a w 6.5 już nie. Ikonę "Kasuj" udało się wyświetlić i nawet kasowało - tylko nie to, co chciałem :proud:

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 08, 2010, 18:56:11 »
Pamiętam to co chcę pamiętać :wink: A szczerze mówiąc, ja to mam zanotowane, żeby móc w następnych wersjach wprowadzić na nowo. Wiem, wiem, powiecie, że można skopiować, ale ... ćwiczenie czyni mistrza; to jest zamiast rozwiązywania krzyżówek gimnastyka dla umysłu.
A co do nowej wersji, to już pisałam, że nie zapamiętuje mi ustawień w ostrzeganiu i wyświetlaniu (mam kościoły, cmentarze, dentystów i Bóg wie co jeszcze). Dziś się porządnie wkurzałam, bo jeździłam sporo i co chwilę było dzyń dzyń, ale nie wiadomo do czego. Kilku przejazdów kolejowych nie pokazał ani nie ostrzegł, niektóre ramki były do minięcia, chociaż opcja jest odznaczona.
Jednak poczekam...
To jest już na temat wątku?
PS. A kasowanie w 6.5 działa

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2010, 00:14:45 »
... A co do nowej wersji, to już pisałam, że nie zapamiętuje mi ustawień w ostrzeganiu...
Ja w becie miałem problem z ostrzeganiem.
Usunąłem wszystkie pliki tworzone/aktualizowane przy synchronizacji (jak w załączniku), wykonałem synchronizację z poziomu Miplosynca z opcją pobierz jednorazowo wszystko i po skonfigurowaniu ostrzegania zapisałem ustawienia do swojego pliku.
Z wyświetlaniem nie miałem problemów. Sprawdź czy masz zaznaczone wyświetlanie zarówno POI wbudowanych jak i użytkownika (warunek konieczny).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2010, 07:40:36 »
Zastanawiam się, czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem, przynajmniej na razie, zainstalować 6.5 i po prostu nie synchronizować. W AM przecież jest wbudowana ogromna masa POI i chyba na moje potrzeby by to chwilowo wystarczyło. W końcu nie wszyscy korzystają z MIPLO i też jeżdżą. Nową wersję chwalicie, mapy są uaktualnione w stosunku do 6.2, sama też mam w tym swój udział :proud:, szkoda z tego nie skorzystać.
Przydałaby się druga karta z zapasową wersją :wink:

Synchronizowałam tak jak opisujesz (inaczej przecież na Nokii się nie da), oba kwadraciki były zaznaczone, ale nie zapisałam do swojego pliku. I działo się tak jak pisałam w poprzednich postach.
Za radę dziękuję, może się na przyszłość przydać

PS. Nie chcę ściągać w kategoriach dodatkowych dróg wewnętrznych, czy jest taka możliwość?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 07:47:50 wysłana przez starsza.pani »

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:36:23 »
PS. A kasowanie w 6.5 działa
Miałem na myśli kasowanie pojedynczych wpisów z historii:
Menu -> Prowadź do -> Historia -> wskazanie punktu i wybranie "Kasuj"
Zgodnie z receptą nM dot.v6.2, należało w pliku AutoMapa.skin.commands, zmodyfikować wpis;
popupHistorySearch=     PopupMenu:::NPAsStart; PopupMenu:::NPAsByEx; PopupMenu:::NPAsEnd; PopupMenu:::NPAsEndStartAsGps; PopupMenu:ShowOnMap::M_S_SHOW_ON_MAP; PopupMenu:::NextMenuPage; PopupMenu:NPDelete::M_S_DELETE_POINT; 0;
na następujący:
popupHistorySearch=     PopupMenu:::NPAsStart; PopupMenu:::NPAsByEx; PopupMenu:::NPAsEnd; PopupMenu:::NPAsEndStartAsGps; PopupMenu:ShowOnMap::M_S_SHOW_ON_MAP; PopupMenu:::NextMenuPage; PopupMenu:NPDelete::M_S_DELETE_POINT; PopupMenu:NPToPoi::M_S_ADD_TO_POI;
W 6.5 instalowanej "na czysto", wpis standardowy wygląda zupełnie inaczej. Jak w końcu wykombinowałem, że pokazała się w wolnym kwadracie opcja "Kasuj", to owszem kasowało, ale nie te punkty z historii, które chciałem wykasować.
PS.
Jak widzisz, ja też zapisuję "złote myśli"

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2010, 13:22:32 »
To pojedyncze kasowanie miałam na myśli.
Z tego co widzę ja zmieniałam inne teksty. Na 6.5 jeździłam kilka dni, w innym miejscu był wpis do zmiany i działało.

