AM 6.1 - Traffic

  • 169 Odpowiedzi
  • 63702 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 08, 2010, 11:21:34 »
Jeden, dwa, to mogą być jakikolwiek pojazdy uprzywilejowane z Automapą.
Teoretycznie . W praktyce wątpię żeby ktoś w "uprzywilejowanym" używał  Traffic Live .Więcej by miał z tym zabawy niż pożytku . Co mu z tego że ma wyznaczoną trasę próbującą ominąć  korki jak mu szybciej w tym korku polecieć po torowisku tramwajów czy po ścieżce rowerowej a tego żadna (jak na razie ) nawigacja nie uwzględni.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 11:23:11 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 08, 2010, 21:00:52 »
Świadomie zapewnie nie będzie włączał ani tego potrzebował.
Chyba, że dostanie na stan AM, a w niej Traffic włączony domyślnie w ustawieniach.

Dostał - używa. Nie grzebie w instalacji, nie czyta pdaclub.pl. ;-)

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 09, 2010, 14:38:16 »
Panowie  mi też sie zawiesza przy 90 % załdowania trasy, długo łapie sygnał

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 09, 2010, 17:31:33 »
Panowie  mi też sie zawiesza przy 90 % załdowania trasy, długo łapie sygnał

problemy z AM Europa opisywane w innym watku tez mialem przy rekalkulacji trasy i wskazniku 90%.....Cos jednak jest na rzeczy....

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 13, 2010, 17:34:11 »
W telewizji  są powtarzane komunikaty o korkach na A4 w kierunku Krakowa oraz na Zakopiance. Natomiast na Targeo Traffic Live niebiesko, zielono i co najwyżej pomarańczowo. Inna sprawa, że są to w większości "prognozy". Czyżby taki tłum nie generował danych? A może po prostu większość danych w Targeo Traffic Live pochodzi z monitorowanych flot, które w weekend nie jeżdżą?
Bo AM Traffic tych korków chyba też nie widzi.

*

MarkNavi

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 13, 2010, 17:53:01 »
W telewizji  są powtarzane komunikaty o korkach na A4 w kierunku Krakowa oraz na Zakopiance. Natomiast na Targeo Traffic Live niebiesko, zielono i co najwyżej pomarańczowo. Inna sprawa, że są to w większości "prognozy". Czyżby taki tłum nie generował danych? A może po prostu większość danych w Targeo Traffic Live pochodzi z monitorowanych flot, które w weekend nie jeżdżą?
Bo AM Traffic tych korków chyba też nie widzi.

Pani Kasiu76, moim zdaniem nie warto już nawet pisać o tym na forum, gdyż wiadomo doskonale, że te AMtrafiki czy Targeo Lajf to tylko zabawki, którym do profesjonalnego działania baaaaarrrrdzo daleko i nikt poważny tych pokazywanych na ekranie bzdur nie bierze pod uwagę. U mnie AMtraffic po tygodniu testowania trwale został przełączony w pozycję OFF i teraz nie narzekam na program, bo nie irytuje mnie już jakimiś kosmicznymi rzekomo bezkorkowymi trasami.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 17:56:37 wysłana przez MarkNavi »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 13, 2010, 19:17:29 »
W telewizji  są powtarzane komunikaty o korkach na A4 w kierunku Krakowa oraz na Zakopiance. Natomiast na Targeo Traffic Live niebiesko, zielono i co najwyżej pomarańczowo...

Zaraz, zaraz, jeśli pomarańczowo to jest to prędkość w granicach 15-30 km/h
Czy taka średnia na autostradzie to nie jest korek? :ohreally:
Szkoda że nie podałaś szczegółów, Zakopianka cała nie stoi, ale koło Rabki było nawet czarno.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 19:19:05 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 13, 2010, 20:12:50 »
Zaraz, zaraz, jeśli pomarańczowo to jest to prędkość w granicach 15-30 km/h
Czy taka średnia na autostradzie to nie jest korek? :ohreally:
Szkoda że nie podałaś szczegółów, Zakopianka cała nie stoi, ale koło Rabki było nawet czarno.
Pomarańczowy koło Balic świadczy o kolejce do bramek. Nie jest to jakiś stan nadzwyczajny i zdarza sie przy nieco większym natężeniu ruchu dość często. Niejednokrotnie połowa bramek jest nieczynna i kolejka gotowa. Natomiast na  podanym przez Ciebie odcinku zakopianki są same "prognozy", czyli jak rozumiem wartości historyczne. Realnych pomiarów brak.

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 15, 2010, 23:02:16 »
Szkoda że nie podałaś szczegółów, Zakopianka cała nie stoi, ale koło Rabki było nawet czarno.

Akurat pokazałeś okolice rodzinne teścia.
Trasę znam jak własną kieszeń.
I tak się składa, że byliśmy u teściów z wizytą w sobotę.
Owszem, o korkach na zakopiance mówili i w RMF, ale...
Powiedzmy, że jechałem później, na CB niedosłyszałem, bo z żoną i dzieckiem nie mam włączonego stale radia... Choć sprawdziłem przed wyjazdem, czy do Krakowa jechać zakopianką, czy ją omijać.
Nie było wcale tak źle, ale szczegółów nie mam.

Za to na Targeo Traffic Live sprawdziłem sobie sobotni wieczór i dziś.
Znane Patelnie na Obidowej.

Normalni unikają ryzyka, nienormalni stale go poszukują - DYMEK
niedzielne patelnie na obidowej, Dymek

Wg. Traffic Live kierowcy zjeżdżali z nich w śnieżycy osiemdziesiąt na godzinę. Dziś prószy śnieg, drogi w lepszym stanie, ale na Obidowej niezmiennie dają czadu jakby w każdym aucie Hołek nie tylko prowadził głosem, ale i siedział za kierownicą.

Nawet na suchej nawierzchni trzeba mieć fantazję (do YouTube jazda po sprawdzonej nawierzchni, bez rozlanych i leżących niespodzianek oraz bez rodziny w foteliku i na tylnej kanapie), by w dól polecieć tam stówką , a niezłą moc pod maską, by tyle wyciągnąć pod górę.
A Traffic Live, On-line, czy jak go zwał, ma pokazywać średnią prędkość na drodze.

W ubiegłą sobotę, miejscami o zmierzchu (16:30) w obu kierunkach na zakrętach i prostej kolor niebieski, wg. legendy powyżej 80 km/h. W padającym od kilku godzin śniegu.

Wielomiesięczna statystyka, mocne uśrednianie - niech będzie. Ale jaki Live?!

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 16, 2010, 08:01:02 »
jedno bardzo proste pytanie. czy jest w ogole traffic live czy jest tak jak bylo czyli statystycznie? bo chyba przegapilem gdzies info ze w 6.1 Traffic dostal dodatkowa nazwe Live :/
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 16, 2010, 10:05:20 »
Cytat: ES
Wg. Traffic Live kierowcy zjeżdżali z nich w śnieżycy osiemdziesiąt na godzinę...
Najwyraźniej pomyliłeś 'traffic' z 'traffic live', Dane traffic (statystyczne)
są prezentowane na mapie linią przerywaną, 'live' to linie ciągłe.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 16, 2010, 22:16:07 »
Cytat: ES
Wg. Traffic Live kierowcy zjeżdżali z nich w śnieżycy osiemdziesiąt na godzinę...
Najwyraźniej pomyliłeś 'traffic' z 'traffic live', Dane traffic (statystyczne)
są prezentowane na mapie linią przerywaną, 'live' to linie ciągłe.

Jesteś kolejną osobą, której w ciągu tygodnia wklejam zrzut ekranu, bo inaczej nie uwierzy.

Soboty w historii już nie ma, jest niedziela.
Pod górę zasuwali ponad osiemdziesiąt w wersji Live i równie szybko z góry w wersji statystycznej.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 16, 2010, 23:26:30 »
Na mapce pokazujesz do innego niż na filmie, te ostre zakręty z filmu
są bliżej Chabówki, nieco powyżej odcinka który pokazałeś na mapie,
Jeśli dobrze kojarzę miejsce, to ten odcinek który pokazałeś na mapie
zwykle przejeżdżam z prędkością nieco powyżej setki,
w trudnych warunkach pewnie bym tam zwolnił do 80,
jeszcze wolniej to raczej tylko w warunkach bardzo trudnych albo w korku.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 17, 2010, 00:59:44 »
Dobrze, że wspomniałeś, że zwykle jeździsz szybko na tym odcinku.
Tylko zwykle nie ma zmiany zimowego turnusu i Zakopianka nie jest zakorkowana ani nie jeździ się w śnieżycy, jak w ubiegły weekend.

Skoro prognozowany ruch i prędkości były na poziomie 80 i więcej km/h to do diabła z takimi prognozami, a tym bardziej z trasami wyznaczanymi z udziałem Trafficu.


Wracając do obrazków. Mówisz - masz.
Wejście i wyjście z patelni ile fabryka dała... może i w lecie. Ale w niedzielę też nieźle sypało śniegiem i na drodze było tłoczno.

PS
Ciekawe dlaczego pomiary urywają się na samych wirażach?

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 17, 2010, 09:29:43 »
...Tylko zwykle nie ma zmiany zimowego turnusu i Zakopianka nie jest zakorkowana ...

Skoro prognozowany ruch i prędkości były na poziomie 80 i więcej km/h to do diabła z takimi prognozami, a tym bardziej z trasami wyznaczanymi z udziałem Trafficu...
To dobra okazja, aby stwierdzić, że prognozy powinny uwzględniać taki fakt, jak np. zmiana turnusu przynajmniej  na drogach takich jak zakopianka lub wylotowych z dużych miast tradycyjnie korkujacych się w szczególne dni. Sądzę, że po nawet niezbyt długiej obserwacji (rzędu roku lub dwu lat) i analizie danych prognozy takie można opracować. AM stosuje już takie podejście rozróżniając np. piątek od czwartku.
Dyskusja na te tematy toczy sie od dawna na forach związanych z NE, np: http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=143&p=2610&hilit=d%C5%82ugi+weekend#p2610, ale bez widocznego efektu. Obserwując działania AM i Targeo widzę większe prawdopodobieństwo wdrożenia tej idei w ich produktach.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 17, 2010, 13:38:57 »
Tylko zwykle nie ma zmiany zimowego turnusu i Zakopianka nie jest zakorkowana ani nie jeździ się w śnieżycy, jak w ubiegły weekend...
Wejście i wyjście z patelni ile fabryka dała... może i w lecie. Ale w niedzielę też nieźle sypało śniegiem i na drodze było tłoczno.

PS
Ciekawe dlaczego pomiary urywają się na samych wirażach?
Odpowiadając od końca, nie wiem dlaczego sie urywają, tu powinni to wiedzieć: http://www.targeo.pl/_Kontakt.html

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć czy Ty przejezdżałeś tamtędy w tej śnieżycy w niedzielę
między 14:00 a 14:30 w jedną stronę i miedzy 18:00 a 18:30 w drugą, czy tylko sobie teoretyzujesz?
Jeśli to drugie, to po prostu Twoja teoria różni się od mojej i nie ma się o co sprzeczać, bo ani Ty ani ja
nie wiemy jakie wtedy faktycznie były tam warunki i z jaką prędkością przejezdżało się ten odcinek.

Po drugie ze sformułowaniami typu 'ile fabryka dała' też niespecjalnie da się dyskutować
Odcinek pomiarowy, który przedstawiasz na screenach ma długość ok. 1km i średnią prędkość
na tym odcinku >80km/h, co może np. oznaczać wyjscie z zakrętu z prędkością 70km/h,
potem przyspieszenie na prostej do 95km/h i znów zwolnienie do 70km/h przed następnym zakrętem,
a to wszystko na 2-jezdniowej drodze klasy międzynarodowej o 2 pasach ruchu w każdą stronę,
z zakrętami wyprofilowanymi zgodnie z regułami przewidzianymi dla dróg tej kategorii.
MZ uzyskanie tam takiej średniej, nawet w zimowych warunkach, nie jest niczym nadzwyczajnym.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 18, 2010, 13:48:57 »
w dniu dzisiejszym problem na "1" w kierunku Katowic
http://wiadomosci.onet.pl/2130276,11,gigantyczny_korek_po_serii_wypadkow_na_1,item.html
Na krajowej "jedynce" w Łódzkiem w przeciągu kilkunastu minut doszło do czterech zdarzeń drogowych. W ich wyniku utworzył się gigantyczny korek, którego długość sięga 17 kilometrów.
W okolicach Kamieńska (powiat radomszczański) na odcinku kilkuset metrów doszło do dwóch wypadków i dwóch kolizji. W ich wyniku cztery osoby zostały ranne.

Pierwsze kolizja miała miejsce o godzinie 7.55. Uczestniczył w niej samochód osobowy, tir oraz bus. Już o godzinie 8.10, w odległości ok. 200 metrów od pierwszej kolizji doszło do kolejnego zdarzenia drogowego - kolizji busa oraz skody octavii. W tym przypadku również nikt nie odniósł ran.

