AM 6.1 - Traffic

  • 169 Odpowiedzi
  • 63705 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline erni27

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 7 plus
AM 6.1 - Traffic
« dnia: Styczeń 15, 2010, 13:44:53 »
Mam taki problem.Gdy włączę funkcję traffic w AM 6.1 podczas wyznaczania trasy przy 90% zatrzymuje się i wisi.Gdy wylączę traffic wyznacza trase i nawiguje ok.Moj sprzet to smartphon Mio A701.Jak zmusic AM do dzialania z Traffickiem?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2010, 14:20:51 »
Chodzi o jakąś konkretną trasę, czy dowolną? (a jeśli konkretną to jaką?)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline erni27

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 7 plus
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2010, 09:36:17 »
dowolna,po wybraniu trasy zaczyna się przeliczanie i przy 90% się zatrzymuje.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2010, 09:53:47 »
Zupełnie dowolna? Spod Pałacu Kultury Do Łazienek też?  :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline lukaseq1

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2010, 10:55:53 »
Mam taki problem.Gdy włączę funkcję traffic w AM 6.1 podczas wyznaczania trasy przy 90% zatrzymuje się i wisi.Gdy wylączę traffic wyznacza trase i nawiguje ok.Moj sprzet to smartphon Mio A701.Jak zmusic AM do dzialania z Traffickiem?
bo to jedna wielka lipa ! Mam palmtopa mio i mam to samo. traffic to pomylka zreszta jak ta cala AM. Am owszem ale do nr 5.53

*

MarkNavi

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2010, 11:01:18 »
Mam taki problem.Gdy włączę funkcję traffic w AM 6.1 podczas wyznaczania trasy przy 90% zatrzymuje się i wisi.Gdy wylączę traffic wyznacza trase i nawiguje ok.Moj sprzet to smartphon Mio A701.Jak zmusic AM do dzialania z Traffickiem?

Kolego wierz mi naprawdę nie masz czego żałować. Nie będę tego uzasadniał, bo zwolenników tego patentu jest tyle samo co przeciwników, co widać tutaj na forum.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2010, 11:22:42 »
A co ma wspólnego błąd w działaniu programu na jakimś urządzeniu z samą ideą działania trafficu. Błąd trzeba poprawić, a nie negować całą ideę.

*

Offline kg1

  • 1
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2010, 12:17:02 »
Spróbuj zwiększyć "Max. pamięć na dane mapy" w menu\ustawienia\inne\zakładka 3/5
U mnie pomogło w NR560BF.

Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2010, 14:39:24 »
Ja też mam Mio A701 i nie mam żadnych problemów z AM 6.1 zarówno z Trafficem jak i bez. Może jest to kwestia ROM-u który masz wgrany. Ja używam WM 6.1 od elMInStER-a. 

*

Offline erni27

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 7 plus
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2010, 15:50:08 »
uzywałem 21055 od Elmiego ale słuchawka BT słabo działała i uzywam teraz jednego z  romu poldo win  6.1.Na obu romach traffic nie dzialal.Pamieć mam na max.w ustawieniach AM tj.6mb i na poi 4mb,wiecej nie da rady.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:20:04 »
Na innym urządzeniu (ale też starsze z 64MB RAM) mam ustawione pamięć 7,5MB i POI 2,1MB. Wyznaczanie tras z traffic działa (zatrzymuje się trochę dłużej na 90% ale przechodzi dalej - może ten 1,5 MB jest krytyczny?).

Ustawienia na tym poziomie sugerowała sama Automapa po instalacji.

*

Offline promil

  • **
  • 137
  • Sprzęt: F-S n560 + AM
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:22:25 »
Trochę mnie dziwi fakt, że używacie gotowanych romów i mówicie ze nie działa coś w AM. Zadał sobie ktoś was trud i wgrał oryginalny rom i potem testował AM ?? Skąd pewnośc ze to AM nie dziaął tak jak powinna, a nie wasz rom ??

Nie chce stawać w obronie producenta AM ale skąd on ma niby wiedzieć ze używacie "kombinowanych romów" ?? Jak zgłaszacie błędy to piszecie ze wasze pda/pna, czy co tam innego macie, ma nieoryginalny rom ??

*

Offline KrzysiekM

  • ***
  • 371
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warszawa
  • Sprzęt: iPAQ hx4700, Nokia N95 8GB
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:10:09 »
Trochę mnie dziwi fakt, że używacie gotowanych romów i mówicie ze nie działa coś w AM. Zadał sobie ktoś was trud i wgrał oryginalny rom i potem testował AM ?? Skąd pewnośc ze to AM nie dziaął tak jak powinna, a nie wasz rom ??

Nie chce stawać w obronie producenta AM ale skąd on ma niby wiedzieć ze używacie "kombinowanych romów" ?? Jak zgłaszacie błędy to piszecie ze wasze pda/pna, czy co tam innego macie, ma nieoryginalny rom ??