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2010, 13:42:53 »
To pojedyncze kasowanie miałam na myśli.
Z tego co widzę ja zmieniałam inne teksty. Na 6.5 jeździłam kilka dni, w innym miejscu był wpis do zmiany i działało.
Rozumiem, że "swoimi przepisami" się nie dzielisz :shock:
Mnie w tej chwili to "LOTTO", bo 6.5 poszła w kosz, ale to, że się dzisiaj nie robi sernika, nie znaczy, że nie jest wskazane znać receptury.
Sądzę, że wielu użytkowników by z przepisu jednak skorzystało.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 13:44:38 wysłana przez Bilunia »

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 09, 2010, 14:00:52 »
Przepraszam, ja po prostu nie śmiałam tego tu pisać, bo zauważam samokrytycznie, że często zdarza mi si się bałaganić w tematach. Miałam nawet zamiar zaproponować Ci wysłanie mailem tego co nM wymyślił, ale wrodzona nieśmiałość mi nie pozwoliła.
Zaraz odszukam notatki i je tu podam I zapewniam, że będę uszczęśliwiona, że ja też się na coś przydam, a nie tylko "biorę"

Ja zero zamieniałam zgodnie z nM na PopupMenu:NPDelete::M_S_DELETE_POINT;
To było w 6.2
w 6.5 wpis do zmiany (takiej samej) jest w AutoMapa EU\Profiles\osobowy(albo ten profil którego używasz)\settings
files\opensave.settings
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 14:16:02 wysłana przez starsza.pani »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 09, 2010, 15:32:33 »
"Ja zero zamieniałam zgodnie z nM na PopupMenu:NPDelete::M_S_DELETE_POINT;" - u mnie w tym pliku nie ma zera. Mam tylko takie wpisy:
OpenDlgDirectories=
SaveDlgDirectories=.amp?/SDMMC/AutoMapa EU/|.war?/SDMMC/|.bin?/SDMMC/|.sgm?/SDMMC/AutoMapa EU/Profiles/osobowy/Data Files/|.gps?/SDMMC/|.atm?/SDMMC/Trasa/|.tam?/SDMMC/Trasa/
DirSelDlgDirectory=

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:11:30 »
Jeżeli mowa o 6.2, to plik oryginalny jest taki jak napisał Bilunia, bardzo dłuugi wpis pozawijany, więc w kilku linijkach. Też miałam wątpliwości i znaleźć nie mogłam, dopiero nM mnie uświadomił, że na końcu jest zero.
W 6.5 nie zapamiętałam, ale chyba był taki sam, tylko w innym miejscu. Pewnie gdyby był inny, to bym sobie nie poradziła. Ja przez te komplikacje z ostrzeżeniami wywaliłam tę wersję i nie wiem czy zdążę z powrotem do niej wrócić dzisiaj tak jak pomyślałam, żeby na razie była bez synchronizacji.
Jak zdążę, to wieczorem skopiuję tu cuzamen-do-kupy porady nM z moich notatek, bo oczywiście to nie są moje mądrości.
Chyba, że do wieczora będzie to nieaktualne, a może nM sam to napisze

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:21:42 »
W 6.5 nie zapamiętałam, ale chyba był taki sam, tylko w innym miejscu.
Pewnie był taki sam i pewnie był w innym miejscu.
Ale na pewno nie w pliku ....opensave.settings
 :wink:

Edit. A nocnyMarek pewnie się ukradkiem uśmiecha i ma już gotowe odpowiedzi. :proud:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 17:28:34 wysłana przez Bilunia »

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:36:47 »
Szukaj w:
AutoMapa EU\Profiles\osobowy(albo ten profil którego używasz)\settings
files\opensave.settings

To powyżej to kopia odpowiedzi  nM na moje lamenty, że nie mogę znaleźć ścieżki dostępu do odpowiedniego pliku w 6.5. I tam zmieniłam i zadziałało.

Ja na wszelki wypadek nawet nie przepisuję tylko kopiuję, więc o pomyłce nie może być mowy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 17:39:50 wysłana przez starsza.pani »

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:08:34 »
Ścieżki dostępu do: plików mapy, folderu z trasami, zapisanego wariantu ostrzegania, ulubionych, itp. - to i owszem.
Ale nie do funkcji o której rozmawiamy. :wink:

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:48:17 »
Biję się w piersi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak to jest jak się robi kilka rzeczy naraz. Doskakuję do komputera, w międzyczasie jestem wylogowana, loguję się i wracam do pakowania walizek.
Bilunia, nie obśmiej mnie więcej niż musisz. Poplątałam dwie sprawy: kasowanie pojedynczych wpisów w Historii i zapisywanie śladów w konkretnym miejscu. Robiłam obydwie modyfikacje jednocześnie na 6.5 i tych śladów nie umiałam zmienić, bo nie znałam ścieżki dostępu i w tej sprawie nękałam nM.
Kasowanie pojedynczych wpisów zrobiłam sama zgodnie z dawnymi sugestiami nM tak jak podałam w poście (inny wpis niż Twój) i to mi się udało, ale zabij mnie, nie powiem w którym miejscu to znalazłam.
Jeszcze raz przepraszam za to poplątanie. Już się chyba nie ośmielę odezwać... taka plama.... :(

*

Offline stefanekmac

  • **
  • 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: keiser+navroad 460
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 10, 2010, 08:02:02 »
A ja często czekam aż zadasz pytanie i czekam na odpowiedzi bo mam podobne problemy jak Ty.
A Ty mnie wyręczasz  w pytaniu.Podoba mi się Twoje dzieło na forum.Proszę o więcej.
Starszy pan...
sagem,nokia 3210,nokia 6320,nokia 6310,nokian70.mdaII,nokiae66.mda IIIkeiser.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.5 - problem z ostrzeganiem POI
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 10, 2010, 08:45:15 »
Na Nokii 500 nie ma folderu 2577
Innego też nie ma, w którym zapisuje dane uruchomieniowe ?
Bodajże \MobleNavigator (piszę z pamięci).
I np. zeby AutoMapa startowała automatycznie trzeba plik wceAm.exe wkleić tam i zmienić mu nazwę na MobileNavigator.exe
Ale czy jest to typowy folder Autostartu? Nie wiem.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .