AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie

  • 72 Odpowiedzi
  • 15612 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

mik39

AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« dnia: Czerwiec 23, 2010, 11:33:43 »
Mam Axim x50v (WM2003SE) i zainstalowana wersje 6.2
Przy probie instalacji 6.5 wszystko przebiega normalnie do momentu rejestracji. Program instalacyjny nie odpowiada. Instalowalem rowniez tylko na karcie pamieci i jest prosba o odpalenie AM ale AM sie nie odpala. Probowalem roznych wariantow.
6.2 za kazdym razem dziala.
Mialem podobny problem z przejscia 5.5.3 na 6.2 ale w koncu sie udalo, czyzbym mial przechodzic podobne katusze z 6.5?
W poprzednim przypadku pisanie do supportu AM nie wnioslo nic nowego wiec tym razem nie bede pisal do nich. Moze uzyskam pomoc tutaj :)

*

Offline mczpl

  • 26
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2010, 11:56:16 »
Mam wrażenie, że problem leży po stronie komunikacji pomiędzy komputerem, a PDA.
Tylko, że nie podałeś informacji jaki masz system w komputerze, przez który instalujesz AM.
Jeżeli jest to WIN XP czy ActiveSync rozpoznał PDA?

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:08:13 »
Alez oczywiscie ze sprawdzilem komunikacje i to na...3 komputerach. Jesli nie byloby komunikacji, to nie byloby rowniez informacji o znalezieniu urzadzenia na jakim przeprowadzona jest proba instalacji lub nie znaleziony zostalby by czytnik kart a taka probe rowniez podjalem.
Problem, wedlug mnie, lezy w sposobie zarzadzania pamiecia w PDA ale wlasnie prosze o rade i pomoc tutaj bo wyglada na to, ze skoncze przygode z AM na wersji 6.2, za duzo czasu to pochlania czyli bezowocne proby upgrade.
PS. System XP SP3 na jednym, W7 na innym.

*

Offline mczpl

  • 26
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:31:31 »
Hmm... nie spotkałem się z takim problemem.
Przeczytałem jeszcze raz to co napisałeś i piszesz, że program prosi Cię o odpalenie AM.
Z tego co pamiętam to instalator prosi o przełożenie karty z czytnika do PDA i kończy instalacje. Nigdy nie prosił mnie o uruchomienie AM  :-?
Praktycznie jeżeli ActiveSync widzi PDA to i program instalacyjny widzi PDA więc nic nie stoi na przeciwko zakończenia procesu instalowania.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:39:15 »
Nie za bardzo wiem jak Ci pomóc, też mam system 2003SE i program przypisany do urządzenia. Zasadniczo zawsze instaluję AM w ten sam sposób, karta w czytniku, PDA podpięte kabelkiem
i wybrana opcja instalacji na urządzenie przenośne. Nigdy poza jednym razem nie miałem
żadnych problemów z rejestracją, a wtedy kiedy nie chciał się skomunikować z PDA
przyczyną okazało się nieaktywne połączenie ActivSync, które z nieznanego mi powodu
zostało przerwane w czasie instalacji (ikonka AS zmieniła kolor na szary).

Jeśli jednak Twoje kłopoty z rejestracją się powtarzają, to problem powinno rozwiązać
przypisanie rejestracji do karty zamiast do urządzenia. Wtedy komunikacja PC z PDA nie jest potrzebna,
bo instalator nie potrzebuje wydobyć numeru seryjnego z PDA żeby zarejestrować mapę.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:53:39 »
Nie za bardzo wiem jak Ci pomóc, też mam system 2003SE i program przypisany do urządzenia. Zasadniczo zawsze instaluję AM w ten sam sposób, karta w czytniku, PDA podpięte kabelkiem
i wybrana opcja instalacji na urządzenie przenośne. Nigdy poza jednym razem nie miałem
żadnych problemów z rejestracją, a wtedy kiedy nie chciał się skomunikować z PDA
przyczyną okazało się nieaktywne połączenie ActivSync, które z nieznanego mi powodu
zostało przerwane w czasie instalacji (ikonka AS zmieniła kolor na szary).