Popieram! Dla mnie osobiście, to "gotowane romy", to jedna wielka pomyłka.... Sam na swoim 4700 przetestowałem ze cztery takie wynalazki i jak je szybko zainstalowałem, to jeszcze szybciej wywaliłem. Mam starego, poczciwego WM 2300SE i większych problemów z AM 6.1, nie mam, ale oczywiście - ja używam AM tradycyjnie :wink:, a nie wyczynowo....  :E

*

Offline erni27

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 7 plus
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:46:39 »
Niech tak będzie -Nowe be stare ok.Pytanie było o traffic a wy zaraz zaczniecie dyskusję o Romach.U innych na tym samym sprzęcie i nie oryginalnym Romie Traffic działa.A jak już mowa o oryginalych Romach to tak jak by xp bez service packów. Ale to moja opinia,każdy ma prawo inaczej oceniać oryginalne dzieła microsoftu.

*

Offline elektro69

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom Freeway mx2
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2010, 20:33:40 »
U innych na tym samym sprzęcie i nie oryginalnym Romie Traffic działa.

Czyli wniosek taki , że coś masz nie tak u siebie. I nie jest to wina AM tylko sprzętu.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2010, 20:38:12 »
Trochę mnie dziwi fakt, że używacie gotowanych romów i mówicie ze nie działa coś w AM. Zadał sobie ktoś was trud i wgrał oryginalny rom i potem testował AM ?? Skąd pewnośc ze to AM nie dziaął tak jak powinna, a nie wasz rom ??

Ja sobie zadałem. Na stockowym romie WM6.5 od HTC też mi AM6.1 nie działa. Jak wyłączę TouchFlo to mi działa, ale akurat ta nakładka jest integralną częścią tego ROMu.
Jeżeli na tym samym sprzęcie AM5.5.3 działa a AM6.1 nie, to wina sprzętu czy aplikacji?

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:54:33 »
Ja sobie zadałem. Na stockowym romie WM6.5 od HTC też mi AM6.1 nie działa. Jak wyłączę TouchFlo to mi działa, ale akurat ta nakładka jest integralną częścią tego ROMu.
Jeżeli na tym samym sprzęcie AM5.5.3 działa a AM6.1 nie, to wina sprzętu czy aplikacji?

Na swoim HTC mam tez AM6.5 (inny model urzadzenia) i wszystko dziala bardzo ladnie

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2010, 16:47:06 »
Na swoim HTC mam tez AM6.5 (inny model urzadzenia) i wszystko dziala bardzo ladnie

No jak my też będziemy mieli AM6.5 na swoich maszynkach to też nam wszystko będzie działać cacy!  :E


*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2010, 09:12:23 »
Na swoim HTC mam tez AM6.5 (inny model urzadzenia) i wszystko dziala bardzo ladnie

No jak my też będziemy mieli AM6.5 na swoich maszynkach to też nam wszystko będzie działać cacy!  :E

cholerka, wydalo sie, ze jestem z przyszlosci  :mrgreen:

chodzilo oczywiscie o WM

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:08:03 »
Jechałem dziś Al. Niepodległości w Warszawie, ok. 9:30 rano. Tramwajem  :mrgreen:. W rejonie Pola Mokotowskiego był wielki korek w stronę Mokotowa, nietypowo, bo o tej porze bywa odwrotnie - zapewne coś się wydarzyło.
Postanowiłem więc spróbować, jak aktualne są dane AM Traffic. Wyznaczyłem trasę (ok. 1km) biegnącą tą właśnie nitką ulicy najpierw tylko z Traffikiem "statystycznym", potem z włączoną komunikacją z serwerem. W obu przypadkach przewidywany czas przejazdu był identyczny (ok. 1 min). Sądząc z wyglądu korka, w realu to było raczej 10 min.

Oczywiście nie jest to żaden dowód na nieprzydatność AM Traffiku, należy się jednak liczyć z tym, że dane "on-line" nie są jeszcze wciąż dostatecznie "gęste", w czasie i przestrzeni.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:30:24 »
Ja natomiast miałem sytuację odwrotną . Codziennie rano jadę z Konstancina do Warszawy i codziennie AM z traffikiem wyznacza trasę w Konstancinie ulicami :
Wojska Polskiego-Mirkowska do Warszawskiej lub(zależnie od dnia)do Bilawskiej i dalej Lipowa, Powsińska, Waflowa . Wszystko po to by ominąć  codzienny korek na Warszawskiej . A dzisiaj parzę a AM ciągnie mnie Cały czas Warszawską (gdzie zwykle jest korek )  Nooo  :worried: :worried:  myślę dam szansę się Jadzi wykazać i okazało się że mimo moich obaw było  :ok:  - 25st.  wymroziło część samochodów i rzeczywiście korek był ale taki że nie opłacało się omijać  :ok: :D    Czyżby on line jednak "fungało" :-|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 19:38:01 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:31:48 »
Moze ktos mial okazje przetestowac dzisiaj Traffic'a w Pszczynie; w zwiazku z wydarzeniem:

http://wiadomosci.onet.pl/2699,2118929,tragiczny_karambol_na_1_droga_zablokowana,wydarzenie_lokalne.html

Przegladajac http://mapa.targeo.pl/ z wlaczona funkcja Traffic; widac, ze jednak chyba w systemie nie zostalo to zauwazone...?

