AM 6.5 i GPS Catcher - jak wyłączyć pytanie o "dane przyśpieszające pracę GPS" ?

  • 44 Odpowiedzi
  • 11152 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
igotit... staraj się tak dalej, a będziesz mógł szukać tego wątku w śmietniku ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Trochę wyluzujcie.

Niektórzy w kwestii AM chcą być świętsi od Papieża, a inne oprogramowanie piracą. Choćby SO w ROMie.

Każdy odpowiada za siebie i wystarczy, że nie będzie tutaj zgody na omawianie nielegalnego oprogramowania. Zbytnia podejrzliwość niczemu nie służy.

*

Offline igotit4free

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P320
igotit... staraj się tak dalej, a będziesz mógł szukać tego wątku w śmietniku ...

Co masz na myśli pisząc o staraniach ? Założyłem wątek starając się rzeczowo opisać błąd w działaniu AM i spodziewając się, że albo uzyskam odpowiedź znaną bardziej doświadczonym użytkownikom, albo wspólnie jakieś rozwiązanie problemu wypracujemy.

Na postawione pytanie odpowiedziała grupa osób, które zetknęły się z problemem, co prawda nie znały jego rozwiązania, ale dostarczyły szeregu istotnych informacji, weryfikując moje spostrzeżenia:
1. problem jest rzeczywisty, a nie zmyślony przeze mnie.
2. problem występuje na wielu modelach telefonów, nie jest więc wynikiem złej konfiguracji czy uszkodzenia mojego aparatu.
3. problem występuje na AM 6.5.
4. problem występuje na legalnych instalacjach AM.
5. rozwiązanie problemu nie jest na tą chwilę znane pomocy technicznej ani Uczonym w Piśmie na tym forum

Wypowiedziała się też grupa osób, które również nie znały rozwiązania problemu, ale czuły nieprzepartą potrzebę wyrażenia się. Byli to :
- kol. ochkarol - nie zrozumiał natury problemu. Trudno. Zna za to bon ton, uważa że wklejanie żartobliwych obrazków jest niemiłe. Nie ma nic przeciwko spamowaniu do obłędu. 
- kol. grzemach - był ciekawy czy moje mapy są koszerne. No cóż. Ciekawość ludzka rzecz. Ja mógłbym zapytać czy robił to kiedyś ubrany tylko w perukę z warkoczami, z indyczym piórem wiecie gdzie. Ale nie pytam.
- kol. `mobik`- także nie zrozumiał na czym polega problem. Za to ma zdolności pozazmysłowe. Wie, że: A. nie raportowałem błędu w supporcie, B. moja AM koszerna nie jest.
- kol. AdamMie - to kolega, który używając przenośni dzwoni do ASO, kiedy złapie gumę. Nie sięga do bagażnika po klucze i zapas, tylko dzwoni do ASO i czeka tygodniami na poboczu. Kolega ten wyraża też opinię, że autorzy AM znają rozwiązanie problemu (fałsz) oraz, że on sam go nie zna (prawda).
- kol. RUKAT - ten wróży z nicków. Dzięki Ci Panie, że nie wybrałem nicka "ziutacosieniemyjenadole". Ponadto kolega ten, w którym podejrzenia niekoszerności budzi już sam fakt, że coś w AM nie działa (ponieważ "to czy AM jest na sterydach czy nie, ma niejednokrotnie wpływ na jej działanie") jest fajny i ma wariograf w oku. Jak mu napiszę, że mam legala, to da mi spokój i "po krzyku". Ludzki gość.
           
Reasumując : wątek ma dwie strony i ani jednej odpowiedzi choćby o włos zbliżającej go do rozwiązania, ja zaliczyłem ostrzeżenie za rzekome "sprowadzanie forum do poziomu Onetu oraz obrażanie Clubowiczów" a w moim odczuciu za to, że wdałem się w niepotrzebne dyskusje ze spamerami, tyle że starszymi stażem na forum.

To usuwaj Panie Administratorze ten daremny wątek, żaden z niego pożytek dla mnie ani dla społeczności. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 20:19:40 wysłana przez igotit4free »

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
 igotit4free:

Niestety ale chyba jest to sprawa dla supportu AM, a raczej molestowania supportu aby to poprawili w kolejnych wersjach. Choc to moze trwac niestety ladny okres czasu zanim uda im sie naprawic.

Akurat u mnie nie wystepuje ten problem z QuickGPS na HTC HD(ustawiona opcja pobierz automatycznie jesli urzadzenie polaczone poprzez AS), jednak wiem ze kolega na Omni II ma ten sam problem. Natomiast o opcji wylaczenia tego w plikach konfiguracyjnych nie slyszalem...

W sumie aby cos wyczaic potrzeba by przesledzic komunikacje AM <-> GPS, ale to bez sensu szukac problemow za producenta.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 21:58:46 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
...
1. problem jest rzeczywisty, a nie zmyślony przeze mnie.
Nikt tak nie twierdzi.
2. problem występuje na wielu modelach telefonów, nie jest więc wynikiem złej konfiguracji czy uszkodzenia mojego aparatu.
Wielu - trochę przesada :mrgreen:
Policz ile osób się odezwało z tym samym problemem.

- kol. ochkarol - nie zrozumiał natury problemu. Trudno. Zna za to bon ton, uważa że wklejanie żartobliwych obrazków jest niemiłe. Nie ma nic przeciwko spamowaniu do obłędu.
Problem jest dla mnie zrozumiały. Niezrozumiała jest dla mnie awersja na support.  :-|
To usuwaj Panie Administratorze ten daremny wątek, żaden z niego pożytek dla mnie ani dla społeczności.
I na koniec się obraził  :E

Połączone: Lipiec 23, 2010, 23:18:17
Niestety ale chyba jest to sprawa dla supportu AM ...
Ale co zrobić jak ktoś ma awersję?  :O
Akurat u mnie nie wystepuje ten problem z QuickGPS na HTC HD(ustawiona opcja pobierz automatycznie jesli urzadzenie polaczone poprzez AS), jednak wiem ze kolega na Omni II ma ten sam problem.
I podejrzewam, że więcej użytkowników tego problemu nie ma niż ma.
Odwieczny problem gotowanych romów (podejrzewam), że coś jednemu działa a drugiemu nie i nikkt nie wie dlaczego :mrgreen:
Natomiast o opcji wylaczenia tego w plikach konfiguracyjnych nie slyszalem...
Już w drugim poście mu to napisałem. Ale się uparł, że jest.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 23:18:17 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline igotit4free

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P320
igotit4free:
Niestety ale chyba jest to sprawa dla supportu AM, a raczej molestowania supportu aby to poprawili w kolejnych wersjach.
Oczywiście że tak, przy czym z pobieżnego sprawdzenia Sieci wynika, że problem jest znany i raportowany od co najmniej dwóch miesięcy ... i jak na razie do przełomu nie doszło.
Dlatego miałem nadzieję, że społeczność wypracowała w międzyczasie jakieś rozwiązanie we własnym zakresie.

Przy okazji, czy dobrze rozumiem że ta funkcja występuje jako nowość w AM 6.5 ?
Cytuj
Automatyczny komunikat przypominający o tym, że dane A-GPS są już nieaktualne i należy je uaktualnić dla poprawy pracy odbiornika GPS.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Osobiscie nie mam pojecia czy to wystepuje od wersji 6 gdyz tak jak mowilem takie cos wyskakuje tylko u kumpla na Omni II, natomiast kupil ja wraz z automapa serii 6... starszej nie instalowal...

A co do tego ze raportowane jest od 2 miesiecy he he to musisz przywyknac ze niektore babole w AM musza nabrac mocy urzedowej :) Ja na moim HD dluzej nie moglem AM uzywac bo sie wywalala z powodu braku pamieci (hmmm prawde mowiac dalej nie wiem czy bedzie dzialac ok bo nie mialem ostatnio okazji przetestowac na dluzszej trasie)... Takie uroki tego oprogramowania...





« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 13:08:41 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
No i rozwiaza ten problem pewnie w finalnej wersji 6.6 :-)

Cytuj
Lista zmian w wersji beta
(wersja 6.6 beta 2 mapa 1006)

Znane problemy:
W przypadku, gdy na urządzeniu jest AGPS, program może nie zapamiętać, aby nie pytać ponownie o pobranie danych AGPS
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline igotit4free

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P320
Albo i nie rozwiążą, bo pisze się o nim co najmniej od wersji 6.1 ... może targetem są urządzenia inne niż fony z AGPS ? Może z punktu widzenia firmy usunięcie tego błędu jest nieopłacalne, bo występuje na pomijalnej ilości instalacji ?

*

Offline grzemach

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Info Enterprise
  • Sprzęt: HTC TyTN II
- kol. grzemach - był ciekawy czy moje mapy są koszerne. No cóż. Ciekawość ludzka rzecz. Ja mógłbym zapytać czy robił to kiedyś ubrany tylko w perukę z warkoczami, z indyczym piórem wiecie gdzie. Ale nie pytam.
wiesz, jak to było napisane kilka postów temu wystarczyło napisać "mam legalną AM, pobrałem świeżą z serwera, zrobiłem HR PDA (czy tam innego urządzenia)" - wiele by to wyjaśniło, wiele mogło by nam pomóc aby Ci pomóc.

Jednak Ty wolisz obrażać wszystkich na prawo i lewo.

Dlatego też, zostaw tą nawigację i używaj sobie MapęMap która Ci przecież działa jak należy.

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
bo pisze się o nim co najmniej od wersji 6.1

Jakim cudem, bo u mnie to ostrzeganie pojawilo sie dopiero na wersji 6.5.0
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline igotit4free

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P320
Nie wiem tego, nie używałem tamtej wersji, przytaczam jedynie zdania znalezione w Sieci ... zresztą też mnie to zastanawiało i stąd moje pytanie czy ta funkcja to "ficzer" wprowadzony od 6.5.

*

Dżeju

Przy 6.5 jak ją testowałem to zapamiętywało, dopiero Beta 6.6 zaczęła "szaleć" w tym temacie.

Na asusie p526 jest tak samo.Od wersji 6.5 a wcześniej było Ok.Mapa orginał a suport milczy.

*

Offline tzok

  • 21
...a jak zrobić w drugą stronę? Mam AM na HTC Artemis i zaznaczyłem sobie opcję by nie przypominał i nie przypomina, tak na AM 6.5 jak i na 6.6. Co mam zrobić jak bym się rozmyślił i znów chciał by przypominał o aktualizacji AGPS?