Jeśli jednak Twoje kłopoty z rejestracją się powtarzają, to problem powinno rozwiązać
przypisanie rejestracji do karty zamiast do urządzenia. Wtedy komunikacja PC z PDA nie jest potrzebna,
bo instalator nie potrzebuje wydobyć numeru seryjnego z PDA żeby zarejestrować mapę.
Probowalem oczywiscie instalacje na samej karcie w zewnetrznym czytniku kart. Na zakonczenie takiej instalacji program prosi o przelozenie karty do urzadzenia PDA i odpalenia AM w celu rejestracji.
Przy instalacji bezposrednio na PDA (karta w czytniku PDA), instalacja przebiega poprawnie do momentu rejestracji. Raz udalo mi sie dokonczyc instalacje na PDA w takiej konfiguracji i jak klikam na ikone AM to "kreci sie szachownica" ale AM sie nie odpala.
Zrobilem jeszcze tak: zainstalowalem 6.2 i skopiowalem caly katalog AM z karty pamieci na PC. Na wszelki wypadek. Potem pojechalem z instalacja 6.5. Oczywiscie 6.5 sie nie odpala wiec zwyczajnie wgralem z PC caly katalog AM z wersja 6.2 i smiga az milo.
Mysle, bo mialem takie problem z przejsciem z 5.5.3 na 6.2, ze problem polega na braku pamieci w PDA. Czyzby wersja 6.5 potrzebowala wiecej pamieci niz 6.2
Wywalilem juz wszystko z PDA i zostal stary archiwalny TomTom, chyba dlatego ze jestem sentymentalny :) Nic poza tym nie mam.
Jakies pomysly??

*

Offline taurus01

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 + Kingston SD 1GB + TRANSCEND SD 4 GB x150
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:59:44 »
Witam

Przy instalacji na karcie i przypisaniu licencji do karty po zakończeniu instalator AM rzeczywiście prosi o włożenie karty do urządzenia i uruchomienie jej, tj. AM, z jednoczesnym komunikatem, że mamy potwierdzać, że AM jest nie zarejestrowana. Następnie należy zamknąć AM i kartę ponownie włożyć do czytnika i kliknąć OK na instalatorze. Widać jak kopiują się jakieś pliki np. lic.* i inne i po tej operacji AM uruchamia się OK.

Moje urządzenie to ASUS A696 WM6.

Pozdrawiam

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:02:41 »
Witam

Przy instalacji na karcie i przypisaniu licencji do karty po zakończeniu instalator AM rzeczywiście prosi o włożenie karty do urządzenia i uruchomienie jej, tj. AM, z jednoczesnym komunikatem, że mamy potwierdzać, że AM jest nie zarejestrowana. Następnie należy zamknąć AM i kartę ponownie włożyć do czytnika i kliknąć OK na instalatorze. Widać jak kopiują się jakieś pliki np. lic.* i inne i po tej operacji AM uruchamia się OK.

Moje urządzenie to ASUS A696 WM6.

Pozdrawiam

Dokladnie tak. No ale u mnie AM sie nie odpala.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:36:10 »
Ale ja pisałem o karcie w czytniku w PC! i jednpczesnej opcji instalacji na urządzenie przenośne.

Cytat: taurus01
Przy instalacji na karcie i przypisaniu licencji do karty po zakończeniu instalator AM rzeczywiście prosi o włożenie karty do urządzenia i uruchomienie jej,

Na pewno?? przy licencji przypisanej do karty??  :shock:
Nie mam żadnej licencji przywiązanej do karty, ale coś mi się wydaje, że mieszacie pojęcia.
Przełożenie do urządzenia jest ptrzebne przy rejestracji na urządzenie, żeby AM po uruchomieniu
odczytała ID urządzenia i zapisała go na karcie po to zeby potem w czytniku dokończyć rejestrację.
Przy przypisaniu licencji do karty ID urządzenia nie jest do niczego potrzebny ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:49:59 »
Ale ja pisałem o karcie w czytniku w PC! i jednpczesnej opcji instalacji na urządzenie przenośne.