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:06:24 »
Na Targeo nie ma danych online. Co więcej dane offline są sprzed ponad pół roku, jeśli ostatnio nic się nie zmieniło.

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:10:49 »
rozumiem - tak wiec pozostaje pytanie, czy ktos zarejestrowal u siebie na trasie w okolicach Pszczyny to wydarzenie. ale pewnie to retoryczne pytanie :)

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:42:06 »
Oczywiście nie jest to żaden dowód na nieprzydatność AM Traffiku, należy się jednak liczyć z tym, że dane "on-line" nie są jeszcze wciąż dostatecznie "gęste", w czasie i przestrzeni.

Lepiej wg mnei zostać przy zestawie AM (bez trafica) +Cb radio (z wszystkimi jego wadami ). Jak do tej pory nie znalazłem lepszego rozwiązania.
piona

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2010, 20:08:00 »
Traffic będzie użyteczny, kiedy z Automapą 6 (oczywiście non stop on-line!) zacznie jeździć większość kierowców zawodowych.

Oni jednak w większości używają CB, a rzadko AM on-line. Ale dlaczego tak jest, to już inna historia.

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2010, 20:26:21 »
A ja dzieki AM traffic odkryłem po 10 latach testowania trasy z Mokotowa na Wilanów w różnych wariantach  trasę której na którą nigdy bym nie wpadł... AM każe przejachac 2 km w przeciwnym kierunku niz logika wskazuje. Co się okazało. AM traficowa wyznacza trasę dłuższą ale szybszą. Co do danych to jest to 40 minut trasą bez traffica, i 15 minut z traffikiem. Zaznaczam że 2 razy prowadzi ulicami osiedlowymi, ale dzięki temu omija się dwie 15 minutowe zakorkowane trasy.

Jest też jedna wada. Mam wrażenie że AM Trafikowi brakuje odrobiny inteligencji. Dla przykładu. Skręt w lewo w ulicę dolną od Wilanowa jest dla traffica niezakorkowany (bo ma większość danych mają od od osób jadących prosto a nie skręcających. Myślę że brakuje w algorytmie czegos takiego jak zakorkowane odcinki. CZyli zeby rejestrował że osoba która skręcała stała dłużej niz osoba jadąca prosto. W przypadku ul. Dolnej to różnica nawet 10 minut na odcinku 100 metrów.
Paweł

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 27, 2010, 21:21:12 »
Gdybyś zobaczył proponowaną trasę na dużym i wygodnym ekranie PC byłbyś jeszcze bardziej zadowolony.
Mogłaby to być strona Targeo albo wersja PC Automapy.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:45:13 »
Czyżby on line jednak "fungało" :-|

Raczej wątpliwa sprawa.
1. Ostatni piątek, Łódź.
Karambol na wiadukcie w Al. Włókniarzy nad Mickiewicza, gigantyczny korek. AM jednak wyznacza trasę tym wiaduktem. Ja objechałem drugą stroną miasta - zdecydowanie szybciej.
2. Ostatni piątek, Stryków.
Wyjeżdżam z okolic Zgierza (Dąbrówka Wielka) do Warszawy. Na CB słyszę od dość długiego czasu o wypadku w Głownie i o tym, że policja nie puszcza w Strykowie aut w stronę Głowna tylko przez Brzeziny w stronę Łowicza. Niestety - AM z uporem godnym maniaka wyznacza trasę przez Stryków i Głowno. Nawet w Łodzi próbuje mnie jeszcze wepchnąć do Strykowa przez Łagiewniki.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline ES

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000
Odp: AM 6.1 - Traffic
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2010, 19:06:19 »
Czyżby on line jednak "fungało" :-|

Raczej wątpliwa sprawa.
1. Ostatni piątek, Łódź.
...]
2. Ostatni piątek, Stryków.
[...]


Rukat pisał o Warszawie i okolicy. Tam AM Trafic on-line ma szansę przekroczyć masę krytyczną.
A co do reszty kraju, będę powtarzał jak mantrę, póki nie będą jeździli z traffic on-line kierowcy zawodowi, póty będzie to znakomity, ale martwy pomysł.