Pięć minut później, 400 metrów dalej doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów ciężarowych i samochodu osobowego. Kierowcy tirów odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala. Ostatni z wypadków miał miejsce o godzinie 8.40. W jego wyniku ucierpiał kierowca samochodu citroen berlingo.

W wyniku tych czterech zdarzeń droga krajowa nr 1 w kierunku Katowic została zablokowana. W szczytowym okresie korek sięgał nawet kilkunastu kilometrów. Obecnie policji udało się udrożnić jeden z pasów, po którym odbywa się ruch.

Dlatego właśnie policja zaleca kierowcom jadącym w stronę Katowic, by już w Piotrkowie Trybunalskim kierowali się na objazd trasą numer 91.

Traffic Live:


*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 19, 2010, 14:22:30 »
w dniu dzisiejszym problem na "1" w kierunku Katowic
(...)
Traffic Live:

Po przeczytaniu posta i obejrzeniu zrzutów jestem podbudowany... Widać że przybywa użytkowników jeżdżących z włączonym AM'Traffic... A jak to mówią w reklamie pewnego banku - "im większa kula tym szybciej rośnie".  :ok:
Właśnie takie przykłady są dla nowych użytkowników nawigacji zachętą do używania AM, zarówno dla tych którzy używają AM z witaminkami (bez dostępu do serwera AM'Traffic) jak i użytkowników innych programów nawigacyjnych.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 19, 2010, 19:13:47 »
Po przeczytaniu posta i obejrzeniu zrzutów jestem podbudowany...

Ja niestety wręcz przeciwnie  :-| Nie dość, że mimo tego, że w opisie była mowa o kilkunastokilometrowym korku, natomiast na Targeo korek w porywach osiąga 2km, to jeszcze część danych trafficowych na A1 ma charakter statystyczny. Jeżeli na tak ruchliwej trasie ilość danych online jest niewystarczająca do pokrycia 100% czasu w ciągu doby, to czego się spodziewać na mniej ruchliwych odcinkach dróg  :mysli: :S
Z drugiej strony na moje pytanie do supporu, kiedy zamierzają wprowadzić traffic online (czy choćby jakiekolwiek przesyłanie danych na serwer AM) na urządzenia Windows CE inne niż Navroad NR560BF i NR460, tzn. np Goclever, odpowiedziano mi, że nie dostali takich urządzeń do testowania. To co, ja mam im oddać swojego do testów :mysli:  :mad:
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 19:19:32 wysłana przez akubit »

*

Dżeju

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 19, 2010, 20:54:08 »
(...) na moje pytanie do supporu, kiedy zamierzają wprowadzić traffic online (czy choćby jakiekolwiek przesyłanie danych na serwer AM) na urządzenia Windows CE inne niż Navroad NR560BF i NR460, tzn. np Goclever, odpowiedziano mi, że nie dostali takich urządzeń do testowania. To co, ja mam im oddać swojego do testów (...)

No pewnie, że tak  :wink:  Kolega Puniek, robił  to kilkakrotnie  :shock:  AM jako program z taaaaakim dorobkiem i jeszcze większymi aspiracjami, takiej informacji nie powinien sam z siebie rozpowszechniać - nie wypada. To co zauważył Akubit, tylko potwierdza moje obawy a wręcz przekonanie, że  AM'Traffic u nas się nie sprawdzi.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 20, 2010, 09:11:43 »
Po przeczytaniu posta i obejrzeniu zrzutów jestem podbudowany...
Ja niestety wręcz przeciwnie  :-|
(...)

Zawieszamy poprzeczkę na różnych wysokościach... Ty oczekujesz stanu docelowego, ja doceniam fakt że w ogóle pojawił się czarny kolor w traffiku. Myślę że jak na 3 miesiące od uruchomienia AM'Traffic nie jest źle. Poza tym ważne jest pozytywne nastawienie - niestety, bez armii użytkowników on-line nie będzie postępu. Nie będzie tej armii jeśli ci, którzy już używają będą jedynie narzekać że słabo działa.
na marginesie
Ciekawe ile to urządzeń posłużyło do zbierania danych? I jaki byłby wynik gdyby urządzeń na tej trasie w ciągu tego dnia było drugie tyle?

Na pierwsze nie dostaniemy odpowiedzi, a do odpowiedzi na drugie wystarczy użyć wyobraźni  :)

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 20, 2010, 11:19:29 »
Ciekawe ile to urządzeń posłużyło do zbierania danych? I jaki byłby wynik gdyby urządzeń na tej trasie w ciągu tego dnia było drugie tyle?