Dobrze ze to wyjasniles a ja moze nieudolnie napisalem a wiec jeszcze raz:
karta pamieci byla w czytniku podpietym do PC. Urzadzenie PDA lezalo sobie obok nie podpiete do niczego.
Cala instalacja odbywala sie wiec na karcie i zostala przypisana do niej.
W sumie to drobiazgi ale 6.2 w takiej konfiguracji smiga a 6.5 juz nie i kreci sie szachownica. O tym pisalem wczesniej.
PS. Wczesniej, instalacja byla na PDA z karta pamieci w PDA i taki sam efekt.
6.2 dziala a 6.5 juz nie. Jak z ta pamiecia? 6.5 potrzebuje wiecej? Ile??

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2010, 13:52:57 »
A spróbowałeś dokładnie tak jak napisałem??
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline taurus01

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 + Kingston SD 1GB + TRANSCEND SD 4 GB x150
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:00:09 »
Na pewno?? przy licencji przypisanej do karty??  :shock:
Nie mam żadnej licencji przywiązanej do karty, ale coś mi się wydaje, że mieszacie pojęcia.
Przełożenie do urządzenia jest ptrzebne przy rejestracji na urządzenie, żeby AM po uruchomieniu
odczytała ID urządzenia i zapisała go na karcie po to zeby potem w czytniku dokończyć rejestrację.
Przy przypisaniu licencji do karty ID urządzenia nie jest do niczego potrzebny ...

Witam

Tak, instalacja odbyła się w dniu wczorajszym. Karta była w czytniku kart a pda obok nie podpięte (jak miałem zsynchronizowane to też ta procedura). Ta sytuacja powtarza się przy każdej czystej instalacji tylko nie pamiętam od której wersji - 6.... na pewno.

Przy opcjach instalacji zaznaczony jest fix instalacji/rejestracji produktu - znajduje się na samym końcu.

Sytuacja ta nie występuje przy instalacji na wcześniejszą AM.

Licencję od zawsze mam przypisaną do karty.

Pozdrawiam

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:04:52 »
A spróbowałeś dokładnie tak jak napisałem??
Alez oczywiscie ze tak, spedzilem wczoraj nad tym kilka godzin aby sie upewnic ze przerabiam wszystkie warianty zanim zaczne pisac i prosic o rade na tym forum.
Jak z ta pamiecia?? Ile potzreba dla 6.2 a ile dla 6.5?

*

Offline mczpl

  • 26
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:16:03 »
mik39: a czy przypadkiem nie masz uszkodzonego pliku instalacyjnego AM? próbowałeś pobrać go jeszcze raz ze strony AM?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:50:04 »
Ta sytuacja powtarza się przy każdej czystej instalacji tylko nie pamiętam od której wersji - 6.... na pewno.
Przy opcjach instalacji zaznaczony jest fix instalacji/rejestracji produktu - znajduje się na samym końcu.

Rzeczywiście, sposób instalacji na czystą kartę jest inny niż był przy wsześniejszych wersjach.
Najpierw instalator bezwzglednie oczekuje uruchomienia AM na urządzeniu (nie da się tego przeskoczyć),
a pytanie o przypisanie licencji pojawia się dopiero po ponownym przełożeniu karty do czytnika.

W ramach eksperymentu wziąłem kartę z fotoaparatu, zainstalowałem na niej AM bez rejestracji
po przełożeniu do PDA 'zapchałem' RAM zdjęciami na tyle, że zostało wolnych tylko 18MB.
Podpięłem PDA przez AS, uruchomiłem AM i zarejestrowałem z poziomu PDA.
Nie ztwierdziłem żadnych problemów, poza jednym, po zakończonej rejestracji AM praktycznie
nie dało się używać, nie wyswietlały się ikony z menu, reagowała na polecenia
z kilkusekundowym opóźnieniem, co świadczyło o zdecydowanym niedoborze pamięci.
Wygląda więc że proces rejestracji mapy zużył wszystko co było dostępne i nie zwolnił pamięci
po zakończeniu rejestracji. Po zamknięciu AM pamięć została zwolniona i ponownym uruchomieniu
AM działała już normalnie (o ile normalnym można nazwać działanie przy 18MB RAMu).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:16:36 »
No wlasnie, ja mam cos w okolicach 16-18MB i wydaje mi sie ze to moze byc przyczyna.
Na PDA mam starego TomToma, Miplo no i AM.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:40:51 »
To na pewno to,  16MB to granica poniżej której MZ nie ma sensu nawet próbować.
Do jako-takiego działania potrzeba > 20MB. Stary TT? masz na myśli TT5 bądź 6?
O ile dobrze pamiętam, to tworzy on w Program Files swój katalog Navigator, który zajmuje ponad 5MB.
Jeśli nie chcesz się jeszcze całkiem pozbywać TomToma, to proponuje żebyś na karcie
utworzył sobie katalog 'skopiuj do ProgramFiles' (to nazwa dla sklerotyków  :wink:)
i do niego przesunął katalog Navigator.
W razie potrzeby użycia TT kopiujesz go wtedy  spowrotem do ProgramFiles i używasz TT,
jak skończysz używać kasujesz cały katalog z ProgramFiles i zyskujesz ponad 5MB RAMu
To w Twojej sytuacji niezwykle cenne 5MB :forsa:  :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:49:44 »
No i takiej odpowiedzi szukalem :)
Zrobie to w najblizszym czasie czyli moze nawet dzis wieczorem i zobacze jaki efekt.
Probowalem tez zmienic pojemnosc-wielkosc RAMu suwakiem w WM 2003SE ale on sam spowrotem wskakiwal na stara pozycje czyli te 16 czy 18 MB.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:54:30 »
Z moich doświadczeń wynika, że żeby suwak sam nie przeskakiwał, to musi pozostać minimum 6MB
na pamięć Storage, każda wartość mniejsza od 6MB powoduje, że system przestawia suwak 'po swojemu'.
(ta granica może być inna na innym sprzecie)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:57:20 »
Z moich doświadczeń wynika, że żeby suwak sam nie przeskakiwał, to musi pozostać minimum 6MB
na pamięć Storage, każda wartość mniejsza od 6MB powoduje, że system przestawia suwak 'po swojemu'.
(ta granica może być inna na innym sprzecie)
...cos tez mi sie tak wydaje. No nic, sprobuje "metode dla sklerotykow" bo zapewne po jakims czasie zapomne ze usunalem TT i bedzie placz.

Połączone: Czerwiec 23, 2010, 15:59:27


BTW czy jest jakis programik co wyrzuca "niepotrzebne pliki" z PDA? Mialem kiedys taki co usuwal z IE ale ze nie uzywam PDA do internetu wiec ten problem nie istnieje. Nie chce robic HR gdyz przy przejsciu z 5.5.3 do 6.2 juz robilem :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 15:59:27 wysłana przez mik39 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2010, 16:54:00 »
A próbowałeś uruchamiać AM bezpośrednio z pliku ppcAm2003.exe? Nie wiem jak teraz, ale dawniej launcher od AM automatycznie kopiował plik exe do pamięci ram i to mogło też powodować problemy.