A mnie ciekawi coś innego - czy AM przy włączonym AMTraffic komuś zaproponowała trasę alternatywną.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 20, 2010, 23:37:56 »
Z tym proponowaniem alternatywnej trasy nie jest chyba najlepiej. Dziś znajomi jadąc z aktywnym Traffic Live do Poronina tkwili w gigantycznym korku na zakopiance. Żadnej reakcji programu nie było, a w korkach które się tam utworzyły w obu kierunkach znajdowały się przecież setki samochodów. W sumie mieli prawie 4h opóźnienia.

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 21, 2010, 11:59:58 »
Skoro tkwili w korku Twoim wnioskiem jest, że traffic nie zadziałał. Zastanów się, z drugiej strony jaką alternatywną drogą miałby ich poprowadzić?

Pozdrawiam.

*

Dżeju

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 21, 2010, 14:57:02 »
(...) jaką alternatywną drogą miałby ich poprowadzić?

Zależy gdzie stali i czym jechali, wbrew pozorom ścieżek bocznych jest dość sporo. Osobiście jeszcze nigdy na zakopiance w korku nie stałem, ale polegam na CB a nie na Traffic-u.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 22, 2010, 00:05:34 »
A mnie ciekawi coś innego - czy AM przy włączonym AMTraffic komuś zaproponowała trasę alternatywną.

pare razy trasa zmienila mi sie wzgledem pierwotnie wyznaczonej, to wynik dzialania Traffica. Oczywiscie nie jestem w stanie powiedziec, czy zmiana byla potrzebna.

*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 22, 2010, 12:41:56 »
Przyznam, że nie czytałem całego tematu, więc może już ktoś o tym wspominał, ale tylko taka moja mała uwaga...

Mi w Trafficu brakuje tylko jednej opcji - możliwości jego wyłączenia... i zaznaczam, że nie chodzi mi o całkowite wyłączenie, a o wyłączenie opcji ustalania trasy z jego uwzględnieniem...
Chciałbym mieć możliwość wysyłania danych o natężeniu ruchu, żeby przyczynić się do ulepszenia systemu w przyszłości, jednak na dzień dzisiejszy system wyznacza czasem tak głupie trasy, że aż przykro patrzeć. Tym bardziej teraz, gdzie większość bocznych dróg jest w fatalnym stanie, lub w ogóle nieodśnieżona.
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 22, 2010, 15:14:18 »
Przyznam, że nie czytałem całego tematu, więc może już ktoś o tym wspominał, ale tylko taka moja mała uwaga...
Mi w Trafficu brakuje tylko jednej opcji - możliwości jego wyłączenia... i zaznaczam, że nie chodzi mi o całkowite wyłączenie, a o wyłączenie opcji ustalania trasy z jego uwzględnieniem...
Tak, już ktoś wspominał, ale to święte słowa. :). Jest dobry do wyznaczenia ETA, ale póki co to alternatywy wyznaczane przez Traffic częściej są nietrafione niż trafione.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Rekordowy korek na krajowej "jedynce"
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 22, 2010, 17:37:11 »
W czwartek dwukrotnie w wiadomościach RMF słuchałem ostrzeżenia o zablokowanej jedynce.
O dziesiątej w samochodzie i i jedenastej już przy biurku (mogłem zrobić zrzut ekranu na służbowym komputerze).
W RMFce rzadko dwukrotnie informują o tym samym wypadku z zablokowaną drogą, więc... zaciekawiony sprawdziłem co na to Traffic.



Poniżej notatka prasowa.

Rekordowy korek na krajowej "jedynce"
18 lutego (10:56)
17-kilometrowy korek utworzył się na krajowej "jedynce" w Łódzkiem. W Kamieńsku na odcinku kilkuset metrów doszło do dwóch wypadków i dwóch kolizji. Cztery osoby zostały ranne.
Policja zaleca kierowcom jadącym w stronę Katowic, by już w Piotrkowie Trybunalskim kierowali się na objazd trasą numer 91.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Rekordowy korek na krajowej "jedynce"
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 22, 2010, 17:48:08 »
po pierwsze - zamiast dopisac sie do watku o Trafficu, generujesz nowy watek o tym samym
po drugie - zastanawiajace, ze Twoj zrzut "nieco" odbiega od tego co ja zamiescilem..... :(