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2010, 16:55:01 »
Probowalem a jakze :)

Połączone: Czerwiec 23, 2010, 17:08:46
To na pewno to,  16MB to granica poniżej której MZ nie ma sensu nawet próbować.
Do jako-takiego działania potrzeba > 20MB. Stary TT? masz na myśli TT5 bądź 6?
O ile dobrze pamiętam, to tworzy on w Program Files swój katalog Navigator, który zajmuje ponad 5MB.
Jeśli nie chcesz się jeszcze całkiem pozbywać TomToma, to proponuje żebyś na karcie
utworzył sobie katalog 'skopiuj do ProgramFiles' (to nazwa dla sklerotyków  :wink:)
i do niego przesunął katalog Navigator.
W razie potrzeby użycia TT kopiujesz go wtedy  spowrotem do ProgramFiles i używasz TT,
jak skończysz używać kasujesz cały katalog z ProgramFiles i zyskujesz ponad 5MB RAMu
To w Twojej sytuacji niezwykle cenne 5MB :forsa:  :)

Nie moglem czekac:"usunalem" TT czyli przenioslem w bezpieczne miejsce i RAMu zrobilo sie 30MB, zainstalowalem 6.5 i....dalej tak samo.
6.2 jak poprzednio instaluje i startuje normalnie. Poddaje sie :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 17:08:46 wysłana przez mik39 »

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2010, 09:42:15 »
witam
ja mam taki sam problem, AM 6.2 i wczesniejsze ( zaczynalem od 5.5) dzialala bez problemu, po przejsciu na AM 6.5c niestety nie uruchamia sie AM.
caly czas mam komunikat loading map i tyle.
sprzet to jakis kombajn chinski montowany jako radio/dvd/nawigacja jego specyfikacja to:
 System operacyjny: Windows CE 5.0
* Procesor: SAMSUNG High performance S3C2440A-40, częstotliwość: 400MHz
* Pamięć RAM: 64MB SDRAM
7 calowa cyfrowa matryca dotykowa TFT-LCD (800x480)
* Pamięć ROM: 128MB NAND FLASH
Specyfikacja GPS: Adopt SiRF STAR III 20 kanałowy oraz wysokiej czułości moduł REB-3310
* Orientacyjna czułość odbiornika GPS -159dBm, Orientacyjna dokładność<10m, Orientacyjny czas zimnego startu 42s, Orientacyjny czas ciepłego startu 35s, Orientacyjny czas gorącego startu 1s

od 10 dni walcze z supportem AM ale nic konkretnego nie napisali, jedynie czy moge odpalic explorera na urzadzeniu, i moge, i wtedy moge odpalic recznie AM i sie uruchamia ale po 2-3 sek sie minimalizuje i wraca menu urzadzenia. komunikaty glosowe mam ale nie mam obrazu, czyli to nie rozwiazanie.
moze ktos ma jakie pomysly? moje jakis pliki skopiowac do urzadzenia?
pozdrawiam

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2010, 09:49:02 »
A nie masz przypadkiem kilku różnych wersji Automapy na swoim urządzeniu ?

*

Offline tamara

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Glofiish M810 4GB-padł/ OMNIA II/Garmin Asus M10
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2010, 10:35:14 »
Witam koledzy, mam Glofiisha M810 z WM i chciałem się też podzielić swoimi uwagami co do AM 6.5 , na początku też miałem problemy z instalacją ale się jakoś udało. Ale tragedią jest już praca samego programu AM 6.5, u mnie są same zwiechy tzn. jak wyznaczę trasę nie jest ważne czy 200 km czy 1000 jak zmienię trasę w trakcie jazdy to nie jest w stanie przeliczyć nowej i się zwiesza. Próbowałem różnych cudów z odinstalowaniem programów żeby zwiększyć ilość RAM na urządzeniu , wreszcie zadzwoniłem to pomocy technicznej i gość powiedział ,że AM 6,5 musi mieć minimum 30 MB RAM żeby pracowała , a ja mam w granicach 28 MB RAM i kicha nie chodzi. Ja tez miałem wersję 6,2 z którą ani z instalacją ani z wyznaczaniem tras nie było problem. Teraz stoję przed  dylematem co zrobić czy płacić za AM, nowe programy AM wymagają coraz więcej pamięci a miały mieć coraz mniejsze wymagania, teraz zacznie pomału wszystkim brakować RAM do współpracy z AM , chyba że ta wersja jest taka "dobra" i będzie następna poprawiona, na siłę AM wprowadziła bubla przed wakacjami zamiast dopracować program. Nie jest to moja tylko opinania, kolega zainstalował 6.5 na samsungu omni i jemu zacina komunikaty , przerywa . Także koledzy potrzebujemy więcej RAM lub poprawy programu AM 6.5 

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2010, 10:36:29 »
A nie masz przypadkiem kilku różnych wersji Automapy na swoim urządzeniu ?
Nie, AM mam na karcie SD, i nie ma tam nic innego, karta byla formatowana, support odblokowal licencje, kupilem nowa karte, nic sie nie zmienia, wkladam karte z 6.2 i dziala, wkladam z 6.5, 6.5c zarówno PL jak i EU i nic, komunikat loading map i zwis....

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2010, 10:46:32 »
Z jednej strony to "ciesze sie", ze nie tylko ja mam problem z 6.5 ale jest to oczywiscie "radosc" przez lzy. Czytalem gdzies ze nowe wersje AM beda potrzebowaly mniej RAM no i wydaje mi sie ze 30MB w moim przypadku powinno wystarczyc. Nie wiem czy to jest wlasnie ten problem ale nie potrafie innaczej wytlumaczyc dlaczego 6.2 dziala a 6.5 juz nie.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2010, 10:50:28 »
Witam koledzy, mam Glofiisha M810 z WM  ...

Przejrzyj moje posty zaczynając od:
http://pdaclub.pl/forum/automapa/automapa-6-5-juz-publicznie-wydana!/msg1320068/#msg1320068
Mam Glofiisha X800. WM 6.0, 28MB RAM po SR. Wersja AutoMapa 6.5.0c wydaje się poprawiać tracenie wolnej pamięci przy przeliczaniu trasy w trakcie nawigacji. Błąd tracenia pamięci przy wyznaczaniu kolejnych tras został jak dotąd). Ja mam wyłączona synchronizację czasu przez GPS by nie startował MS ActiveSync, oraz odczyt GPS 1 raz na sekundę (dla poprzednich wersji miałem jeszcze wolniej, ale teraz ta jest minimalna). Po zabawach z wyznaczaniem różnych tras zamknij i wystartuj AutoMapę by mieć finalną trasę do nawigacji. Po tych zabiegach miałem przypadek totalnego zamulenia AutoMapy przy przeliczaniu trasy w trakcie nawigacji ale dała się zrestartować i potem było dobrze. Zgłosiłem du supportu jak odrębny problem od braku pamięci związany z wydajnością w pewnych sytuacjach.

Może ktoś wie, gdzie w plkiu konfiguracyjnym zmienić ręcznie częstotliwość odczytu GPS i ew. zakres jej ustawiania z menu AutoMapy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2010, 10:56:51 wysłana przez wsz »

*

mik39

Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2010, 11:26:34 »
Mam prosbe aby inne problemy bylo opisywane w innym watku :)
Ten ma tytul (dla przypomnienia)  "AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie" i niech tak zostanie please :)

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: AM 6.2 dziala ale 6.5 juz nie
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 24, 2010, 13:48:23 »
OK. Tylko chyba dałeś za ogólny tytuł. Jakby było np. "AM 6.2 dziala zaraz po instalacji, a 6.5 juz nie", to pewnie "uboczne" posty by się nie pojawiły. Ja chciałem pomóc i opisałem jak z "ledwo działającej" AM 6.5.0 zrobić coś używalnego dla modelu podobnego do mojego.

Mi kiedyś przy rejestracji AM przeszkadzał Symantec firewall i teraz zawsze go wyłączam. Ale jak próbowałeś to na różnych PCtach, to chyba nie ten problem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2010, 13:52:54 wysłana przez wsz »